Nováček

4. ledna 2011 v 17:51 | Společnost Dr. Zlouna a Nepřátel s r.ž. (s ručením žádným) |  NováčekNázev: Nováček
Fandom: Death Note
Páry: Lawlight/Light, Matt/Mello, Near/Felipe (OC)
Autor: Kayleigh
Beta: Dr. Zloun
Žánr: Romantické Shonen-ai, AU
Upozornění: žádné
Anotace: Mello a Matt jsou pár a Near je smutný, protože si jej nikdo nevšímá…


*^ . ^*


"Neměli bychom s tím něco udělat?"
"Nevím." Přizná Light. "možná… možná bychom si mohli z Wammy's house vzít ještě jednoho chlapce, aby mu dělal společnost."
"Ale… no, víš jak je Near stydlivý…" dumá L.
"To jej chceš raději nechat samotného?"
"Ne, samotného ne…" vrtí L hlavou. "ale… domluvit Mellovi a Mattovi, aby si jej trochu všímali…"
"Teď, když spolu Matt a Mello začali chodit? Tse, dost pochybuju, že se budou bavit s náma, natož s Nearem…" protočí oči Light.
"Tak… tak dobře, zavolám Watarimu, aby vybral vhodného adepta a poslal ho k nám…" souhlasí nakonec L.
"A Lawliete," osloví jej Light, když se zvedá ze sedačky.
"Hm?" otočí se jmenovaný.
"Ať je Nearovi co nejpodobnější." Pousměje se Light. "Jdu za ním." Zavolá ještě na Lawlieta, který už sedí u notebooku.

*^.^*
"Neare…?" houkne Light, když po zaklepání vejde do jeho pokoje. "Neare?" zopakuje důrazněji, ale jejich svěřenec se mu neozývá, ba dokonce jej Light ani nevidí. Na zemi blízko dveří vedle koberečku, na kterém Near vždycky sedí, když si hraje, se válí rozházené puzzle, vypadá to, jakoby je Near poskládal a pak jimi ve vzteku mrštil po dveřích, v nichž nyní Light stál a pohledem hledal bělovlasého chlapce. Stočí pohled k posteli, trochu přivře oči, aby zaostřil, a spatří pod bělostnou přikrývkou vybouleninu chlapcova schouleného těla zády k němu, pousměje se a vejde do pokoje, obejde jeho postel a sedne si na její kraj tak, aby viděl jeho hlavičku, složenou na polštáři. Vztáhne ruku a pohladí ho po vlasech, aby mu je odhrnul z čela a viděl tak do jeho spící tváře, sotva tak udělá, zarazí se - na jeho obličeji jsou patrné stopy po pláči, a že to musel být pláč, celá jeho tvář a oba rukávy volné košile jsou promočené.
Light chvíli váhá, zda jej vzbudit, či ne, ale nakonec to Near vyřeší za něj, jeho víčka se zachvějí a on otevře svá černá očka, tolik podobná těm Lawlietovým.
"Ahoj, Neare," usměje se Light vlídně, téměř rozněžněle. "jakpak se nám spinkalo…?"
Near rozespale, naprosto rozkošně, zamrká a asi mimoděčně si protře rukávem oči: "Dobře,"
Ale Light slyší, jak neupřímně to od něj zní. "Co se děje, Neare?" zeptá se proto narovinu.
"Nic," mlží Near a usměje se. Dost bolestně a Light vidí, jak se musí přemáhat.
"Mně nemusíš lhát, Neare…" sedne si Light blíž a prohrábne chlapci jeho bělounké vlásky.
"Hm," Near skloní hlavu, věděl, že Lightovi nemá cenu lhát, on to stejně pozná, vždyť je spolu s L nejlepší detektiv světa. "Jen… jsem tu sám."
Light se ušklíbne, stalo se přesně to, čeho se obával, bude si myslet, že jej taky nikdo nechce a nepotřebuje a upadne do deprese, ze které ho nevytáhne už nikdo.
"Neare, odpusť, že jsme tě tady takhle nechali… víš, museli jsme totiž něco důležitého zařídit a nenapadlo nás, že zatímco my budeme v Evropě, Matt a Mello se dají dohromady a ty tady budeš prakticky čtrnáct dní úplně sám." Začne opatrně a posadí si to koťátko na klín.
"To není vaše vina, Lighte," protře si oči, a Light si není jistý, jestli je to to mimoděčné rozespalé gesto, nebo se snaží utajit další slzy. "Já jen… prostě…."
"To nic, Neare," pohladí ho Light po zádech. "Už se to nikdy nestane, slibuju, že už tě tady nikdy nenecháme, opravdu."
"Ale… o to ani tak nejde," brání se chlapec. "Spíš mi vadí, že mi Mello slíbil, že budeme vždycky přátelé, víš? Že nás nic nerozdělí a že si se mnou bude hrát." Posmrkne. "A v posledních dvou týdnech, vždycky když jsem za ním přišel, byl s Mattem a na mě neměl čas ani jednou."
Light se zamyslí nad tím, co mu chlapec řekl a dojde k názoru, že nový kamarád je opravdu nejlepší cesta. Teď jen, má to říct Nearovi hned, nebo to pro něj bude překvapení? Jak by reagoval na to, že bude mít v pokoji někoho úplně cizího? Vzhledem k tomu, jak moc má Mella rád, Light dojde k názoru, že by ho nečekaný kamarád spíš rozesmutnil a bral by jeho přítomnost jako někoho, kdo mu definitivně Mella vzal, z čehož Light usoudí, že by Near neměl radost, ba dokonce by nového chlapce bral jako nepřítele. Ne, musí mu přítomnost dalšího génia vysvětlit jinak, tak, aby ho Near bral jako kamaráda i profesionálně, jako kolegu.
"Uhn, Neare…" začne Light opatrně, pečlivě vážící slova. "víš, napadlo nás, že teď, když jsi tady tak sám… no, jestli… bys třeba, nechtěl… nějakého… kamaráda…?"
Near k němu zvedne nechápavý a trochu zmatený pohled.
"My totiž, ehm," zarazí se Light. "no, potřebujeme tady ještě někoho, abyste mohli pracovat v párech, víš? Tak jsem se chtěl jen zeptat, jestli by ti to nevadilo…"
Near si Lighta chvíli s mírně nakloněnou hlavou měří, přemýšlí, analyzuje Lightovu zprávu. Dělá si z něj Light legraci? Nevěří snad jeho schopnostem? Myslí si, že Near nezvládne pracovat samostatně? Že kvůli své neschopnosti chodit nezvládne své povinnosti vyšetřovatele? O co těm dvěma géniům vlastně jde? Chtějí Neara shodit? Nebo… jej jen nechtějí nechat samotného?
Near nakloní hlavu na stranu, vystačí si sám, nikoho tu nechce.
"Proč?" položí pak zcela očividnou otázku.
Light ukvapeně zamrká, čekal plamennější reakci, ať už zápornou, nebo kladnou, rozhodně nečekal takový klid. Ačkoli je pravda, že Near byl vždycky výjimečný a jiný než všichni ostatní. "No… protože někde se děti s Wammy's house zacvičit musí, než se začnou věnovat vlastnímu výzkumu. Nezapomeň, že ačkoli je Wammy's House dětský domov pro nadprůměrně inteligentní děti, ne všichni jsou tak dobří, aby mohli začít sami pracovat na svých případech. Tak jsem se tě jen přišel zeptat, jestli by ti tu moc vadil…" převede to Light do profesionálního hlediska, vypadá to, že Near toho chlapce jen tak jako přítele nepřijme, ostatně, Light s tím dost počítal.
"Ano, chápu." Kývne Near. "…ne, nebude mi tu vadit, Lighte." Dodá pak.
"Dobře," usměje se Light, tohle mu prošlo, teď jen doufá, že Near toho chlapce moc nevyděsí. Ale je pravda, že ve Wammys House jsou všichni zvláštní. Géniové, kteří si prošli nějakým traumatem, no. Dobře přece zná příběh Matta i Mella a Neara. Škoda, že se nikdy nedozví životní osud Lawlieta, docela by ho to zajímalo, proč se Lawliet chová tak, jak se chová, jaké měl dětství a hlavně proč se dostal do Wammys house, co si asi musel prožít, nakolik jej to poznamenalo, ale pokaždé, když se Light na toto téma pokusí zavést hovor, L jej okamžitě utne, urazí se, nebo dělá, že neslyší, případně to téma zamluví, takže Light už své snahy dozvědět se Ryuuzakiho minulost vzdal. "Tak já jdu zjistit, kdy ten chlapec přijede, ano? Donesu ti pak rovnou večeři."
"Jo," kývne Near a natáhne se pro plyšového medvídka a zase si lehne. Co taky dělat jiného, že? Sám si hrát už nechce, nebaví ho to, puzzle má všechna poskládaná a ven jít sám nemůže, jeho nohy jej prostě neposlouchají. Povzdechne si. Když si s ním ještě hrával Mello, nikdy Nearovi nedovolil tuhle skepsi kvůli jeho postižení. Vždycky se mu nějak povedla Neara přivést na jiné myšlenky, rozveselit ho a přitom si z toho udělat legraci.
"Ach Mello," povzdechne si do ticha pokoje, přitiskne si medvídka k hrudi a schoulí se do klubíčka pod peřinu.

*^.^*

"Měl jsem to předpokládat…" zamumlá L.
"Ano, to jsme měli," souhlasí stejně pochmurně Light.
"Moc jsme se nevyznamenali,…"
"To ne, ale znáš to úsloví, lepší pozdě, než-li později…" povzbudí je oba Light a zvedne se, aby zalil kávu. "ale povídej, jak jsi pořídil u Watariho?"
"Ano, Watari zítra pošle chlapce jménem Felipe, je mu třináct a prý je typově podobný Nearovi, stejně tichý a stejně samostatný, myslím, že tím by si mohli být vzájemně sympatičtí…" přijme s děkovnou frází kávu a pomalu, rozvážně do ní během mluvy hodí na deset kostek cukru a ještě pomaleji ji zamíchá.
"Tedy zítra," kývne Light a na rozdíl od L si do kávy nalije jen trochu smetany, zamíchá kávu energicky a ihned se napije, nehledě na teplotu těsně pod bodem varu. "V kolik dorazí na letiště? Nebo jej dovede Watari…?"
Light pozvedne pohled k L, ale ten vypadá, že je v úplně jiném vesmíru.
"Ryuuzaki?"
"Co…?" probere se L se svého zamyšlení komicky pomalu. "Promiň, Lighte, co jsi říkal?"
"V kolik má Felipe zítra přiletět?" směje se.
L se zatváří zcela dezorientovaně: "Jaký Felipe?"
Light složí hlavu do dlaně - je tohle vůbec ještě možné?
"Ryuuzaki, soustřeď se!" napomene jej Light mateřsky něžně "Co se to s tebou dneska děje…?"
"Nic, jen… víš, jak dlouho spolu chodí?"
Light už s L pracuje dost dlouho na to, aby mu došlo o kom a o čem L mluví, proto, mysle tím Mella a Matta bryskně odpoví: "Ne, nevím přesně, ale asi dva měsíce, proč?"
L několik vteřin míchá lžičkou kávu, hledí upřeně někam za Lighta a asi zvažuje slova, protože několik minut trvá, než pomalu a promyšleně pronese zarážející tezi: "Matt je seme…"
Lightovo obočí vyletí vzhůru, ta teze nebyla otázka či úvaha nebo výtka, byl to prostě stručný fakt.
"Divné, nemyslíš?" pokračuje, teď už otázkou.
Light zaraženě zamrká: "No…" získávaje čas se napije ze své kávy. "jak to víš?"
L pokrčí rameny. "Náhodou jsem je viděl před chvílí při sexu."
Light se zarazí a zamrká. … No, sice nepředpokládal, že by svůj sexuální život začali tak brzy, ale tak co už. A vlastně…
"Lawliete, nebyli jsme náhodou o rok mladší než nyní oni, když jsme spolu spali poprvé?" pousměje se.
"Lawliet se na něj podívá ublíženě: "Ale to je jiné."
"A v čem? Že já byl zabiják zločinců a ty nejlepší detektiv…?"
"Proč ten minulý čas…?" podiví se L hraně.
"Tse," ušklíbne se Light, fajn, tak on pořád je zabiják zločinců a L mu v tom pomáhá.
"O co ti jde, L?" zeptá se Light přezíravě, přehlížejíc fakt, že jako správní partneři by se měli nyní pohádat.
"Já nevím, Lighte, připadají mi mladí na to, aby prováděli takové věci… a navíc…" napije se své přeslazené kávy. "navíc je nikdo nepoučil o bezpečném sexu."
"Chceš se toho ujmout, nebo to mám udělat já…?" posadí se vedle něj Light a smířlivě jej chytí za ruku.
L se na svého milence podívá s obdivem, načež se usměje a zavrtí hlavou: "Připadám si jako rodič…"
Light se zasměje a políbí L na tvář: "Vlastně bychom jim měli nahradit rodinu, nemyslíš…?"
"Nejsou čtyři pubertální chlapci trochu moc na dva mladé kluky?" obrátí to Lawliet v sarkasmus.
Light s úsměškem zavrtí hlavou: "Jsi nevyléčitelný cynik."
"Dr. House by mi mohl závidět, co…" uchechtne se L a vstane, aby odnesl prázdný šálek do kuchyně.
"To jo, taky máš odpověď na všechno." převrátí oči Light.
"Vždyť jsem nejlepší vyšetřovatel na světě…" odvětí hlasitě L z kuchyně.
"A taky musíš mít vždycky poslední slovo," křikne za ním s úsměvem Light.
"Promiň!" zazní Lawlietův upřímný hlas.
Light se nadechne, jako že by k tomu ještě něco řekl, ale nakonec si to rozmyslí, L je dost tvrdohlavý na to, aby se s ním hádal, Light má na práci důležitější věci.
 


Komentáře

1 Luella SB-nečko XD | Web | 5. ledna 2011 v 18:03 | Reagovat

Kyáá další povídka!...muhahaha začína to skvěle! Se těším na pokračování!!! :-D  :-D  :-D

2 Lucinka Naomi Deidarinka-chan | 5. ledna 2011 v 21:08 | Reagovat

Hehe...zbožňuju Neara xDD...on je takový ťuťuňuňu...xDD *snaží se uklidnit žárlícího Deidaru, který si myslí, že ho chce opustit* (...totální kravina, jak na to může jenom pomyslet?) Už se strašně moc těším na další dílek =-* ♥

3 Ilay^^ | Web | 21. července 2011 v 9:50 | Reagovat

Uuuu...xD tak tahle se mi opravdu ale opravdu děsně líbí...xd:D chudáček Nearek... úplně jsem ho teď začala litovat nikdo si s ním nehraje to si nezalsouží :)
Prostě úplně vydím ty jeho černé oduševnělé očička Awww, jdu na další dílek :D
opět je to dokonale napsané *rozplývá se*  ještě že nejsem líná a opravdu tady začínám číst všecičky povídky, co tu jsou :D i když ten Osud nevím, asi jsem zase chytla averzi na Sasukeho :D:D:D

4 keishatko | E-mail | Web | 31. července 2011 v 2:13 | Reagovat

jáj...to bolo pekné...teším sa na ďalší diel :D

5 Rin | Web | 30. září 2011 v 17:07 | Reagovat

Tak tady je Death note bráno trošku z jiného pohledu, ale líbí se mi to víc než originál, muhahah :-D  :-D Jak úžasně napsáno,oh...půjdu se zahrabat, až si to dočtu :D

6 Tolpen | Web | 30. prosince 2013 v 12:30 | Reagovat

dobře, dobře…tohle je mi takový…upřímně, trapný. Házím ti sem reklamu. Svojí…. odpusť mi to, ale moje obvyklá návštěvnost blogu prostě stagnuje a já se to snažím oživit jak se dá…
Napiš si, prosím (smutný kočičí očíčka) o povídku: http://blooding.blog.cz/1302/povidky-na-prani-infoclanek
pokud to nějak pomůže mě nasvítit v lepším světle (protože reklamy jsou zlo a to říkám já, která sem jednu hází), tak znám Death Note, mám povrchní povědomí o Narutu…a mám v zásobě i repertoár jiných anime, ale i originálních příběhů.

7 Karin | 23. srpna 2014 v 20:50 | Reagovat

Jsem zvědava jak si kluci budou rozumět. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama