Bomba, díl 1.

13. března 2011 v 17:24 | Společnost Dr. Zlouna a Nepřátel s r.ž. (s ručením žádným) |  Bomba
Fandom: Final fantasy VII. Advent Children a Crisis Core
Název: Bomba
Autor: Kayleigh a Dr. Zloun
Pár: nó... jako, totálně tam vystupují Zack,Angeal, Genesis, Sephiroth, Reno, a jeden malý bloďák. Co myslíte, kolik lidí dím tentokrát dohromady...? xD Víc než dva...? xD
Upozornění: Nó, jako, je to moje první vlastní povídka, na tenhle pár už jsem dělala hodně překladů (jiné stránky, jiný pseudonym), ale vlastní povídku píšu poprvé.
Věková hranice: No... asi tak... 2...? ne, vážně, tak... 15+ raději.
Poznámka: zezačátku je to dooost tragické, ale... nó, víte, že já ty bad ends moc psát neumím. Jediný takový byl v Naposledy, a ani to nejspíš neskončilo špatně...
"Reno!"
"Zacku, jsi v pořádku?"
"Jo," strohá odpověď, na to, že právě něco velkého vybouchlo vedle jejich stanu.
"Co to bylo?" slyší ze zadu povykovat Rena.
"Špatná otázka," napomene ho Zack.
"Hej, Zacky,"vydechne úlevně Angel. "Sakra, jste tu všichni v pořádku?"
"Jo, docela jo, co se stalo? A odkud to bouchlo?"
"Jdu to obhlídnout," oznámí Reno a vyplazí se ven ze stanu.
"Reno!"
"Eleno, co se stalo?"
"Nevím, byl to asi nějakej atentát, páč bomba dopadla na stan velitelů."
"Kurva,"
Takhle rychle Reno neběžel snad ještě nikdy. Co se stalo s jejich Sephirothem? Žije vůbec ještě?!
"Sephe!"
Ticho.
Jejich přídomek je zřícený, všude se vznáší spousta prachu, všude povyk, halas, sténání raněných, křik hledajících a odvalování sutin, a všeobecný halas, jak se všichni snažili zjistit, co se vlastně stalo.
"Zatraceně," rozhlédne se kolem sebe Reno.
"Reno!" ozve se za ním přibíhající Zack.
"Zacku, Seph-"
"Slyšel jsem od Eleny. Zatraceně, musíme to celé odhrabat!" sehne se a rychle začne odhrnovat prach a drobné kameny z plachty stropu přídomku. "Máš u sebe nůž?"
"Kde je Rude, když ho potřebuju," zanaříká Reno, taktéž se sehne, vezme do ruky ostrý kámen a pižlá plachtu jím.
"Reno, Zacku!"
"Zane!" svolají oba svorně.
"Sakra, generál a velitel jsou tam?!" vytřeští oči. "Nevíme. Pokud ano…" začne Reno a Zack se snaží nepodlehnout panice. Seph je jistě v pořádku, nic se mu nestalo, on je silný, nějaká bomba mu přece neublíží…
"Zatraceně, tohle nemohli přežít," kapituluje Zane a hodí po Renovi svou kudlu. "Musím ke kadetům, prý je tam nejvíc ztrát."
"Sakra, máš to?" nervuje se Zack.
"Počkej… počkej, jo…asi jo… jo, mám to!" mumlá Reno, odhrnuje plachtu. "Sakra, je tu plno betonu a bordelu."
"Musíme to odklidit."
"Jsou tu toho tak dvě tuny, to asi ručně neodtáhnem."
"Musíme - "
"Je tam někdo?" ozve se za nimi.
"Tsengu!"
"Vy jste nebyl uvnitř?"
"Kde je generál Sephiroth?!"
"Já nevím, byl jsem v ubytovně Turks, nevím, kde byl generál, nemám tušení, co-"
"Musíme odtáhnout tenhle bordel," sdělí mu Reno.
"Jo, ono je víc míst, ze kterých musíme odtáhnout bordel." utrousí uštěpačně Tseng. "Nejdřív zjistěte, jestli se tu někde nepotlouká-"
"Tsengu, kurva, Tsengu!" křičí Angeal. "Seph tu nikde není! Nikde! musí být někde mezi těmi zříceninami, prý možná ještě v jídelně, nevíme!"
"Kurva, to je jeho…?!" ozve se přibíhající Genesis.
"Jo, doprdele jo!" zhroutí se Zack a už se nesnaží zadržovat slzy.
"Hej, Zacky, no tak, to bude v pohodě, bejby, neboj se." klidní jej Reno.
"Jasně, Štěně, jen klid," přidá se Angeal. "Gene, můžeš jít ke kadetům? Prý tam byla shozena třetí bomba, žádné jiné info nemám."
"Jasně, mizím, volejte mi na mobil, kdyby něco!"
"Tsengu, zůstaneš tady s nimi," kývne k Renovi a brečícímu Zackovi.
"Jasně, spolehni se, seženu techniku a hned se vrátím. Zacku, Reno, můžete shodit celou tu plachtu?"
"A já jdu k jídelně, možná tam narazím na pár prváků. Kdybych něco objevil, hned vám hodím echo!" rozběhne se Angeal.
Doprdele, co se to stalo? Kdo na ně zaútočil?! A odkud?! Nebyl dobrý nápad stavět základnu tady. Čí to byl nápad?! …Tří generálů, samozřejmě. (A/N Genesis, Angeal a Sephiroth)
"Generále Hewley!"
"Pohov, poručíku."
"Odhadujeme počet mrtvých na padesát-"
"Z dvou tří set přítomných? To je šestina! Proboha!"
"Padesát procent, generále." dopoví poručík sklesle.
"Při Gaii…" vydechne Angeal.
"Dalších deset procent pohřešujeme, generále, pane." poručík, jistě mu není víc, než dvaadvacet zasalutuje a odběhne. Angeal se rozhlíží po zpustošeném táboře. Absolutní zmatek.
"Kde jsou materie, Kunseli?"
"Byly ve stanu generála Sephirotha!"
"Byly na třech stanovištích celkem, stojí aspoň jedno z nich?"
"Ne, pane."
"Můj příbytek stojí," ozve se Angeal. "Je v něm několik léčivých materií, využijte je, jak uznáte za vhodné, Kunseli."
"Díky, generále Hewleyi," Kunsel odběhne. Angeal se pustí do práce a snaží se přimět ruce, aby se přestaly třást. Hlavně si nepřipustit, že jsou ztráty tak velké a zcela fatální. Pod těmi sutinami jistě všichni přežili. Proboha alespoň Seph musel!

*^. ^*

Sephiroth se rozkašle. Díkybohu za jeho rychlou schopnost analyzovat. Cítil, že se něco blíží, popadl osobu, která zrovna procházela kolem něj, a strhnul ji pod sebe, aby ho ochránil. Ani neví, komu to vlastně zachránil život, neví, jestli už je po všem a jestli už může sundat dlaň z chlapcovy hlavy. Zdá se, podle kostry a nevyvinutých svalů, že je to velmi mladý chlapec, nejspíš ještě kadet.
"Kadete?" zamumlá. "kadete, jsi v pořádku?"
Kadet, velice mladý kadet, vzhlédne, Sephiroth vidí jen jeho bělma a to jen díky makem zesíleným smyslům. Generál usoudí, že je v moc velkém šoku na to, aby si uvědomoval, co se právě stalo nebo mohlo stát a pravděpodobně vůbec nepoznal, že se jedná o generála Sephirotha.
"Sakra," zvedne se Seph na všechny čtyři, lepší a hrůzostrašnější postoj si kvůli stísněným prostorám nemůže dovolit, žel Gaii. Ohlédne se za sebe nikde nic, jen trosky a kusy zdí kuchyně a připojené jídelny. Analyzuje, kde se přibližně nacházejí, a teoreticky by měli být u východní zdi budovy, což ale není moc podstatné, protože to znamená, že jsou troskami kamení a betonu obklíčeni ze všech stran, což znamená, že musejí čekat, než se k nim prohrabou z druhé stany - tedy pokud se k nim vůbec prohrabou. Kdoví, jaká je situace, slyší sice nějaká šramot, ale ne něco, co by mu napovědělo, jestli se konají nějaké záchranné akce. Rozhlíží se, jestli uvidí ještě někoho, ale zlá se, že východní zeď a komín vytvořily jakousi kapsu, v níž oni dva, kadet a generál naštěstí uvízli. Ale zdá se, že takové štěstí zase neměli, protože generálův ostříží zrak nenajde jedinou skulinku, jíž by pronikalo světlo. Díky Gaii za makem vylepšené smysly. Což ale neřeší jejich problém.
"Kadete?"
Ticho.
"Kadete!" vyděsí se Seph. Ten chlapec byl ještě před chvílí při vědomí! Co je s ním?
"Kadete, jsi v pořádku?"
Stále ticho. Sephirothova pověstná neochvějnost se začíná bortit. Neví co se děje, proč se stalo to, co se stalo a ani jestli je někdo hledá, pokud ovšem zůstal alespoň někdo naživu. Jsou-li v táboře nepřátelé a zbytek tábora zajali, neví nic a jediný jeho společník je momentálně snad pouze v bezvědomí, a to jen v tom lepším případě.
Hledá tomu chlapci puls a úlevně si oddechne, když na něj narazí, zkontroluje jeho teplotu, když přejede hřbetem dlaně přes jeho čelo, ale ke svému zděšení nahmatá podezřelou vlhkost na jeho levém spánku - krev…? Na to by nemusel mít ani medicínský kurz, aby pochopil, že pokud něco udělá, chlapec zemře.
"Chlapče, slyšíš mě?" uchopí jej za ramena a jemně jej stiskne, čeká na reakci, žádná se nedostaví, zkontroluje ještě jednou pulz, zpomaluje se, dýchání je také stále mělčí, ten kadet umírá, jeho zranění musejí být vážnější a hlubší, proč jen nic neřekl?! Možná to mělo co dělat s morálkou, která je u ShinRa pověstná, zvlášť pak u programu SOLDIER, nebo možná tím, že byl chlapec v šoku. Kdo by nebyl, i Sephirotha to vzalo, a to je u SOLDIER mnohem déle a mnohem výše postavený než ten chlapec.
"No tak, kadete, nesmíš spát, slyšíš mě? Kadete!" Sephiroth se přinutí klidně nadechnout a vydechnout, shodí z ramen svůj těžký vojenský kabát a mladíka do něj zabalí, načež se posadí, stáhne si ze zad ty kožené pláty, pod nimiž má obyčejné černé tričko, svlékne si je a roztrhá na kusy, aby jím alespoň částečně očistil chlapcovu tvář, a další kus látky přiloží na ránu, aby se do ní nezanesla infekce. Musí najít další rány, pokud nějaké jsou. "Kadete, no tak!"
Sephiroth zpozoruje, že je chlapcova víčka třepotají. Přichází k vědomí! "Chlapče, slyšíš mě? No tak, nevzdávej to, jsi přece SOLDIER! Chlapče? Chlapče! Slyšíš mě? Řekni něco, jak se jmenuješ?"
Mladík se chvíli malátně hemží, načež pootevře oči a trochu se rozkašle, načež znova upadne do bezvědomí.
Sephiroth velice, velice sprostě zakleje a ujme se prozkoumávání chlapcova těla. Opatrně prohmatá končetiny, něco je špatně s pravým zápěstím, krev nahmatá na rameni, ale zdá se, že rána není hluboká, zaváže ji útržkem svého trika, prohmatá chlapci hruď, ale zdá se, že žebra ten náraz vydržela - alespoň nejsou zlomená. Znova chlapci zkontroluje pulz - slábne, uvědomí si Sephiroth a přiloží hlavu na jeho hrudník. Dýchá. Zatím. Skloní se a prohmatá ještě jeho nohy, zdá se, že je v pořádku, ale je to nejspíš tím, že přes kalhoty žádnou velkou anomálii cítit nemůže. Položí na jeho ústa útržek trika, aby dýchal co nejméně prachu, sám si také kus látky přiloží k ústům a zaposlouchá se do nastalého ticha. Nic neslyší. Ani přes svůj abnormálně vylepšený sluch. Všude je ticho.
A náhle se mu vybaví tváře Zacka a Rena, jeho dvou miláčků. Kde jsou? Jsou v pořádku? Stalo se jim něco? Pokud jsou živí, pokoušejí se jej najít? A pokud jsou v zajetí… co hrozného je ještě čeká? Pokud jsou mrtví… zemře i Sephiroth? Legendární šermíř a obávaný démon zahyne pod sutinami? A co tento umírající chlapec? Jaké měl sny, jaké měl plány do budoucna? Žel Gaii z něj Sephiroth kvůli absolutní tmě nic nevidí, ale ví, že kadeti jsou ShinRou nabíráni už od šestnácti let a tenhle se podle hmatu zdál velice mladý, mladší než ostatní kadeti, i na kadeta je malý a subtilní. Je moc mladý na smrt, napadne Sephirotha. Znova se mu vybaví obličeje jeho milenců, i oni jsou moc mladí na smrt. Pro Gaiu, kéž by mohl dát raději svůj život za jejich! Za Rena, za Zacka, … i za toho mladého chlapce. Natáhne se a znova mu změří pulz. Zamračí se, nemůže jej nahmatat. Vymrští se do sedu, obě dlaně položí na obě strany krku, necítí žádný pohyb ani v krkavici, ani v tepně.
Ne… pro Gaiu, ne, ten chlapec nesmí zemřít! Spojí ruce a přiloží je na střed mladíkovy hrudi, aby mohl začít s masáží srdce.
 


Komentáře

1 keishatko | Web | 13. března 2011 v 19:27 | Reagovat

páni...idem čítať ďalej...napínavé O_O

2 Saskie -> pro příště už Akira =) | Web | 15. března 2011 v 17:52 | Reagovat

přečetla jsem to jedním dechem =) a jedním slovem nádhera =D

3 Ales | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 8:52 | Reagovat

Třídní původ? Moji předkové byli neandrtálci, takže díky za info:-)

4 Karin | 7. srpna 2014 v 23:09 | Reagovat

Zajímavé :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama