Bomba, díl 4.

13. března 2011 v 17:29 | Společnost Dr. Zlouna a Nepřátel s r.ž. (s ručením žádným) |  Bomba


"V kuchyni bylo sedm lidí, nemohli jsme nic dělat, pane. Byli mrtví pravděpodobně dřív, než je zavaliny ty kameny." odpoví sklíčeně VOJÁK Třetí třídy svému nadřízenému.
"Jak to vypadá celkově?" zajímá se Tseng.
Angeal nahlédne do papírů: "Zatím devadesát tři mrtvých, sto devadesát sedm zraněných, z toho polovina velmi vážně, dvanáct v ohrožení života, asi za pět minut by tu měly být vrtulníky a zraněné postupně odvážet. A dále asi třicet pohřešovaných. Včetně generála Sephirotha, dvou velitelů jednotky a asi pěti kadetů. Poslední naděje, že alespoň pět kadetů ze všech v celém programu SOLDIER přežilo."
"Příšerné," zavrtí hlavou Tseng.
"Co to vlastně bylo?"
"Zbytek mých lidí na tom dělá, objevili kousek odtud havarované letadlo, nevíme, odkud byli, ale zdá se, že to byla jen malá skupinka teroristů, našli tam šest mrtvých, pravděpodobně je smetl ten ohňostroj, který nám tu zapálili, takže by se další bombardování uskutečnit nemělo."
"Jisti si být nemůžeme."
"Ano," kývne Tseng. "Proto zbytek Turks prohledává okolí, nikoho podezřelého zatím nenašli, čekáme na posily a lepší vybavení, brzy by měly dorazit."
"Tenhle výlet se ShinRa moc nepodařil," poznamená Angeal. "měl to být trénink kadetů, poslední trénink před přijetím do programu VOJ8K jako takového, několik z nich mělo být právě tady jmenováno vojáky Třetí třídy, měli se tady seznámit s ostatními Třeťáky i svými důstojníky… a zatím…"
"Alespoň těch pět muselo přežít,…"
"Veliteli, generále, pane," ozve se přibíhající Turk.
"Mluv," pokyne mu Tseng.
"Našli jsme Amayu, pane. Sice zraněnou, ale živou. A co je ještě lepší, zachránila dva kadety, generále, pane," oznámí Turk s úsměvem.
"To je výborná zpráva, děkuju," oddechne si alespoň trochu Angeal.
"A pak že TURKs a SOLDIERs neumí spolupracovat." poplácá ho po rameni Tseng.
"Díky za tvoje lidi, Tsengu."
"Na díky bude čas. V jakém jsou stavu?"
"Amaya má pár zlomených kostí, trochu pochroumanou kostru, ale je v pořádku, jeden kadet je docela v pohodě, pár ošklivých škrábanců a musel dostat krev, jinak je v pohodě, ten druhý… nevím, pane," svěsí trochu hlavu.
"Jak je mu?" doráží Angeal.
"Snad přežije alespoň, než dorazí vrtulníky, pane." přizná Turk.
Angeal se ušklíbne. Výborně, zachránili dva kadety, přičemž jeden bude pravděpodobně do několika minut mrtvý a ten druhý se zblázní nátlakem toho všeho, co zažil. Výborně, dnes se skutečně daří.
"Generále, pane!" slyší naléhavé volání od zbytků a sutin jídelny. "Generále, pane! Někdo je uvnitř, volá, je pravděpodobné, že je to generál Sephiroth, pane!"
Angealem projede neuvěřitelná vlna naděje a štěstí: "Tak na co čekáte?! Rychle, dostaňte ho odtamtud!"
"Ano, pane, ale … je tu malý problém. Východní zeď, vidíte? Opírá se o tu severní. Pokud některou z nich pohneme, generále, pane, ta druhá…"
"Zřítí se přímo na něj." dokončí Tseng.
"Ano, veliteli, pane."
"Máte nápad, majore?" zeptá se vojáka Angeal.
"Ano, generále, mám. Mám k dispozici celkem patnáct mužů. Sedm z nich zvedne severní zeď, sedm podrží tu východní. Doufám, že zůstane celá a neproboří se to, protože mezi nimi pravděpodobně vznikla kapsa, kde je nános kamenů a prachu, odhadujeme to na dvě stě kilo horniny. Ale pokud se nám to podaří zvednout na jeden zátah, a pokud chlapi tu severní zeď udrží, z té kapsy se uvolní jen prach a dole vznikne díra, kterou se dostane dolů poslední muž, kterého mám k dispozici, sesune se úplně dolů a pomůže generálovi nahoru." vylíčí stručně svůj plán.
"Ale… ale majore, ti, co podpírají zeď, mohou zemřít, pokud se to na ně zřítí… a ten, který poleze dolů taky!" propočítává Angeal.
"Ano, pane." kývne major. "Všichni souhlasili, že to pro generála Sephirotha udělají, pane. Raději on, než my. Se vší úctou generále, pane, jiné vojáky vycvičíte dřív než nejlepšího generála všech dob, pane."
Angeal se pousměje. Vždycky věděl, že Seph není normální člověk, má problémy s navazováním vztahů, normálních vztahů, přátelských vztahů, jakýchkoli vztahů. On neumí odhadnout city druhých, neví, co si má myslet, když si jej lidé prohlížejí a tak si vytvořil bariéru a přes ni nikoho nepustí. Nikdy. Kvůli své kráse, kvůli své dokonalosti, kvůli svému umění v boji a postu nejlepšího vojáka u ShinRa je sice obdivován, ale zároveň… je všem lhostejný. Protože si všichni myslí, že on je jen póza, monstrum, vychované k zabíjení. On je jen socha, která podle ostatních nemá city. Svou velikostí předčil všechny ostatní. Svým děsivým pohledem a také tím, že vždycky dodržuje všechny rozkazy Společnosti, svou nelítostností, svou krutostí a hrdostí, jej sice všichni obdivují… ale zároveň se jej bojí a také mu závidí, a proto k němu nezkouší nikdo najít cestu. Až před půl rokem nastalo pro Sephirotha zlepšení a to v podobě mladého páru vojáku, kteří vyváděli šílené věci jen proto, aby se jim podařilo sblížit se s generálem. A zabralo to, generál Sephiroth, známý jako ten, který se neusmívá, nemluví, pokud to není nutné, nemá humor, nesnáší všechno roztomilé a zabíjí všechno ve svém dosahu v přítomnosti těch dvou mladíků, jednoho Turka a jednoho Vojáka… roztál. Zamiloval se a změna v jeho osobnosti byla patrná. Jeho vojsko jej vždycky poslouchalo na slovo. Nikdy neodporovalo. Ze strachu. Generál nehlásil neposlušnost Vojáků nebo Turků na vedení. Takové on rovnou zabíjel. Proto vždycky všichni poslouchali. Chybu, byť sebemenší nehodu, trestal zabitím. Ale… teď je to jiné. Je milý, vnímavý, a v některých případech… odpouští chybu. Je zodpovědný a nikdy by své vojsko nenechal na holičkách. Tak, jako vojsko nikdy neopustí svého velitele.
"Pakliže s tím souhlasíte," přeměří si čtrnáct chlapů pohledem, načež se zarazí: "Máte jen čtrnáct mužů, majore." upozorní ho.
Major se postaví mezi ostatní vojáky: "Patnáct, pane."
Tseng udělá uznalý obličej - oni toho šíleného démona musí vážně milovat.
"Kdo poleze dovnitř? Je to sebevražda, majore. Budete tahat sirky?" nadhodí Tseng.
"Ne, veliteli, pane." vyvrátí jeho domněnku. "Polezu já."
 


Komentáře

1 keishatko | Web | 13. března 2011 v 19:44 | Reagovat

boha to je tak napínavé...nestačím s dychom O_O

2 Akira | Web | 15. března 2011 v 18:13 | Reagovat

opět skvělé =))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama