Bomba, díl 9.

13. března 2011 v 17:37 | Společnost Dr. Zlouna a Nepřátel s r.ž. (s ručením žádným) |  Bomba
"Kde je Cloud?"
"Ptali jsme se mediků, miláčku."
"Miláčku, nevíme, jestli je… nevíme, jestli je ještě naživu, nebo ne."
"Já vím. Je určitě mrtvý." souhlasí Sephiroth a vypadá opravdu zničeně, ale… jakoby smířeně, zlehčeně dodá: "Zabil jsem ho."
Zack a Reno po sobě koukají čím dál zmateněji.
"O čem to mluvíš, miláčku?"
"Zabil jsem ho… tím, že jsem ho chtěl zachránit. Že jsem… ho neodhodil dál od sebe… mohl přežít… nemusel se mnou skončit pod těmi sutinami… neměl dost kyslíku… praštil jsem s ním o zem… je to moje vina… moje… moje… zabil… zabil jsem… mladého chlapce…" a rozpláče se.
Zack i Reno konečně pochopí, proč po něm Seph tak pátrá. Cítí vinu.
"Ne, Sephy, to… nebyla to tvoje vina. Chtěl jsi ho zachránit, ne ho zabít." přisednou si k němu blíže, skloní se a obejmou ho.
"Běžte pryč! Copak to nechápete?! Jsem vrah, nic než vrah!" shodí je oba z postele.
"Sephy…" začne Reno opatrně.
"Ne! Nechápete to?! Jak při Gaii můžete chtít trávit čas s takovým monstrem, jako jsem já?! Běžte pryč, běžte všichni-"
"Ehm, ozve se ode dveří pokoje, a medikovi se naskytne vskutku zvláštní pohled. Na VIP pokoji si generál, který zde má odpočívat, vytrhává jehly kapačky z těla, vyhazuje při tom své milence, kteří oba pláčou, ze svého dosahu, přitom při příjezdu jen opakoval jejich jména a to, že je chce u sebe. "Generále, pane, našli… našli jsme toho chlapce… Clouda Strifea. On je sice… ve vážném stavu, ale… ale vypadá to, že bude v pořádku, pokud se o něj budeme přednostně starat…"
Sephiroth se zarazí, přestane si vytrhávat kapačky z těla a trochu zbledne. "On… on… žije…?" vysloví nakonec nevěřícně.
"Ano, pane. Zachránil jste ho tím, jak jste ho skrčil a přitiskl jeho tvář na vaše tělo. Vytvořilas e tak kapsa, díky níž mohl dýchat déle než vy, mnohem čistší kyslík než vy. Přestal dýchat ve chvíli, kdy jste přestal vy. Nevíme jak je to možné, pane, ale… zachránil jste mu život. Vaši vojáci jsou… na vás pyšní. Přežiti tři kadeti, z nichž jednoho jste zachránil s nasazením svého života, generále, pane," vysvětlí medik. "Mám tu toho chlapce nechat?"
Sephiroth není schopen pohybu. Očima lustruje chlapcovo obvázané tělo, hlavu, ruce, všechno. Jediné, co je z něj vidět jsou jeho blonďaté vlásky a nádherná alabastrová tvář, sešité obočí a obvázané čelo. Oči má sice podlité, ale každý si musí všimnout a i přes zranění vidět, jak je nádherný.
"C… co je s ním?" zeptá se po chvíli nevěřícného ticha Sephiroth.
"Otřes mozku, zlomené zápěstí, vyvrtnutý kotník, pohmožděniny a odřeniny po celém těle. Teď spí." odpoví medik.
"A… a bude… v pořádku?" ujišťuje se Seph.
"Ano, pane, zcela." nenechá jej medik na pochybách a převeze lůžko s pacientem vedle lůžka Sephirotha.
Seph se jako v mrákotách zvedne z postele, vytrhá si tak i poslední jehly z těla, a skloní se nad blondýnkem.
"Při Gaii," zamumlá Seph. "ty žiješ… Cloude… Cloude…" pohladí ho něžně, tak něžně, že se jej téměř nedotkne, po blonďatých vláskách a… rozpláče se.
Reno a Zack nerozumí, co se to s jejich miláčkem děje, ale - nyní k němu cítí náklonnost a ochranitelství je silnější než kdy dřív.
"Sephe…?" osoví jej opatrně Reno, zvedaje se na nohy. "Sephy…"
"Ne… já… nechci, … nechtěl jsem - omlouvám se, miluju vás, jen… jen jsem…" mumlá Sephiroth. Neporazitelný, velký, skvělý, krutý, vždy vyrovnaný a dokonalý Sephiroth… je najednou křehký, manipulovatelný a … ten, kdo potřebuje utěšit.
"Já… já se omlouvám, mrzí mě to, nechtěl jsem… nechtěl-" natáhne ruku směrem k Renovi a Zackovi, ale hned jak si uvědomí, co dělá, rukou rychle cukne zpátky. Jako by měl nějakou smrtící chorobu, která se přenáší dotekem. A Sephiroth byl přesvědčen, že ji má.
"Sephy… nic se… nic se neděje." ujistí ho opatrně Zack.
"Jo, chápeme… asi chápeme, jak se cítíš. Všichni z nás už to na bojišti zažili." přizvukuje mu Reno. "Pocit, že jsi mohl udělat víc. a ty jím pravděpodobně trpíš nejvíc."
Jako vždy, když jde do tuhého, se Zack podiví, že Reno umí být i vážný a racionálně uvažující, mnohem víc než Zack.
"Já… já…"
"Ššš, Sephy. Já i Zack jsme tu u tebe. A ty jsi zachránil toho chlapce. Jsi hrdina, Sephy. Pro vojsko… pro nás dva… a úplně nejvíc… pro toho chlapce. Posloucháš mě, co ti říkám, Sephy? Ty jsi ho nezabil." zdůrazní Reno. "Ty jsi ho zachránil, miláčku. Zachránil jsi toho nevinného kadeta."
"Zachránil…" zopakuje Seph, jakoby to nechtěl zapomenout.
"Sephy," zašeptá Zack.
"Zacku… Reno… moc mě… moc mě to mrzí, nechtěl jsem křičet, nechtěl jsem…"
"To nic, Sephy." ujistí ho Reno. "nic se neděje, jsi jen rozrušený. To je z těch léků, co ti dávají. Neboj se, bude ti lépe, když si zase lehneš a budeš chvíli odpočívat. Ano?"
Seph se téměř hystericky přimkne k tomu chlapci: "Ne! Já od něj neodejdu!"
"Dobře, dobře, miláčku, poslouchej, mám návrh," přidá se Zack. "Přisuneme tvou postel co nejblíž té Cloudově, ano? Budeš ležet hned tuhle vedle něj, šlo by to?"
Seph chvíli kouká z jednoho na druhého a na třetího, chvíli mlčí a nepřestává pomalu hladit Cloudovu hlavu. Po chvíli přikývne. "Dobře."
Reno a Zack si v duchu oddechnou, navenek ale nedají nic znát. Ani strach, který cítí více, než kteroukoli jinou emoci - co se to s ním děje? Jen mix vyděšení, léků a hormonů a extrémní provinilosti? Ale vždyť on toho chlapce zachránil! Tok co se tedy děje? Co to má znamenat? kde je jeho vyrovnanost, jeho pověstný klid? Ale nezahálejí a udělají všechno tak, jak řekli, přisunou postele k sobě a Sephirotha uloží tak, aby dosáhl na chlapcovu hlavu, načež se do toho vloží medik, čekající na pokyn, že už se může přiblížit, který znova napojí generála na přístroje.
"Bude to v pořádku." ujišťuje Reno, ale není si jistý, koho vlastně. Nejspíš sebe a Zacka.
 


Komentáře

1 keishatko | Web | 13. března 2011 v 19:57 | Reagovat

tak to som zvedavá ako to celé skončí

2 Lucinka Naomi Deidarinka-chan | Web | 14. března 2011 v 14:10 | Reagovat

hele ten název té povídky to vystihuje xDD tohle je vážně bomba díl xDD

3 Akira | Web | 15. března 2011 v 18:31 | Reagovat

skvělé,skvělé =) souhlasím s Naomi :D

4 Karin | 9. srpna 2014 v 23:56 | Reagovat

Ta povídka se mi líbí čím dal víc. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama