Epizoda 12.: Max vs. Bernie

10. března 2011 v 10:48 | Keigh |  Život ve Scuderia Ferrari


Pátek 11: 26 m.č. Backstage stájí Ferrari, Šanghaj, Čína"Hej, Felipe," drcne do mě Kimi.
"Nah," vyheknu. "sakra, Kimi, co je?" zamračím se a třu si biceps, docela to bolelo.
"Max Mosley," pokyne někam dopředu.
"No…a?" nechápu a zamračím se ještě víc. O co mu jde…? A co má znamenat ten dr. Zlounský výraz?
"Hele, co si z něho trochu vystřelit?"
"Kimi, víš, že on má smysl pro humor asi tak velký, jako Stefano…" snažím se ho uklidnit. Nasírat Stefana je v pohodě, o nic nejde, ale nasírat Maxe Mosleyho? To není dobrý nápad, může vyrazit tým ze závodu.
"Dobře, dobře, tak ne. Ale můžem s ním pokecat, ne?" zmírní nabídku.
Povzdechnu si: "Tak… dobře." a vydáme se za ním.
"Hej, Maxi!" křikne Kimi a já mám tendence ho praštit po hlavě.
"Ahoj," pozdravím o něco slušněji.
"Čau, děcka," pozdraví celkem bodře. Wow, má celkem dobrou náladu, řekl bych…
"Jen jsme tě chtěli pozdravit," zařadí se Kimi vedle něj. "jak se ti líbil včerejší trénink?"
Zařadím se vedle Maxe z druhé strany, aby mi neuniklo nic z toho co řekne. Jako, teď nás totálně seřve a pošle na další disciplinární řízení a-
"Jako, Kimi, v životě jsem sed tolik nezasmál, jako za tu dobu, co jste vy dva v jedné stáji." pochechtává se. "Jako, co to mělo včera znamenat, to propojení stáje, Kimi? Prý to byl tvůj nápad,"
"Jó, jako, to byl, páč… no, Felipe měl trochu nervy v kýblu, jako, osobní věci a tak, a nesmějící se Felipe by byla zkáza pro Ferrari, tak jsem si zahrál na Supermana a Batmana v jednom, chápeš…" pokrčí rameny a já nemůžu nic jiného, než se plácnout dlaní do čela.
"Kimi," zasténám popuzeně.
"Jó, asi začínám chápat," pokývá Max hlavou. "V pohodě, Felipe?"
"Jó, s ním v zádech…" pokynu Kimimu.
"Jako, vy Jeana zabijete, jestli s těmi hloupostmi nepřestanete. A mě taky. A myslím, že totálně nasíráte Stefana." zabublá zadržovaným smíchem.
"Divný co…?" poznamenám, načež se rozesměje Kimi.
"Hej, a tohle mi vysvětli, Kimi. Jakto, že se Iceman směje?" zajímá se Max.
"Jako, zkus se nesmát, když prohodí nějakou takovou hloupost." pokrčí rameny.
"Jako, Kimi…!" ohradím se.
"Nebo když poskakuje po paddocku jako školačka a zpívá si." pokračuje.
"Kimi!" seřvu ho, ale zradí mě moje mimika a směju se na plnou pusu. Bože, ty dva mi byl čert dlužen. Zatracení mimozemšťani, proč zrovna já?!
"Jako, ten tvůj zpěv, Kimi, to bylo parádní. Prý hvězdné války…!" zasměje se. "A jako, ty vaše vtipy na Ferrari - prý: nosí to červenou kombinézu a směje se to jako prase…! Doufám, že jste se pak Robovi omluvili."
Hej, proč si myslím, že je tady něco totálně špatně…?
"Čau, Maxi," uslyšíme za sebou.
Uhn… Ecclestone. Jó, horší než jeden šéf FIA jsou jeden DVA šéfové FIA. Sakra, Proč musí být ve FIA DVA šéfové? Jeden stájí a druhý tratí. Paráda, dva nejvyšší mafiáni motosportu a Kimi se rozhodne nasírat zrovna je. Ale zas na druhou stranu, očividně se bavili a Kimi… ahá! Už to chápu! Kimi přišel vyjednávat! Jako, že chce proti Stefanovi spojence! A teď, když jsme zjistili, že Max má smysl pro humor se Kimi snaží vyprosit pro nás povolení občas tyhle hovadiny dělat! no jasně, Felipe, ty jsi ale chytrý! To by člověk neřekl, fakt. Hej, jako, asi bych mu měl pomoct je přemluvit.
"Čau," kývnem s Kimim, zdá se, že Bernie je dost jako… nějaký nakrknutý.
"Doufám, že jsi těm dvěma břídilům napařil pokuty. Celá F1 se málem zhroutila po tom jejich vystoupení. Jestli si chcete dělat prdel z našich institucí, běžte do MTV, tam budete mít jistě úspěch." zasyčí podrážděně, zrychlí krok a bez rozloučení nastoupí do auta a odjede.
Všichni tři se zastavíme, chvíli na sebe bezradně koukáme, načež všichni svorně pokrčíme rameny a pokračujem v chůzi.
"Jó, měl dobrou náladu," poznamená Max.
Zasmějem se, zdá se, že Mosley má vážně smysl pro humor!
"Hele, fakt jsme tím zrobili takový bordel?" ptá se Kimi trochu nevěřícně.
"No…" zamyslí se. "Jako… vedení všech týmů bylo v prdeli totálně, nejvíc, když jste vy dva zase dojeli jako první, ale i potom se smáli, dodneška se všichni smějou, když vidí Stefana, všichni gratulují Jeanovi k výhodné koupi vás dvou, na netu se vedou disputace úplně šílené, že jste to nejlepší, co F1 potkalo, páč to disciplinární řízení, co jsem spolu měli před dvěma týdny, někdo točil na mobil a dal to na youtube, takže to ví celý svět, samozřejmě. A stránky F1 za posledních 24 hodin navštívilo víc než deset milionů lidí." odmlčí se a my dva nestíháme zírat. Jak, pro nás to, co s Kimim vyvádíme je totálně vtipné, ale… že by to pochopill ještě i někdo jiný…? "Hele, já bych vám sice za to, co tady v té ef jedna vyvádíte, měl napařit pokuty a totálně vám vynadat, ale, jako, tolik srandy tu ještě nikdy nebylo, takže zavedeme dohodu. Vy budete dál dělat takový bordel jako doteď, a já vám to budu promíjet, pokud mě to rozesměje. Platí?" a nečeká na odpověď, zaleze do auta, nastartuje a odjede a kimiho a mě tam nechá jen tak stát.
Chvíli oba mlčíme a přebíráme si v hlavě… jako… é… co prosím?
"Ty, Kimi?" kouknu na něj asi po minutě totálního ticha.
"Jo?"
"É… rozumíš tomu?" máchnu rukama směrem, kterým odjel Max.
"Nó," protáhne, zamračí se, vzhlédne k nebi a chvíli tam kouká, jako, nevím co tam hledá, ale pochybuju, že to tam najde, načež zase koukne na mě, pokrčí rameny a zavrtí hlavou: "Totálně ne."
"Áha," přikývnu. No, jsem rád, že nejsem sám, kdo tomu totálně nerozumí.
"Hele, co uděláme s Berniem?" zeptá se.
"No… teoreticky…" zamyslím se. "hele, Max je ve FIA výše postavený, než Ecclestone, ne?" dožaduju se podpory.
"No jasně!" rozjasní tvář. "takže s ním nemusíme dělat, jako, vůbec nic!"
Paráda, ty naše zhovadilosti nám schválilo i vední. Plácnu se do čela. Proč si myslím, že ty větší zhovadilosti nás teprve čekají…?(Jó, Dr. Zloun se vrátil s další povídkou. É, vážně chcete vědět, v jakém stavu je píše...? xD )
 


Komentáře

1 Luella-chan >SB< | Web | 10. března 2011 v 11:00 | Reagovat

Hele Onee-chan já to myslím smrtelně vážně,jako...právě to dávám dokopy....no...musím,žíct...není to nic lehkého,pač ono to najít a pak dát dokopy po pořadí,když se u toho navíc člověk chcechtá jak šílenej.....jo a jen tak mimochodem,neutel ti DR. Zloun?...V poslední době nám něco škrábe v chodbě na stěnu a když tam neběhnu tak je ticho....mě osobně to nevadí,ale náš kocour už je z toho na prášky a po ty stěně leze....no nic,já jdu dál makat na naší knižce XD....jo a...jako to s tím Snapem....ty způsoby bych ráda věděla XD :-D  :-D  :-D

2 keishatko | Web | 10. března 2011 v 12:45 | Reagovat

jáj toto mi chýbalo aby som mala dnes super deň...týchto dvoch tak rada čítam...hrozne sa teším na ďalší diel :D :D :D

3 Luella-chan >SB< | Web | 10. března 2011 v 14:17 | Reagovat

Já říkala že to udělám XD.....hnn jako by mě zajímalo,kdo to vyhraje....ale asi fakt děvka Itachi XD......jo a ten Dr. Zloun ožná že tím chtěl něco říct...XD...nevím XD......však to z něj něják dostaneš XD.....třeba zamkni WC,za hajzl vodu vyžvaní vše XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama