Nováček, část 3.

6. března 2011 v 12:56 | Společnost Dr. Zlouna a Nepřátel s r.ž. (s ručením žádným) |  Nováček
Název části: Mně už nevěří
Autor: Dr. Zloun
Omezení: není"Ahoj," pozdraví Near způsobně, ačkoli si při tom nervózně natáčí pramínek bílých vlásků na prst. Dělá to vždycky, když je vystaven nové situaci. "Jmenuji se Near."
"Ahoj," odpoví chlapec, očividně stejně nejistý a stejně stydlivý černovlásek. "Já jsem Akihiko."
Light mrskne pohledem po L, ale ten jen kývne hlavou a Light pochopí: všichni z Wammy's House dostávají pseudonym, když jej opustí, původní Filip tedy dostal taky pseudonym, pravděpodobně jej vybíral sám Watari. Light znovu zaměří pozornost na své dva svěřence.
Vypadají jako pozitiv a negativ: Near a černýma očima a vším ostatním na sobě bílým, Akihiko v černém stejně volném oblečení a pronikavě světle modrýma očima. Watari vybíral pravděpodobně velice pečlivě, usoudí Light, když chlapce vede blíže k Nearovi. Akihiko si v náručí nese plyšového, na pohled měkkého medvídka, pravděpodobně oblíbenou hračku, ačkoli vypadá úplně nově.
"Tady budeš ode dneška bydlet, ano? Kvůli práci bude nejlepší, když budete mít společný pokoj, Near bude tak hodný a všechno ti ukáže, dobře?" ujišťuje se starostlivý Light. Začalo se mu líbit, to starostlivé jednání s chlapci, kteří vypadají aspoň o pět let mladší, než skutečně jsou.
Akihiko si bělovlasého chlapce chvíli tiše prohlíží, pak k němu natáhne ruku s hračkou a řekne: "Je pro tebe,"
Near překvapeně vzhlédne a pátravě se zahledí do tváře neméně krásného černovláska, načež pohled nasměruje k Lightovi, ten povzbudivě kývne. Near tedy hračku pomalu a velice obezřetně přijme a Akihiko se potěšeně usměje. Tohle je dobrý začátek, uznají všichni přítomní.
"Pojď," pobídne Akihika Near. "ukážu ti náš pokoj,"
"Dobře," souhlasí nováček.
*^. ^*
"Trochu se bojím," zapochybuje Light.
"Čeho? Že si budou krást hračky? Lighte, jsou starší, než vypadají." protočí oči L.
"Ne, spíš… že se vůbec nesblíží a že tu místo jednoho osamělého budou dva." posadí se Light na pohovku.
"No, tak mohou být osamělí spolu, ne?" zlehčuje to L.
"Jo, jako v klubu zlomených srdcí, nebo co?" přeměří si partnera Light dotčeně.
"Já myslel, že to je pro důchodce…?" zamračí se L znechuceně.
"Jo, a lekce country music…" dorazí to Light, načež oba propadnou záchvatu smíchu.
"Dva plus jedna zdarma, co…?" směje se L.
"A fronty před kauflandem…" zahýká Light.
"Ježišimarja," vydechne L. "dokážeš si to představit…?"
"Co, ty dva jak tančí country?" zasměje se brunet, načež se zamyslí.
"…Ne!" vyhrknou oba po pár vteřinách, načež se zase bláznivě rozesmějí. Kde jen nechali svůj sarkasmus…? Inu, i světová spravedlnost se občas musí zasmát, ne?
*^. ^*
"Tady budeme spát," ukáže Near tak nějak neurčitě směrem k posteli - jediné v místnosti, zato však dost velké na to, aby se tam vešli ještě i Matt a Mello. Ach Mello, pomyslí se to bělovlasé stvoření, proč už se mnou nechceš kamarádit? Vždyť nám spolu bylo tak hezky…
"Neare?" ozve se Akihiko.
"Ano?" zareaguje oslovený.
"Je tady kromě nás čtyř ještě někdo?"
Near si povzdechne, tolik ho bolí přemýšlet o Mellovi. "Ano, ještě jedna pracovní dvojice, Mello a Matt."
"Aha," kývne Akihiko a znovu se zabere do vybalování svých věcí, načež se nadechne k další otázce: "A… ty - ale, nic," zarazí se.
"Hm?" zvedne hlavu Near. "Co? Co jsi chtěl říct?"
"Že… je asi nemáš moc rád," zamumlá chlapec.
Near pokrčí rameny, nehodlá se mu svěřovat: "Jsme profesionálové, naše vztahy zde jsou pouze pracovní."
Akihiko se uchechtne: "Takže fakt, že Ryuuzaki-san a Light-san spolu očividně chodí, s tím nemá co dělat, že? Předpokládám, že ti dva, Matt a Mello spolu taky spí. Řekl bych, že jeden z těch dvou byl původně tvůj milenec, nebo aspoň nejlepší kamarád, ale pak přišel ten druhý a tvůj kámoš milenec ti za ním utekl. A ty jsi tady zůstal sám."
Near protočí oči, ten kluk je zatraceně všímavý, bude to nejspíš analytik, zato jako stratég bude stát za nic. U Neara je to opačně, stratég perfektní, ale v analýze a dedukci dost plave. Paráda, tohohle kluka mu musel vybrat Watari, nikdo jiný nezná jeho vlastnosti tak dobře. Nejspíš usoudil, že potřebuje dobrou společnost, někoho, kdo ho bude doplňovat stejně dobře, jako ho kdysi doplňoval Mello. Near skloní hlavu tak, aby mu nově příchozí přes vlasy neviděl do tváře, a zamračí se, ten kluk mu už teď leze na nervy.
*^. ^*
"Ano," přisvědčí Near bez zájmu.
"A… zdá se ti.… sympatický?" nepřestává jej Light vyslýchat.
"Uhnmnhm," zavrní stále stejně bez zájmu, nezní to ani souhlasně, ani nesouhlasně, ani pobouřeně, ani nadšeně. Aha. To se toho Light dozvěděl.
"A… zdá se ti alespoň pracovně schopný?" zeptá se Light již téměř frustrovaně.
"Ano," přikývne Near. "zdá se, že má všechny vlastnosti, které mi chybí, Watari byl vždycky všímavý." dodá tišeji, snad jakoby pro sebe.
"Takže…" skousne si Light ret. "se ti nelíbí, že tu někoho máš?"
"Víš, že raději pracuji sám." pokrčí rameny. "Ale on se někde zaučit musí. Jak dlouho tu bude?"
"No… jak dlouho bude potřebovat a chtít." odpoví Light. A jak dlouho jej tu necháš."
"Hm,"
*^. ^*
"Ahoj, já jsem Matt."
"A já Mello."
Podají Akihikovi postupně ruku: "Těší nás."
"I mě." přikývne černovlásek.
"Tákže," protáhne Matt. "tady ode dneška taky děláš?"
"Jo, jsem v páru s Nearem." koukne do očí nejdřív Mellovi, potom Mattovi, načež se pohledem vrátí k Mellovi, který se nepatrně zamračí: "Proč tu jsi?"
"No… Watari mi řekl, že právě kvůli Neara. Prý se musí naučit pracovat v týmu. Ale jak jsem ho dneska viděl, řekl bych, že moje přítomnost tady má ještě i jiný účel." přizná Akihiko. Chce zjistit, co se tady děje, aby tomu krásnému, roztomilému stvoření, se kterým má pracovat, mohl pomoci. Od první chvíle, kdy jej viděl, k němu cítí… no, sice ještě neví, co přesně to je, ale rád by viděl na jeho tváři úsměv. Vlastně, to nemusí být ani úsměv, stačí jen… aby se přestal tvářit tak ztrápeně.
"No, při své inteligenci jsi snad pochopil, že Ryuuzaki a Light to spolu táhnou, že." konstatuje Matt. "A my dva jsme na tom stejně. Takže tady Neara tak nějak neúmyslně opomíjíme. Vážně, ne že bychom chtěli, prostě jen není čas, kvůli práci a tak, a když už čas je, raději ho trávíme spolu, no, a na Neara… se tak trochu zapomíná. Takže jsi tady proto, abys s ním byl a občas s ním mluvil. To bude nejspíš tvůj hlavní úkol. Možná sis všiml, že Near není zrovna mluvka. Jako, on mluví fakt málokdy a za posledních čtrnáct dnů řekl asi tak pět slov. Včetně těch, které řekl tobě." shrne to a sáhne pro krabičku cigaret.
"Pochopitelné," zamumlá Akihiko. "A… můžu mít ještě jeden dotaz?"
"Of course," kývne Matt. Melo, zdá se, není touto debatou zrovna nadšený. Tváří se jako by mu uletěly včely anebo jako by si právě nyní uvědomil vážnost situace: vždyť víc jak dva týdny Near s nikým moc nemluvil.
"Nechci se nato ptát Neara, páč by to nejspíš bylo netaktní, ale on… nemůže chodit?"
"No…" zaváhá Mello. "Může, ale bolí ho to. On má nějak é problémy se svaly a šlachami, jako, vrozené. Prý jsou moc krátké a nerostou s tělem, jak by měly. Nevím, jak se ta nemoc jmenuje."
"Jo, a já mám být jeho opora, chápu." uvažuje polohlasně Akihiko.
"A… jak spolu vycházíte?" zeptá se Matt a zapálí si další cigaretku.
"Hn?" pozvedne Akihiko obočí. "No, zdá se, že není z mé přítomnosti dvakrát nadšený, nejspíš se rozhodl mě ignorovat… ale zdá se něčím zklamaný. A nejspíš se snaží sám sebe utrápit."
"To není dobré." vyfoukne Matt kouř.
"Zdá se, že je to celé na tobě, Akihiko." pokrčí rameny Mello. "Páč my s tím asi nic nenaděláme. I se mnou se Near dneska odmítl bavit. Že prý mě nebude otravovat svými malichernými starostmi, když mám tolik práce." protočí Mello oči. "Chtěl bych mu pomoct." vzdechne pak. "Ale udělal jsem chybu a Near chyby nepromíjí."
 


Komentáře

1 Luella-chan >SB< | Web | 6. března 2011 v 14:50 | Reagovat

Na tohle ti můžu říct jen jedno....jestli tady nebude brzo pokračování tak skočím z balkonu!!!...takže radši bych na tvém místě začala psát....XD

2 Luella-chan >SB< | Web | 9. března 2011 v 20:47 | Reagovat

Ježiši zlato já si snad na ty tvoje komentáře vyčlením samostatnou rubriku...XD...já u nich totiž furt padám XD......a jak by to mělo pokračovat?...to je snad jasné!...Near skončí s Akihikem!....jako že se do něj Near zamiluje,ale nebude to chtít přiznat a bla bla bla....

3 Luella-chan >SB< | Web | 9. března 2011 v 21:03 | Reagovat

*zvedá se ze země a snaží se neumřít smíchy* hej jako tak to by byla síla XD...ta kniha by byla nejprodávanější četba na světě!!!...hej a Harry Potter se může zahrabat!!!...Já asi fakt zkusím všechny ty komentáře spojit dohromady XD.....Jestli je to vůbec možné XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama