Část 10.: Trest

9. července 2011 v 21:59 | Kayleigh |  PodstataNikdy by mě nenapadlo, že se tohle stane. Někdo nás napráskal? Co se stalo? A kdy? Žádné auta jsem neslyšel, až potom Leo a Dave začali řvát. Vůbec nechápu, co se stalo. Teď sedím na stanici, celá parta se mnou, všude tu pobíhají naši rodiče. Dvojčata jsou v klidu, pro ty si přišel tatík, řekl, že ty dvě se k tomu dostaly jen náhodou a všichni tři odešli. Dvojčata se ho sice ptala, jestli nemůže něco udělat i pro nás, ale nemohl. Ani se mu nedivím. Dvojčata si to asi hezky odskáčou. A my jak by smet. Všude je děsný zmatek a taky hluk, na to, že jsou tři ráno. Je mi špatně. A taky zima. Jako bych se probudil s parádní kocovinou. Nesnáším ten pocit, jako by mi do hlavy nalili hektolitry ledu. Myslím, že budu zvracet. Vedle mě sedí Fi a Alic, oba mě drží za ruku. Alicina máma pěkně vyvádí, myslím, že Alic si doma zažije parádní peklo. A zdá se, že se s partou chvíli neuvidíme, je mi jasné, že naši rodiče pro to udělají cokoli. Jen starší ségra Claire je v pohodě. Přišla, zaplatila za Claire pokutu, vzala ji za ruku a odvedla. A taky otec Kate byl vcelku ready. Pochytil jsem, že Adam a jeho rodiče se stěhují z Manhattanu někam do Brooklynu, okamžitě. Filipův otec a brácha teď něco stranou řeší spolu, asi se domlouvají, co dál. A nepletu se, Filip na chvíli odběhne k nim a jeho fotřík chvíli vypadá, že mu jednu natáhne, ale Filip se na něj pověsí se a rozbrečí se mu na rameni a jeho brácha pokrčí rameny a fotřík ho jenom obejme a něco mu říká a Fi vytřeští oči a pak se, celý uplakaný přiřítí zase k nám a vletí do náruče pro změnu mě a přitom strašně rychle mumlá: "Stěhuju se s tátou a bráchou do Kalifornie…" víc přes pláč neslyším.
Mám co dělat, abych se nerozbrečel taky. Parta se mi rozpadá pod rukama. I kdyby ten zbytek zůstal, Fi a Adam… ne, bez nich to nebude moje parta.
Davova máma na něj šíleně ječí a jeho otec mu jednu vrazil. Asi pochopitelná reakce. Leo bydlí ve městě sám, babička a děda, kteří jsou jeho poručníci po smrti rodičů, bydlí někde v New Jersey, takže si jenom nechá zapsat zápis do rejstříku, zaplatí pokutu a zase jde.
A moje máma…


"Matthewe, jdeme."


Ani mě nenapadne mámě odporovat. Sedím tu už čtyři hodiny, vůbec netuším, co se kolem mě dělo. Prostě jenom sedím, odpovídám na podivné otázky a čekám, než za mě máma všecko vyřeší. Následuju ji do auta a mlčím. Nechci nic říkat. Stejně to nemá cenu. Všecko je na hovno, fakt. To, co mě překvapuje je, že i máma mlčí. Ne že bych se jí divil, spíš… mě to děsí. Nesnáším, když je na mě naštvaná a mlčí. To znamená, že mě čeká totálně zlý trest.
Nastartuje auto a rozjede se, pořád mlčí. Vážně mě to děsí.


"Volala jsem dneska do školy."


Polknu. V tom případě ví, jak to bulám. A taky jak odcházím dřív… přicházím pozdě… nebo tam nechodím vůbec. Minulý týden jsem tam byl dvakrát. Omluvenky si píšu sám, její podpis umím zpaměti. Trochu se na sedadle přikrčím, tohle fakt není dobré. Stěžují si na mě snad všichni profesoři. Propadám ze dvou předmětů, matika a fyzika. Vždycky mi to dělalo problémy. Koukám z okýnka, nemám odvahu se na ni ani podívat, natož jí něco odpovědět. Asi přirozený respekt, nebo co. Nevím. Ale… tohle nezní dobře. Za tohle bude následovat totální trest. Sice nevím, co to znamená, ale určitě mi nedá jen zaracha. Myslím, že jsou věci, které jsem si ani dřív neuvědomoval, že je mám. Klídek, pohodu, máma moc neřešila a já si v klidu dělal bordel se svou partičkou. Doufám, že ostatní budou v pohodě. Ať už máma vymyslí jakýkoli trest.


"Matthewe… Já už… já už vážně nevím co s tebou."


Přeběhne mi po zádech husí kůže. Proč to tak šeptá? A proč… to zní tak plačtivě? Sakra, mami… O co jde?! Co je? Proč na mě neřveš? Mami! Tak sakra… křič na mě! Vynadej mi! Klidně mi nafackuj, pokud se ti uleví, ale nebreč! To není tvoje vina, ty za to nemůžeš! A já… já… to dám nějak dohromady, změním se! Zlepším! Najdu si přes prázdniny třeba nějakou brigádu a zruším tyhle akcičky s partou, nebo co budeš chtít, ale přestaň mě takhle děsit!


"Nezvládám tvou výchovu a ještě svou kariéru k tomu, Mathe."


Co tím chce říct…? Jak to myslí? Mami, proboha, co ode mě chceš? Řekni, já ti splním cokoli, jenom se tak přestaň tvářit! Co si mám teď asi myslet?! Mami?!?


"Ještě dnes v noci se sbalíš. Odlétáš ke svému otci."
 


Komentáře

1 Kana~♥~ | Web | 9. července 2011 v 22:11 | Reagovat

a kurva, kvůli tobě snad i sprostá!!!!
co to děláš, to přece neuděláš, to neeee =( já snad budu brečet
a jasně že o tuhle povídku stojím a hrozně moc XD

2 Kiruška | Web | 9. července 2011 v 23:09 | Reagovat

Tak tomu říkám převrat....moc se mi ta povídka lííííbí....děsně moc...a ty pochody jsou úžasný...milionkrát lepší než celej děj...pokračuj v ní...a jestli nebudeš....a truc ti okomentuju každe díl....tak šíleným komentářem, že budeš pokračova, jasné!!!??? A kde ž to bydlíš, já jen že bych se stavila a vysvětlila ti, že žádnou povídku a obvzlášť tuhle, prostě ukončovat nebudeš...doufám, že jsi mě pochopila a budeš se to držet....jasné rudá ovce...ne že sklameš svoji velitelku stáda, chcíplou vedrem...psajíc tento komentář asi deset minut....takže bud hodná ovečka a místo přemýšlení nad koncem, piš další díl...buď tak laskava....=DDD

3 Kiruška | Web | 9. července 2011 v 23:09 | Reagovat

Snad jsi to pochopila....nebo ještě něco, k tomu mám dodat?? =DDD pokud ano....mile ráda, ti vyhovím xD

4 Yuuko | 10. července 2011 v 12:18 | Reagovat

Ha! *prudce odstrčila židlu a ukazuje prstem na obrazovku*
Tak za prvý: Já sem věděla, že důsledek bude to jeho stěhování, ale....ale ten zbytek není přece pravda! To je tak děsně..ee smutný není to správný slovo...hmm *v hlavě jí šrotuje* ..je to škoda? Néé už vím! To je tak strašně nefér! Doufám, že nechceš abych byla sprostá..?
Jo o Matea mám zájem, ale víš o co mám ještě zájem?? Momentálně bych ti chtěla asi něco udělat...ale..né to by se mě nevyplatilo...hmm tak nic snad příště xD

5 procházejcí :D | 10. července 2011 v 14:25 | Reagovat

do řitě!!!!kua! :D děláš si srandu!!
a rovnou dvakrát!!....prej: ,,...jestli o Matea vůbec máte zájem?'' ....nééé vúbééc nikdo ho nečte!!proč by taky že?!!! :D (doufáám, že jde poznat, že z toho ironie jen číší! :D)
a podruhé: WTF!!??!!! takhle to nenecháš, že neé!! nesmíš je rozdělit!... O_O proč nám to dělaš?!!! :-( :D
...táák sem ze sebe vypsala puberťáckej románek a honem další!! :D.... :-P

6 Akira tvoje ♥Sb♥ | Web | 22. října 2011 v 15:35 | Reagovat

Jsem trochu pozadu se čtením....trochu víc pozadu =D ,no jo škola. xD Jdu  to dohnat,jinač dobrý díl. =))

7 Tutuška | E-mail | 15. prosince 2012 v 21:19 | Reagovat

[4]: Moje řeč :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama