Část 12.: Rooftops

13. července 2011 v 21:34 | Kayleigh |  Podstata
Tady je píseň, jejíž text jsem použila
Stejně s tím nemůžu nic dělat. Vůbec nic. I kdybych se rozkrájel a naporcoval a přinesl se matce na zlatém tácu, stejně by to s ní nehlo. Možná bych měl spát. Asi jo. Jen se divím, že je to přímý let. Takže letím asi do nějakého většího města. Tam si mě vyzvedne otec a odveze si mě někam… kdoví kam. Teda, pokud tam vůbec bude. Co když zapomene? Nebo… domlouvala se s ním matka vůbec? Ví, že tam přiletím? A kromě toho… jakto, že tam můžu zůstat? Ať už to "tam" je kdekoli? Musí existovat nějaké… zákony, páč jinak budu víceméně… uprchlík? Haha, ještě se na matku sesypou nějaké starosti o to, jestli za ní nepřijde sociálka a nezavře ji, že se o mě nestarala.
Ale počkat, pokud tam mám otce… co to znamená? Že dostanu automaticky státní občanství? Bóže, no a co? Matka si to vymyslela, tak ať se stará, ne?
A já bych měl vážně spát. Navolím na přehrávači mou nejoblíbenější, Rooftops, a uložím se pohodlněji, pokud možno tak, abych usnul.


Až náš čas vyprší
Až naše životy budou u konce
Řekneme, že to byla legrace?
Zanecháme tentokrát stopu?
Budeme pak říkat, že jsme to zkusili?


Ano, zkusili. Zkusili jsme žít. Žít tak, jak chceme. Ale nevyšlo to. Přesto… zkusili jsme to. A stopy? Naše srdce jsou plná vzpomínek - to jsou naše jediné stopy.


Stojí na střechách
Všichni křičí: "Jsi bez srdce!"
Stojí na střechách
Všichni křičí: "Jsi bez srdce!"
Stojí na střechách
Všichni křičí: "Jsi bez srdce!"


To je vše, co máme
Všichni křičí: "Nemáš srdce!"


Asi ano, matce jsem zničil kariéru už tím, že jsem se narodil. … A proto nemám podle ní srdce? Já jsem JEJÍ největší chyba, ne moje. Vážně si někteří myslí, že nemám srdce? Přátelé, matka… profesoři? Možná. I kdyby si to mysleli, co já s tím? I já jim můžu oplatit stejnou mincí!


Mnoho lásek, jež mě potkalo
Nemám výčitky
Pakliže teď všechno skončí
jsem připraven.


… Což je fakt. Ať už mě dnešek ovlivní jakkoli, nedovolím, aby mě cokoli změnilo. Cokoliv. I kdybych měl přestát své nejhorší chvíle, nedovolím, aby mě, mou osobnost, má základní přesvědčení, cokoli ovlivnilo nebo dokonce změnilo. Chci, abych byl pořád stejný. Nic mě nezlomí.


Na střechách stojíce
Než bomby vybouchnou, čekajíce
To je vše co jsme dostali,
Křič, dokud se tvé srdce nezastaví
Nikdy ničeho nelitovat
Všechny západy slunce pozorovat
Poslouchejme vzájemně svá srdce
Všechnu lásku pociťovat…Změní něco křik? Ať už můj, nebo jejich? I poslední nedokončený rým ve mně zanechá stejný pocit, jako celá skladba. Stůj si za svými názory. A nenech se ovlivnit, pakliže si to nepřeješ. Protože nic není tak cenné, jako tvá osobnost, to, co cítíš a to, co ty považuješ za správné. Ať už tě okolí nenávidí sebevíc.


Křič: "Vy jste bez srdce!"
Křič: "Vy jste bez srdce!"
Křič: "Vy jste bez srdce!"
Křič: "Vy jste bez srdce!!"
Křič: "Vy … !!!"


A dej tomu pořádné grády. Pokud tobě někdo říká, že nejsi podle jeho gusta, ohraď se proti němu mnohem hlasitěji: demonstruj. A poukaž na jeho chyby, které jsou jistě mnohem větší, než ty tvoje. Protože oni ti nemají co kecat do života. Oni taky dělali své chyby. Ty si dělej své vlastní. Bude jich hodně a mnohé budou bolet. Ale… nikdy si nenechej od nikoho vyčítat to, na co jsi hrdý.
A pokud je to tvé přesvědčení, je jen na tobě, jak s ním naložíš. Na nikom jiném. Svět stvořil tebe, a ty tvoř, jak umíš.


To je vše, co jsme dostali
Všichni křičí: "Jsi…"
 


Komentáře

1 Kiruška | Web | 13. července 2011 v 21:51 | Reagovat

Ááááááááááááááááá.....to bylo něco...tahle povídka mě naprosto dokonale dostává....já nemám slov...mě slova došla...kurňa....áá...to bylo úžasný...jak ty pochody tvoříš...ty jsou úžasný...a společně s tou písničkou mě skoro rozplakaly....áá....to bylo úžasný...honem piš dál...už se těším na další čááást...honem piš *hledá kapesníčky* sakra, to bylo nádherný...=))

2 kana | Web | 14. července 2011 v 14:41 | Reagovat

dokonalé, naprotsto souhlasím. prostě perfektní. piš dál a dál, chci vědět, co bude dál =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama