Část 14.: Mateřská láska

15. července 2011 v 21:33 | Kayleigh |  Podstata
Díl věnován Kirušce :)
Ne. Nejde to. Nemůžu na něj být zlý. On tak hezky žvaní, až je to dokonale rozkošné. Vážně je to můj… biologický otec. A je… podle všeho… mnohem lepší než matka. A… taky se mi tak nějak… prostě… líbí.
"Jo, docela… jo," kývnu místo toho.
"Musíš být unavený, pojedeme domů, co ty na to? Kde máš kufry? Musíš se vyspat, neměl jsem moc času si pro tebe něco připravit, včera jsem se dozvěděl, že mám syna, takže jsem půlku noci probrečel štěstím a tu druhou jsem produmal, co všechno musíme zařídit, aby ses tu vážně mohl cítit jako doma. Vlastně nechápu, proč tvá matka tolik vyšilovala, když jsi pomaloval tu zeď. No a? Můj syn musí mít umělecké sklony, já sám miluju umění. A že grafitti? Nedávno jsem četl na fóru jednu diskusi a ne jeden odborník říká, že je to nejnovější umělecký směr. Navíc jediný, který sám tvoří. Ale víš jak se říká - pravé umění nemá být pochopeno. Vem si, jak zametali s Villonem. A Poem. A van Goghem. A Manetem. A surrealisty, hlavně Bretonem. A ona byla kdysi taky blázen do umění. Ale to je už přes šestnáct let. Chápu, že výchova dítěte ji poznamenala. Ale že až tak? Copak už si nepamatuje, co jsme dělali my…? A to byly mnohem horší věci."
Nestačím vycházet z údivu, co všecko se o ní nedozvídám. Moje matka a blázen do umění?! Ona, realitní makléřka?! Proboha, mluví vůbec o mé matce…? A co mi to tu vůbec vykládá?! Myslí si, že mu uvěřím? Ale… ale… ano. Věřím. Ani nevím, proč tomu cizímu člověku věřím. Vždyť… ho mám nesnášet! Tak… sakra! Mathe, vzpamatuj se!
"A taky nechápu, proč mi nikdy neřekla, že mám syna. Kdybych to věděl, nenechal bych ji nikdy odejít. Vyváděl jsem včera jak malé děcko. A ona zněla pěkně hystericky. Vždycky měla sklony k přehánění, ale co je moc, to je moc, nemyslíš? Na jaké straně domu bys chtěl mít pokoj? Omlouvám se, kvůli práce jsem ti nestihl připravit ložnici, takže ti přenechám tu svou a já se vyspím v pracovně. A taky by mě zajímalo, co teď vlastně Simone dělá? Mluvili jsme spolu po telefonu asi hodinu, ona se mi hrozně omlouvala, že mi o tobě neřekla. Chápu, že na mě byla naštvaná, ale mohla mi sakra aspoň říct, že mám dítě, ne?! Vždyť jsi i můj syn! Pojď, tady, Mathe, čeká tam na nás auto. A taky nám objednám nějaké jídlo, musíš mít hlad, že? Já teda nic nejedl od včerejšího rána, nějak jsem do sebe nemohl nic dostat. A myslel jsem, že mi připravíš zajímavější uvítání," usměje se na mě, "čekal jsem nějakou hádku, nebo že mi aspoň jednu vrazíš. Jak tak Simone znám, určitě ti o mně navykládala ty nejhorší věci. A taky ti asi zapomněla říct, jak jsme se spolu rozešli. A proč vlastně. Vždycky se za to styděla. Vážně se divím - jak tě vlastně dostala do letadla? Asi jsi ještě v šoku. Potřebuješ se v klidu vyspat. V letadle to není moc pohodlné. Vždycky mě pak celý den bolí za krkem. Vážně žádné výčitky? Asi si to potřebuješ sám probrat v hlavě."
Tak počkat. Nechce ten týpek na chvíli zastavit? Bolí mě z něj hlava. Takže pomalu. On o mně neměl celých 16 let ani zdání. Matka o něm očividně a ušislyšně navykládala pěkné hovna. A taky mi, zdá se, docela slušně lhala.
A… jsme si s ním strašně podobní. Vzhledem absolutně, náturou taky, i stylem mluvy. Mluvíme rádi a pořád. A taky máme smysl pro humor. A taky jsme oba dost pohodáři. A taky hodně upřímní a otevření. Navzdory všem svým přesvědčením, které jsem měl ještě před dvaceti minutami se musím pousmát, když vylezeme z letištní haly. Koukám kolem sebe jako idiot. Tohle je vážně můj sen.
"Až se vyspíš a trochu si zvykneš, ukážu ti celou Barcelonu. Teda… pokud budeš chtít," navrhne a trochu se zaxichtí - vážně jsme si neuvěřitelně podobní.
Nějak ho… dokonce ani ve svých myšlenkách nemůžu nazvat svým… svým… tátou. Prostě… to nejde. Jakoby… se ve mně něco, já nevím, vzpříčilo. Asi… je to jenom chvilkové, protože… nevím, nějak… se mi… to líbí. To, jaký je.
"Hm," kývnu a i když se na něj nepodívám, stejně vím, že ze mě nespustil oči, co mě objal. Ani jsem si to nějak nestihl uvědomit, že mě objímá.
Najednou jsem… o něm chtěl všechno vědět. Co ho baví, co dělá, jak a kde vyrůstal, jaké má plány, jak poznal mou matku, co se dělo potom, kdy se rozešli a proč, kdo to způsobil, na jeho přátele - hrozně mě to zajímalo.
"Mathe? Tady, pojďme, támhle je naše auto," ukáže. Sice nic nevidím, výhled mi blokuje bílá limuzína za zaparkovanými busy, takže asi někde za ní.
Limuzína odjíždí, tak asi někde - ale ta limuzína zastaví před námi a z ní vyskočí mladý černoch a otevře před námi dveře…?!
"Děkuji, Charlie," osloví ho… no, můj…táta, "tento mladý muž je můj syn - Math,"
Zmateně zamrkám a podívám se na něj nahoru, je o víc jak hlavu větší než já, a pak se podívám na Charlieho, který se na mě usmívá a s mírnou úklonou mě pozdraví poměrně slyšitelným katalánským přízvukem: "Dobrý den, pane."
"A-ahoj," nezdá se o moc starší než já. Dvacet? Dvacet jedna let? Víc bych mu netipnul, určitě ne.
Vleze do auta jako první on a po něm já, Charlie za námi zavře dveře, oběhne auto a nastrká do kufru limuzíny moje zavazadla, pak hupne na místo řidiče dopředu.
"Mathe, pověz… co ti o mně Simone řekla?" zeptá se tiše a pořád na mě tak zvědavě kouká.
Zarazím se, měl bych mlčet a být věrný matce? Když mě vykopla z bytu?! Ani náhodou. Všecko na ni prásknu! "Řekla mi jenom… že tě nenávidí, protože jsi nás opustil, když jsem byl batole. To je všecko, co jsem o… tobě věděl… až do teď," je to hrozně divné.
Měl bych mu vykat a říkat pane a být hnusný, jako puberťáci bývají k rodičům ve filmech… ale nějak to nejde. Nechci na něj být teď hnusný. Zdá se, že je všechno úplně jinak, než mi to "řekla" má matka.
Doopravdy se potřebuju vyspat. Trochu mě začala bolet hlava. Podívám se na něj, když zaslechnu takové to pohrdavé odfrknutí. Dělám tohle taky.
"Typické," ušklíbne se. "vždycky byla dobrá herečka. A naprostý pokrytec."
Zmateně zamrkám. Nikdy bych svou matku neoznačil ani jedním atributem, který použil. Ale zdá se, že toho o vlastní matce vím velice, velice málo. Možná dokonce ještě míň, než v této chvíli o … svém… otci. Sakra. Proč mám v hlavě takový blok? A proč mi to sakra vadí?!
"Typické?" mám knedlík v krku.
Takové to něco, co v krku vadí mluvit - jsem nervózní, potí se mi dlaně a taky nějak zrychleně dýchám. Co to sakra se mnou je? A proč se před ním chovám jako idiot?
"Vždycky byla taková. Utíkala od každého problému. A co nejvíc špíny se vždycky snažila namést na ostatní. A když už jí tekla voda do bot, utopila co nejvíc všeho, co jí přišlo pod ruku."
Myslím, že teď přehání.
"Vyhodili ji ze školy, a ona místo aby mlčela a nechala to tak, napráskala dalších deset lidí. A tak nás ze školy vylili všechny. Tehdy jsem chodil s jednou její kamarádkou. Sehrála na ni i na mě příšernou habaďúru, my se rozešli, a já netušil, že je to jenom kec, dozvěděl jsem se to, až když Simone odjela do Ameriky a nechala všechny problémy za sebou, co se na ni sypaly. Lži se jí vymkly kontrole a tak utekla. Vždycky utekla, když šlo do tuhého," krátce si povzdechne.
Zadívám se na něj pátravě. Pochybuju, že by si tohle vymýšlel. Musím zavolat matce. Zeptat se jí, jestli je to pravda. Proč mi nikdy neřekla pravdu? A proč se tedy rozešli? A… jakto, že o mně neměl ani tušení? Co je teda pravda?! Čemu mám věřit? Nebo komu? Nesnáším to - tu nejistotu. Nejraději bych se hned dozvěděl pravdu. Jeden z nich mi lže. Který?!
"Chápu, asi si říkáš, že znáš svou matku přece jen mnohem lépe než já. A mě po právu nenávidíš. Jistě, je to pochopitelné. Dítě by mělo milovat svou matku. Jen nevím, jestli by ji mělo milovat slepě a za všech okolností," skloní hlavu a prsty přiloží ke spánku, pak ale vzhlédne a trochu se pousměje, když se zadívá do mé tváře.
He…? Co tím chtěl říct?
 


Komentáře

1 Kana~♥~ | Web | 15. července 2011 v 21:50 | Reagovat

to by mě taky zajímalo. Ksakru co to mele? a kdo z nich má rpavdu a kdo lže? mě by z toho asi rozbolela hlava, stejně jako Matha
nádherný povedený dílek a prosím, nehleď tolik na koment a piš dálm, zbožňuju tu povídku XD

2 Kiruška | Web | 15. července 2011 v 22:35 | Reagovat

Ty se mě snažíš zabít?????? Že jo??!!!! Ty se mě fakt snažíš zabít....tohle bylo naprosto úžasné....já má zástavu srdce...ty mě fakt chceš zabít...a víš, co!! Docela se ti daří!!!! četla jsem to se zatajeným dechem a naprosto mě to sežralo, vlastně celá ta povídka...tohle bylo něco....kurnííík....kdo lže a kdo mluví pravdu...doufám, že fotřík mluví pravdu a vyklube se z něj mafiánský boss....protože ti jsou nejlepší...matka se mi zdála taková nudná...ale otecko je frajer...xDDD já chci rychle další díl...
A jestli mě donutíš ti tady naspamovat článek a napsat další 15 komentářů, tak si tě najdu a jako vrchol své kariéry tě asi zabiju...nebo radši ne...jen trošičku, malouuuuuučkato tě viděsím a donutím, tě psát další dílek...ne že to utneš, jen kvůli trubkám, co je to nezájímá a nás co to baví necháš na holičkách....jasné??!!! jinak si me opravdu nepřej...sama vis od ceho pochází jméno KIRA...že??? =DDD

3 šali | 16. července 2011 v 11:35 | Reagovat

hééééj!!!!! co to děláš?!!! :D jestli nenapíšeš další tak....*výhruška*
...já toho fotříka miluju :D ta huba mu furt mele....honéém dalšííí...

4 keishatko | E-mail | Web | 16. července 2011 v 13:27 | Reagovat

jeho otec je báječný :D som zvedavá čo ešte povie o matke :)zaujímavé...šup ďalší dielik :D

5 keishatko | E-mail | Web | 16. července 2011 v 15:15 | Reagovat

Yo...Queer as Folk som stiahla tu cez torrent:http://btjunkie.org/torrent/Queer-as-Folk-US-Queer-as-Folk-Seasons-1-5-All/3780f9d40d439490ac2d0d6c35130cdb986fa100848c sú tam všetky série :D a sú k nim aj titulky:http://elfilms.cz/queer-as-folk tie stiahneš tu, ale môžeš si tam stiahnúť aj diely, len po jednom a nie cez torrent...no a musíš sa tam zaregistrovať :D je to parádny seriál to ti poviem...ja ho mám už kuknutý a ľutujem, že som si ho pozrela tak rýchlo...no čo...kuknem ešte raz :-P najviac sa mi páči ako sú tam vyobrazené pikantné scény...nevidíš všetko a to je na tom najlepšie...vystačíš si so svojou fantáziou :D

6 Tom | 16. července 2011 v 15:35 | Reagovat

Hele, Keigh... proč mi tahle povídka TAK MOC připomíná mě a mého tátu...? xD Jako, víš...? Jenom, prostě... é... no, ne že by mi to vadilo, ty totiž umíš naprosto úžasně vyprávět a tak vůbec, ale... é... no, víš, trochu mě děsí jak dobře mému životu rozumíš.

Posílám ti pozdrav ze Singapuru, zlato! :*

7 Naruto nee-chan | Web | 16. července 2011 v 21:01 | Reagovat

No jasně, vidím, že jsem fakt po tobě, když jsi tak chytrá:-D Ovšem, že tam jsou jejich jména:-D Co chceš teda na diplom, jestli nějaký chceš?

8 šali | 16. července 2011 v 22:56 | Reagovat

[6]: doprdele!! :D ty si to zabil!! :DDD

9 Naruto nee-chan | Web | 17. července 2011 v 12:23 | Reagovat

Pro Toma: jeblo mi, jeblo. Chystám se napsat nějakou úchylárnu na Uchihacest:D

10 Naruto nee-chan | Web | 17. července 2011 v 12:30 | Reagovat

Nech ho, to je v pohodě:D Jinak, Gaaru? No dobře, něco zkusím, ale nečekej zázraky:D

11 Naruto nee-chan | Web | 17. července 2011 v 12:32 | Reagovat

Pro Toma: patnáct? Ehm, tak jo, jdem komentovat;-)

12 Naruto nee-chan | Web | 17. července 2011 v 12:44 | Reagovat

Jó, klidně se na mém blogu dohadujte:D Je to řiť číst ty komenty:D
Btw, co napsat do prvního komentu? (přemýšlí) Ehm, tak třeba, asi bych se Tomovi mohla představit, že? Takže, ahoj, Tome, tady Úchylák Úchylný:D

13 Naruto nee-chan | Web | 17. července 2011 v 12:50 | Reagovat

A Uchihacest pomíchat s Namikazecestem? Haaa! Anebo třeba do toho ještě zamíchat Sabaku no cest a Madaru:D Ať je to komplet:D A třeba taky Nagata, když ten je prý taky k klanu Uzumaki:D

14 Naruto nee-chan | Web | 17. července 2011 v 12:51 | Reagovat

Nyaa...blíží se poslední koment...

15 Naruto nee-chan | Web | 17. července 2011 v 12:52 | Reagovat

A UŽ JE TO TADY! YATTA!!! Takže piš, piš:-D

16 Luella-chan | Web | 17. července 2011 v 13:27 | Reagovat

Sakra....holka....tak tyhle dva díly (jsem je četla naráz XD) byly totálně dokonalé....Muhííííí jako....že úplně šíleně XD...Jo a když,tam mě můžeš hodit pod tu tramvajku až mě potkáš,za to,že jsem tady od pátku nebyla.....já tu byla vlastně naposled v pátek,ale předtím,než jsi to tu přihodila a pak jsem celou sobotu dělala jednu důůůůležitou věc,pro kterou jsem nebyla ani na svém blogu....a dnes tu důůůůůůležitou věc jdu dělat taky,abych ji měla co nejdříve hotovou,takže asi nepřidám nic ani dnes.....pokud tedy nestihnu tu důůůůůležitou věc udělat do večera XD......muhíííí furt kecám o nějáke důůůůležité věci a ty si teď myslíš asi že : kurva o čem ta holka mele?.......

Neboj,dozvíš se.Až bude ta důůůůůležitá (XD) věc hotova.Tak se zatím měj,musím jít oběhnout všechny SB,apč pak stíhat nebudu a máma ješta chce abych s nima pak někam šla....jako že ven....po tomhle horku.....no ježiši.....to zas bude......XD

No tak já fakt padám,měj se.......

Jinak....Mateo....MUíííí já tu povídku žeru....totálně jo....Muhehehehehe......Barcelona.....Španělsko......já se učila španělsky.....tři roky....a měla jsem samé jedničky......a přitom nedokážu španělsky ani ceknout XD.....to je divné nemyslíš?...XD

17 Luella-chan | Web | 17. července 2011 v 13:38 | Reagovat

Naru nee-chan to taky neví,jen si myslí,že to ví,pač jsem ji tořekla....ale pak mě napadla nová šílenost XD a tu už jsem ji neříkala....myslím CD

18 Luella-chan | Web | 17. července 2011 v 13:38 | Reagovat

*tam má být XD kurnik...ta klávesníce je mrcha!

19 Yuuko | 17. července 2011 v 15:03 | Reagovat

Já se ti hluboce, ale opravdu hluboce omlouvám, že sem ti nic nekomentovala...já sem tady totiž týden nebyla a byla sem odříznuta od světa a hlavně od mojeho miláčka!!

Hele! TAk tohle je fakt mazéc...ten jeho fotřík je fakt třída! Keigh sakra tobě to de :-D Piš další! Už jich máš víc jak patnáct...

hele a nic si z toho nedělej ti lidi sou prostě lenošní napsat ty blbý tři věci do komentáře...

20 Yuuko | 17. července 2011 v 15:04 | Reagovat

Eh sory :-D ... *věty

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama