Případ

17. října 2011 v 18:25 | Keigh |  Překvapení (Slash)

Hej, miláčkové moji,

nevíte náhodou který DEBIL vymyslel rohy postelí a skříní?!? Já jenom, že bych ho chtěla ZABÍT!!! Ale to nic, ejnom jsem mírně agresivní, ale jinak jsem v pořádku, vážně. A jen tak mimochodem, mohli byste mi hodit maličký hláseček do maličké anketky pod tímhle maličkým článečkem? (Keigh je doopravdy v pořádku, nemusíte mít starost...)


Naneštěstí v tu chvíli nám donesou naše jídlo. Počkáme, než nám dolijí nápoje a naservírují jídlo a popřejí dobrou chuť a až pak zareagujeme. Vyměníme si s Honeym pohled, ale je to spíš ujištění. "Kam?"
"Jen… trochu… dál od centra, na periferii. K Natelymu."
Hm, tenhle pohled, který si vyměníme s Honeym už je výmluvnější. "Proč?"
"Protože…"
"Protože můj dům je větší, blíž pláži a taky hezčí." přeruší ho Nately. "A… ta druhá věc, teda vlastně dvě věci… mám taky dva syny."
Ahá, tak v tomhle je háček, no jasně. Proboha, dvě ukřičené děti, předpokládám rozmazlenější než my dva. Paráda. Kéž by byli alespoň starší než my…
"A oni to vědí?" zeptám se podezíravě.
"No, bydlí se mnou už jen jeden, ten druhý, starší, studuje univerzitu v Madridu, takže… ano, David ví, že jsem gay a ví i, že chodím s Filipem. Ten mladší… už by tu měl být. Je mu sedmnáct, jmenuje se Kyle a… ne, ten nemá o ničem ani tušení.
"Takže my jsme byli to jednodušší, jo?" pochopí Honey.
"Hm. Mám podezření, že bude dělat opravdu velké problémy." zamumlá Nately. "On… je v tom věku, kdy…"
"Klade odpor a všichni ho nenávidí." doplním ho. "Jo, asi rozumíme."
"Myslíte, že byste… nám mohli trochu pomoci?"
Pokrčíme rameny, stejně na něj nebudeme mít čas, budeme v práci, nebo spát. A jo, přinejhorším si najdeme vlastní byt. Ale… mně se od táty nechce! A Nately je, zdá se, naše krevní skupina, co se humoru týče, jistě si budeme rozumět i v jiných oblastech, navíc se s ním stejně budeme vídat i v práci, - nejspíš proto nám dal dnes podepsat kontrakt na neurčito!
Rozhodně nemáme důvod je sabotovat, chceme, aby byl Filip šťastný a Nately je fakt v pohodě chlap, ačkoli ho známe pouze krátce. A pokud ten malý bude dělat problémy, měli bychom jim pomoci.
"Předpokládám, že… to nebude lehké, přesvědčit ho, že není nic špatného na lásce dvou mužů." vzdychne si Nately.
"V tom případě se to týká i nás dvou." uvědomím si.
"Hm, asi jo," povzdechne Honey. "Je to on?" kývne k baru. Nenápadně kouknu a vidím: malý blonďáček, roztahovák v uchu, trubky, obyčejné triko, těžce znuděný výraz. Protočím oči, to je ta nejhorší možná alternativa.
"Jo, to je…Kyle." pousměje se Nately.
Číšník jej dovede až k nám, clapec se mračí, jen nás zmerčí, tuším, že se tady jedno drama skutečně odehraje. Klučina mlčí, jen kouká z jednoho na druhého.
"Kyle, tohle je… můj přítel, Filip a jeho dva synové, Alex a Adam."
Odhadoval jsem IQ tykve, ale klukovi to zřejmě docel pálí: "Takže jsi fakt buzna? A já to bráchovi nevěřil."
Do Natelyho jako když uhodí, my s Honeym jen třeštíme oči. Vidím na Filipovi, že se mu chce brečet.
"No, aspoň nejsem sám, kdo se bude za fotra stydět. Čau, já jsem Kyle." představí se nám dvěma, aniž by třeba podal ruku, nebo dbal na nějaké konvence, způsoby, nebo zcela obyčejnou slušnost a vychování a respekt k rodičům, cizím, starším lidem, naprosto ignoruje Filipa - jo, tohle je teda případ. Ten nejhorší ze všech.
Je zbytečné mluvit, pokoušet se ho napomínat, stejně si bude mlít a hlavně myslet svoje. S bráškou mlčíme. Nemá cenu něco vysvětlovat. Tohle je prostě hulvát a hulvátem zůstane do konce života. Nebo do doby, než mi rupnou nervy a něčím ho přetáhnu. Spratek! Z nás dvou jsem já ten větší cholerik, Honey je zmatkář, ale dvakrát rozmyslí, než řízne, já řežu a až potom přemýšlím, jaké byly jiné možnosti!
"Musím jíst?" otáže se.
"Ne." odpovím mu. "Můžeš se sebrat a jít."
Nately vzhlédne, ale nic neřekne. Kyle se na mě zamračí: "Buzničky mi poroučet nebudou."
Výborná Paella mi zhořkne v ústech.
"Na tohle nebudeme mít nervy, tati." vydechne Honey. "My potřebujeme klid. Nemáme čas, přebalovat uřvané děti."
Přikývnu: "Zítra si půjdeme hledat byt. Nate, naše volno se asi protáhne, bude chvíli trvat, než se přestěhujeme."
"Twins…" hlesne Filip, vážně má na krajíčku.
Podívám se na Honeyho - mně se od táty nechce! Tedy, ano, bylo by to v pořádku, kdybych věděl, že je šťastný, ale tenhle malý sopel jim bude ze života dělat peklo. A my budeme mít akorát výčitky, tohle tátovi… nemůžeme udělat. Nezaslouží si to. Měli bychom stát za ním a pomoci mu. A tenhle spratek nás přece nemůže rozhodit.
"Dobře… to je… samozřejmé, musíte mít… klid a navíc vy, jste… lékaři, tomu rozumím." přikyvuje Nately zklamaně.
Složím příbor a otřu si ústa, periferně vidím, že Honey dělá totéž co já, měl by promluvit jako první. "V pořádku. Zkusíme to. Odstěhovat se můžeme vždycky."
Usmějeme se na ně na oba, snažím se ignorovat toho nevychovaného spratka, co čučí do mobilu. Je to neslušné a neetické. Ale co bych čekal, je mu sedmnáct.
"Kdo z vás dělá holku?" zeptá se do ticha to hovado. "Tenhle, že?" ukáže na Filipa. "Jako holka i vypadá."
Vidím rudě, ani nevím jak, držím ho pod krkem u zdi, jemu teče z nosu červená, dlaň připlácnu na jeho pusu, aby mlčel, visí dobrých patnáct čísel nad zemí, nikdo jiný se ani nepohne.
 


Komentáře

1 Luli(na) | Web | 17. října 2011 v 20:11 | Reagovat

Bod č. 1 - zabiju tě! Ne, já hlasovat nebudu! V té anketě prostě ne! Sakra, jak můžeš chtít, abych označila lepší? Ti hrabe, či co?! Prostě ne.. ne a ne! Nehlasuju! A můžeš se i zbláznit! Muhá, oba cykly jsou dokonalé!

Bod č. 2 - zabiju tě! Takhle to seknout?! To je sebevražda! Já vím kde byslíš! Já to vím! Sakra, já tě přijdu přetáhnou prkénkem!  Sakra, sakra! Hej, jako... uhn... ten malej spratek... doufám, že ho alespoň přizabije! A pak poskládá do kostky a dá ho číšnikovy ať z něj udělá guláš! Muhahahaha... anebo by ho mohl odtáhnout někam stranou a... (sakra, Lula zase myslí na úchylnosti)

No nic, raději jdu :D

2 Naruto nee-chan | Web | 17. října 2011 v 20:19 | Reagovat

To chce klid a nohy v teple;-) Však to známe, tu školu;-)

3 Jituí | Web | 17. října 2011 v 20:53 | Reagovat

Fakt nevím kdo je vymyslel ale kdyby jsi věděla kdo vymyslel rohy u lavic ve škole dej vědět XDDD

4 Nytsu | Web | 17. října 2011 v 21:01 | Reagovat

rohy skríň sú najzákernejšie! pozor na ne!! XDDD

[3]: mňaby skôr zaujímalo, kto vymyslel lavice :DD

5 ElenEstel | 17. října 2011 v 21:13 | Reagovat

wow a nevím kdo vymyslel rohy u skříní a postelí ale asi bude už po smrti

6 Kiruška-chan ^^ | Web | 17. října 2011 v 21:18 | Reagovat

Tak ta povídka je dokonale zabitá....nevím proč ale celou dobu jsem se smála =DDD a jo a chtělo by to nějakou DN povídku, bez DN je to trochu bezdeathnotováno =DDD kurňa kdo ten názve vymyslel =DDD

7 heartles | 18. října 2011 v 8:08 | Reagovat

kráááááása honem honem honem další kapitolku honeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

8 Karin | 10. září 2014 v 22:41 | Reagovat

Tak to je pěknej hajzlík. :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama