Kapitola 42.: Co… co – co?!

9. února 2013 v 14:43 | Keigh |  Největší blbost
Beta: Err


Bundu si obléká na holé tělo, jeans natáhne na kalhoty od pyžama, ale je mu to celkem jedno. S mobilem přitisknutým k uchu ramenem, s klíčema v jedné ruce a botama v druhé volá Zaynovi. Jeho povaha, organizovaná a zodpovědně rázná, se teď bude hodit.

"Ede? Co se… co se děje?" zamumlá rozespale.

Ed příliš spěchá na to, aby pozdravil nebo se omluvil za tak blbou hodinu na telefonát. "Celá ta bullshit věc je asi trochu jinak, než se zdálo. Harry… udělal dost blbost a teď je u Louise. Oba dva jsou na tom hodně špatně, jen myslím, že bys to měl-"

"Jsou v pořádku?" Zaynův hlas je najednou koncentrovaný a organizátorský, trochu obezřetný, ale ne vyděšený.

"Nevím, vůbec netuším, brácho, hned tam jedu, mám - "

"Přijeď, jsme všichni u Liama, jenom je vzbu - ne, ne," ztiší hlas. "Přijeď jenom pro mě, nebudu je budit…" rozmyslí si to. "Liam potřebuje spánek a Niall by se zbláznil, vidět brečet Louise i Harryho -"

"Harry is completely wasted," přeruší jej Ed.

"Tím líp," překvapí Zayn Eda. "Vyřešíme nejdřív jedno, potom druhé. Makej," pobídne Eda a zavěsí.

Ed je u Liama během pár minut. Zayn už postává u dveří a jenom co spatří Edovo auto, rychle vyběhne na ulici, nastoupí na místo spolujezdce, rychle si zamumlají ahoj a Ed zkontroluje čas. Je to deset minut, co mu Louis volal.

"Nemůže Lou udělat nějakou blbost?" zeptá se trochu roztřeseně Ed.

"Nevím, nevím, fakt nevím. Co ti řekl?"

"Nic, jenom, že Harry je u něj, a že… poslouchej, Zayne, stala se… před třemi dny… Nick našel Harryho v koupelně… s pořezaným zápěstím a -"

Zaynovi se zvedne žaludek, zatočí se mu hlava a imaginární ledová kudla mu protne všechny vnitřnosti, od močového měchýře až po hrdlo.

" - Ale je relativně v pořádku, tedy fyzicky. Psychicky je… úplně v prdeli. A Louis se mi do telefonu rozbrečel, měl takový hysterický záchvat, že se nemohl ani nadechnout a vysvětlit mi to."

Zayn se na něj chce podívat a něco říct, ale nemůže odtrhnout pohled od jediného místa na palubní desce. Ed k němu vztáhne ruku a pohladí ho po rameni: "Zayne, vyřešíme to, ano? Jenom… nechtěl jsem ti to původně říkat, chtěl jsem počkat, až se s tím Harry srovná a poví vám to všem sám, jestli bude chtít, ale nemyslím, že by teď byl aspoň jeden z nich schopný rozhodovat sám za sebe. Potřebujou nás, a potřebujou, abychom byli silní. Proto jsem… volal tobě a ne Liamovi nebo Niallovi. Řekneme jim to, až najdeme řešení, dobře?"

Přikývne až po několika vteřinách. Snaží se najít sílu, soustředit se na to, že se před Louisem a Harrym nemůže složit. Setře si slzy a Ed ho pořád hladí po paži a rameni, a než zastaví před Louisovým domem, uklidní se natolik, že se zvládne nezhroutit na studený štěrk, jímž je vysypaná příjezdová cesta.

Obejmou se, než Ed zazvoní na domovní zvonek a čeká, jestli mu Louis otevře. Ne. Snad se nestalo nic nepředpokládaného. Zayn vytáhne náhradní klíče, které mu dal Harry, ještě když spolu ti dva bydleli, a odemkne si sám, ale v tu chvíli někdo otevře zevnitř. Ale otevře jim osoba, kterou rozhodně nečekali.

"Ah - Eleanor?" podiví se Ed, Zayn nic neřekne, jen jí nahlíží přes rameno - kde je Louis? A co se to tu děje? Pokud je tu i Harry… proč je tu ona? A co se… co… co - co?!

El si očividně oddechne: "Ahoj, díky, že jsi přijel tak rychle, Ede… Ahoj, Zayne."

"Ahoj," pozdraví nejistě.

"Pojďte, nemůžu je nechat dlouho samotné," drmolí dívka s formujícími se kruhy pod očima.

"Kde… kde jsou?" zeptá se Zayn, přeskočí mu hlas.

Jejich čokoládové pohledy se na okamžik střetnou. Zayn ji nikdy neměl rád. A ona to asi ví. Těžko říct. Eleanor pokyne k obýváku, ale dovnitř se nevydá. Podle chůze má namířeno nahoru.

Louis.

Sedí v koutě na zemi a kouše si lem rukávu Harryho šedého svetru, mokrou tvář, zčervenalou pláčem, opírá o stěnu, očividně v jiném vesmíru. Ed zamíří hned k němu. Zayn vyčkává, až mu El prozradí, kde je Harry, ale ona se bezeslova vydá nahoru.

"El, kde je…"

"Slíbila jsem mu, že se hned vrátím. Spí, ale jenom když jsem u něj. Pojď," nabídne Zaynovi a on ji na schodech rychle dohoní.

A nevěří vlastním uším - Harry spí jenom, když je u něj Eleanor? Ta Eleanor, kterou nemohl vystát, protože mu vzala Louise? Co se to sakra děje? Propadl se do říše za zrcadlem, nebo co? Nemá čas spekulovat, El jde rychle a neomylně zamíří do Harryho bývalého pokoje. Zayn ji okamžitě následuje.

Harry.

Leží na posteli, oči široce otevřené. Očividně unavený, ale nezdá se "wasted", jak Ed předesílal. Ve chvíli, kdy spatří Eleanor, se usměje a trochu k ní natáhne ruku. Zayn podvědomě hledá rudé šrámy na zápěstí, ale to je čisté, aspoň se zdá z té vzdálenosti. Eleanor už si Zayna dál nevšímá, jde k Harrymu a lehne si zpátky vedle něj.

Upřímně, ještě pořád Zaynovi neodpustila, jak nechtěl pustit Louise ke slovu, aby mu to vysvětlil. Ano, vysvětlil, chtěl to klukům říct, byla u toho, když přišel vzteklý Zayn a bez pozdravu mu jednu vrazil. A když se chtěl Louis omluvit a vysvětlit to, vrazil mu druhou. Mluvili o tom s Louisem před tou "bullshit" věcí. Probírali to, hledali možnosti. Věděli, že to musejí veřejně popřít. A twitter byl nejlepší možnost. A oni souhlasili. Ale přesto, chtěl to jejich bandmates říct. Tak, aby nic neprozradil a přitom tak, aby to věděli. Aby jim to možná došlo samo, časem.

Louis jim nechtěl nic tajit, ostatně, jako by to zvládl, zamlčet nejlepším přátelům důvod jeho nepřístojného jednání, ale když byl Zayn takový, a Liam ani Niall se neobtěžovali zeptat se na důvod, Louis si jednoznačně myslel, že ho nenáviděli už dávno před tím. A že tohle jim dalo jenom záminku nenávidět ho otevřeně. A Eleanor nejvíc ze všech mrzel právě Zayn. Právě ten, ke kterému byl Louis vyjma Harryho, samozřejmě, nejblíž. Právě ten, na kterého Louis spoléhal, že se o ně postará, o zlomeného Louise, i o trochu zmateného Harryho, jak Louis čekal.

Rozhodně nečekal, že by to mohlo toho andílka zlomit ještě víc, než Louise samotného. Na druhou stranu, kdyby s ním nebyla Eleanor 24 hodin v kuse, byl by na tom nejspíš stejně, možná i hůř. Vždyť před třemi dny, když se Louis a Harry na okamžik spatřili na ulici, Eleanor trvalo několik hodin, než dokázala Louise uklidnit a odehnat ho od sebevražedných myšlenek. V tom obchůdku, kam ho zatáhla, se schovávali desítky minut, než Louis přestal plakat. Objímala ho dlouhé a dlouhé minuty, až to prodavačce bylo divné a zkoumavě na ně zahlížela. Museli si koupit nějaké oblečení, aby to nevypadalo tak divně.
 


Komentáře

1 El-izza | 9. února 2013 v 15:03 | Reagovat

Jak ty to děláš, že mě dokážeš vždycky naprosto zničit! :D Úžasná kapitola, jako vždy. :)

Prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím, prosím! Že tady nová kapitola bude opravdu, hodně, hodně brzo? :) 8-O  8-O

2 Ellight | Web | 9. února 2013 v 15:07 | Reagovat

Whatever, just.. Crying now.. You know? So much emotions and.. Shit! Je to fakt úplně dokonalý. Jsem čímdál napjatější :DD Neskutečně se těším na dalšíí!! :33

3 Bara | 9. února 2013 v 19:24 | Reagovat

Od začátku jsem měla pořád chuť něčím Louise bít. Teprve před pár kapitolama mě napadlo, (myslím, že jsem to i v nějakém komentu napsala) že to možná bude vše úplně jinak, a teď se mi to potvrzuje. Ne, že bych nebyla ráda, vyvíjí se to hodně slibně a tenhle průběh se mi líbí.
Mami, že se pak budou dlooouho udobřovat, že jo? *vůbec, ale vůbec neháže úchylné pohledy* :-D:-D:-D

4 Jolly the Sad | Web | 9. února 2013 v 20:18 | Reagovat

Blog.cz mě neskutečně sere. Nevím, co jsem tu psala v tom předchozím komentu.. Ale tož co.
Ne vždy je všechno tak, jak se na první pohled zdá..

5 Bara | 9. února 2013 v 20:27 | Reagovat

[4]: Nejsi sama, já se už tady dnes jednou slovně vyblila. Jsem už dávno poučná, takže vždy než koment vkládám, nejprve si ho zkopíruju, abych ho nemusela psát znova.
A chci číst Black death, a je tady a stránka nenalezená, stejně jak včera. Nechápu, naco jsou admini. *znova zuří*

6 Jolly the Sad | Web | 9. února 2013 v 20:49 | Reagovat

[5]: yeah, mně se to včera stalo jak tady, tak u sebe na blogu. Je to k hovnu. -.-

7 Sanasami | 9. února 2013 v 23:17 | Reagovat

páááni tak teraz mi je ľúto Louisa (mením kabáty čo :-D)....no horšie to snáď nebude :-x ....rýýýýýýýýýýýýýýýýýýchlo pokračkoooooooo prosííííííííííííííííím :D  :D  :D  :D

8 katka | 10. února 2013 v 11:10 | Reagovat

to bude debata :-D

9 Karin | 22. srpna 2014 v 21:04 | Reagovat

Tak teď mi je líto Louise a Harryho. ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama