Dohoda IX.

25. února 2014 v 16:31 | Keigh |  Dohoda
Zdá se mi to, nebo fakt píšu poměrně rychle...? No nic, zdravím, Larry fandome (a vy zatracení debilové z Uni, co jste začali číst Dohodu po páteční přednášce kvůli komentáři toho chlapce z druháku), přeji vám příjemné čtení a snad mě potěšíte nějakým tím hodnocením či dokonce komentářem...? Za beta děkuju Jolly a Katie.
Ale Niall se skloní k zemi a zvedne přikrývku. Znova se narovná a nechápajícího Harryho do ní zase zabalí.

"Ne, Harry… ne, tohle bych nemohl. Byl bych zrovna jako Louis a to bych… nikdy bych ti takhle neublížil, nikdy bych tě takhle nezneužil. Ne takhle, Harry… nikdy takhle."

Harry se ani nepohne. Počká, než Niall odstoupí o dva kroky a něžně se na něj usměje. Vůbec nerozumí. Proč… si ho nevzal? Měl by, protože Harry mu nemá jak jinak poděkovat. Nemá mu co jiného dát. Neví, kdo byl předtím, ale zdá se, že kromě svého těla mu vůbec nic nezbylo. Možná ani nikdy nic jiného neměl. Nepamatuje si. A Harry mu chce poděkovat.

"Já… Nialle, já ti nemám jak jinak poděkovat," je mu skoro do breku.

"Já nechci, abys mi děkoval," ujistí ho něžně Niall. "Chci, abys byl v pořádku a v bezpečí. Něco… něco mě nutí tě… ochraňovat. Nevím, co to je, Harry, nevím, co to znamená, ale…"

"Vášeň," vybaví se najednou Harrymu. "Jsem… jsem tvoje… vášeň?"

Niall se shovívavě usměje: "Chtěl jsem ti to… vysvětlit později, postupně, abys z toho nebyl zmatený, ale zdá se, že si to pamatuješ…"

"A odkud si to pamatuju…?" nechápe Harry.

"Byl jsi… hm. Zayn si tě hodně oblíbil. Byli jste… milenci. A Louis chtěl Zayna zabít pro jeho království, chtěl jeho moc. Věděl, že přes tebe to bude nejsnazší. Proto tě napadl. A Zayn tě bránil. Zayn je… byl… můj nejlepší přítel. A já se cítím být povinen… tě ochránit po jeho smrti. Omlouvám se, že to tak trvalo. Omlouvám se, že jsem tě nedokázal najít a vysvobodit dřív. A omlouvám se, že… že jsem nedokázal položit život za Zayna, abyste vy dva mohli být nadále spolu," skloní Niall hlavu.

Harry se na muže před sebou dívá vyděšeně, překvapeně a zároveň zahanbeně. Až pak mu dojde, že se mu nejspíš omlouvá a klaní někdo z královského rodu.

"Ne, ne, pane, nemohl jste…" rychle přepne do vykání. "Nemohl jste udělat víc, pane, zachránil jste mi život a-"

"Ne, ne, maličký, nevykej mi, prosím," zarazí ho hned Niall. "Vždycky jsem tě měl rád a nikdy jsem nechtěl, aby ses na mě díval jako na krále. Ani Zayn to nikdy nechtěl. Pracoval jsi u něj na hradě jako jeho osobní sluha. Měl tě moc rád a poslední dny… tě ani nepouštěl ze své postele ven."

Niall se usměje, Harry prudce zčervená a skloní hlavu.

"Ne že bych to Zaynovi vyčítal, dělal bych na jeho místě totéž…" zamumlá si blonďák pro sebe. "Zayn ti pověděl všechno o upírech. I to, že jsi jeho vášeň. Zayn byl… pro nás pro oba moc důležitý. A ty jsi to jediné, co mi po něm zbylo. Jeho hrad byl jistě zabrán Louisem, i celé jeho království. Nemůžeme se tam vrátit, chytili by nás a přinejlepším zabili. Musíme pryč. Proto tě odvážím s sebou do Ameriky. Nechci… po tobě, abys mi… byl vděčný, Harry. Nikdy bych neudělal nic, co by ti nebylo příjemné. Nikdy bych… se nepokusil na tebe aplikovat právo první noci. Jsi… partner mého nejlepšího přítele, Harry. A já se o tebe chci postarat proto, že mi na Zaynovi záleží."

Harry neví, co říct. Je mu do pláče. On a Zayn byli milenci. Milovali se. A on si to nepamatuje.

"Proč si to nepamatuju…" popotáhne.

"Ššš," Niall k němu konejšivě natáhne ruku a pohladí ho po rameni. "Nemůžeš za to. Louis je mocný upír, umí ovládat myšlenky. Nejspíš ti je vzal, aby tě zmátl a mohl lépe mučit. Ale možná to nebylo záměrné, možná z tebe vysál ty myšlenky, když tě kousal a pil ze tvé krve. Mohl mít jakýkoli důvod. Možná je uchoval ve své paměti pro vlastní potěšení, Harry, nevím, proč ti je vzal."

"A…" popotáhne zase. "To už si… nevzpomenu?"

"Ne, Harry, nejspíš… nejspíš ne."

Rozpláče se. Niall ho uchopí za ramena a pomalu s ním couvá zpátky k posteli. "Moc mě to mrzí."

Niall si sedne na postel a ačkoli na okamžik zaváhá, přitáhne si plačícího Harryho do náruče. "Tak strašně moc mě to mrzí, Harry…"

Má na krajíčku, Harry to slyší z jeho hlasu. Ví, že se Niall snaží být silný pro něj, tím hůř se ale cítí. Niall si z jeho a Zaynova vztahu pamatuje víc než sám Harry. To není fér, není to fér! Proč mu Louis tohle udělal? Proč Zayna zabil? Proč?!

"Proč… proč to udělal…" vzlykne do Niallova krku.

"Já nevím, Harry… nevím, proč tak surově ničí všechno, co mu přijde do cesty. Nejspíš je to jeho vášeň. Nejspíš… je to důvod, proč žije," řekne tiše Niall a nepřestává objímat pohublé a zraněné tělo ve své náruči.

Harry se nechá kolébat a hladit, dokud se v Niallově náruči neuklidní. Ale i po tom, co přestane plakat, setrvá na Niallově klíně. A on ho nevyhání.

"Co kdybychom ti dali najíst, maličký?" šeptne Niall a prohrábne mu vlásky. "Našel jsem ti předem nějaké šaty, ale bych bych raději, kdybys ještě odpočíval. Zranění zatím nejsou zhojená."

Harry je unavený. A hladový. Přikývne, ale když se jej Niall pokusí uložit do postele a odejít, Harry po něm rychle natáhne ruku. "Prosím…"

Niall se usměje, sehne se a políbí ho na čelo. "Hned budu zpátky, slibuju."

"Bojím se," hlesne Harry.

"Nemusíš se tu ničeho bát," ujistí ho s mírným úsměvem Niall a pohladí ho po tváři. "Nikdo ti neublíží. Nedovolím, aby se ti něco stalo, ano? Pamatuj, maličký. Se mnou jsi v bezpečí."

Harry se podívá do blankytných očí, shlížejících na něj s takovou něhou a starostlivostí, až jim uvěří a přikývne.

Niall se narovná a než odejde, slíbí: "Hned jsem zpátky. Slibuju, že zase hned přijdu."

Harry se schoulí do klubíčka uprostřed postele a ponoří se do svých myšlenek. Nemůže si ale vzpomenout vůbec na nic. Dokonce i vzpomínky na ten statek, vesnici, pole a lesy jakoby mizely. Nevidí je tak jasně jako když se probudil. A čím víc se na ně soustředí, tím jsou nejasnější. Soustředí se víc do minulosti. Snaží se vzpomenout si, kdo byl Zayn. Ale nevybavuje si toho moc. Červený plášť, ve kterém spal. Chodba, po které šel. Vědomí, že viděl Louise, cítil bolest, když si myslel, že umíral, a jeho jméno měl na jazyku. Zayn, ke kterému cítí něco pozitivně silného, emocionálního. Stáj. Pamatuje si, že byl ve stáji. Někdo ho obtěžoval. Ano, to byl jistě Louis, jak říkal Niall. A pak najednou teplé obětí, bezpečí a zmatek, strašný zmatek v myšlenkách. Vidí ples. Byl ples, něco… něco se tam stalo. Pamatuje si, že z něj utíkal pryč, ven. Do stájí. A že tam byl Louis a probodl Zayna naskrz.

Přímo před Harryho očima.

Trhne sebou, když se ho něco dotkne na rameni zrovna ve chvíli, kdy si uvědomí, že viděl Zayna umírat.

"Klid, klid, Harry, to jsem já, Niall, vzpomínáš si?" tiší ho.

Harry se posadí na posteli a chvíli zaostřuje. Musel usnout, nejspíš, nebo se propadnout velmi hluboko do svého podvědomí. "Promiň…"

"Ne, neomlouvej se. Vzpomněl sis na něco? Povídej," pobídne ho Niall a posadí se vedle něj na kraj postele.

"Jen…" skloní pohled k lemu přikrývky na své hrudi. "Jen na útržky. Bylo to ve stáji. Zayn mě chránil. Byl u mě, objímal mě. A Louis… ho zabil. Probodl ho."

"Ano. Dřevěným kůlem skrz srdce. Věděl, že Zayn nebude schopný se uzdravit. Tohle… probodnutí srdce… je spolehlivý způsob, jak zabít jednoho z nás."

Vyhne se slovu upír. Harrymu se opět koulí po líci slzy. Rychle je setře, nechce, aby si Niall myslel, že je taková citlivka, ale čím víc chce přestat plakat, tím víc se mu stahuje hrdlo a tím mokřejší jeho tváře jsou.

"Harry…" šeptne Niall, odloží tác s jídlem na polici a skloní se k němu, aby ho mohl obejmout.

Chvíli zůstanou tak, než Harry omotá ruce okolo Niallova krku a odmítne ho pustit i po půl minutě. Niall tiše broukne uklidňující frázi a lehne si k němu.

"Skoro nic si nepamatuju. Nepamatuju si ani… náš vztah, ani jeho, ani sebe… vůbec nevím, kdo jsme byli," řekne Harry. "Pamatuju si jenom… jeho smrt… pak tu… kobku a… pamatuju si, že jsem Zayna miloval. Ale… nic jiného mi… v hlavě nezůstalo. Proč to udělal…? Proč mě takhle mučí…?!"

"Ššš, Harry, prosím, neplakej už, nemysli na to. Jenom ti bude hůř, maličký," míní Niall. "Najez se, prosím, a pak spi."

"A ty… zůstaneš tu?!"

Harryho zelené oči plné ztrápeného žalu a nevinné lidskosti jsou nejspíš to, co Nialla přiměje přikývnout: "Jenom pokud si to budeš přát."


A Harry si to přeje.
 


Komentáře

1 F. Drake | Web | 25. února 2014 v 16:37 | Reagovat

I hate you so much.

2 Kami | 25. února 2014 v 16:41 | Reagovat

Ano, píšeš rychle, ale Everything pořád nikde...

3 Kim Lula | Web | 25. února 2014 v 17:41 | Reagovat

dopiči dopiči dopiči dopiči dopiči dopiči dopiči DOPIČIKURVAZATRACENĚDOPRDELE JÁ TĚ NESNÁŠÍM VOLE KURVA DOPRDELE...!!!

4 AB | 25. února 2014 v 17:43 | Reagovat

Nesnáším to. Blbej Narry.
Jsi hrozná Keigh.
Jestli se to Harrymu neurovná, dojedu tě do Ovy zaškrtit.

5 Scudl007 | 25. února 2014 v 18:07 | Reagovat

To neee. Musí si vzpomenout (kňučí).

6 Chceš si vydělat klikáním? | 25. února 2014 v 18:41 | Reagovat
7 Veronika | 25. února 2014 v 21:16 | Reagovat

Kurva, kde jsi, Louisi?? Baví tě to, takhole se schovávat???  A tebe, mum, baví tě takhle nás mučit. Proč si sakra Harold nic nepamatuje?? A Niall je pěkný pako a dost mě štve! FUCK

8 Sanasami | 25. února 2014 v 22:52 | Reagovat

čo do Naill požral niake tabletky na milosť ....najprv desivý upír a teraz dobre že neposkakuje okolo Harryho ako anjelik ..... no ale tie s... čo Harrymu trepe do hlavy sú fakt sila to teda bude až naozaj príde Louis ... nááádhera pokračkooo :-D  :-D  :-D

9 Ellie | 26. února 2014 v 10:03 | Reagovat

PIČE NIALL
PIČE
UGHSJDSJFIOSDNDIJFOWBD
KURVA BOHA JEHO KDE JE ĎALŠÍ DIEL
PIČE NIALL JA HO ZABIJEM
NARRY NENENENE
NENE
NE JA CHCU LARROLDA
MUUUUUM

10 Kim Lula | Web | 26. února 2014 v 13:37 | Reagovat

LOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUUUUUUUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIS

11 Ann | 19. července 2014 v 1:16 | Reagovat

Just can't stop crying...

12 Karin | 14. srpna 2014 v 21:37 | Reagovat

Nail je pěkná svině co mě to děláš z Harrym ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama