23. So Soon: So do you.

8. února 2015 v 16:54 | Kayleigh |  So soon To Beyond
Vážené dámy, vážení... dámové. Pardon. Jsem trochu mimo, mám v sobě asi tak deset brufenů a trochu se mi špatně dýchá, ale nebojte, to je ze štěstí a já jsem v pořádku. Trochu mi jebe, ale na to jste si už určitě zvykli. A tak mě napadá, že vy nejspíš zase čekáte na CWAM. Pardon. Pracuju na tom. And. Nový layout. Minimalismus, huh. Teď už jo, fakt. Beta Adel.

Anebo to taky nebude dlouhá noc. Když Zayn zastaví před domem Har- eh, Louise, jeho majitel spí na sedadle spolujezdce. A Zayna ani nenapadne ho budit. Vyleze z auta, protáhne se a ačkoli si je jistý, že by Louise do domu bez větších problémů donesl, rozhodne se počkat na Liama. Louis se pohybem vzbudí, což Zayn rozhodně nechce.

Nečeká dlouho, asi dvě a půl cigarety, když Liam dorazí.

"Co se děje?" houkne, sotva zaparkuje před garáží.


"Ššš," napomene ho líně Zayn a nabídne Liamovi rozkouřenou cigaretu.

Liam přijme, potáhne si a za zátylek si kamaráda přitáhne na okamžik do náruče.

"Kde je? Proč nás potřebuje? Stalo se něco?" ani na chvíli nepřestane pokládat otázky.

"Spí v mém autě," zamumlá Zayn do přítelova krku, načež se od něj odtáhne. "Byl… na, uh, sezení s terapeutkou."

"Co?!"

"Jo, já vím, ale důvod, proč… no, Harry je v LA," jde na to Zayn oklikou.

"Já vím, volal jsem mu, jestli nezajdem na pivo, ale on už byl v LA… měli být přece… s Louisem…"

"Měli," přikývne Zayn. "Je to… nejsem si jistý co se děje, ale… ti dva se rozešli. Asi."

Zayn nepochybuje o tom, že si ti dva mladí idioti řekli, že ukončí vztah, spíš pochybuje, že je to pravda. Louis ho miluje, a Zayn by dal levou ruku a půl plíce na to, že Haz jejich leadera miluje stejně moc. Jenom to tak nějak… nedává smysl. Zee rozumí Harryho frustraci, s Louisem to není lehké, potřebuje hodně… péče, pozornosti, porozumění a času, ale sakra, Louis je nejúžasnější osobnost, jakou kdy potkal. To Louis ho dokázal vytáhnout z depresí. Louis dokázal změnit ustrašeného Liama v sebevědomého mladého muže. To Louis Nialla naučil sebelásce. A Harry… Harryho naučil všemu. Lásce, sarkasmu, opatrnosti, protřelosti. Chránil ho a bránil, zaštiťoval ho vlastním tělem a vlastní myslí proti zlu světa.


Nechce toho na oplátku moc. Nebo to si Zayn aspoň myslí. Pravda je, že s Harrym mluvil jenom tu noc, kterou u nich Louis strávil. Harry byl opilý namol, řekl Zaynovi jenom to, že se s ním Louis rozešel. Zbytek se ztratil v hudbě a v nějakých přátelích na Harryho straně. A Zayn neměl odvahu Harrymu zavolat. Nechce s ním mluvit. Louis je jeho nejlepší přítel. A Zayn přirozeně zaujímá jeho stranu.

"Děláš si… ze mě srandu? Zee, co to je za blbost, ti dva jsou tak zamilovaní, až je i ostatním zamilovaným trapně," protočí Liam oči a trochu se pousměje. "Možná se trochu pohádali, budou v pohodě. Vezmu Louise nahoru, zůstanem s ním, dokud se Haz nevrátí."

"Není to… ne, nepohádali se. Li," Zayn si potáhne a zformuluje větu. "Louis mluvil o odcizení. O tom, že Harry ztratil zájem a Louis si je jistý, že to je jeho vina. Že kdyby nebyl tak v piči, Harry by zůstal. Takže… se chce dát dohromady. Byl u terapeutky, Li. Sakra, zrovna on! Vždyť víš, jaký je."

Liama to očividně přinutí přemýšlet, načež pomalu přikývne. "Je pravda, že jsem… poslední dobou… moc lásky mezi nima necítil."

Zayn lehce přikývne, naposledy si potáhne a odhodí nedopalek přes plot Louisova pozemku někam na chodník za něj. Liam stojí ještě pár minut na místě, očividně přemýšlí.

"Neměli bychom Dannetové zavolat? Zeptat se jí… jak na tom je, nebo jí říct, jak s ním jednat, nebo…"

"Není u Dannetové," zarazí ho Zayn. "Vlastně ani… no, prostě. Dannetová mu řekla, že pro něj není vhodná, tak mu doporučila jinou psycholožku. Ale ta je… já… já nevím. Louis ji dneska viděl dvakrát a mně se… nelíbí, jaké hry s ním hraje."

Zayn mu ve zkratce poví i historku z knihovny, i to, že spolu měli večeři, ze které se Louis vrátil ubrečený a jako v tranzu.

"Nevím, co mu řekla," ukončí Zayn svoje vyprávění. "Ale psycholožka by ho měla uklidnit, ne mu přivodit nervové zhroucení, ne?"

Snaží se o klidný tón, ale třese se mu ruka.

"Kolikrát ses u Dannetové rozbrečel ty?" zeptá se po chvíli Liam.

Zayn neodpoví. Dvakrát jenom za minulý týden. Protočí oči, fajn, fajn, pochopil jeho narážku.

"Nechci ho vídat v takových stavech," stojí si za svým Zayn.

Do toho dorazí i Niall.
"Co se tu kurva děje, volám Harrymu, že Louis je v prdeli a potřebuje ho, a on mi napíše akorát nechodíme spolu. Co to kurva-!"

"Ššš," syknou Zayn i Liam shodně.

Zayn si povzdychne a vysvětlí všechno ještě jednou. Liam si zapálí a Niall po chvíli těžce oddychuje, načež mu Liam strčí do pusy cigaretu. Niall se z hluboka nadechne nikotinu a pak pomalu vydechne.

"Nechci, aby za ní chodil, pokud se bude pokaždé cítit takhle," řekne pak zamračeně.

"Není to… tak vždycky, sešli se dvakrát, a když se od ní vrátil poprvé, dokázal usnout. Bez alkoholu nebo prášků na spaní, prostě usnul."

"Je to psycholožka, Zee," míní Liam. "Ví, co dělá. I Dannetová je. Musí tu být důvod, proč ji doporučila."
"Jenže ona Louise ještě nepřijala. Ukončila praxi, díval jsem se do databáze. Nemá žádné pacienty."

"Bude mít jednoho," míní Liam.

"Co když ne? Podívej. Louis není člověk, který by se otevřel jen tak někomu. Takže buď jí musel nějak uvěřit, nebo je zoufalý, nebo je ona hodně dobrá, ale takhle ho rozhodit muselo jenom něco hodně osobního. A na Louise se musí pomalu, potřebuje týdny, aby se s něčím srovnal-!"

"To ty taky," vmísí se do toho Niall.

Zayn zmlkne. Jistě, neměl odvahu terapeutku odmítnout, když mu byla přidělena, ale trvalo jí přes půl roku, než byl Zayn ochoten mluvit. A ani teď… to není tak, že by dokázal mluvit o čemkoli. Neumí… prostě mluvit o sobě. Asi proto Louisovi tolik rozumí.

"Zee, chápu, že se o Louise bojíš, zvlášť teď," pokračuje Niall něžně. "Ale ona je profesionálka. Nehrála by si s Louisem. Nemyslíš?"

Zayn trhne rameny.

"Říkal jsi, že se s ním viděla dnes poprvé, a hned dvakrát," vzpomene si Liam. "To je… trochu divné, ne? Já chodím za Dannetovou jednou za dva týdny. Nikdy jsem k ní nechodil častěji."

"Já jednou za měsíc," pokrčí Niall rameny. "Harry taky tak."

Zayn stiskne rty. Dannetová mu upřímně doporučila, aby s ní mluvil alespoň tři hodiny týdně, takže to dodržuje. Hodinu a půl dvakrát týdně. Doktorka Dannetová je velmi vstřícná a přizpůsobuje jejich video rozhovory Zaynovu nabitému programu. A Zayn za ní chodí osobně, kdykoli je v Londýně. Ale i tak, dvakrát denně… to je dost. Až se Louis vzbudí, musí se ho zeptat i na to, jestli ho chce jeho nová terapeutka ještě vidět, a pokud ano, kdy. Taky doufá, že se dozví, co ho tak rozhodilo.

"Vezmeš ho dovnitř?" odvede Zayn řeč jinam.

Trochu se stydí za ten fakt, že za terapeutkou chodí častěji než jeho přátelé.

Liam přikývne. Dojde zpátky k Zaynovu Bentley, otevře dveře spolujezdce a spícího Louise si zvedne do náruče. Zayn jde před ním, dekóduje alarm a odemkne dveře. Louis se neprobudí, jenom se ze spánku přitiskne blíž k Liamově pevnému tělu.

"Kam ho mám uložit?" zeptá se tiše.


"Do ložnice," rozhodne Zayn tiše.


 


Komentáře

1 Karin | 8. února 2015 v 20:42 | Reagovat

Doufám že jej kluci trochu zklidní. :-?

2 Yaraki | Web | 8. února 2015 v 21:05 | Reagovat

Ty vole já si snad i zjistím, kterej je ve skutečnosti kterej... inspiruješ mě, máti :D

3 Lusy_Love_ | 8. února 2015 v 21:17 | Reagovat

hmmm stále dúfam v happy end (som naivný človek no a milujem slaďáky ....nieže by mi vadili napínavé poviedky ....teda pokiaľ koniec ma prinúti lietať od šťastia prosím).....pekné pokračkooooo :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

4 Aki | 8. února 2015 v 22:12 | Reagovat

a se mi chce brečet. nádherný layout, mimochodem.

5 mischa | 9. února 2015 v 12:06 | Reagovat

Žádný vyptávání...až se vzbudí - umazlit a přesvědčit. Harryho odpověď celkem strohá...nechodíme spolu. Hmmm.

6 Kami | E-mail | Web | 9. února 2015 v 20:13 | Reagovat

Není bezpečné číst tvoje povídky v kupé plném lidí. Chytala jsem trochu záchvaty. Tvářili se vyděšeně. Ale když prostě Louis...!
...
To je tvoje vina, abys věděla. Tohle ani není můj fandom. Je mu to vlastně velmi vzdálené. A i tak je poznám po jméně a ještě k tomu mi z nich u tvých povídek lehce přihrabává.
A díl byl dokonalý, pokud jsem to ještě neříkala. Už se velmi těším na další.

7 Kayleigh McCamyo | Web | 12. února 2015 v 9:34 | Reagovat

[1]: nemyslím, že by to momentálně bylo možné.

[2]: to víš, matka musí kopat dětičky do nových věcí a nových shipů, to je tak torchu moje práce...

[3]: no... tak to nevím, jestli sis vybrala dobrou povídku, mate...

[4]: sice už mám jiný lay, ale thank, mate! :D

[5]: jooo, mazlení louise, to je něco pro mě...

[6]: já vím že to není tvůj fandom. není to tvůj fandom proč to čteš debile. dělej něco normálního, třeba jebni luli do hlavy a piš něco ná kelimky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama