25. So Soon: I need to cry.

10. března 2015 v 22:34 | Kayleigh |  So soon To Beyond
Zdravím, moji čtenáři. Tak mě napadlo, že by se vám možná mohl líbit tenhle díl So Soon to Beyond. Takže tuhle, bavte se hezky, a kdyby se vám třeba chtělo zanechat komentář, bylo by to od vás moc milé. Za beta děkuju Adel.


"Louisi…" Liam neví, co říct. Střelí pohledem po Zaynovi a ptá se ho beze slov, co dělat dál.

I need to cry some more now. Please, go away. Please, go away so I can cry without feeling like a burden to y best friends. Please, go away.

"Louisi, já musím jít, ale… sakra, nechci tě tu nechávat," zavrtí hlavou Niall.

"Klid, Ni, jsem v pohodě. Fakt. Liame, jak se má Sofie? Musí mě nenávidět, co? Tahat tě sem večer. Promiň, brácho, vrať se k ní a pozdravuj ji. Uvidíme se zpátky na tour. Kluci, nerad vás vyhazuju, ale jsem docela unavený a… zítra mám být ve studiu, tak…"

Liamovi se nechce. "Kdykoli, Louisi. Víš to, že jo? Kdykoli mi zavoláš, jsem tu během půl hodiny. Totálně kdykoli."

"Já vím, Li. Daddy," zasměje se Louis. "Miluju tě, jasně. A teď vypadněte, chci spát. Chad a Julian mě potřebujou ve studiu, asi budem psát."

What else, when I can't sing for shit. The writing is a bit better. It acutally got on the album.

"Hej, Louisi. Taky mi můžeš zavolat, kdykoli potřebuješ. Myslel jsem, že to víš," Niallův pohled neříká vůbec nic zrovna tak jako Zaynův. Nevěří mu. Nevěří Louisovi, že je takhle v klidu.

"Já vím, já vím, jste moje dobré víly, ani si vás nezasloužím," směje se pořád Louis.

Zaynovi je fyzicky špatně. Co toho kluka dostalo natolik na dno, že se schovává i před nejlepšími přáteli? Liam a Niall skutečně odejdou, ačkoli se ani jeden netváří moc přesvědčeně. Jdou jenom proto, že chce Louis spát a taky proto, že spoléhají na Zayna, který se odtud ani nehne.

"Proč nám lžeš," vyštěkne Zayn, sotva se za zbytkem skupiny zavřou dveře.

"Co? Zee, jasně, trochu mě to sebralo, ale oba víme, jaká jsem dramaqueen. Budu v pohodě, okay," mávne Louis rukou a vrátí se do pokoje pro hosty.

"Proč tohle děláš? Proč se tak shazuješ?" nechápe Zayn.

"Shazuju?" podiví se upřímně Louis. "Oba dva víme, jaký jsem. Reaguju přehnaně a jsem hlasitý a emocionální."

Na to nemá Zayn co odpovědět. Je to pravda. "Ale ty to říkáš tak… já… já nevím, prostě tě znám a poznám, když nejsi v pohodě. A teď rozhodně v pohodě nejsi."

No, Zee, I'm definitely not. But I'd rather cry alone, if you mind. Cuz if I'm gonna cry on your shoulder, you'll bet bored, and leave me. And I can't lose you. I can't… I can't just lose you too, now.

"Nejsem. Ale zase budu. Dej mi pár dní," vyzve ho Louis. "Z tohohle se asi nedá jenom tak vyspat."

It's not only the break up. And you probably know. Is that why you insist…? Did you notice I'm falling appart? Will you catch me and put me back together? I don't think you can. I don't think anyone can. And the only one I'd hope for to stay… that one I bored and annoyed away from me.

"Louisi… kolikrát jsi pomohl ty mně. Chci ti to vrátit. Chci tu být pro tebe, protože mi na tobě kurva záleží!" Zayn ztrácí pevnou půdu pod nohama.

Louis je emocionální a snadno ovlivnitelný. Má podobné zkušenosti jako Zayn. Deprese řešili stejně. Teď mají tetování. Ale Louis se občas vrací ke starému způsobu. Zayn od doby, co má Louise a Perrie ne. Zayn se z toho dostal. Občas si vzpomene, ale už dva roky je čistý. Louis nikdy nebyl čistý déle než půl roku. Dokonce ani na začátku. Všiml si už v Xfactoru.

"Mně na tobě taky, Zee. Ale můj vztah nebyl všechno. Mám kariéru, mám přátele, mám rodinu. Jsem v pohodě, Zee. A koukni na sebe. Celý za dobře s tátou a máš úžasnou snoubenku a skvělý život před sebou. A Haz zrovna tak. O nic nejde a já mám-!"

"Ale my oba dobře víme, že to není jenom o Harrym!" vykřikne Zayn. "Sakra, Louisi… doprdele…"

Louis zůstane stát na místě. Zayn není ten typ, který by zvyšoval hlas, většinou proto, že není moc věcí, které by ho dokázaly vyvést z míry. Louisova situace by ale mohla.

"Zee…"

"Ne, Lou, promiň, je to… je to tvůj život a tvoje rozhodnutí, ale prosím, nech nás ti pomoct. Nech ti pomoct. Prosím."

I can't. I saved you. I helped you. I can't let you to do the same for me. Because if I do, I'll lose another part of me. I'll lose the part of myself I'm most proud of. The ability to help people. To make them laugh. To save them.

If I let you help me, you, the one I helped the most, I'll lose another part of me. And i don't think I can lose any other parts of me. I don't think there would be anything left.

"Zee… nemůžu… nejde to jenom…"

"Nechci, abys o tom mluvil, pokud nechceš. Nechci, abys to vyřešil. Nemusíme nic dělat. Jen… když budeš mít blbé myšlenky, bude mi stačit, když mi zavoláš a řekneš mi jo, myšlenky mě zrazujou a jsem v piči. Přijdu a budeme mlčet. Ale nechci, abys byl sám. Já tu jsem, jasně? I Liam a Niall. A i když to teď asi... není moc možnost, myslím, že to je i Harry. Prostě… myslím, že… že tohle není konec. Myslím, že ne."

Louis na něj zůstane beze slova zírat.

"Lou… nevím, co teď potřebuješ. A ty mi to neřekneš, jak tě znám. Takže… si ustelu tuhle hned vedle tebe a prostě tu budu. A až budeš chtít, můžeme mluvit. Je jedno o čem. Můžeme mluvit o mojí rodině. Nebo o tour. Nebo můžeme vymyslet, co provedeme ochrance, nebo vedení, až budeme na tour. Je… mi to jedno. Ale mě neoblafneš, Lou. Nejsi v pohodě. A nechceš být sám."

I don't wanna be a burden to you too, Zayn.

Louis bezradně rozhodí rukama a rozhlídne se po místnosti. Zayn se z jeho postele ale ani nehne.

"Zayne…"

Zvedne hlavu, nepromluví.

"Na tohle přesně mám terapeutku. Ne že bych ti nevěřil, ne že bych… nechci… kurva."

I'm not handsome, talented, nice, smart or witty. That's why I need to be at least funny. An I need you to see me as the one who always laugh and makes people laugh. Because if not, I forget who I am.

Terapeutka měla pravdu, dojde mu náhle. Ve všem, co řekla. Měla pravdu. To Louise tak vyděsilo? Proč? Mělo mu to pomoct. Rozumí mu, ví, kde je problém, takže mu bude umět i pomoct.


At least she could try.
 


Komentáře

1 Anet | 11. března 2015 v 7:39 | Reagovat

Tak moc chápu Louise.A jsem ráda, že Zayn zůstal.

2 mischa | 11. března 2015 v 13:40 | Reagovat

Proč mě k tomu nenapadá žádný vtipný komentář...to bude asi tím, že to vtipné vůbec není :(

3 malone | Web | 11. března 2015 v 14:08 | Reagovat

Teda, už dlouho jsem u žádné povídky nebrečela, ale tenhle díl mě nějak dostal.

4 Jana | 11. března 2015 v 15:09 | Reagovat

Já se divím, že ten kluk vůbec ráno vstane z postele.
Ten už měl mít nějakého terapeuta dávno.
Vlastně se Harrymu nedivím, že utekl. Už to napětí asi nesnesl.
Nemyslím, že by Louis jakékoli své pocity dával najevo, ale Harry z něj určitě musel něco vycítit. Možná se mu i snažil pomoct, ale jaká je šance, že by to zvládl sám? Vždyť ani nevěděl, co má dělat. Možná se v tom vztahu začínal topit, proto utíkal. A když mu Louis nabídl záchranné lano, tak prostě udělal to nejlepší pro sebe.

5 Silent Stalker | 11. března 2015 v 19:33 | Reagovat

Číst tohle je skoro masochismus. Ale i tak si nikdy nemohu pomoci a stejně si přečtu další kapitolu...

6 Karin | 11. března 2015 v 21:48 | Reagovat

Je fajn že tam Zayn zůstal a moc si přejí aby se z toho Louis dostal a Harry se vrátil. 8-O

7 Veronika | 11. března 2015 v 23:58 | Reagovat

Jeho myšlenky mě zabíjí... Jsem ráda, že Zayn zůstal, i když to s Louisem bude asi ještě hodně těžký

8 Kami | E-mail | Web | 12. března 2015 v 15:51 | Reagovat

Už zase mám z té povídky náběh na depresi...

9 Lusy_Love_ | 12. března 2015 v 23:57 | Reagovat

smutné ale pekné chce to pokračko :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama