37. So Soon: Both.

29. března 2015 v 18:00 | Kayleigh |  So soon To Beyond
Zdravím vás, moje rakvičky s jahodami a šlehačkou, jak se při dnešku máte? Kayleigh je piča-sebevrah, a tak si naordinovala až do čtvrtka double týden, načež některá z mých pičibet připomněla, že mám narozeniny, a napsala do záhlaví, že se dočkáte i nějakého přidávání navíc. To nenapadla mě, přátelé. Ale když už, tak už. Však co. Stejně mě na Horce zabijou. Za beta děkuju Narci & Hifi.

Louis zůstane na terapeutce viset ještě dobrých pár minut. Nestěžuje si, ta dívka. Louis dýchá její vůni a soustředí se na svůj dech. Až když si je jistý, že zvládne stát na nohou, odtáhne se od ní. Je mu ze sebe špatně.

"Promiň…" Víc říct nezvládne.

Má stažené hrdlo a je mu do breku.

"Jsi statečný," řekne mu něžně a pohladí ho po tváři.

Broken, nonetheless.

"Nechtěl jsem…"

"Nemusel jsi… mít žiletku," pokrčí dívka rameny. "A to je hodně statečné."

Louis si až teď uvědomí, že terapeutka mu sice stiskla ruku v místě, kde je kůže rozřezaná, ale ne tak silně, aby znova spustila krvácení. Má na zápěstí obtisk jejích prstů, ale už mizí. "No… jo…"

"Nejsi tak zlomený, jak si myslíš, Louisi," usměje se dívka hřejivě. "Jsi odhodlaný bojovat, vyškrábat se zpátky nahoru. Jenom ti chybí důvod, proč by ses měl namáhat."

I've lost all of my reasons.

"Začínám pomalu rozumět, co jsou tvoje největší problémy," řekne pak opatrně terapeutka. "To je dobře. Můžeme na nich pracovat, jestli chceš."

I want to know. But I don't want to ask. Does that make even sense?

Vezme ho zase za ruku, tu zraněnou, a odvede ho na lavičku. Okolo jsou lidi, ale je jich tak moc, že si jich nikdo nevšímá. Louis se sesune na plastové sedátko a vydechne.

"Potřebuješ něco? Vodu, nebo obejmout?"

Both.

"Ne, je mi... je mi líp," pousměje se nevesele a na chvíli složí hlavu do dlaní.

Co to kurva bylo. Proč měl panický záchvat v její přítomnosti? To si tohle svoje dramaqueen chování nemůže schovat na doma, když ho při tom nikdo nevidí, kurva?! Musí s tímhle otravovat ještě dalšího člověka, navíc tu příjemnou mladou holku, která mu tak dobře rozumí? Nechce, aby si o něj dělala starosti. Zvedne hlavu, aby jí poděkoval a ještě jednou se omluvil, ale… terapeutka náhle zmizela. Louis zvedne hlavu, ale nikde okolo ji nevidí. Narovná se, rozhlédne se lépe, přivře oči a hledá v davu modré vlasy nebo černou sukni a modročerné podkolenky. Nevidí nikde nic, co by se podobalo jejímu stylu nebo jí.

Panicking. I'm fucking panicking again.

Louis vstane, trochu se mu točí hlava. V hlavě mu hučí stejně jako před pár minutami, zhoršuje se to, trhaně dýchá.

You did so good, Tomlinson. So fucking good. You scared away the only person who could help you. You behaved like crazy irresponsible psycho, leaning on her like an animal, you are a disgusting shit. She could've helped you. And you annoyed her away with your stupid rambling and your dumb anxiety and your fucked up personality. You are shit, Tomlinson. You are shit and you deserve to die alone and unwanted.

"Louisi, bejby," ozve se za ním náhle její hlas. "Hej, kotě, neměl bys vstávat, sedni si… tak, hodný. Na, napij se."

Třetinka čisté ledové vody. Byla mu koupit vodu, nejspíš jenom tady v tom stánku a Louis si jí přes slunečník a banner nevšiml nebo ji na tím nebylo vidět.

"Pij pomalu, dýchej. Lokni si, pomalu, a nadechni se. Dobrý, pomalu, ať ti nezaskočí. Dobře, zase se napij… vidíš, jak ti to jde. Dobře, pomalu, nadechni se…" hladí ho v dlouhých tazích po zádech a mluví tak klidně, vyrovnaně a něžně… Louise ani nenapadne ji neposlechnout nebo dělat něco jiného, než mu terapeutka říká. "Hodný kluk…"

Louis dopije a roztřeseně vydechne. Pak je znova přitisknut do její náruče. Úhel je trochu špatný, sedí k sobě bokem, nebo jenom částečně bokem, Louis se k ní natočí trochu lépe a obejme ji okolo pasu.

Řekl ne na oboje, vodu i objetí. A ona stejně udělala oboje, ačkoli Louis řekl, že to nepotřebuje. Je ta dívka vůbec reálná? Louisův roztřesený dech a splašené srdce - kterého si až do teď nevšiml - se záhy utiší. Dívka mu šeptá do krku, že je v pořádku a v bezpečí, že mu nic nehrozí a že není sám. Že je tu s ním. A on je tak kurevsky moc rád, že tu není sám.

"Promiň," hlesne do jejího krku. "Já… já jsem…"

"Myslel, že jsem ti utekla. Já vím. Promiň, myslela jsem, že mě vidíš," přeruší ho omluvným tónem a políbí ho do vlasů. "To nic. Jsem pořád tady. Nikdy bych neodešla, aniž bych ti dala vědět. Neodejdu, dokud mě budeš potřebovat."

Louis přikývne a přitiskne své rty k jejímu krku. Neví proč. Nelíbá ji, není to pusa. Jenom drží své rty a nos na jejím krku a tvář na jejím rameni. Je klidný. Dýchání už mu nedělá problém.

"Hezky voníš," řekne jí.

Sladce, ale… ne dámským parfémem. Spíš unisex, nebo dokonce pánský. Ten muž v autě, který ji odvezl z první schůzky. Má partnera, uvědomí si Louis. Měla by trávit svůj čas s ním. Někde, kde je šťastná. A kde by chtěla být. Ne tady, s Louisem.

I'm so fucked up. Shit, I'm so, so fucked up.

"Ty taky."

Louis zavře oči a dovolí si ještě chvíli odpočívat. Je mu dobře. Zažene výčitky, že dívku zdržuje. Když chce, může kdykoli odejít, Louis ji nedrží. Tedy… vzpomene si na své ruce, objímající dívku okolo boků. Ehm. No dobře, ale může říct, že chce odejít, a Louis ji ihned pustí. Ale ona ho hladí po zádech a občas řekne něco uklidňujícího. Neříká nic, co by Louise přimělo si myslet, že je jí to nepříjemné a chce odejít.

"Je to lepší?" zašeptá mu do vlasů.

Louis mlčí. Kývne, trochu, rty pořád na jejím krku. Když bude schovávat tvář, nikdo ho nepozná a on bude v bezpečí.

"Dobře, možná bychom měli jít. Nejsem si jistá, ale dvě slečny támhle po nás pokukují… možná by bylo lepší se na ně nedívat a odejít."

Louis poslechne, velmi nerad, ale poslechne. Nenávidí svou práci. Kurva, tak strašně moc to nenávidí. Nedá slečnám příležitost ho poznat, vezme terapeutku za ruku. Schovají se v nejbližším butiku, shodou okolností je to ten, ve kterém si dívka vyhlídla své šaty.

"Zkusíš je?" zeptá se Louis, když si jich všimne, vystavených hned u vchodu.

"Oh," udělá dívka překvapeně, jako by úplně zapomněla, proč sem chtěla původně jít. A dost dobrá možná skutečně zapomněla. Louis semkne rty, aby nebylo vidět, že se usmívá. "Jsou hezké, nemyslíš?"

Letní, na úzká ramínka, od pasu dolů rozšířené. Velmi hezké. "Budou ti slušet."

Na kompliment mladá žena nezareaguje a Louis se ještě jednou pokusí odhadnout její věk - ale pokaždé selže. Ví, že pokud má doktorát, o kterém se zmínila, musí jí být okolo sedmadvaceti, na druhou stranu řekla, že ho dostala dříve. Louis si nemyslí, že je o moc starší než on sám. Netipl by jí nad čtyřiadvacet. Ani náhodou.


"Pojď," čapne ho za ruku a i s šaty je zavře do kabinky.
 


Komentáře

1 Annie | Web | 29. března 2015 v 18:13 | Reagovat

Chudák Louis, musel šalieť ak terapeutka zmizla. Dosť sa bojím toho, ako to dopadne. Ako to dopadne s Louim.
Dosť sa bojím ďalších kapitol...uchrm.

2 Ari. | 29. března 2015 v 18:25 | Reagovat

It's... funny. 'cause something like this happened to me not so long ago. and you're describing reality really good. ^^

3 malone | Web | 29. března 2015 v 18:37 | Reagovat

Oh... ten konec :D

Ach jo, kéž by takových modrovlasých slečen obdařených telepatií bylo více :) Jsem ráda, že ji Louis má :)

4 Silent | 29. března 2015 v 20:27 | Reagovat

Je ta terapeutka psána podle nějaké reálné existující bytosti, kterou znáš Keigh? Nebo je to jen zbožné přání aby někdo takový existoval?
(A nebo 3. možnost, ani jedno :-D )

5 Karin | 29. března 2015 v 22:11 | Reagovat

Ještě že jí má jinak by se asi zbláznil. :-P

6 Keigh | 30. března 2015 v 0:17 | Reagovat

Přátelé, děje se něco? Nehodnotíte - já jenom... jestli se vám nelíbí ten díl, nebo jenom... se necítíte jako hodnotit?

7 Jardi | 30. března 2015 v 0:19 | Reagovat

Nechci louise se slečnou! Vubec se mi k němu holky nehodí!:/ dyt ani neví, co by s ni dělal! 8-O  
Jinak krásne jako vždy :-)

8 Anet | 30. března 2015 v 13:19 | Reagovat

I'm so sorry! I would write sooner but my mind was flying around and just now i remembered that there must be new chapter!! So sorry!
Anyway, i feel like that Lou can finally understand and challenge his problems? That he has a person, who's really there for him? (I know, i know Zayn is there but... Lou said 'No' to a hug and water and still the girl gave him all? But just my opinion! Haha.)
So yeah, great chapter and have nice monday!

9 Lusy_Love_ | 30. března 2015 v 17:09 | Reagovat

uff Lou :-(  :-( ale je to dobre aspoň plače inak by sa musel asi zblázniť .....krááásne pokračkoooo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama