1. To Beyond: So Soon.

26. května 2015 v 22:00 | Kayleigh |  So soon To Beyond

Dobrý večer, moje okurky v kondomu.
Tripple týden pokulhává, omlouvám se. Za to vám na oplátku slíbím na zítřejší osmnáctou hodinu díl Cause we all Matter, protože další díl je téměř dopsaný, chybí mi už jenom odstavec, a vím, co v něm bude. Přemýšlím, že přidám ještě jednu alternaci pro This is war, protože tu povídku chci dokončit. Anyway, užijte si první díl To Beyond, and see ya tomorrow at noon with another Given a Chance. Za beta děkuju Hifi the Saint (omfi i knew Keigh's gonna be the only one who gets the joke. Everybody worshipp her).


Je mu fyzicky špatně, přesně jak říkala.

"Louisi…"

Snaží se uklidnit, ale nejde to. Zkouší ten trik, jaký udělala ráno, když ho chytila za obě zápěstí tak pevně, až ho to uklidnilo. Nejde to. Nepomáhá to.

"Podívej se na mě."

Slyší ji, ale nedokáže udělat, jak si přeje. Třese se, brečí, je mu hnusně. A pak ho chytí za zápěstí a prudce ho odstrčí k zábradlí. Louis sykne a nadechne se, načež stejně prudce vydechne. Potřetí zastavila jeho záchvat úzkosti, aniž by Louis věděl jak.

"Věděl jsi, že se to stane. Dřív nebo později."

"Asi jsem… doufal v to později," uchechtne se Louis.

Automaticky sáhne po cigaretách, nabídne jí a ona neodmítne. Připálí jí.

"Víš, že zapálit si od chlapa nechá jenom šlapka?" poznamená a potáhne si.

Louis se rozesměje. Neuvěřitelné. Ještě se mu pořádně ani nesrovnal dech, tváře má pořád trochu mokré a myšlenky se točí okolo Harryho, jak líbá Andrease, kterého považoval i za svého kamaráda… a ona žertuje a tváří se, že se Louisův mentální breakdown nestal.

That's it. That's the kind of behavior… I've always wanted. Neeed. Craved.

"Příliš brzy."

"Ne, ne… tohle… jo. Jo, tohle… potřebuju," vydechne Louis něžně.

"Byl to výstřel naslepo. Nejsem si ještě úplně jistá, ale asi to... mu začínám rozumět."

"Čemu?"

"Tobě," pousměje se a zadívá se mu do očí. Pak zvedne hlavou a dívá se na hvězdy. Na okraji Londýna nejsou tak neobvyklé.

Louis naproti tomu skloní hlavu a rozhlédne se. Zahrada pod nimi je nádherná.

"Můžeme se projít," nabídne. "Ukrást dole flašku tequily a mluvit o nevyvedených vztazích. Možná se opít trochu víc, než je na společenském večírku slušné."

Louis se uchechtne a znova si potáhne. Hluboce a dlouze. Skoro se rozkašle, jenom do toho momentu, kdy cítí, že jeho plíce nedokážou pojmout víc. Pak zadrží dech, kouř ho v plicích tlačí a skoro mu to vžene slzy do očí, načež pomalu vydechne. Dobře. Dobře. To by šlo. Jo. Třesou se mu ruce, ale jinak se zdá klidnější. Terapeutka se na něj nedívá. Pořád pozoruje hvězdy.

Maybe it really was their fault.

Lousi nemůže mluvit za ni, a dokonce možná ani za sebe. Není dostatečně objektivní.

"Proč… jsi… jaký jsi měl důvod dneska?" zeptá se po pár minutách s hlavou zvrácenou dozadu. Potáhne si jenom občas.

Louis ví, na co se ptá, jenom netuší, jak má odpovědět. Nemá odpověď. Netuší proč. Zvyk je železná košile.

"Asi jsem… ho tu čekal."

"Nevím, co si dokazuje," řekne pak dívka. "Nevypadá sympaticky."

"Emocionálně stabilní."

Až po pár minutách mu dojde, že terapeutka mohla myslet Harryho, nikoli Andrease. Jeho odpověď ale sedí v obou případech. Touché.

"Stabilita je na piču," míní. "Hovno tě naučí."

Jako by se role terapeutky proměnila, během sotva deseti minut. Jako by něco proběhlo a jejich vztah to posunulo. Louis si není jistý kam. Ale je mu s ní ještě líp. Na nic si nehraje. Jakoby zbourala poslední bariéru mezi nimi, aby mohli být přátelé. Doteď byl jejich vztah na hraně.

"A když spadneš pak, jednou, spadneš až na dno a nebudeš se z toho umět vyhrabat," dokončí dívka a típne cigaretu o opěradlo jedné z naskládaných židlí v rohu teraty.

"Jdem pro alkohol. Budeme předstírat, že jsem tvoje kurva."

Louis vyprskne smíchy, retko dávno zhasnuté a skopnuté z terasy do trávy v zahradě pod nimi. Nabídne jí rámě, ale ještě než vyjdnou z terasy, otočí se k němu, narovná mu kravatu a upraví sako, načež mu odhrne vlasy z čela a pohladí ho po tváři. Louis ani neví jak nebo proč se to stane, prostě ji krátce políbí na rty. Ona se odtáhne od něj, zářivě se usměje a tiše se zachichotá, načež ho chytí za ruku.

"Zvládneš to?"

Louis krátce stiskne čelist, jeho mozek není schopný se soustředit na nic jiného než její rty. Pohledem obkresluje jejich obrys, snaží se v tomhle šeru odhadnout tón, vzpomenout si, jak vypadaly, když ji dnes poprvé viděl, když spolu mluvili dole v plném sále.

"Myslím, že ne," řekne upřímně. "Vezmem alkohol a vypadnem."

"To je dobrý plán, líbí se mi," zasměje se terapeutka a otevře dveře. "Je jednoduchý a snadno zapamatovatelný."

Louis se na ni zazubí a vede ji ke schodišti, na kterém potkali Harryho. Přirozeně tu nikde není, naštěstí. Ale zahlédne ho mezi kravaťákama, mluví se stejnýma lidma jako předtím Louis. Terapeutka sevře jeho ruku pevněji a Louis odkloní pohled, ale nestihne to. Andreas stojí vedle něj. Jistě, kus od něj je i jeho papá. Harry si ho v davu najde a jejich oči se na dálku střetnou. Louis si vynadá, že si bral kontaktní čočky. Kdyby to neudělal, jeho pohled na sobě by nerozpoznal a teď by mu bylo o mnoho líp. Pohled, který mu Harry věnuje je tak…

Painful.

Louis nenajde lepší slovo. Udělá se mu špatně, ne tak markantně, ale ani ten pocit tak rychle neodezní. Potřebuje pryč. Jejich oči se střetnou na tu dálku jen na zlomek vteřiny, na okamžik, mrknutí oka a je to pryč.

Jakoby tím pohledem a mlčením přetrhli poslední spojitost mezi sebou. Poslední vlákno. Poslední naději.

I know you need someone to yourself. I know. This just feels so fucking soon. I don't think I'm ready to let you go.

Nejhorší je, že sotva Louis odtrhne pohled, neudělá ani krok směrem ke své terapeutce, uslyší ho se zasmát. Jen decentně, ne hlasité vyprsknutí nebo výsknutí, jaká z něj vyluzoval Louis svými hloupými vtipy a lechtáním v podpaží. Tohle je jiný úsměv, jako když někdo řekne sarkastický komentář a on se tomu zasměje, protože to shledává trefným. Louis si sesumíruje, že ho rozesmál Andreas.

"Hodně silný alkohol, prosím - ne, ne vezmu si… vezmu si tuhle lahev. Díky, kočky!"

Louise poslední slovo přiměje přesunout pozornost zpátky k ní. Musela si všimnout. Otevře lahev a podá mu ji. Louis si lokne několikrát a terapeutka hned po něm. Opít se, tak opít.


And I definitely don't want to see you happier with somebody else.
 


Komentáře

1 lucia | 26. května 2015 v 22:37 | Reagovat

A kde sú ostatní chalani? :))

2 Kayleigh | 26. května 2015 v 23:26 | Reagovat

[1]:  i dont think the story is about them whatsoever?

3 Veronika | 27. května 2015 v 0:19 | Reagovat

Okay, jsem děsně smutná z toho, jak se Harry chová. Louis má pravdu, je to trochu brzo. Ale jsem na něj pyšná, že se to snaží zvládnout. Štěstí, že má s sebou terapeutku (I still don't know her name?!). Love it

4 Kayleigh | 27. května 2015 v 1:03 | Reagovat

[3]: yesss, we still dont know her name. (I think its fucking hilarious?) okay. you gotta learn her name, soon, tho. (so soon), um. Yeah.

Thank you for reading, babe! Love you.

5 Makyy | 27. května 2015 v 7:36 | Reagovat

Ještě že má tu terapeutku :) ale zas přemýšlim nadtim co bude až to všechno zvládne toho jako opustí? :O aby se nesesypal potom s toho chudák :/
Je to strašný on tady trpí depresema a pocitama úzkosti a pan Harold už má nového chlapce to je dost nefér :D
I když vypadá to , že Louis by si nechal říct s terapeutkou :P

6 Karin | 27. května 2015 v 21:09 | Reagovat

Harry ty jsi zmetek a ty se Louisi už na nej vykašli a užívej si života. :-P  [:tired:]

7 Raven | 27. května 2015 v 21:12 | Reagovat

...Asi jen chci, abys věděla, že to čtu. Čtu a vidím paralely. A tak nějak zase nevím co říct, ale tenhle příběh miluju a nenávidím zároveň.

8 Lucia | 27. května 2015 v 22:39 | Reagovat

Viem, že nie je o nich, ale písala si, že Louisovi písal Liam.. Len preto som sa pýtala. :)

9 Lusy_Love_ | 28. května 2015 v 10:56 | Reagovat

hmmm Louis príliš skoro vynáša súdy ....keď sa dá aspoň trošku psych. do kopi bude dobre :-D  :-D  :-D  :-D

10 moroderon | 28. května 2015 v 19:03 | Reagovat

terapeuti jsou zvláštní stvoření. ten můj je téhle podobný, ale když vyvádí pičoviny, he's doing it gracefully and with oxford dictionary in his mouth :-D
terapeuti mají ten úžasný dar, že věci buď dokonale poserou nebo napraví. no between, that's my personal experience

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama