42. So Soon: He better be good at football.

3. května 2015 v 10:09 | The Rebel |  So soon To Beyond
VOLEJTE SLÁVA A ŠEST DNÍ SE RADUJTE! Hi, přátelé. Líbí se vám nový layout? Nejspíš dostanete pornočlánek, eventually. Těm, kteří vydrželi, děkuji, těm, kteří mě podporovali, zrovna tak. Mám teď chvíli času před státnicema, tak se tu snad čas od času objevím - a tím čas od času proboha doufám nemyslím jednou za měsíc. (Humor...) Anyway. užijte si jeden z posledních dílů So Soon, a... užijte si čtení?
Betovala Raven.

Louis se posadí do křesla. Sedačce i hlavní ložnici se vyhýbá jak čert kříži. Vybere si oblečení na večer, musí ladit se svou terapeutkou. Přistihne se, že se usmívá. Možná jo. Možná to půjde. Kouří v kuchyni, načež hodinu větrá. Haz měl pravdu, kouřit doma je blbost.

Haz.

Bude tam? Dneska? Asi jo, ten večírek je povinný. Nějaká… Sony pičovina, nebo co, neptal se, nezajímá ho to. A někdo z těch papalášů tam má narozeniny, nebo co to bylo. Nepamatuje si. Má čas. Stihne možná i koupel. Vlastně nestihne. Musí pro terapeutku. Dá si rychlou sprchu, pak zápasí s fénem, než se mu povede si něco udělat s vlasy. Nakonec protočí oči a zavolá Lou. Je to ostatně její práce. Zatím si oholí tvář a nejistě se ohlédne na svůj oblek. Kdoví, proč k nim má takový respekt. Je to možná něco z jeho otce. Ne jeho vlastního, ne, toho druhého, toho, který ho vychoval. Nebo to aspoň zkusil. Louisovi přeběhne mráz po zádech, načež sevře v dlani holicí strojek o něco pevněji.

Not now, Tomlinson. I'd be too hard to hid- well. Infront of who? The therapist knows, Zayn knows, Liam and Niall knows it, Harry knows… and noone else cares.

Lou přijde i s malou, zeptá se, kde je Harry. Louise zamrazí pod žebry, ale navenek se usměje: Byl v LA, jasně, díky, jsem v pohodě, a co malá?, jo, rostou jako z vody, no za týden letíš s náma do Austrálie?, a malá bude s tebou?, hm, to je fakt, jo, raději ofinu, ne, dneska jenom nějaká akce, ne, až v Austrálii, jasně, díky, měj se, pápá, Lux!, díky, ahoj v Melbourne. Osamí a je mu úzko. Tenhle dům je příliš velký. Dokonce i když mohl Harrymu kdykoli zavolat, byl menší, útulnější. Louis se zhluboka nadechne, oblékne se a zaváže kravatu.

Not punk-rock enough, tho.

Zvedne bradu a podívá se na sebe do zrcadla.

Disgusting, Tomlinson. You are disgusting. I look at you and wanna vomit.

Louis skloní pohled a nejistě polkne.

I don't need the blade.

Zvláštní pocit nutkavé touhy se usadí kdesi mezi jeho žebry a pulzuje někde mezi jeho žaludkem a srdcem. Spíš vlevo.

I do not.

Je to prohraný boj, to ví předem. Možná jenom první touha vzdorovat. Třeba to bude časem lepší. Je to jako se zkouškovým. Nebo jako s dietou. Začíná se zásadně zítra. Louis rychle sáhne po svém mobilu, odklopí kryt a vytáhne klasickou zlomenou žiletku. Jeden zářez.

Breathe.

Druhý zářez.

Breathe.

Třetí zářez.

Just fuckin breathe!

Hluboký nádech, pár minut ničeho. Pak úleva, když krev kape do umyvadla.

You are good. You are safe.

"Kurva."

Zakloní hlavu a chvíli dýchá zhluboka, pak se posadí na okraj vany a dívá se, jak krůpěje perlí na jeho kůži, jak bojácně se vydávají na průzkum přes jeho zápěstí, jak se spouštějí dolů, na spodní hranu zápěstí podél tetování. Nádherná kapička se na chvíi zastaví, přemýšlí, jestli opustit svého majitele, a pak, pomalinku, spomaleně, ukápne do umyvadla a zemře. A další hned za ní; zastaví se na spodní hraně Louisovy ruky jako sebevrah za ochrannou bariérou mostu - přemýšlí; skočit, či neskočit? Ale skočí. Vždycky skočí. Skočí a rozplácne se o umyvadlo, zhyne a její zbytky jsou vyčištěny proudem ledové vody.

Suicide March.

Jedna podruhé umírají na umyvadle, jedna po druhé ukončují své trápení, jedna po druhé ztrácí sama sebe, jedna podruhé ztrácí možnost rozhodnout se. A přesto, nějakým zvláštním způsobem Louise napadne, že vlastně vyhrály.

Porazily Boha v jeho vlastní hře. Žij! Řekl Nejvyšší, Ne! Řekla poslední kapka krve, která spolu s sebou odnesla i život.

My decision…? No I'm just too weak to do so.

Neadekvátní?

It's where my deamons hide?

...

I don't think so.

Už od Shakespeara není na smrti nic poetického. Posledním básníkem byl Dante, a to jenom proto, že netušil, že je básník. Budiž mu Aristoteles odpustiv, i ten první pekelný okruh, i náboženskou preferenci.

If there is god among us, he better be good at football.

Olízne si rty, smyje zbytky krve, zalepí si čerstvé rány náplastí a nasadí hodinky. Oblékne si košili, vestu a sako. Vypadne z domu a velmi klidně nastartuje. Je tak klidný, až to jeho samotného děsí. Neměl regulérní důvod, proč sáhnout po žiletce. Tři zářezy. Obvykle stačí dva, aby se uklidnil - a teď potřeboval tři. Bez důvodu. Bez záchvatu úzkosti nebo paniky. Je naprosto klidný. Ruce se mu netřesou, hlava mu netřeští, před očima se mu netmí. Je mu dobře. Dokonce má velmi dobrou náladu.

Podle GPSky najde její adresu jednoduše. Jede pár minut předem. Neměl by odvahu přijet pozdě. Neví proč. Zastaví se v květinářství, protože ho praští do oka, a protože by se hodilo donést dámě před společným večerem květiny. Tak ho to aspoň máma učila. Váhá. Růže? Jsou… spíš pro páry. Gerbery na hrob, lilie pro babičku, tulipány pro čerstvou lásku a karafiáty pro učitelku na prvním stupni.

"Pro dívku?" ozve se zaním vševědoucně.

"Hm," přikývne. Hraje si se spodním rtem a na květinářku se podívá jenom letmo.

"První rande?"

"Co? Ne, ne, je… to moje… ehm. Psycholožka, ne… ehm."

"Oh."

Yeah, Tomlinson. Real fucking smooth, now please cha-cha-cha smooth away please.

"Bude mít bílé šaty? Nebo červené? Podle…vašeho obleku."

Vlastně je to opačně. Ona si vybrala šaty a Louis si musel koupit motýlka stejné barvy. Smála se tomu. Louis přikývne a konečně se na květinářku podívá. Buclatá mladá slečna. Očividně nemá tušení, s kým mluví. Naštěstí. Ježiši, Louis mohl udělat takovou botu, kdyby ho poznala…!

"Tyhle… nám dneska dovezli poprvé. Jsou… um, většinou sice na svatby, ale… nemyslím, že by to bylo pravidlo. A možná by se jí líbily. Udělám jim jenom… myslím, že devět je akorát? Nejspíš jsou jenom pozornost. Zabalím je do bílé látky. Možná… ano, tohle bílé proutí? Myslím, že se jí budou líbit."

Louis němě sleduje, jak květinářka balí devět červených květin do nádherného aranžmá. Přidala k nim jakési proutí s bílými kuličkami, a bílou látku ovázala červeným lýkem. Kytice je vážně nádherná. Nakonec květiny ještě ovine bílou síťovinou.

"D-děkuju, jsou… Nádherné."

Bojí se je vzít do ruky. Dokonce váhá, jak nejlépe je uchopit, aby je omylem neponičil nebo nepomačkal. Jsou tak něžné. Tak krásné. A tak mrtvé.

V autě se podívá na účtenku. Kala. 1,25 £. 9x.

Kala.


Připomíná mu to její jméno. Neví proč.
 


Komentáře

1 malone | 3. května 2015 v 11:40 | Reagovat

Jůůůů, nový díl! *hopká* Moc děkuju!Myslím, že by se Louis měl přestěhovat. Kaly jsou krásné květiny :)

2 Klárka | Web | 3. května 2015 v 13:38 | Reagovat

Yaay, jsem ráda, že zase píšeš. :3 A layout je skvělý, jako obvykle. ^^

Nějak nevím, co napsat...So Soon ve mně vždycky zanechá tolik emocí a často po přečtení sedím několik minut s otevřenou pusou, miluju tvoje psaní. :)

3 Makyy | 3. května 2015 v 17:05 | Reagovat

oh to bylo perfektní :) i když mě mrzí že si zase ublížil, ale bylo to boží :)

4 Lusy_Love_ | 3. května 2015 v 23:41 | Reagovat

Lou :-(  :-( ...nááádherné aj keď smutné pokračkoooo :-D  :-D

5 F | 4. května 2015 v 13:18 | Reagovat

Super :D  užasný jako vždy :)

6 Kinn | 4. května 2015 v 20:42 | Reagovat

Proč mě dneska nezabít, že.
Bože já to miluju! A taky se nemůžu dočkat (i když se vlastně moc netěším) té oslavy. Ach jo, přeji ti všechno štěstíke sstátnicím. :)

7 Kinn | 4. května 2015 v 20:47 | Reagovat

[6]: A taky jsem nenapsala how much I suck at writing. :)

8 Ari. | 5. května 2015 v 17:24 | Reagovat

Je to znepokojující, jak se jeho psychika neznatelně vylepšuje a tyhle zvyky přitom... hm.

9 Karin | 8. května 2015 v 21:10 | Reagovat

Jsem zvědava jak to bude až se setka z Harrym. :-P

10 malone | 27. května 2015 v 21:17 | Reagovat

Btw, přetím je si to neuvědomila... Vlastně jsem naživo nikdy červené kaly neviděla... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama