Given a chance 27., Bezproblémový problém.

1. září 2015 v 15:00 | Kayleigh a Hifi |  Given a chance

Ahoj, moje fans,
(hahahahahaha) tuhle mám spolu s Hif hotový další díl GaCH. Jsme v tom docela dobré, co? Na to, že jsme to začaly psát před sotva dvěma měsíci... Yep, this is fun. Doufám, že se budete taky bavit. Užívejte si léta, přátelé! Za beta děkuju Akinatorovi.
Luke netuší, co by měl dělat. Dokončil všechny úkoly, snědl večeři, umyl nádobí a třikrát po sobě přehrál na kytaru stejnou písničku. Neví, jak chutnala večeře. A nepamatuje si, co vlastně hrál. Jen sedí na posteli a zírá do jednoho bodu v protější zdi. Není zajímavý. Nemá, čemu by se věnoval. Měl by jít spát, je půl jedenácté. Nemyslí, že by usnul, ačkoliv nemá v hlavě nic moc. Spíš nic než moc. Zvedne se, odloží kytaru a vleze do koupelny. Chvilku tam jenom stojí, zírá na vanu a nějak si přeje, aby ji mohl ze všeho obvinit. Děje se tam příliš mnoho věcí. Ale je to jeho vina. Otočí se k umyvadlu a snaží se nezvedat oči. Zrcadlo není moc dobré, pro něj. Odráží víc, než ze sebe chce vidět. Natáhne se pro kartáček a vymáčkne na něj pastu. Trvá mu to. Pozoruje svoje ruce nějak odcizeně, jako by ani nepatřily jemu, a ten pocit se mu nelíbí, ale co s tím nadělá. Vyčistí si zuby a umyje obličej, i když mu to zabere věčnost. Ale on má stejně času dost. A chladná voda v obličeji trochu pomůže. Sesype se do postele. Je to nepohodlné, ale nechce se mu hýbat. Nechce se mu ani dýchat. Nechce se mu nic. Emoce po dnešní relapsi zmizely - necítí nic, a zítra usoudí, že mu to pomohlo. Brní mu ruka a prostěradlo má smuchlané, takže ho tlačí do stehna a do žeber. Není to pohodlné, ale zabere mu skoro půl hodiny, než se přinutí pohnout, upravit prostěradlo, rozestlat, najít tučňáka, kterého včera v noci vztekle vyhodil z postele (načež se zastydí, když si vzpomene, proč ho z té postele vyhodil, a proč má na sobě nové pyžamo), zalehne a přikryje se až po bradu. Načež znova vstane, aby otevřel okno, zatáhl žaluzie a zakopl o židli. Vztekle vydechne, ale nezmůže se ani na nadávku. Je unavený, ale se spánkem to nemá nic společného. Angličtina na to má jistě spoustu vzletných a přesných slov, jako malátný nebo frustrovaný a nestálý, ale na to je Luke příliš unavený. Možná jindy.

Jakkoli unavený, neusne. Leží, objímá svého tučňáka, snaží se na nic nemyslet. Ale nejde to. V hlavě mi lítá Clifford a Akademie a dnešní esej a zítřejší zkouška a čerstvé rány na stehnech, které trochu štípou, a jeho youtube channel a jak vysvětlí mámě, že byl po škole, a včerejší noční nehoda a proč nemůže spát bez svého tučňáka a proč vůbec přemýšlí. Je mu ze sebe špatně. Přestaň se litovat, Luke. Vede to akorát do koupelny do skříňky pod umyvadlem. So shut your eyes, kiss me goodbye, and sleep.

Yeah. Žádný Clifford. Žádný profesor angličtiny. Žádná esej. Žádný test z matiky.

A drink for the horror that I am in,

For the good guys and the bad guys

Or those, who are kinda both, napadne Luka. Mikey není špatný kluk, jak říkal Cal. Ale není to ani žádný anděl.

For the monsters in our bed

Then why did i jack off thinking of him, pomyslí si hořce. If he's a monster, why was he in my bed? ...Metaforicky. Lukův penis sebou trhne a Luke k němu varovně zavrčí.

And through it all how could you cry -

for me?

CauseI dont feel bad about it.

Well. I do. Feel bad about it. I shouldn't have get off thinking of him. I shouldn't be even thinking of him this way. Like, ever. If I have the slightest chance to be a friend with someone, let along Clifford - I shouldn't toss the chance off like this. I should grab it and try to be the best friend I can be to him - if he's able or conciderable to demonstrate. I want to have a friend. And. If it's supposed to be Clifford…

Nemysli, Hemmingsi. Nepřemýšlej, nesnaž se všechno vyřešit ve dvě ráno v posteli, když máš spát. Zavři oči, spi, a nepřemýšlej. nechej tomu volný průběh a nic si neslibuj. Budeš akorát zklamaný.

Just sleep.

Nemysli.

Just sleep.

Nemysli.

Just sleep.

Nemysli.

Just sleep.

Nemysli.

Just sleep.

Cause the hardest part is the awful things that I've seen.

Mikey se uchýlí k videohrám, ale pravda je, že ho to nebere. Má plnou hlavu vzduchu. Usne nad ránem a vzbudí ho mamka. Nepřijde si odpočatý. Když si jde do koupelny vyčistit zuby, napadne ho, že by s sebou měl vzít kytaru, pokud budou zkoušet. Nechce se mu to tahat. Leda by Hemmingse dotáhl sem. Kruci. Možná se měli fakt domluvit jako lidi, a ne… nah. Přemýšlí, že se ze školy vymluví a prostě se nedostaví, ale mamka mu vnutí snídani, pak se zeptá, kde má věci do školy, pak mu vnutí svačinu a nakonec ho do školy osobně odveze. Což je možná dobře, protože Mikey si může vzít kytaru a nemusí ji tahat na zádech. Jo. To je chytré.

"Takže jdeš po škole k tomu kamarádovi?"

Není to můj kamarád. "Uhhhh-hn-uh."

Mamka to kdoví proč vezme jako souhlas.

"Neřekl jsi mi, kdy ta Akademie bude."

"Ještě… nevím, podívám se.. do rozpisu," přislíbí Mikey.

Ve skutečnosti to datum dobře zná. Jenom ho to lehce děsí, protože je to mnohem dřív, než by si přál. Nečekal, že Hemmings bude představovat takový problém. Tedy ten, že vlastně… není problém. Z čehož vyplývá, že to je další problém, s čímž Mikey nepočítal, což je problém, protože to není ten problém, který očekával. Problémovým je to, že ten domnělý problém nastal jinde, než měl původně nastat, a právě to činí celou situaci…. Problémovou. Respektive problémovější než problémovou, protože s původním problémem by se uměl vypořádat tak, že by ten problém ignoroval nebo ho vmanipuloval do bezproblémové pozice. Ale tím, že se problém stal bezproblémovým, nastal nový druh problému, který je problémový pro Mikeyho, protože tenhle druh problému je… pro Mikeyho problém, se kterým neví, co má dělat.


Což je problém.

...

Mikey, možná ses měl zapsat na angličtinu pro postižené. Praští se dlaní do čela, čehož si Karen samozřejmě všimne. Na její nevyřčenou otázku, ale zvednuté obočí, jenom mávne rukou, a nabídne nevinnou lež o tom, že si zapomněl ručník, ačkoli si chtěl ve volné hodině zaplavat. Máma mu dokonce nabídne, že to otočí a pro ručník se vrátí. Odmítne, samozřejmě, nechá se vysadit před školou, vezme kytaru a odloudá se do školy.

Musí najít toho malého blonďatého strašáka do zelí, s jeho otravnými vlasy a otravnými nátělníky a otravnýma modrýma očima. Nah. Měli by si na sebe vzájemně vzít kontakt, pokud spolu mají zkoušet. Hledat ho namátkou po škole pokaždé, když s ním potřebuje mluvit, je docela na piču. Mikey mu nehodlá obětovat tolik času. Povzdechne si a odplouží se ke skříňkám, pokud bude mít štěstí, toho skrčka tam zastihne..
 


Komentáře

1 Hentai no Kame | Web | 1. září 2015 v 15:52 | Reagovat

Heh..lenivosť...celé týždne som nič iné nerobila len čučala na Teen Wolf...yeah...musím sa najesť...
Nechceš poviedku?

2 Karin | 1. září 2015 v 21:20 | Reagovat

To jsem zvědava jak to bude na akademii. :-)

3 Anet | 10. září 2015 v 10:46 | Reagovat

Akademie se blíží! To bude ještě problémů.

4 Mirek | 4. srpna 2016 v 23:28 | Reagovat

Hezké, ale nějak se to moc táhne..... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama