Given a chance 30., Mama, we all go to hell.

6. září 2015 v 18:33 | The Saints |  Given a chance


I'm writing this letter and wishing you well.
Mama, we all go to hell.

(I am sorry. but like it's hifi's fault. Basically this chapter is all written by her and it's not my fault whatsoever. Yeah.) za beta děkujeme Adel.

Michael první dvě hodiny sestavuje v hlavě seznam písniček, které je ochotný předvést na Akademii. Nechce nic příliš rychlého a řvavého, to se do takového prostředí nehodí. Když už, tak něco, co se rozjede pomalu. I když staré rockové balady jsou klasika. S každou takovou myšlenkou seznam poněkud upraví, něco vyškrtne a pár písniček připíše. Problém je, že to nepíše doopravdy, jen si poznamenává v hlavě, takže po rušné přestávce už neví, co že to vymyslel. Ale to nevadí. Aspoň se má čím zabavit. Třetí hodinu je to už ale docela nuda, akorát ho z myšlenek na kytaru svrbí ruce a má potřebu uprostřed dějepisu popadnout nástroj a pořádně to tu rozjet. Udrží se jenom kvůli Calumově vyčítavému pohledu. Michael většinou v hodině vlastně nedělá moc problémů, pokud po něm nikdo nic nechce. Buď spí nebo hraje na PSP, případně si jenom tak bezmyšlenkovitě čmárá a přemýšlí, ale to jen pokud Calumovi ukradne propisku a papír. Jenže dneska se pořád houpe na židli a ťuká rukama do stolu a občas se dokonce neovládne a začne si pobrukovat. Což není úplně dobré, vzhledem k tomu, že, inu, řekněme, že není u učitelského sboru právě oblíbený. Většinou právě z výše zmíněných důvodů.
"Přestaň," sykne Calum už asi pošesté v jejich dnešní poslední hodině.
"Hm?"
"Broukáš si, sakra. Profka se na tebe dívá jak na lovnou zvěř."
Mikey ale jenom pokrčí rameny: "Kdo chce psa bít…"
Calum stiskne čelist, na druhou stranu ale s Mikeym souhlasí. Dějepisářka ho nesnáší pro nic, Mika dějepis docela baví, takže i dával pozor, ze začátku. Jenže dějepisářka se rozhodla, že je Mike rušivý element třídy, takže si na něj zasedla. Mike už se pak nesnažil, čemuž se Cal nediví.
"Pane Clifforde, předpokládám, že máte úkol, který jsem vám minulou hodinu zadala," zašklebí se na něj ta čarodějnice.
Mikey se na chvíli zarazí, poočku koukne po Calumovi, načež zavrtí hlavou. Ne, nemá, a ani ho to nějak nevzrušuje.
"Pane Clifforde, vaše nezodpovědnost je vskutku zarážející. Předpokládám, že nebudete proti, když vám navrhnu, abyste si úkol dopracoval v učebně E-304 dnes odpoledne."
"Jistě," pokrčí Mikey šarmantně rameny.
Je mu to dost jedno. Stejně nemá- OH. Doprdele práce. Zkurvené veverky, docela zapomněl na Hemmingse. Ale ne. To ne, ten malý si tohle nezaslouží...! Vždyť to není fér. Akorát ho to znervózní a jejich vztah se ještě víc zkomplikuje. Jako by to už teď nebylo dost složité. Mikey se pleskne do čela. Kurva. Tse, taky mu mohl Calum říct, že nějaký úkol do dějepiu sakra byl.
"Luke," zamumlá Calum naléhavě.
Michael protočí oči, Yeah, Cal, I fucked up, I know. Hemmings musí vydržet, nebo tam za ním pošle Cal… jo, to asi bude lepší. Poslat Cal.
"Mlčte, Hoode. Vy úkol máte?"
Calum zmlkne a přistiženě skloní hlavu. Aha. Tak proto mu Cal neřekl, že je úkol do dějepisu.
"Když jste s Cliffordem takový kamarád, jistě ho doprovodíte do učebny E-304, mám pravdu?"
"Ano, paní profesorko," zamumlá Cal.
Kruci. Michael zajede pod lavici a vynadá si do všech australských poslanců. Komplikace, komplikace, komplikace. Leda by náhodou Hemmingse potkal při cestě do E-304, ale o tom pochybuje. A zdržet se nemůže, vsadí se, že ta můra půjde s nimi. Má kabinet hned vedle. Můra jedna pelešivá.
"Sakra. Máma bude nadšená," protočí oči Calum.
"Hm?"
"Ále. Kvůli blbému úkolu z dějáku bude muset do školy," zahuhlá Calum.
"Blbost. Muselo by to být něco vážného, aby volali rodičům. A muselo by to být opakovaně. Klid, budeš v pohodě," ujistí ho kamarád.
Mikey měl samozřejmě pravdu, dějepisářka je doprovodí přes celou školu až k učebně, přičemž Hemmingse samozřejmě nepotkají. Michael si povzdechne, pleskne sebou na lavici a hodinu a půl spolu s Cal vypisují poznámky o nějakém tažení nějakého debila z bichle, která je velmi podobná jejich profesorce: tlustá, zažloutlá a úplně blbá.
Luke sedí ve dvě na lavici v hudební místnosti. Je tu sám, takže si vezme kytaru ke stojanu na učitelském stupínku a hrábne do strun. Načež je dlaní velmi rychle zastaví. Ježiši, tak rozladěná nebyla ani jeho dějepisářka před dvěma hodinama, Haha. Koukne na hodiny. Dvacet minut po druhé hodině. Možná zapomněl? Možná to vysvětlil baskeťákům a teď se od Luka bude držet dál, takže Akademie bude totální fiasko? No, aspoň bude mít na co vzpomínat, za deset let, až pomine pocit trapna.
Odloží kytaru a jenom ze zvědavosti se posadí k pianu. Položí sice ruce na klaviaturu, ale umí zahrát sotva pár not, když má dobrý den, dva akordy, ale tím tak končí. V hlavě se mu vybaví I miss you od Incubus, bohužel si vzpomene jenom na část textu. vystřídá tedy I miss you od Blink 182, ale k tomu mu chybí kytara. Pohlédne na hodiny náhodou, když zpívá druhou sloku.
"Where are you, and I am so sorry…"
Uchechtne se nahlas. Jsou skoro tři. Možná zapomněl. Možná je to jenom další druh humoru, do kterého musí Luke dospět. Proti své vůli se skoro zhroutí smíchy na klaviaturu. Co je tohle za humor. Proč.
"I cannot sleep I cannot dream tonight…"
Jo. jasně, Luke, pohoda. Však sis dneska v noci zapomněl vyhonit, že jo. Na druhou stranu, možná je na tenhle humor dospělý až až.
"I need somebody and always,
so sick strange darkness,
come creeping on so haunting every time…"
Luke to skoro vzdá. Není to vtipné, vlastně je to zoufalé, ale za posledních pár dní se jeho emocionální výkyvy ustálily na záchvatech breku, vzteku nebo smíchu. Nic jiného mezi tím není. Je to trochu únavné. A jakýkoli song mu vytane na paměti, přijde mu, že je jako dělaný pro jeho situaci. Což většinu času zahrnuje Michaela Zatraceného Clifforda. Je to trochu vtipné, uzná, když se dostane k refrénu.
"Don't waste your time on me,
you're already the voice inside my head."
More like the need in my dick.
"I miss you, I miss you."
Možná by měl zkusit jiný song. A čistě pro tu ironii složí prsty na klaviaturu v jediném akordu, aniž by dál pokračoval: "To every broken heart… in… here…"
Ha. Ha. Ha.
"Love was once a part, but now it's dissapeared. They told me… to fucking wait in the music room around two o'clock and they didn't even bother to- … nah. Whatever."
Možná něco méně vážného. "Am I more than you bargained for yet, I've been dying to tell you anything you want me hear, cuz thats just who I am this week…"
Plácne se do čela. Na tohle nemá. Možná je až příliš punk-rock. Wow, Luke. Wow. Just plain rude.
"All the small things, truth care, truth brings
You ride, best trips."
Ono už to není ani moc vtipné.
"I believe in nothing.
Not the earth, and not the stars.
I believe in nothing.
Not in day and not in dark.
I believe in nothing.
but the beating of our hearts.
I believe in nothing.
Not in saints and not in gods.
I believe in nothing.
Not in peace and not in war.
I believe in nothing.
But the truth and who we are.

I believe in nothing, not in Michael Clifford showing up."
Měl by se postavit, zatleskat si a uklonit se. Pak se zabalit do krabice, poslat se na severní pól a nechat se tam odstřelit.
"When your heart releases, you won fall to pieces-!"
Dneska mají tak nějak všichni umělci smysl pro humor.
"Its alright if you dont't know what you need."
Wow. Just wow. Možná by se měl sebrat a jít, než si tu ublíží. Tyhle texty nejsou zrovna zdraví prospěšné.
"We tried to stay young by chasing the sun, you blink for too long, the swans sing a song:
And all that I've lost and all that I won…"
Theres nothing like that. I'm just losing. Myself, mostly. Those should be my famous last words.
"Asleep
or
dead
'cuz I see you lying next to me
with words I thought I'll never speak
awake
and unafraid
Asleep
or
dead
'cuz I see you lying next to me…"
Jo, jasně. Clifford, lying next to me, thats a thing I've been bargaining for yet. Oh my god.
"And mama, we all go to hell."

Luke vztekle zavře klaviaturu.
 


Komentáře

1 malone | 7. září 2015 v 16:24 | Reagovat

Zvláštní představa, jak ten prnďa zpívá něco takového, navíc s klavírem... :) (Ne že by mi ho nebylo líto. Ona to ta představa spíš podtrhuje.)

2 Hentai no Kame | Web | 8. září 2015 v 17:11 | Reagovat

téda

3 Hum | 10. září 2015 v 15:31 | Reagovat

Jééé, další díl!!!

4 Dea | 10. září 2015 v 15:31 | Reagovat

Miluju tuhle povídku, kdy bude další??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama