Given a chance 34., Sundal si náramky.

18. září 2015 v 18:00 | Kayleigh |  Given a chance

Ahoj, ahoj, ahoj!
Su kokot. A Hif je ještě větší kokot. Protože je to celé její vina a celá psychologie postav je její vina a já tu jenom sedím a zveřejňuju to, co ona napsala. Já nic. Já su tu ten slepý s těma huslama. Já za nic nemůžu. Ne. Ani za beta. Za to může Aki.

Luke prospí v náruči bratra celou noc, s přestávkou. Ben si nestěžuje, mazlení s Lukem je vždycky příjemné. Luke je maličký a Ben může takhle alespoň předstírat, že mu může pomoct. Chtěl by mu ulevit. Chtěl by pro něj něco udělat, ale s dětmi v jeho věku to není lehké. Budují si svou osobnost a učí se dospělosti. Ben měl svůj okruh přátel, dívky se na něj lepily a ačkoli je spíš tichý typ, nikdy neměl o přátele nouzi, a Jack je extrovert, miluje sport a akce, hlasitý a vtipný, vždycky ve středu pozornosti. Navíc jako kapitán fotbalového týmu střední školy byla jeho popularita neochvějná, zvlášť po tom vítězství mistrovství Austrálie.

Tulí si jeho tělo pod sebe několik hodin, než se probere. Omluví se, samozřejmě, jak jinak, ačkoli ho Ben ujišťuje, že od toho tu jako starší bratr je. Shodnou se, že Liz nic neřeknou. Nepotřebuje si dělat starosti. Večeře proběhne v klidu a Luke raději moc nemluví, jenom se podvědomě tiskne blíž k Jackovi, který trval na tom, že "malý si tuhle sedne ke mně". Ben chtěl prostestovat, přece jenom je schopnější a ví, jak s Lukem zacházet, na druhou stranu chápe, že se Jack cítí provinile a chce to bráškovi vynahradit. A nejmladší z nich se trochu červená, v jídle se spíš vrtá a za pár minut to vypadá, že by se nejraději nasáčkoval do něčího klína, nechal se hladit po zádech a zadku a usnout tak, s hlavou schovanou v ohbí něčího krku. Jack tak trochu doufá, že ten někdo bude on (ale proti Benovi nemá šanci).

Vážně to není lehké. Ale Jack a Ben jsou tu, aby mu pomohli. Luke ví, že jo. Jenže někdy to prostě nejde. Nemůžou… nemůžou některé věci udělat za něj. Nemůžou přinutit lidi, aby ho měli rádi nebo aby si ho aspoň všimli. Nemůžou mu najít přátele. Tedy, Jack se o to zítra pokusí… ale nepočítá, že by to k něčemu bylo. Vlastně si ani není jistý, jestli je rád, nebo ho to jenom nutí cítit se ještě víc uboze. What a looser you are, Hemmings. Your own brothers have to try to find you some friends because nobody really likes you. Říká se, že pokud chcete, aby vás měl někdo rád, musíte mít nejdřív rádi sebe. Luke usilovně doufá, že to není pravda, protože jinak je nahraný.

Jack svého bratra, očividně pohrouženého do vlastních myšlenek, starostlivě sleduje. Ben starostlivě sleduje oba. Jistě, Jack je silná osobnost, ale nikdy nenesl dobře utrpení jejich mazlíčka. Není divu, když po večeři, kterou Luke snědl jenom proto, že se mamka začala rozčilovat, že to přece nevyhodí, Jack následuje Luka nahoru do chodby mezi jejich pokoji, aby se zeptal, zda Luke nechce přespat v jeho pokoji.

"Uh…"

Luke nechce být sám. Na druhou stranu ví stoprocentně jistě, že Jack má dneska rande a Ben se musí učit na zkoušku.
"To… to je dobrý, děkuju," vykoktá a doufá, že to nezní moc zoufale.

"No tak, podíváme se s Benem na nějaký film, co říkáš? Další movie night, co ty na to, huh? Vsadím se, že nám ještě zbyl nějaký popcorn, a až se mamka nebude dívat, propašujem ti pivo. No tak, Lukey?"

To poslední, co Luke chce, je okrádat bratry o čas. Zvlášť Jacka, který měl určitě na dnešek program s kamarády. A za Benem nemůže, protože mu začíná zkouškové. Tohle není ideální situace.

"Jsem v pohodě, Jacku. Děkuju, že... "

Nestihne doříct a Ben už je na schodech.

"Dej si sprchu, Batmane, Jack udělá popkorn."

"Ale-!"

"Ticho, prcku," zasměje se Jack a pocuchá mu vlasy. "Starším bratrům se neodporuje."

Jack vytáhne mobil a seběhne zpátky dolů do kuchyně. Luke ví, že musí napsat kamarádům, nebo přítelkyni, že nedorazí, ať už měl plán jakýkoliv. Luke stojí na místě a neví, co má dělat. Trochu se mu chce znova brečet a trochu si na ni vzpomene, ale teď nemůže. Kluci na něj dávají pozor a on nechce, aby to věděli. Měli by ho za magora.

"Tak...jo…" nemůže bratry obírat o čas, ale ví, že je zbytečné jim to teď rozmluvit. Viděli, jak se zhroutil, nebude jednoduché se jich teď zbavit.

Burden. You are just a burden, Hemmings.

Luke se přece jenom pohne, projde okolo Benova pokoje ve chvíli, kdy Ben vychází ven, takže do něj omylem vrazí.

"Hej, kotě."

Luke vzhlédne a podívá se do jeho tváře. Je velmi přitažlivý, oba jsou. Luka napadne, že jednou, až se dosane z trapné pubertální fáze, možná bude mít taky výrazné lícní kosti, ostrou čelist, široká ramena a silné paže. Ale jeho bratři byli vždycky takoví, co Luke pamatuje, byli hezcí a oblíbení. Luke tak nějak… zaostal, v tomhle.

"Počkáme na tebe," ujistí ho Ben, pohladí ho po hlavě a pokračuje dál po chodbě.

Luke se otočí za ním a přeměří si celou jeho postavu. Jack posiluje, pořád se věnuje mnoha sportům, nejvíc fotbalu, a je to na jeho postavě vidět. Ben naproti tomu začal před pár měsíci posilovat, prý jenom tak, občas, s klukama z francouzského kurzu, a na jeho postavě už to je znát. Luke sice zhubnul, ale pořád si připadá neatraktivní. Tse. Atraktivita je jeho nejmenší problém. Je divný. Chce přátele, chce se mazlit, chce si povídat, chce se cítit dobře, chce s někým sdílet každodenní radosti a starosti.

"Jo. Divný," zamumlá sám pro sebe a zavře se v koupelně.

Kromě toho je asi gay. Nebo co. A asi je zbytečné zdůrazňovat, že je panic. A taky si honí nad Cliffordem, což je prostě báječné. Jo, Luke. Sarkasmus. To tu chybělo. Svlékne se a sprchovou hlavici si namíří rovnou do obličeje. Zadrží dech na dost dlouho, až se mu točí hlava. Nadechne se jenom sporadicky, znova namíří sprchu do obličeje a vydrží tak co možná nejdýl. Postup opakuje asi desetkrát, dokud se mu nedělají mžitky před očima. Chvíli ještě brečí, dnešek byl asi fakt náročný, ale jinak mu sprcha nezabere nijak dlouhou dobu. Ben a Jack by si mohli začít dělat starosti a přijít, a vidět Luka nahého, to je to poslední, co teď nejmladší z bratří chce, a jistě ne jen kvůli vlastnímu přesvědčení o nedokonalosti těla - sundal si náramky.
 


Komentáře

1 Eva | 18. září 2015 v 20:33 | Reagovat

Just... Just... Luke.
Fuck

2 Karin | 18. září 2015 v 21:09 | Reagovat

Chce se mi brečet ještě že má kluky. :-)

3 Mess | 18. září 2015 v 21:50 | Reagovat

nope, Im not crying

4 Jana | 19. září 2015 v 14:31 | Reagovat

Kruci, já chci další díl. A další, a další, další, další, další, další, další, další, další, další, další, další, další, další, další, další, další, další, další, další, další, další, další, další...
Trošku mi to leze na mozek.
Můžete za to vy.

5 Svačinářka | 19. září 2015 v 22:40 | Reagovat

Svačinářka likes it,
Svačinářka wants more
Svačinářka offers a snack! :-D

6 Kayleigh | 20. září 2015 v 1:04 | Reagovat

[1]: basically. yeah. and u know what? ITS ABOUT TO BE WAY, WAY WORSE!!!

[2]: yeah... je mi ho líto, když to píšeme... a zároveň dr. zloun šplouchá hajzlovou vodou nadšením. je to holt hajzl, co naděláš.

[3]: mess, uve no idea what mess its gonna be.

[4]: neboj, ženo má, přece tě nenechám trpět nedostatkem given. už pracuju na dalším, a protože tě miluju, udělala jsem ti nádherný nový cover ke given.

[5]: kayleigh likes svačinářka.
kayleighs not gonna eat svačinářka, if svačinářka keeps commenting like this.
good svačinářka.

7 *Adele is still rolling nearby* | 20. září 2015 v 1:17 | Reagovat

*poklonka, smrkanie do rukáva* ako to ty robíš, že to vieš tak dokonale napísať..

8 Kayleigh | 20. září 2015 v 2:05 | Reagovat

[7]: literally fuck u seb :D

9 Seb | 20. září 2015 v 14:17 | Reagovat

okaaay

10 Eva | 20. září 2015 v 17:53 | Reagovat

[6]:
ok... OK. FAJN.!!!!
*hysterický pláč...nebo smích*

11 Kayleigh | 22. září 2015 v 15:43 | Reagovat

[9]: :D fave

[10]: both, both is good.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama