Something real 4.

5. září 2015 v 0:24 | Kayleigh |  Something real

KONEČNĚ královna Angst ustoupila ze své pozice,
a dovolila nějakému tomu fluff nastoupit na její místo. Hifi a Dr. Zloun jsou špatná kombinace, to víme už od Anděla. A Lidskost - ... té ve mně moc nezbylo. Alfa: Aki.

Bylo to poprvé, co se políbili. Bylo jim šestnáct, nebo tak nějak. Bylo to o mnoho jednodušší než teď. A Mikey od té doby svá nervová zhroucení neschovává. Nikdy za Cal nejde, nikdy nic neřekne. Nemusí. Calum ví. Dá Michaelovi čas na přemýšlení, čas na to, aby se dostal do poslední fáze svého zhroucení. Do breku. Pak přijde a dělá tohle. Vezme ho do náruče a tiskne ho k sobě. Líbá ho, mazlí se s ním, hladí ho a dokazuje mu, že je důležitý. Pak mluví. A pak se znova mazlí. Trvá to hodiny, a kdyby Michael nebyl unavený po pláči a namáhavém záchvatu úzkosti, paniky a další úzkosti, vydrželi by to ještě déle. Calum tedy určitě.

Jenže pláč je namáhavý. Mikey nakonec jenom leží v Calově náruči a je tak, tak unavený. I kdyby chtěl, nemá už ani energii na to plakat, ale teď už to nepotřebuje. Je dobře. Necítí nic moc, kromě nekonečné únavy a taky bezbřehé vděčnosti ke Calumovi. Chtěl by mu poděkovat, ale nemá jak, a on ví. Vždycky ví. Je dobře, nic není potřeba. Mikovi se klíží víčka a ví, že klidně může usnout. Calum je tady. Věří mu, že tu bude i ráno, až se probudí. Teplé objetí a něžné polibky do vlasů ho nakonec ukolébají ke spánku.

Děkuju, pomyslí si Calum. Potřebuje se vyspat. Potřebuje na chvilku na všechno zapomenout.

Ráno procitne jako první, ačkoliv usnul později. Není se čemu divit, Mike nejspíš pořádně nespal několik dní. Teď je ale úplně v klidu, vypadá spokojeně, jako miminko, a Calum má chuť ho znovu políbit. Neudělá to jenom proto, že by riskoval jeho probuzení. Zůstane ležet, zatímco ho chová v náručí, bedlivě přitom sleduje výraz v jeho obličeji. Je to trochu nezvyk, vidět ho takhle. Nezlomeného, celistvého. Bez arogantního úšklebku nebo ne tak docela upřímného úsměvu. Bez toho, aby se předváděl před fans, bez únavy v obličeji, bez známek naprostého vyčerpání. Nejspíš na to turné neměli vůbec kývnout. Je to víc, než na kolik byli připravení. Víc, než na kolik ve skutečnosti mají. Všichni jsou mimo a Michael, který…

Neměli podepisovat smlouvu s někým tak velkým, navíc s někým, kdo je úplně mimo jejich žánr. Měli si raději počkat, až budou starší, měli se sami propracovat pomalu a možná ne až tak vysoko. Bojí se, co ještě přijde, protože tohle není konec. Tohle tour byla chyba. Celá tahle velká věc byla chyba. Svět je obrovský a oni jsou jenom čtyři malí kluci. Jsou příliš mladí na tohle všechno. I Louise to zničilo. Zrovna Louise.

Caluma to mrzí. Ne kvůli sobě, víc kvůli klukům. Hlavně Michaelovi, který to snáší nejhůř. Oni tři se podrží mezi sebou, ujistí se, že jsou to pořád oni, stačí jim k tomu pár minut cuddles a úsměv. Ale Mike nedokáže přijmout pomoc tak snadno. Vlastně ji nedokáže přijmout od kohokoliv jiného než Caluma, a ani od něj ji nepřijímá snadno. Ostatně, jak by mohl. Za Luka cítí příliš velkou odpovědnost, je to Mikey, kdo se o něj stará; nikdy si neodpustil, jak špatně se kvůli němu musel Luke cítit tehdy, v začátcích. A Ashton… Ashton se umí starat, ale ne o Michaela. Jsou na to příliš rozdílní, asi. Ashton je ochotný udělat cokoliv, ano, umí obejmout a tiše vyslechnout i mluvit až do východu slunce, ale Mikovi neporozumí. To je důvod, proč potřebuje Caluma. Protože Calum ví.

Jsou to… okamžiky, jako tyhle, co Caluma staví do ochranitelské pozice vůči Michaelovi. Mikey spí, jedna packa objímá Cal okolo ramen, druhá packa složená u tvářičky, zavřená pusinka a oh můj bože, Cal by na něj i šišlal, kdyby se nebál, že ho probudí. Mikey je to nejroztomilejší koťátko na světě. Punk-rock kitten. Opatrně ho stiskne pevněji, přitiskne víc na sebe, protože ve spánku trochu sklouzl z Calumovy hrudi. Nevzbudí ho, má štěstí. Doufá, že takhle může ležet ještě alespoň pár desítek minut, ale není mu přáno.

"Callie?"

Luke je sice tiše, opatrně otevřel dveře a Calumovo jméno zašeptal, ale Mikey má lehké spaní. Stačí to, aby se jeho řasy zatřepotaly, jeho tělo pohnulo směrem od Caluma a tvář se zabořila do jeho krku. Cal ochranitelsky omotá paže okolo Mikeyho těla a víceméně ho položí na sebe.

"Hi," šeptne ještě ne úplně probuzenému Mikeymu. "Hi, Mikey-sweetums..."

Mikey zavrní do Calumova krku a Calum otočí hlavu směrem ke dveřím. "Podívej, kdo se na nás přišel kouknout po ránu. Lukey-honey, není to od něj sladké, Mikey-love…?"

Luke to vezme jako pozvánku a opatrně se přiblíží k posteli. Luka rozrušuje představa nestabilního Michaela, frustruje ho, že mu nemůže pomoct, že to nedokáže, že Luke nemůže oplatit Mikův zájem a vrátit mu všechnu lásku, kterou Mikey dává jemu v jednom kuse, zvlášť pokud se Luke necítí nejlíp. Ale ani on nedokáže Mikeymu porozumět, když je v tomhle stavu, a je příliš křehký, než aby dokázal unést pohled na rozpadajícího se Michaela.

"Hi, Lukey-baby," zacukruje Cal, pevně obejme probouzejícího se Mikeyho a jednu ruku uvolní v gestu, které zve Lukeyho do jejich hnízdečka.

Luke nejistě zapluje vedle Caluma a přitiskne se k němu, zatímco pokukuje po Mikeym. Ještě není úplně vzhůru, vrtí se jenom trošku, aby si plně uvědomil svou fyzickou podstatu, zatíná pěstičky a trochu se protahuje, pomrkává do Calumovy pokožky, což příjemně lechtá. Calum se zachichotá a Mikovi ten zvuk vykouzlí na tváři drobný spokojený úsměv. Lukey se nejistě zazubí, protože neví, jak je na tom Mikey teď. Za normálních okolností se Mikey a Cal schovají společně někam na tak dlouho, dokud Mikey není zase v pohodě a sám nechce vidět ostatní. Ale Ashie je od rána v posilovně a Lukeyho před chvílí vzbudil zlý sen a nechtěl zůstávat v pokoji sám. Cal asi musel tušit, protože druhou rukou si rychle tiskne i druhého chlapce k sobě. Lukey se jednou rukou opře v lokti a tu druhou položí Mikeymu do vlásků.

"Hi, Mikey," šeptne sladce.
 


Komentáře

1 Karin | 7. září 2015 v 21:33 | Reagovat

Ty jsou zlaty. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama