Something real 8.

8. září 2015 v 19:29 | Kayleigh |  Something real

Aaaaaaaaand back to angst, děti.
No nechybělo vám? Haha. Pardon. Mně to přijde vtipné. Dr. Zloun spadl na chodník z osmého patra, asi mu to taky přijde vtipné. Pardon. Asi si musím jít zkontrolovat svoje rakvičky. Omega: Aki.

Michael se opře o dveře koupelny a sveze se podél nich na zem. Oh, kurva. Mohlo se stát něco trapnějšího?! Kriste Ježíši, jak se kdy Cal podívá do očí?! Umře studem, než aby s ním musel mluvit - což je docela těžké, když jsou spolu v kapele, uprostřed tour. Není tu kam utéct, ať už na koncertě, v hotelu, ve autě nebo v tourbuse. Nemůže se mu podívat do očí. Nemůže na něj promluvit. Ježiši. Nejdřív se zhroutí, pak potřebuje slyšet, že je milován a že je hezký a roztomilý a potřebný, načež po něm vystartuje, svede ho a ještě navíc se na něm udělá.

Jak. Clifforde, jak se ti toto proboha povedlo. Běž se oběsit konečně, ať Cal může v klidu žít. Ze vzteku si zajede rukou do vlasů a na chvíli se mu oči zaplní slzami. Proč je kurva takový fuck-up. Proč nemůže být normální, aby mohl být stejně dobrý kamarád pro Caluma? Proč nemůže existovat normálně, proč má pořád pocit, že je na hraně mezi něčím špatným a ještě horším?

Kurva.

Yeah, Mikey. You are one of a fuck-up person. Trully. Proč tu pro něj vůbec Cal ještě je? Proč si nenašel jiné kamarády, proč se s Mikeym ještě vůbec zahazuje? Kurva. Musí se omluvit. Michael nemůže bez Caluma žít. Nenajde jiného kamaráda, nikdo jiný není ochotný s ním vydržet - a Lukey má teď, poslední dva roky, Ashtona. Nikdo jiný než Calum s ním nevydrží. Nikdo jiný mu tak blízko být nechce - a Mikey nechce nikoho jiného než Cal.

Musí odtud vypadnout a omluvit se. Hned.

Ale nedokáže se zvednout. Nedokáže pohnout nohama ani rukama, otočit hlavu nebo se nadechnout. Sedí na zemi v koupelně hotelu a není schopný ničeho. Nebude se moci Cal omluvit. Nebude se mu moci podívat do očí, promluvit na něj, dotknout se ho. Nedokáže odehrát další koncert. Zkazil by ho ještě víc než ten včerejší. Kurva. Co do doprdele bylo. Calum ho bude mít za idiota - nebo se o tom bude snažit chtít mluvit. Ježiši. Pustí na sebe vlažnou sprchu, načež teplotu vody ještě stáhne. Je skoro ledová. Mikeyho to probere.

"Mikey?"

To je Ashton. Um. Caluma neslyší, nejspíš v místnosti není. Mikey se zhluboka nadechne, obtočí si ručník okolo pasu a otevře. A ve chvíli, kdy stane Ashtonově tváři, mu dojde, že Ash ho viděl, jak se tulí u Caluma a chová se jako neschopné děcko. Barva se mu do tváří vrátí po ledové koupeli až příliš rychle.

"V pohodě? Calum… odešel z pokoje bez tebe, jenom jsem se chtěl… jenom, jestli jsi… v pořádku."

Jo. Protože jsem totální kokot, který neumí být sám se sebou a potřebuje ostatní, aby mu dokazovali, že je důležitý a že ho mají rádi, jo. Takhle trapný jsi, Clifforde.

"Jasně, díky," řekne s pohledem sklopeným k zemi a chce zase zabouchnout dveře, ale Ash je rychlejší - a silnější.

"Mikey," opře se důrazně do dveří. "Mikey… to je v pohodě. My všichni občas vyhoříme, jasně? O nic nejde. Milujem tě. Všichni máme svoje off and on dny."

Yeah, yeah, daddy. Připomeň mi, jak to potřebuju slyšet. Tvař se, že se všichni sesypáváte tak často jako já. A tak zle. Protože to není pravda. Rezignovaně se otočí do koupelny, ale dveře za sebou nezavře, a začne si čistit zuby. Ještě stále cítí Caluma. I po sprše. Obává se, že tohle jen tak nesmyje. Ashton nejistě udělá krok do místnosti, ale pak se zastaví a zůstane stát Michaelovi za zády. Je mu to jedno. Jejich pohledy se na okamžik střetnou přes zrcadlo, když Mikey vzhlédne. Ash se zhluboka nadechne, jako by chtěl něco říct, ale nakonec jen tiše odejde. Mike ještě dlouho cítí jeho pohled mezi lopatkami. Štve ho to. Jak na něj kluci pořád dávají pozor. Protože musejí. Jak na něj Calum pořád dává pozor. Protože musí. Protože Calum je jeho skála. Calum je jeho všechno. A pokud ho ztratí…

Nabere do rukou ledovou vodu a chrstne si ji do obličeje, ještě jednou. Napadne ho, že by se mohl ve vlastních dlaních zkusit utopit. Ale to by taky ztratil Cal. A Mikey nehodlá jít nikam, kde ho nemůže mít. Povzdechne si. Vděčí mu za víc, než je ochoten si připustit. Asi by ho to zničilo, vědět, co všechno mu dluží. Ačkoliv to ani není dluh, když ho nemusí splácet. Možná by měl. Měl by udělat něco pro Cal. Měl by být schopen se o něj postarat. Místo toho sám potřebuje pomoc víc než kdy jindy a nakonec všechno tak strašně posere. Musí… mu to říct. Že… že nechtěl. Že to… neplánoval. Že se to… prostě tak nějak… stalo. Že se cítil milovaný a… v bezpečí. Tak v bezpečí, jako už dlouho ne, a možná dokonce nikdy předtím. A jen. Nějak. Nechtěl.

Neví.

Nejhorší je, že toho nelituje. Musí se omluvit, ano, to jistě. Ale jakkoli si přehrává, co se stalo, stále dokola, nedokáže se přinutit toho litovat, nebo to chtít vrátit čas a neudělat nic z toho. Protože tohle, takhle, on a Cal, to bylo správné. To bylo to jediné správné v jeho životě. A on se za to musí omluvit. Musí, protože ztrátu takového kalibru by nedokázal unést. Nedokáže unést nic, co se Cal týče.

Napadne ho, jestli si je toho Cal vědom.

Ashton se s povzdechem vrátí do svého pokoje. Luke dokonce odloží mobil, když Ash promluví.

"Mikey je… no, Mikey," pokrčí rameny.

Luke by nikdy nevěřil, že od bubeníka uslyší tak moudrá slova. Humor stranou. Prozatím.

"Cal je dole, ale neřekl ani slovo. Normálně jsou spolu i celý den, když Mikey..."

"Nic ti neřekl?" zeptá se Ashton udiveně.

"A tobě snad Mikey jo?"

Nah. Ash skloní hlavu. "Podle jeho vlastních slov je v pohodě."

"Jasně. A on a Calum jsou jenom přátelé."

Starší z chlapců se uchechtne a zhroutí se na postel. Zodpovědnost má v povaze, takže je na nezodpovězené otázky zvyklý. Ale co se Michaelovy sebedestruktivné povahy týče…

"Měli bychom něco udělat?" obává se Luke.

Ne nutně. Mikey bez Cal, to je jako Tumblr bez X-kit guye. Na druhou stranu umí být oba docela tvrdohlaví. Bude jednodušší, když si Ash zahraje na dohazovačku a Luke postne nějakou fotku z jeho úchylné sbírky, pojmenované Calumův nahý zadek a spol. Kvůli fam.

"Hm."

Luke zatěká pohledem mezi Ashtonovými pažemi a dveřmi, kterými přišel. Pokud se Mikey cítil zahnán do rohu, bude lepší mu nechat prostor, a čas. Po dnešním koncertu mají volno, a nejspíš by bylo dobré, kdyby se na pár dní tak nějak… spolu… eh. Luke si je jistý, že ať už se mezi nimi stalo cokoli, bylo to velmi intimní, a s největší pravděpodobností jen nedorozumění. Ostatně, Calum se za Mika cítí zodpovědný i pro méně. A ať už se mezi nimi stalo cokoli, pokud to neřeknou zbytku kapely, Luke to hodlá respektovat.

(Jakkoli s ním Cal nesouhlasí, Mikey ho posílá do prdele a Ashton se něžně usmívá, Luke se cítí být zodpovědný za kapelu. Ne za jednotlivé členy, chápe, že na to je příliš mladý a neschopný, ale za kapelu a její fungování. A i když nedokáže jejím členům vždy pomoct, pokaždé se to to alespoň pokusí. Jakkoli chabý ten pokus je.)

"Zkusím…" Luke nedopoví, ale zvedne se a odejde z pokoje.

Původně chtěl jít ještě jednou za Cal. Mikey je pořád nejspíš... nestabilní. Když ale otevře dveře do Malum pokoje, Mikey sedí na posteli s mobilem v ruce a nezdá se, že by byl… rozrušený.

"Fuck off, Luke," zahuhlá, aniž by zvedl pohled.

Takže je v pohodě, podiví se Luke.

"I'd rather fuck you," odpoví Luke a vyškrábe se na postel vedle Michaela.

Chvíli je ticho, což Mikey ocení, takže po pár minutách zvedne ruku a Luke se rychle přitulí k jeho boku. Starší protočí oči, úsměv však nezakryje.

"You know I don't like it when you and Cal... " není si jistý, jak dopovědět. Neví, co se stalo.

"Calum and I have got problems which you are not responsible for. But don't worry, we're not going to get divorced, honey, and we both still love you," zadeklamuje Mikey bez emocí.

Luke se zachichotá do Michaelova trička, načež na něj koukne zpod řas. "I love you."

"Sap," uchechtne se Mikey, ale stále zírá do mobilu.

Luke se opatrně pokusí nahlédnout, nechce, aby si Michael připadal, jako že ho kontroluje, jen se chce ujistit. Tumblr, dobré. Ještě, že to není twitter. Jejich fans je dost podporují a jsou skvělé, ale to neznamená, že taky nedostávají nenávistné komentáře týkající se snad všeho, co udělají. Mikey usually doesn't give a fuck, ale kdo ví, jak by to nesl teď. Ale takhle, derpí si na svojí dash a co chvíli se ušklíbá nějakému rare pepe. Luke si není jistý, co to znamená, ale Mikey je spokojený a to mu stačí.

Obává se, že dnešní show bude vlažná, ale nejspíš lepší než včerejší.
 


Komentáře

1 uhoh | 8. září 2015 v 19:45 | Reagovat

miluju tě,
víš to?!

2 Karin | 8. září 2015 v 21:00 | Reagovat

Paráda moc se mi to líbí. :-D

3 Ari. | 9. září 2015 v 22:27 | Reagovat

mně se to nelíbí. já se bojím pokračování.

4 Katty | 10. září 2015 v 15:48 | Reagovat

Uh. Uh um uh. Bude dobrý konec...? že??

5 Rina | 10. září 2015 v 15:49 | Reagovat

Já se bojím a chci, aby byli spolu. Kdy bude další?

6 Danda204 | 15. září 2015 v 20:14 | Reagovat

super, je to dobrý, máš to i trochu vtipný a párkrát jsem se i zasmál, těším se na pokračování :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama