4. To Beyond: Now you see me?

20. října 2015 v 20:50 | Kayleigh |  So soon To Beyond

Pamatujete si vůbec ještě tuto povídku, moje rainbow ductapes?
Já skoro ne. Je pravda, že jsem si musela přečíst posledních pár dílů So Soon, abych mohla navázat na To Beyond. Je to přes rok s touto povídkou. Letí to rychle, že? Za beta děkuju Buvolovi.


Zayn si povzdechne a Louis se snaží zorientovat. Nikdy v Grimmyho bytě nebyl. Tedy, ano, byl tu párkrát, vyzvednout Harryho nebo ho sem odvézt, pokud hodlal pít. Většinou se nedostal dál než do haly, možná do kuchyně.

Ložnice je na jeho vkus… retro. Šílená, trochu jako Grimshaw. Hodně jako Grimshaw. Šukali. Po tom, co políbil svou terapeutku. Nemá tak velkou kocovinu. Doufal, že si sex s Grimmym nebude pamatovat, ale to by bohové museli stát při něm, a na to by musel být dobrý člověk. Nah.

"Vysvětlíš mi to, nebo to z tebe mám dostat jinak?" zavrčí Zayn.

"Nemám… co vysvětlovat," pokrčí Louis rameny a protře si oči.

Nedokáže pořádně zaostřit.

"Potřeboval jsem… se dostat z myšlenek. A potřeboval jsem ze sebe… dostat jeho."

Zayn trochu skloní hlavu, jeho bojovný postoj změkne, tvář zněžní, ruce se spustí podél těla. Tomu dokáže porozumět.

"Vyčítal… jsem si… nah… kurva," zahuhlá a chytí se za čelo, promne si oči, zapře se o matraci postele. "Nejsem… vydrž, potřebuju si… sehnat stádo, ty antilopy se mi nějak… rozeběhly…"

Zayn pokývá hlavou a rozhlédne se po místnosti. Louis si až teď všimne, že v ruce svírá jeho sako, kravatu a košili. Louis se zastydí. Tohle Zayn zrovna vidět nemusel.

"Tak pojď, pomůžu ti vstát," nabídne Zayn a přiblíží se k Louisovi.

"Jsem nahý. A potřebuju sprchu a vyčistit si zuby. Akutně," zahuhlá Louis. "Raději tam zůstaň, na tenhle smrad tě mám až moc rád."

Zayn se rozesměje, ale samosebou Louise neposlechne. Pomůže mu vstát z postele, nechá ho obléknout si kalhoty, které Zayn našel kousek od postele, a sako. Zbytek věcí se neodváží hledat ani jeden z nich.

"Vezmu tě domů. A až trochu vystřízlivíš, musíš mi všechno říct."

"Včeras tam nebyl," vzpomene si Louis. "Neviděl jsem tě tam."

"Ne, byl jsem v nějaké restauraci nebo co, Perrie zuřila, jídlo bylo příšerné, ale papz mají asi pět set fotek a management vrněl blahem."

"Kurvy," zamumlá Louis.

Zayn mu přikývne a přehodí mu kravatu přes rameno. "Ze všech sexy chlapů v Londýně ty jdeš, a ošukáš Grimshawa."

Nenamáhá se šeptat. Není tajemství, že Zee, Liam a Grimshaw mají jakýsi problém.

"Má to něco společného s tím, že chce Harryho?"

Louis si vzpomene i ve své opilosti na rozhovor s Grimmym, kdy z něj vylezlo, že to Louis pochopil úplně opačně a že on chce jeho, ne Stylese. Louis se uchecthne nahlas, což si Zayn vyloží jako souhlas se svou dedukcí. Louise ani nenapadne pokusit se mu to vymluvit. Na to je příliš opilý.

Hungover, huh? I'm pretty sure I still have alcohol in my veins. I kind of hope it can poison me, but I'd have to drink way more for that.

Vyjdou z ložnice, Grimmy stojí v kuchyni a opírá se o kuchyňskou linku. Louis ho zahlédne jenom letmo, Zayn míří přímo do haly a Louis ho nehodlá nenásledovat. Nerozloučí se a Grimmy ho ve své podstatě vůbec nezajímá.

"Proč sakra zrovna jeho?" zeptá se Zayn, když otevírá vchodové dveře bytu.

Louis pokrčí rameny a dá si záležet, aby ho bylo dobře slyšet až v kuchyni: "Ty už jsi zabraný."

Zaynův smích se nese celým cihlovým domem a po ránu o zní svěže a čistě. Louis se znova prudce zastydí za svůj momentální stav. Musí páchnout jako směs alkoholu, nepřipraveného sexu, odporného pachu cigaretového kouře a ranního dechu. Možná se měl domů vrátit kanálem. Cesta do West Endu je pomalá. Prší jenom tak naoko a Zayn se dívá spíš na svého staršího kamaráda než na cestu. Louis mu to nevyčte ani jednou.

"Mluvil jsi s ní?" zeptá se Zayn tiše.

Louis zavrtí hlavou jen nepatrně, ale Zayn by si i ticho vyložil po svém.

I have to apologize. I can't believe I fucked up the last thing that could help me.

"Musím…"

"Omluvit se? To by bylo drzé," míní Zayn, hodí blinkr doleva a zpomalí na sotva čtyřicítku. Je to tiché sousedství.

Drzé je v tuto chvíli všechno. I to, že jí ještě nezavolal.

"Musím vystřízlivět."

Na to Zayn neřekne už nic. Louis se vyhrabe z auta a zapadne rovnou do sprchy. Zůstane v koupelně snad hodinu. Sedí ve vaně, nechává na sebe dopadat vodu, již shledá příliš studenou, ale nechce se mu natahovat ruka, aby její teplotu mohl korigovat. Nehýbe se. Chvíli myslí na terapeutku, pak na žiletku. Nechce se mu zvedat. Nemá energii.

Neslyší otevřít dveře, probere ho až Zaynův hlas. "Neděláš tu nějaké blbosti, že ne."

Louis ví, co tím Zayn myslí. Chce na tváři vyloudit alespoň nějký výraz s pozitivním nádechem, ale nejde to. Zvedne hlavu se zpožděním a Zayn se posadí vedle vany do tureckého sedu. Mimoděčně strčí ruku pod vodu a otřese se. "Zmrzneš."

Otočí sprchovací hadici na Louise a nastaví teplotu vody na příjemně horkou. Louis by poděkoval, ale nemá energii. Sedí, mlčí, přemýšlí. Vlastně má v hlavě prázdno. Opakuje si pár slov, která cítil, když včera viděl Harryho s Andreasem. Jak dlouho asi trvala jejich romance? Mohl Harry čekat na rozchod jako na smilování? Mohl ho podvádět? Louis by se nedivil, ani by mu to nevyčítal. Ne, ne. Nesedí to k Harryho povaze, podvádění. Není ten… typ. Mohl však na rozchod čekat, to ano.

I don't wanna see you happier with somebody else.

Zayn pohoruje tvář svého nejlepšího přítele skoro poraženecky. Potřebuje pomoc, ale když ji neustále odmítá? Co má Zayn dělat, když mu Louis neřekne, co potřebuje?

"I love you, you know," řekne Zayn, protože má pocit, že to tíživé ticho trvá už příliš dlouho.

A trvá i potom. Minutu. Dvě. Deset. Zayn zvedne hlavu a podívá se na Louise, který pod tekoucí vodou ztěžka oddechuje. Jako by se mu nedostávalo vzduchu.

"Louisi?" Zayn zazmatkuje, vstane a položí ruku na jeho rameno, jemně stiskne. "Louisi, dýchej."

Nepomůže to. Louis se na něj ani nepodívá, hledí na dno vany, lapá po dechu a vypadá úplně mimo. Zayn ho oběma rukama chytí za tvář a násilím ho přinutí, aby se mu podíval do očí, ale Louisovy zornice jsou velké, zastřené a i když se na něj dívají, Zayn si nemyslí, že ho vidí.
 


Komentáře

1 Ellight | Web | 20. října 2015 v 21:06 | Reagovat

Lou, baby malé :( Copak s ním je, s kocourkem?
Zee je zlato, že se o něj takhle stará, nuu.
To Beyond mi chybělo tbh ^^

2 Karin | 20. října 2015 v 21:12 | Reagovat

Doufám že se z toho Louis konečně dostane. :-(

3 Veronika | 20. října 2015 v 21:27 | Reagovat

Po To Beyond se mi stýskalo. Mám pocit, že úzkost a lítost, kterou cítím, když to čtu, větší a větší... Louise bych si radši schovala do náruče a už ho nikdy nepustila. Děkuju, Mum.

4 mischa | 20. října 2015 v 22:12 | Reagovat

Alkohol není metla lidstva.  Dobre anestetikum.  Ale ta rána. .

5 Jardi | 21. října 2015 v 23:58 | Reagovat

Jezisi marjaaaaaaaaa!!!!!! :-(  ???  ???  O_O  O_O

6 Nix | 25. října 2015 v 23:01 | Reagovat

Já bych si přála týden se So Soon... a co týden... alespoň měsíc...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama