Given a chance 115., Taxikář.

20. června 2016 v 17:07 | Kayleigh |  Given a chance

Bro.
Bro this story is officially longer than CWAM. Im going home. Bye.
(Za beta děkuješ mamrdovi a mamrdovi2.)

"Mimochodem, Time of my life znělo dobře," vrátí se druhák k tématu.

No jo. To je fakt. A taky… a taky to sakra dobře sedělo do situace. A oba dva znají text i akordy, což se dneska u mnoha songů nestalo.

"Tak… takže budeme zpívat tohle?" zeptá se Luke.

"No… jestli chceš? Nebo máš protinávrh?"

"Jen jsem nečekal, že se shodneme tak jednoduše," připustí Luke upřímně. "Jen by to chtělo dopilovat."

Náhle mu zavibruje mobil v kapse a podle dlouhého vyzvánění je to hovor. Luke odloží kytaru, vstane a přejde na druhou stranu pokoje, aby se napil - chce dát Mikeymu prostor a alespoň iluzi soukromí. Michael ale vytáhne mobil, zjistí, že je to jenom Calum a ne jeho mamka, a hovor típne, načež napíše jenom krátkou zprávu: jsem s Lukem, ozvu se pak. Luke pozvedne obočí, ale nechce působit vlezle, a tak nic neřekne. Michael se hned vrátí k původnímu tématu.

"Zahrajem to ještě jednou? Zkusíme zapracovat na tom druhé hlase. Vezmu si ho já, ty máš hlavní melodii, já se k tobě přidám jenom občas, na zpěv se moc necítím…"

Na druhé straně čtvrti Cal nechápavě hledí na esemesku, která mu právě došla. Ještě nikdy… v Calumově životě se nestalo, že by mu Mikey típnul hovor. Nikdy. Bylo úplně jedno, jestli měl rodinnou večeři s babičkou, jestli hrál videohry nebo jestli seděl na záchodě. Michael mu vždycky odpověděl, protože Calum byl jeho nejlepší přítel. A taky neměl nikoho jiného, kdo by mu volal, Calum byl vlastně jeho jediné spojení se světem. A najednou… najednou mu Mikey položí hovor, protože se baví s Lukem mnohem líp, než by se teď bavil s Cal. Mladého Maoriho bodne osten žárlivosti, pýchy a nebývalé něhy zároveň.

Michael neopouští svůj pokoj, pakliže to není bezpodmínečně nutné. Michael nenavazoval kontakty s lidmi. Michael se dobrovolně nevzdával konverzace s Calumem. Mikey utíkal do svého soukromí kdykoli mohl, preferoval svou ložnici před kýmkoli a čímkoli. Kde jsou ty doby, kdy Mike nemohl ani promluvit, aniž by se s ním Calum tři hodiny před tím a tři hodiny po tom mazlil?

Smíšené pocity se přece jenom po chvíli ustálí na tom, že je za Mikeyho rád a že mu to přeje, mít dalšího kamaráda. Sice tam vzadu je taková ta nepatrně žárlivá myšlenka, že ho za někoho jiného vyměnil rychle, ale pokusí se tu myšlenku vytřepat z hlavy. Však Cal teď jde taky za svými přáteli a Michaela nechává na pospas společnosti.

Nechá své myšlenky plynout a až když dorazí na hřiště, dostane odvahu Mikeymu napsat: Jak vám to jde? Bavíš se? Je Luke ještě naživu? Vybrali jste song? Co děláte? A předpokládá, že Michael ihned odpoví. Co však neví je, že Mikey si vypnul zvuk a zareaguje až o několik hodin později, těsně před tím, než se setká s Geordie. Ne že by měl Cal čas. Sotva se nasouká do dresu, Louis po něm hodí kopačák a hned po něm kopačku - což se ukáže být omyl, protože Louis si očividně zapomněl svoje, takže mu půjčil náhradní boty Zee, který má o dvě čísla větší nohu. Utíkající Cal, vykopnutá kopačka, Louis na zadku a řvoucí Kouč něco o proslovu z Hvězdných válek jsou na jednoho malého záložníka až-až.

Luke se naproti tomu bojí vzhlédnout k hodinám už od dvou. Michael je skvělý, všechno jim jde, výborně se baví a Luke nechce, aby jeho nový kamarád odešel. Navíc… navíc po tom polibku. Ale bohužel se musí rozloučit; Michael si hlídá čas velmi dobře. Musí se domů rychle převléknout a pak nesmí přijít pozdě. Kluk by měl na slečnu čekat, ne naopak. A chce zavolat Cal, protože má spoustu zážitků, protože Luke je strašně fajn a oni mají song… kterému sice pořád něco chybí, ale to se zítra doladí.

"Lukey? Já za chvíli musím jít. Tak… můžeme se zítra sejít u mě?"

Luke přikývne a snaží se netvářit smutně. Nikdy by ho nenapadlo, že se může tak moc těšit Michaelově společnosti. Zrovna Michaelově, který se zdál, že ho nenávidí.

"Jo, dobře. Tak… v kolik?"

"Jako dneska?" navrhne punk-rocker a složí kytaru do pouzdra.

"Tak jo. Um. Má-m eh, mám zajít za Benem? Odveze tě," navrhne Luke rychle.

"Ne, nechci otravovat," zaxichtí se Michael.

"Um, ne, zajdu za ním, jen chvilinku-!" Luke se vydá ke dveřím, ale Michael ho chytí za pas a přitáhne si ho do náruče.

Luke překvapeně vyhekne, načež spokojeně spočine v teplé náruči svého nejlepšího přítele. Chvíli otálí, ale pak si položí hlavu na jeho rameno. Tohle přesně potřeboval. Ostatně, tohle přesně potřebuje pořád. Jen to teď bude těžší, odolávat a Michaela pořád nedlahmit, když ví, že ho může obejmout. Když ví, že Michaelovi to nevadí a asi taky rád objímá kamarády… um. Luke si je jistý, že už by ten song ani procvičovat nemuseli, protože teď se jenom musí naučit text a udržet melodii, a na to Mikeyho nepotřebuje, takže otázka zní, proč si ho k sobě Mikey zítra pozval? Vždyť… ten song už lépe nesecvičí. Takže by třeba zítra mohli… mohli by třeba… se zase mazlit? A třeba i trochu déle?

V Lukově podbřišku to vře, jeho představivost jede na plné obrátky: další mazlení a polibky a rty otírající se o kůži a další drobné doteky a těsná blízkost hřejivého těla a jo, Luke, je načase ukončit objetí, protože tvůj penis z toho má zase strašnou srandu, očividně.

"Běž už dolů, zajdu pro Bena, hned tam budu," zadrmolí Luke a odtáhne se od něj.

"Jo… tak dobře, ale jenom pokud má čas. Nechci ho rušit, Lukey."

Luke se zářivě usměje a rychle vypadne z pokoje, načež skoro hystericky zapadne do Benovy ložnice. Ben, který právě cosi kutí na svém laptopu, se nechápavě otočí. Luke se opírá o zavřené dveře jeho pokoje a se semknutými rty a zavřenýma očima očividně těžce oddechuje.
 


Komentáře

1 Hentai no Kame | 20. června 2016 v 19:02 | Reagovat

Olalá, PRESNE to vystihovalo nieco tak malé a bezvýznamné ako som bola ja. Cuuuute, Calum žiarli, Mikey je z toho úplne v prdeli a Lukey-pinguin na šrot. Love ya Mom, keep continue.

2 Karin | 20. června 2016 v 21:11 | Reagovat

Calum žárli Luke by chtěl mít Mikea jen pro sebe. :-P  :D

3 Sss... Něco na S prý | E-mail | 21. června 2016 v 22:43 | Reagovat

Jenom Cal?! JENOM Cal?!?!? Co tam to jenom dělá probohaživéhosakrafix to že to má být Mashton a je to Muke bez Ash ještě okay ale dát jenom ke Cal?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama