Given a chance 122., Já jsem punk-rock.

10. července 2016 v 0:08 | Kayleigh |  Given a chance

Zdravím vás, moje nádherné housenky,
tady si člověk takhle v klidu píše Cwam, a najednou... Given. Mě pleskne z této povídky, doopravdy. Za beta děkuju A.S klukama si užijou perfektní večer, tím lepší, že narazili na kamarády, které dobře znají. Pravda, Caspar se drží co nejdál od Gee a vždy jí galantně podrží dveře nebo donese další pivo (protože Michael odmítne svou milovanou opustit), a paří do jedenácti jako za mlada, jak se vyjádří Zayn.

Gee musí být k půlnoci doma, a ačkoli si Michael užil přítomnost přátel a koncert i afterparty, vlastně je rád, že se s podnapilým Zaynem, Louisem i Casparem může rozloučit. Geordie si trochu přitáhne svetr k hrudi, jen co opustí klub, ale Michael s tím počítal - hned svléká svou mikinu a pomůže své přítelkyni s oblékáním - i když by ji raději vysvlékal. Michaeli! To se přece nehodí! Úplně slyší v hlavě Calumův hlas. Má v sobě tři piva a všechno je trochu veselejší než obvykle.

Gee je na tom ostatně podobně, ale ona je taky mnohem víc cool než Mikey, takže je určitě na alkohol zvyklá.

"Děkuju… hm, nebude ti zima?"

Michaelovi sice přeběhne mrazík po zádech, ale ani ho nenapadne něco říct. Ještě by se tu vyskytl Cal zpoza stromu někde, a začal by ječet, že je to rude. A ačkoli ho má Mikey velmi rád, teď ho doopravdy nechce vidět za žádným stromem. Napadne ho, v jeho opilecké mysli, že by se mohli políbit. Teď, když jsou sami.

"Mně odtud jede osmačtyřicítka," kývne Gee k zastávce naproti té, na kterou by měl jít Michael.

Ale vzhledem k tomu, že doma nikdo jeho příchod nehlídá, možná by nebylo na škodu…

"Nenechám tě jet samotnou. Doprovodím tě, a pak se vrátím domů," řekne hned, aby to nevypadalo nějak nepředpojatě. "Nechci… nechci tě nechávat jet samotnou. Teda ne že by ses nedokázala ubránit, to… haha, Cas je pako, haha. Ale um. Nechci tě nechávat jet přes půl čtvrti samotnou. Smím tě doprovodit domů, Gee?"

Geordie se zachichotá a udělá pukrlátko. "Ale samozřejmě. Pán je koukám gentleman."

"Pán je v prvé řadě punk-rock," opraví ji hrdě druhák.

"Oh. Pardon. Pardon. Ale všichni gentlemani jsou punk-rock," poučí ho s úsměvem Geordie. "A mimochodem, jsi klasa."

"Díky," uchechtne se Michael a zatímco Gee vyskočí na obrubník, on jí automaticky podá ruku, aby se ho chytila. "Ale proč?"

Pokrčí rameny a přeskočí chybějící kus obrubníku, zavrávorá a Mike rychle přiskočí, aby ji podržel za bok a ona nespadla. Ustojí to jenom proto, že se chytí Michaelových ramen. Oba se úlevně rozesmějí a Gee se rozpustile vydá na další cestu taky objímaje Mikeyho ramena. Je teď jen o pár centimetrů vyšší než on.

"Jednak jak jsi reagoval na tu situaci s Casparem a jednak… no, většina kluků má mnoho různých reakcí na mou bisexualitu," pokrčí rameny a dělá, jako že ji to nijak zvlášť nezajímá, ale Michael zná tenhle tón. Sám ho často používá.

Ale moment. Moment. Vteřinku. Bi-...? Vlastně ano! Když Casparovi líčila tu stránku se spodním prádlem… a taky jak flirtovala s Ali, mírně… a taky… no dobře, dobře, když se nad tím zamyslí, vlastně ho to mělo trknout trochu dřív. Ale teď by se hodilo odpovědět. "Jak bych na to měl reagovat?"

"No… nevím? Nějak. Asi. Většinou po mně puberťáci chtějí, abych se vykousla s nějakou slečnou. Ten zbytek chce trojku."

"Hm. Možná k tomu Cal ukecám," pokrčí rameny Michael a přidrží Gee trochu těsněji, když dívenka klopýtne.

"Um... "

"Gee? V pohodě? Řekl jsem něco blbě? Pardon! Já to tak nemyslel - co jsem řekl? Boha, já toho nakecám, za kterým keřem je Cal? Promiň, Ca-!"

"Mikey!" okřikne ho Gee se smíchem. "Ježiši, já vím, že jsem torpédo, ale ty taky nejsi zrovna vlahý letní vánek."

"Ještě jednou, mladá dámo, já, pro vaši informaci, jsem punk-rock," opraví ji znovu mladý blonďáček s vystrčeným rtem.

Gee protočí oči, ale přemáhá smích. "Tak punk-rockový vánek."

"Lepší," uzná Mikey. "Ale vážně, um, promiň, pokud… eh. Pardon. Ať už jsem řekl cokoliv."

"Ne, ty… hm. Jak to… no. Jak jsem říkala, že většina kluků chce trojku?"

"Ah," vzpomene si Mikey. "Jasně, jasně. Promiň, to měl být… vtip, asi. Ne že bych chtěl trojku hned. A ne že bych chtěl sex. S tebou myslím. Teda, ježiši, doprdele, jistě že bych chtěl sex, s tebou, hodně sexu - taky jsem si to trochu představoval, víš? Ale jenom trochu, neměl jsem sílu si to představovat detailněji, ale chci s tebou mít sex až později, třeba až za hodně dlouho, mně to nevadí. Tohle určuješ ty, já mám obě ruce a docela dobrou představivost. Ale asi tě to urazilo, takže se omlouvám. Já jenom, že jsi zmínila tu trojku, tak mi to přišlo fér, ale to já asi neposoudím, takže se omlouvám."

Geordie by ho zastavila dřív, ale pro smích se nemohla ani nadechnout, natož promluvit. "Ježiši. Mikey, ty jsi neuvěřitelný."

"Um. Pardon."

"Ne, ne, ty… ty jsi tak perfektní a ani si to neuvědomuješ, to je na tom to nejkrásnější. Ježiši, Michaeli… bože, já tě asi fakt miluju. Však ty jsi takové punk-rockové pako, jen co je pravda…"

"Um… hm. Pardon."

"Ale ne, Mikey! Ne, jde jenom o to," směje se Gee, seskočí z obrubníku a postaví se před něj, aby mu viděla do očí. obejme ho okolo pasu a zvedne bradu. "Že když ti kluci chtějí trojku, myslí tím se mnou a další holkou. Ne klukem."

"...Oh."

...Oh. Um. To… Mikeyho upřímně ani nenapadlo. "To mě… ani...."

"Nenapadlo, že jo," tipne si druhačka a rozesměje se na celé kolo. "Mikey, ježiši. Jak ty můžeš být reálný, to mi vysvětli."

"No docela jednoduše. Objímáš mě. Vidíš? Jsem reálný. Smyslově… pro to, pro… kazatelný! To je to slovo."

Geordie ho teď buď pleskne, nebo se rozesměje. "Mikey… ježiši, Mikey…"

A zní to tak strašně zvláštně. Holčičkovsky, ale Michael jí tu nevinnost moc nebaští, aby byl zcela upřímný. Jenže to mělo asi jinou příčinu, kterou Michaelův mírně opilý mozek nechápe, protože jeho nádherná slečna se k němu natahuje a nejspíš si teď vynahradí to, o co je Caspar připravil.

...Kdyby v tu chvíli nezastavil kousek od nich jejich autobus a oni se nemuseli rozběhnout, aby ho stihli. Geordie se usmívá jako sluníčko a sotva se posadí na dvojsedačku, k oknu, a Michael zabere místo vedle ní, položí si hlavu na jeho rameno.
 


Komentáře

1 pimp | 10. července 2016 v 13:13 | Reagovat

cute ;-) ... na můj vkus však too much het

2 Karin | 10. července 2016 v 21:34 | Reagovat

Chci Luka a ne Gee. :-P  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama