Given a chance 124., Hezčeji.

14. července 2016 v 22:38 | Kayleigh |  Given a chance

Dobré ráno, moje cancky na banánu
(co nikdo nežere), jak se vám tady jenom tak archeoloží? Já su zabrala Stefin stůl a židli a babičku, a tak mě napadlo přidat další díl něčeho humorného, tak tady máte given alias assnapkins. Za alpha děkuju A.
Jo, na blbosti ho užije, což o to. Ale že se tu chlame jako piča, to nikoho samozřejmě nezajímá. Klasika. Michael se dostane domů ve více než šťastném stavu. Obyčejně není rád, že je sám doma, protože je tu všude ticho a jeho myšlenky jsou ještě hlasitější než obvykle a usnout je o to složitější, ale dneska vyběhne do patra, otevře piano a začne hrát bez přemýšlení.

"It's something unpredictable, but in the end i's right… I hope you had the time of your life."

Hraje si s melodií, doprovází sám sebe, přimýšlí harmonie a eventuálně si uvědomí, jak šťastně se usmívá.

"So make the best of this test and don't ask why, it's not a question but a lesson learned in time…"

Jako by význam, který dnes na Luka doslova křičel z plných plic, křičel na Michaela až teď, protože zatímco si myslel, že to Geordie v něm vyvolala tenhle šťastný pocit, Michael při Good Riddance myslí na Luka. Jen a jen na Luka. Na jeho hlas, jeho harmonie, jeho tvář, na světle modré šaty pověšené na šatní skříni- …

Zarazí se v myšlenkách, ne v hraní. Modré šaty…? Ty světlounce modré. Nemohly patřit nikomu z domu. Byly úzké, akorát na Lukovu postavu. Takže asi byly Luka…?

"It's something unpredictable, but in the end it's right… I hope you had the time of your life."

No jo. Asi jo. Možná tohle myslel Ben, když mluvil o Lukově otci? Že… že v některých věcech není moc tolerantní…?

"For what it's worth, it was worth all the while."

Hm. No, tak asi byly Luka. V tom případě už Mikey ví, proč má Luke pořád takové děsy z lidí, pokud jeho vlastní otec nerespektuje to, jaký Luke je. No však… ono se to k němu přece jenom hodí. Ty modré šatičky. Šly mu jistě k očím.

"It's something unpredictable, but in the end it's right… I hope you had the time of your life."

Nechá ruce rozběhnout po klaviatuře, nechá se unést vším, co dneska zažil a je mu úplně jedno, že je jedna ráno a lidi v sousedství chtějí nejspíš spát. Melodie je silnější než on sám, drží se akordů, ale harmonie a pravá ruka si dělají co chtějí.

"It's something unpredictable, but in the end i's right… I hope you had the time of your life."

No jo. Tak proto se bojí nových lidí a pořád má strach, že si nenajde kamarády a že je divný a vůbec. No dobře. Šaty na klukovi nejsou moc běžné, ale tak proč mu to celé dělat ještě těžší? Michael tomuhle chování rodičů zcela upřímně nerozumí.

Naposledy uhodí do klaviatury v závěrečném akordu a překvapí ho, jak dobře to zní. Možná by si to měl poznamenat, na druhou stranu si je jistý, že do rána to nezapomene. Když se vydá do koupelny, ještě si melodii pamatuje, ale už když pustí sprchu, neví ani hovno. No co, až k tomu zítra sedne, vybaví se mu to samo. Do jeho myšlenek se postupně vkrádá Gee a celý večer, který s ní prožil. Vzpomene si i na Caspara a ještě jednou se v soukromí sprchového koutu rozesměje, jaká je to piča. Provokovat Geordie není vůbec dobrý nápad, natož to vzít takhle nechutně sexisticky. Caspar dostal, co si zasloužil. Uchechtne se a jeho ruka automaticky sjede do klína. Promne se, aby se umyl, a zváží, jestli si dá rychlovku, nebo je unavený. Zážitky v jeho mysli a pivo v jeho krvi ale znemožní jakoukoli akci - je příliš rozjívený, než aby se dokázal soustředit, a svou započatou snahu vzdá. Nezvládne si ho ani postavit.

Umyje si vlasy a vyčistí zuby, a s ručníkem okolo pasu se vrátí do pokoje. Ještě jednou zváží jenom takovou rychlovku před spaním, ale připadá si unavený. Najde mobil v kapse jeansů a napíše tři zprávy:

Děkuju za dnešek, bylo to super. ...Tvoje mamka má ale pravdu.

But in the end, it's right.

Nejlepší den mého života.

Ještě si nestihne ani odestlat postel, a přijde mu první odpověď: I hope you had the time of your life.

Michaelovi dojde, že se usmívá, až když zjistí, že víc se usmát nemůže. Na druhou zprávu čeká jenom o minutu déle: To sice jo, ale taky to mohla říct tišeji. Lepší pozdě než nikdy.

Třetí zpráva se nedostaví jenom proto, že mu zazvoní mobil.

"Mluv."

"Ahoj, babe, taky tě rád slyším," uchechtne se Michael a zababuší se do peřiny. "Jak ses měl?"

"Drž hubu," prskne Cal. "Tvoje a Gee fotky jsou po celém facebooku. U Louise, Zayna, Liam o vás napsal post, Caspar taky. Mluv, ježiši, chcípám nedočkavostí!"

"Oh," zamrká Mikey překvapeně a na chvíli se snaží soustředit. Kluci Geordie mají dost rádi, to je fakt. "To jsem… nevěděl. Um. Jo, bylo to… super. Líbilo se jí, hm, tvoje tričko. A byla… byla úžasná. A jo, všechny jsme v tom klubu potkali. Liam byl za barem, věděl to jako první. A pak Cas. Přerušil nás, když… jsme se chtěli poprvé políbit."

"Jo, já vím. Přesně o tom je Casparův post. Označil tě a omluvil se za cockblocking. Louis pod to napsal, že to byl spíš Geordiin penis."

Michael se rozesměje, ale vpravdě s tím souhlasí. Svěří Calumovi, co vyslechl od její maminky, i jak reagovali kluci, když se dozvěděli, že to on vzal Geordii na rande. Calum je pyšný, opravdu pyšný, ale… ten osten žárlivosti…
"Říkal jsem ti to," pokrčí rameny Calum, když mu Michael nadšeně vylíčí celé rande. "Několik týdnů."

Jo. Jenže Mikey mu nevěřil. Tedy ne že by nevěřil Cal, spíš… nevěřil sobě. Že by Gee doopravdy mohla mít zájem. Že by ho doopravdy mohl mít někdo rád. Navíc.. navíc Geordie. Ježiši, Geordie.

"Já vím," vydechne Mikey, chytí do pěstičky cíp peřiny a přitiskne si jej k obličeji. "Já vím, ale… ale…"

Calum se odmlčí. Jeho sestra právě vplula do jeho pokoje, vzala si jeho AC/DC nátělník, a s mrknutím zase zmizela. "Má tě moc ráda, Mikey."

Slyšel dost, aby věděl.

"Já vím," usměje se druhák šťastně. "Řekla mi to."

Calum se trochu zarazí. "A… a cos jí na to řekl ty."

Zcela upřímně, Mike není zrovna zdatný, co se konverzace s normálními smrtelníky týče, natož s krásnými mladými slečnami.

"Že taky. Ale nějak hezčeji, jenom už nevím… jak přesně. Ale hned na to mě chtěla políbit, takže asi… takže to asi bylo v pořádku."

"Chtěla?" zvedne obočí Cal.

"No jo. To nás vyrušil Caspar."

Za hlasitého Calumova smíchu mu vylíčí, kterak se nechali čtyřikrát blbě přerušit, načež tedy rande nechtěně zůstalo bez polibku, protože očividně jsou oni oba úplní idioti. Cal se chlame, jako by za to byl placený. Debil.
 


Komentáře

1 dead kitten | 14. července 2016 v 23:35 | Reagovat

...víc umřu asi jen až si ty šatičky Luke jednou vezme... nejlíp když bude s Michaelem ... *continues crying*

2 Karin | 15. července 2016 v 21:43 | Reagovat

Ještě že nezapomněl na Luka. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama