Kapitola 13.: Zayn Malik

11. července 2016 v 13:54 | Kayleigh |  Velmi neortodoxní hry

Dobrý den, moje odrostlé jedličky,
spinkalo se vám dobře? Nemáte hlad? A vůbec? Inu, tak vám přeji příjemné čtení. Za beta děkuju Hifi the fucking Saint.

Umírám. Cesta do Calderova sídla je jako Dantovo peklo a horší. A ta čubka vedle mě nezmlkne a nezmlkne. Jediné pozitivum na celém výletu je fakt, že William stojí na terase a svou jedinou dcerku vyhlíží, a ta se mu jako správná milovaná dcerunka pověsí na krk, sotva ho spatří. Já vytáhnu z auta všechny její věci a poslušně je donesu před terasu - zůstanu stát na trávě, dva schůdky na terasu si nedovolím.

"Šikovná holčička," slyším Williama. "Běž se převléknout, za chvíli bude svačina."

Eleanor se vrátí ke mně a snad z vděčnosti mě obejme, načež to dorazí polibkem na tvář. Málem protočím oči, zadržím ale své emoce a tiše se s ní rozloučím.

"Dobré dopoledne, pane," pozdravím Caldera, jen co Eleanor odběhne pryč.

"Pane Maliku, rád vás vidím, dobrý den," dokonce se pousměje.

Musel tu pusu vidět. Nebude to komentovat…? Sejde za mnou dolů.

"Projdeme se," navrhne a mě ani nenapadne odporovat. Srovnám s ním krok a čekám, než začne mluvit, ať už chce říct cokoli. Pravda je, že moje chování je posledních dvanáct hodin poněkud netaktní. Možná jsem to přehnal. Nejspíš jsem ji vůbec neměl doprovázet, kurva!

"Tyhle sakury jsem sadil se svým dědem," řekne asi po stech metrech tiché chůze. "Měl je se mnou sadit otec, ale ten na mě přes firmu neměl moc času."

"Často musíme volit mezi dvěma neslučitelnými protipóly."

Zvednu hlavu a na okamžik se mu podívám do očí. Upřímně jsem dost zmatený. Co mi chce tedy říct?

"Víte," odmlčí se na okamžik, "musel jsem se smířit s tím, že El není zrovna nejchytřejší, už když se nedostala na gymnázium."

Oh díky bohu. Už jsem se bál, že bude pět ódy na svou geniální dcerunku.

"Moji babička vždycky pravěli, že ne všichni můžeme být právníci či doktoři, pane," rozhodnu se zůstat nad věcí.

"Vaše babička byla tedy moudrá žena," pronese zamyšleně.

Odmlčíme se a já pořád netuším, co je vlastně tématem hovoru.

"Eleanor mi řekla, že se s tím přednášejícím znáte," vypadne z něj po chvíli konečně.

Ach tak. No ano, nebýt tam, slečna Calderová by nejspíš vyletěla s nedostatečnou. Ale já jsem se doopravdy ani moc nesnažil. Jen jsem odváděl jeho pozornost. Podívám se Calderovi do očí a přemýšlím, jestli mi to bude mít za zlé.

"Celou cestu," kývne zpátky k domu, "přemýšlím, jak vám mám… poděkovat."

Tomu se upřímně podivím - ale pak si všimnu, že se na mě dívá trochu jinak. Možná proto ta poznámka o otci. Co je to s ním? Jeho pohledu odolám - volím, jak zareagovat.

"Není třeba. Řekl jsem vám, loajalita je pro mne důležitá a rád bych, abychom alespoň v našich firmách - a našich rodinách - nedělali rozbroje. Máme-li být úspěšní, měli bychom začínat rodinami. To mi taky říkali babička."

Čekám. Doopravdy nevím, jak mám reagovat. Vlastně nevím, jestli to mému plánu uškodilo nebo pomohlo, protože nedokážu posoudit, jestli si teď na mě bude dávat o to větší pozor, nebo mě má raději.

"Mluvíte o firmě, jako by byla na stejné úrovni jako rodina," svede řeč trochu jinam. "Jak tomu mám rozumět?"

Ah, konečně obchod a práva, tomu aspoň kurva rozumím. Skvěle. "Jednoduše, pane. Podívejte se na nejúspěšnější nadnárodní firmy světa. Google, Microsoft, Sony, Yahoo. Slyšel jste, jak zacházejí se svými zaměstnanci?"

"Ano, jistěže."

"Když jsem začínal na univerzitě, řekl profesor Cowell na první přednášce, kterou jsem měl, že chcete-li uspět, nesmíte nikdy zapomenout, kým jste byli na úplném počátku. A je jedno, jestli mluvíte o firmě nebo o rodině. Myslím, že profesor mluvil ze zkušenosti, pane."

William zakloní hlavu, načež se dobrosrdečně uchechtne. "No jo. Starý Cowell."

"Pane?"

"Učil mě hospodářství, když byl doktor," zasměje se ještě jednou. "Skvělý chlap. Ale je složité se mu dostat do přízně. Vybírá si, čí spolupráci přijme. Většinu lidí odmítá, vlastně myslím, že vyjma W&V company spolupracuje jenom se soukromníky, pár lidmi. Naše společnost a univerzita spolupracují už dlouhé roky, mladý pane Maliku. Jsem rád, že profesora tolik respektujete - je to i můj učitel."

O Cowellovi si myslím svoje, ale zdvořile přikývnu.

"Dle mého názoru je to kapacita. Profesor Cowell, myslím tedy," dodám pro úplnost.

"Zvláštní chlap," znova se dá do chůze. "Vybírá si lidi, které si drží blízko u sebe. A málokdy se stane, že by někoho respektoval."

Na tom něco bude. Jednou jsem s ním byl na jednání se svým otčímem. Protivný jak řiť. Ale obchod je obchod, a moje jednání s Calderem ještě neskončilo. A ať už mi chce cokoli, bylo by hrubé ho popohánět. Zatoužím po cigaretě.

"A vás, pane?" čirý zájem.

"Říkával o mně, že jsem příliš inteligentní a drzý, než aby si mě nechal proklouznout mezi prsty, ale byla to moje drzost, co mu imponovalo. Možná jsem mu jenom padl do oka."

Anebo jsi s ním poměrně zdatně manipuloval, ty svéhlavý basarde. Na druhou stranu, Cowell by měl být dost zdatný na to, aby se nenechal ojebat kdejakým vandrákem. A což o to, W&V company jsou slušným sponzorem. Univerzita na ničem neztratila.

"Má právo vybírat si ty nejlepší, řekl bych," skryté komplimenty…? To nebylo plánované. Nerad lidem pochlebuji.

"Lichotíte mi," zní to skoro jako otázka.

"To bych si nedovolil, pane," ujistím ho vážně.

Rozesměje se. …Lidi nikdy nepochopím.

"Eleanor má pravdu. Jste neskutečně šarmantní společník, jen co je pravda. Tak pojďte. Za chvíli bude svačina. Gladys nemá ráda, když chodíme na rodinná setkání pozdě."

"To by bylo přeci neortodoxní, pane. Nebyl jsem očekáván, rozhodně si nepřeji jakkoli narušit váš soukromý život," ujistím ho rychle.

Potřebuju pryč. Potřebuju si dát cigaretu a strčit ho do nějaké díry. Jakékoli díry. Ale ihned.

"Ale co to povídáte, Zayne. Jste přeci součást rodiny," položí mi ruku na rameno a krátce stiskne, což mě popožene k dalšímu kroku zpět k domu.


Kurva. Proč dycky já. 


Komentáře

1 Karin | 11. července 2016 v 20:33 | Reagovat

Zayn se pěkně do toho zamotává. :D  ;-)

2 Sandra | Web | 12. července 2016 v 12:13 | Reagovat

Taky mám takový pocit :D  ;-)

3 Hentai no Kame | 13. července 2016 v 13:45 | Reagovat

To má za ten svoj šarm, bastard prachatý.

4 kakin | 13. července 2016 v 14:38 | Reagovat

to ma za to, ze je to takovy nesnesitelny hajzlik...sice hezky, ale krasa neni vsechno :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama