Kapitola 17.: Zayn Malik. (2/2)

6. září 2016 v 21:08 | Kayleigh |  Velmi neortodoxní hry
Druhá část sedmnáctého dílu, moje ovečky.
Za beta děkuju Narci."To mě mrzí, pane. Nerad slyším, že se rodina dostala do… této situace. Rád bych byl nějak nápomocen."

"No, pokud se nehodláte ucházet o El, těžko mi můžete pomoci," povzdechne si Victor.

To se mi snad jenom zdá. Řekl to, co doopravdy řekl? "To by byl nefér sňatek, nemyslíte, pane? K vaší neteři toho necítím příliš, vyjma přátelství a respektu, jaký se mezi mužem a ženou našeho postavení hodí, pane. To se vám nepříčí?"

"Příčí se mi dát firmu nějakému mladému floutkovi, který nikdy nic neměl, takže si toho neumí vážit, protože nic nikdy nevybudoval."

"Možná mu křivdíte, pane," pokrčím rameny a nejistě sáhnu do saka pro cigarety. "Promiňte mi tu upřímnost, ale to vy jste tuhle firmu vybudoval. A taky jste toho na počátku neměl moc."

Pohlédne mi do očí a chvíli si mě zkoumavě prohlíží. Jako bych mu řekl nějakou pradávnou kletbu nebo co. "To bylo jiné."

"V čem jiné, pane?" zajímám se.

Trhne rameny, jako by mě chtěl nechat hádat. Vlastně mi dal za pravdu. Měl jsem pravdu. To se nestává, v lidech se nevyznám a testuji vody spíš než střílím naslepo.

"Kromě toho, nesvěříte mu firmu okamžitě, nebo snad ano? Můžete ho mít po boku dalších dvacet let, než mu firmu předáte. Nepřipadáte mi jako ten typ, co by se válel doma v miliardách dolarů a nedělal vůbec nic," připálím si a vyfouknu kouř do vzduchu nad naše hlavy. "Znám typy lidí, jako jste vy nebo profesor Cowell - raději zemřete, než abyste nechali rozhodovat za osud vašeho impéria někoho jiného."

Uchechtne se a vzhlédne k obloze. "Kdysi jsem byl jako vy. Myslel jsem si, že všechno vím a znám a byl jsem si jistý, že dobudu vesmír."

"Hm, asi si opět dovolím odporovat. Ani náhodou si nemyslím, že vím všechno. Proto se rád obklopuji lidmi, kteří vědí mnohem víc než já, abych se mohl neustále zlepšovat. Nehodlám se vlichotit do vaší rodiny, ale rád bych se vám i panu Calderovi mladšímu držel nablízku, protože vy i vaši obchodní a firemní partneři a přátelé a sponzoři máte mnohem více zkušeností. Nemohu zatím nabídnout víc než respekt a loajalitu, nejsem v pozici, kdy bych si mohl vybírat. Ale přátelství, které pomalu formujeme s vaším bratrem, rozhodně nezhatím jenom proto, že nesouhlasíte s tím, aby se pan Tomlinson přidal do rodinného podniku. Nemám proti tomu chlapci vůbec nic, navíc jsme na něj slyšel jenom chválu. William mu věří a Eleanor ho miluje. Pokud to znamená, že se budu muset částečně postarat i o Louise a některé věci ho naučit, než mu bude předána firma, velmi rád to udělám."

"Jaký máte motiv, Zayne? Lidi nejsou takoví. Lidi nechtějí jenom tak pomáhat ostatním. Tak mluvte, co sakra chcete. Působíte jako člověk, který ví mnohem víc než jeho nepřítel, tak mi přestaňte mazat med kolem huby a mluvte."

Vyvíjí se to mnohem lépe, než jsem čekal. Navíc mám pocit, že střízlivím - moje myšlenky jsou čím dál jasnější. "Jak už jsem řekl. Loajalita a respekt jsou pro mne na prvním místě. Vy jistě víte, že firma mého otce, kterou mám zdědit, je na několika místech… hm, nestabilní, řekněme. Vím, že se budu muset hodně snažit a ze začátku budu potřebovat pomoc, proto bych rád, aby naše firmy úzce spolupracovaly. Druhé plus je, že to znamená, že se budu moci pohybovat blízko vám a vašemu bratrovi a mnoho se toho od vás naučit, stejně jako mohu nabídnout některé své kvality. Znalost několika jazyků, zastupování v dalekých zemích, úmorná noční jednání - nic z toho mi ani zdaleka nevadí. Nedělám to, jak říkáte, pro nic za nic. Ale Eleanor a já jsme přátelé, a snad se brzy spřátelíme i s vaším bratrem, a takové vztahy jsou nad jakékoli finance či akcie, to musíte uznat. Žijeme v příliš nebezpečné době na to, abychom si mohli dovolit nemít vlivné přátele. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat pomoc. Ať už vy s Louisem, nebo já s firmou a jejím vedením. Nenuťte mne ale stát mezi firmou a rodinou, neboť pro mne je to totéž."

"Přátelství, to je váš motiv," odfrkne si pohrdlivě. "Jak středověké."

"Pohrdáte základními hodnotami…?" podivím se. Ten chlap mě začíná přitahovat.

"Přátelé vám bodnou nůž do zad, než se nadějete," vede si svou.

"Jste cynik," upozorním ho. "Líbíte se mi."

"Celý večer nedělám nic jiného, než že vám oponuju, a vám se to líbí?" pozvedne obočí.

"Inu, kdybyste se mnou celý večer pouze souhlasil, nebyl byste hoden mého zájmu, v mých očích," odtuším mírně.

Na to nemá co říct. Přeměří si mě od hlavy až k patě. "Jste magor, pokud si myslíte, že se tímhle jednáním někam dostanete."

"Je mi čtyřiadvacet a zítra se stanu inženýrem, a tedy majitelem firmy za miliony liber, pane," připomenu mu něžně.

Vzal jsem mu vítr z plachet, bouře se obrací. Těžce si povzdechne a odhodí čiko do trávy. Slastně vydechnu a nechám ho, aby promluvil jako první. Trvá to. Vystřízlivím úplně. Na zahradu padne tma a my vykouříme každý tři cigarety. Lampiony v zahradě jsou světle modré.

"Děsí mě, jak moc se mi líbíte, Zayne. Vy i to vaše galantní chování. Jste jako slizký had. Já vím, že vám jde o něco jiného, vím, že je něco, co mi neříkáte. A já na to přijdu. Protože mně byste se jako šéf společnosti líbil mnohem víc než ten zatracený Tomlinson," skoro si odplivne.

"Pokud vám připadám jako slizký had, pane, proč ze mě chcete mít ředitele společnosti?" zeptám se s nehraným zájmem.

"Protože máte styl a máte zásady. Toužíte po moci, ne po slávě, to značí prosperitu. Navíc jste vzdělaný a šarmantní. Víte, co se sluší a patří. Dokonce ani teď na mě nejste naštvaný, i když jsem se vás musel několikrát dotknout a párkrát vás urazit. A vy jste stejně galantní a naprosto profesionální. Až psychopaticky."

Bratr sociopat, já psychopat…? Zajímavé. Měl bych navštívit terapeutku. Dlouho jsem u ní nebyl. Pokračoval bych, ale zazvoní mi mobil. "Omluvíte mě, pane?"
 


Komentáře

1 hentai no Kame | 6. září 2016 v 22:11 | Reagovat

Ja sa na to vytentujem, už. Letím do Sýrie, tam bude bezpečnejšie....

2 Karin | 7. září 2016 v 23:07 | Reagovat

To jsem zvědavá jak to bude dál kdo z koho. :-?  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama