Given a chance 136., SpongeBob.

29. prosince 2016 v 3:21 | Kayleigh |  Given a chance

Dobrý večer, vážení a milí,
já se tady jenom tak _mihnu_, abyste _nejaščeli_. NE DĚTI VY TO _NECHÁPETE_, ONI NA TOM SJEZDU SVAZU SPISOVATELŮ V 67. ROCE TY PROJEVY _JAŠČELI_ JÁ NEVÍM JESTLI SE MÁM VYKOKOTIT Z OKNA NEBO SE POSTAVIT DO ROHU MÍSTNOSTI A PŘEDSTÍRAT ŽE SU LAMPA pardon. Já se zase uklidním a... no. A tak. Za beta děkuju Gaie.
"Hey, Luke - oh," zarazí se. Um.

Luke stojí ve dveřích a sice k Michaelovi zvedne pohled a pokusí se usmát, ale Michael mu nevěří ani piču. Tedy ne, že by měl Luke piču, o tom se Michael přesvědčil na vlastní kůži. Ale i kdyby ji měl, tak by mu ji nevěřil. Jenže ji nemá. Má velmi penisoidní… penis.

...Mikey, asi by sis měl nechat vyšetřit něco. No, třeba ten penis. Nejlépe Geordií, ta tomu očividně rozumí.

"Ah-um, a-aho-j," zakoktá.

Michael zvedne hlavu, když mu zastíní slunce něco velkého, sexy a svalnatého. "Uh, ahoj, Bene."

"Zdravím, Mikey."

V jeho hlase je najednou něco… něco jiného. Michael si až teď uvědomí, jak něžně vždycky Ben promlouvá, minimálně když je v Lukově přítomnosti. Něco se stalo. Luke koktá nějak moc a Ben vypadá, že připraven zabíjet. Michael ustoupí o krok zpátky, načež natáhne ruku a automaticky si přitáhne Luka blíž k sobě v chabém pokusu ho uchránit, jakkoli ho v polovině toho pohybu napadne, že Ben by nikdy Lukovi neublížil. Ví to. Přesto se pokusí Luka schovat za sebou, alespoň částečně. Zamaskuje to tím, že Lukovi ukazuje, kde si má zout boty, ale Ben si toho nejspíš všiml. Náhle se po jeho tváři rozlije o něco hřejivější úsměv. Není to úplně ten benovský s ďolíčky po stranách, ale je to měkké a přívětivé. Chlácholivé a potěšené. To už se víc podobá tomu Benovi, kterého Michael v pátek poznal. A Ben, kterého v pátek poznal, se vždycky zajímá o to, co je pro Luka nejlepší. Michael by rád věděl, co se stalo, protože to očividně souvisí s Lukem, a pakliže je potřeba, aby s ním teď jednal nějak jinak, opatrněji… A Ben taky nevypadá, že by se mu zrovna chtělo tu Luka jen tak zanechat.

"Chceš, hm, dáš si horkou čokoládu?" navrhne Michael Benovi, načež se plácne do čela. Ježiši, Clifforde, Ben je dospělý, a dospělí lidi netráví nědělní rána sledováním SpongeBoba a srkáním horké čokolády, kurvafix! "Ehrm… uh. Um."

Ben na druhou stranu zatouží právě po tom, aby mohl koukat na SpongeBoba a srkat horkou čokoládu. Ranní hádka s otcem mu nepřinesla ani z poloviny tolik zadostiučinění, ve které doufal.

"Ani nevíš, jak rád, Mikey."

Michael se na něj zářivě usměje a otočí se do domu.

"Lukey?" broukne do chodby.

"Hm?" mladší z Hemmingsů k němu zvedne pohled od svých proužkovaných ponožek. Oranžovo-bílých, a Mike má dojem, že snad mají na lemu mašličku, ale není si jistý, protože má Luke dlouhé kalhoty. Bude se pak muset podívat zblízka a v lepším světle.

Michael vyjede očima k Lukově tváři a trochu se zachmuří. Luke se tváří skoro apaticky, jako by byl zabořený příliš hluboko do svých myšlenek, a Mikovi se to vůbec nelíbí, protože se nezdá, že by to byly pěkné myšlenky. Ale, no. SpongeBob a čokoláda, jo.

"Dáš si s námi? Horkou čokoládu? A možná nějaké sušenky, hm?" udělá krok k němu a opatrně natáhne ruku. Jako k srnečce. Ale Luke neucukne, takže mu pocuchá vlásky a pak sjede dlaní na bedra, aby ho mohl opatrně navigovat do kuchyně.

"Jako doma, Bene," houkne do chodby. "Akorát za sebou zavři, prosím."

Michael si uvědomí, že Luke se snaží otočit k němu čelem. Nejdřív si myslí, že je to strach z toho, že od něho Ben stojí příliš daleko, ale když se zastaví, aby o krok ustoupil a nechal Lukovi volnou cestu k jeho bratrovi, Luke se jenom o půl kroku přiblíží k Michaelovi a už-už to vypadá, že ho obejme, když mu dojde, že se Michael na objetí nechystá. A Mikeymu stačí půl vteřiny, aby mu došlo, co vlastně Luke chce, a celý roztaje. Samozřejmě že zvedne obě paže, aby si pod ně naňahňal to malé blonďaté kuřátko.

Rád by něco řekl, ale Cal ho učil, že když neví, co říct, má raději mlčet. A tak mlčí, načež blondýnka pustí, aby nebyl podezřelý. Můžou se pak pomazlit, až jim nebude Ben dělat křena/vyhazovače/buvola nebo tak něco. Luke nemá odvahu vzhlédnout a Michael se rozhodne to respektovat. Luke je v novém prostředí a nejspíš se něco stalo, takže pokračuje dál do kuchyně jako první. Pokud Ben a Luke potřebují soukromí, nechá jim ho.

Postaví vodu a nachystá dva hrnky s čokoládou - měl pravdu, Ben a Luke za ním několik vteřin meškají, než se objeví v kuchyni. Michael jim nabídne místo u kuchyňského stolu a požádá je o vteřinku strpení, než bude čokoláda hotová. Rozhodne se na nic nevyptávat - stejně to nejspíš proberou, až budou s Lukem sami. Pokud tedy bude Luke chtít zůstat. Možná by to měl nadhodit. Možná by měl Luka ujistit, že pokud se něco stalo a on má důležitější věci na práci, měl by odejít, že se Michael nebude zlobit. Možná se něco vážného stalo a Luke přišel jenom proto, že měl strach, že by se Michael urazil nebo že by pak už nechtě být jeho kamarád. Možná by měl něco říct hned.

"Luke? Stalo se něco?" rozhodne se adresovat svého kamaráda, ačkoli se dívá spíš na Bena.

Luke zavrtí hlavou, ale Ben krátce a velmi nepozorovaně přikývne. Michael zatěká očima mezi bratry, slije čokoládu a postaví kouřící hrnky před bratry.

"Měl bych… to vědět? Chci říct, nechci strkat nos, kam nemám, ale…" Michael přeskočí pohledem z jednoho na druhého.

Zatímco Luke hledí do hrnku s čokoládou, jako by v ní byl Karlík i s továrnou, Ben si olízne rty, jako by chtěl promluvit a v poslední chvíli so to rozmyslel. Pokud to má Mikey vědět, měl by to vědět od Luka. Ale ten mlčí jako punk-rock. Případně punk-rockuje jako hrob. Tak nějak je to přísloví, ne?

Michaeli, teď není vhodná doba na to mlátit hlavou do stěny a následně rolovat směr sklep. Ačkoliv tam by to pro něj asi bylo nejbezpečnější, tam jeho pitomé myšlenky nikomu neublíží. Ale teď se musí soustředit na toho tučňáčka. Tučnáče. Tučnáčátko.

Má chuť varovně zavrčet sám na sebe.

Jenže Luke vypadá, jako že se mu vůbec nechce mluvit, o čemkoliv, že by se nejraději schoulil do klubíčka a předstíral, že celý svět neexistuje. A ani z Bena si Michael nemyslí, že nakonec něco vypadne - a druhák to chápe. Ben si nejspíš myslí, že by bylo dobře, kdyby věděl… aspoň něco, jenom minimum, které je nutné, aby věděl, jak se o Luka postarat. Ale nebylo by asi zrovna vhodné, aby mu cokoliv říkal Ben. S tím souhlasí i sám punkrocker, ačkoliv umírá touhou se všechno dozvědět hned.

"No, každopádně, za pár minut začíná Spongebob, má někdo chuť se dívat se mnou?" Stejně Luke i Ben oba vědí, že je Michael totální kokot, tak proč by se měl zabývat tím, že by měl být cool. Stejně mu to nikdo nežere, tak proč by se měl snažit zastírat.
 


Komentáře

1 hitsumi | E-mail | 30. prosince 2016 v 12:45 | Reagovat

Hm. Penisoidní. Du hledat ten -expresivní- výraz v slovníku.

2 Hentai no Kame | 1. ledna 2017 v 15:40 | Reagovat

Človeče. Ja su z toho v prdeli ako z Captain America. Nemalo to so mnou robiť nič.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama