11. To Beyond: My cup of tea.

11. ledna 2017 v 19:58 | Kayleigh |  So soon To Beyond
Dobré ráno, moje palačinky s maple syrupem,
jak se česky řekne maple syrup. Nevím. Děti, je jedenáctého prosince a já jem na nervy. Příčina? Dipomka. Ano, stále mám velké a těžké HOVNO. (Rubyyyyyyyyyyyyyyyyyy!). ...Ignorujte mě. Za beta děkuju Narci.
Zayn ho opustí klidného, ukolébaného do polosánku něžnými polibky, milými gesty a hebkou vůní, kterou si Louis spojuje s bezpečím náruče svého nejlepšího přítele. Avšak sotva se za Zaynem zavřou dveře, Louis procitne. Dům je prázdný, Louisovo nitro je však zvláštně plné. Snad až jako by dnes poprvé si mladý Donny uvědomil, že má nejenom nejlepšího přítele, ale také spoustu lidí, na kterých mu záleží. A že si většinu věcí jenom namlouvá. Že není tak sám, jak si neustále myslí.

Jenom potřeboval čas. A terapeutka měla pravdu - musí si vzpomenout, jaké má důvody. Dnes si připomněl mnoho důvodů, které mu dávají pocit, že je naživu. Nejspíš proto je teď klidný. Bude v pohodě. Bude to bolet, zvlášť když se se svým ex milencem bude dále setkávat, ale bude mít Zayna. Navždy bude mít Zayna. I kdyby se celý svět spikl proti Louisovi, navždy bude mít Zayna.

Vstane z postele a vydá se do koupelny. Rozhlédne se po barevném ladění, které nechal vybrat Harryho, takže je koupelna hebce bílá a růžová. Louis, ačkoli se tvářil otráveně, nakonec uznal, že to vypadá stylově. Vlastně se mu líbilo cokoli, co Harry udělal nebo řekl.

Maybe my confusion of myself comes from there, you know. That I've spent so much time with you I've forgotten which parts of my personality are mine, and which ones I've created to please you.

Vymění ručníky, napustí vanu, nalije do ní jeden z těch hodně drahých přípravků, které vodu obarví do mléčně růžovoučké barvy a nachystá si nový ručník. Uvědomí si, že si chystá vanu stejně, jako si ji chystá Harry.

But the truth is, I've destroyed myself for a lot of people. And I thought it's okay, at that time.

Opustí koupelnu, sejde do kuchyně a vytáhne lahev červeného, načež ji zase schová a vytáhne vanilkovou vodku.

You were my cup of tea. So I drink vodka now.

Se sklenkou se neobtěžuje. Ví, že zvládne minimálně polovinu lahve, než se bude moct vrátit do postele a bez výčitek usnout.

What to do when sleep doesn't come?

Z linky vezme krabičku s prášky, ani se nedívá, na co ty prášky jsou. Po domě se povaluje pár tubiček. Něco jsou drogy, které občas dostává od různých lidí na různých akcích, něco jsou antidepresiva, která poctivě bral Harry, když mu to doporučila jeho terapeutka, něco jsou prášky na spaní, něco jsou prášky na bolest hlavy, něco jenom prášky na bolest. Některé jsou i čtyři roky staré, ale to je jedno. Po třech prášcích a půl litru vodky usne, ať už ty pilule mají léčit cokoli. Když projde okolo pokoje pro hosty, sebere z nočního stolku cigarety a vydá se zpátky do koupelny, připojené k hlavní ložnici.

There should be pills for falling in love. Like when you meet a person and you know they are what you want, but you are nto what they want. So you take anti love pills, and you can make friends with them, or sleep with them without the danger of falling in love with them. All of the world would be safe from love.

The thing is, would be the world safe without love?

Vezme si dva prášky a hodlá vypít celou vodku, rozhodne se. V jeho očích se to vyrovná. Posadí se na kraj vany a položí ruku do světounce růžové mléčné tekutiny, ve kterou se proměnila obyčejná voda z kohoutku. Přidá tam ještě trochu oleje a nakonec do vany vylije celý ten hebce růžový přípravek. Zapálí na dvacítku svíček, které jsou v koupelně na stálo, protože Harry je jimi posedlý. Střídají se, mají růžové a bílé barvy, a dokonce i ručníky jsou růžové. Louis si vhodí do pusy dva prášky z lahvičky a odhodí ji bez zájmu někam ke skříňce s ručníky. Svlékne se donaha a spíš omylem se zhlédne v zrcadle.

I'm losing weight whenever I lose you for more than three days. I've lost you forever now. Does it mean I'll lose all of my weight, and become weightless? Or I lose all of my physical features and die?

Pousměje se a pohladí své bříško a zkontroluje stav svalů na pravačce. Skoro zmizely. Otočí hlavu na stranu ze zvyku, aby se podíval na své lovebites, které Harry s oblibou nechával na jeho šíji, krku, ramenou, ale taky podbřišku, stehnech nebo zadku. Nenajde však ani jediný, načež mu dojde, že se s Harrym nemilovali už pár týdnů.

Then, I've lost everything.

Povzdechne si a nechá svůj pohled spadnout na místa, která na sobě nesnášel ještě dřív, než se setkal s láskou svého života. Nos, divné oči, nijaká barva. Žádné svaly, jenom měkké břicho. Příliš velká stehna. Zahledí se svému odrazu do očí, sáhne po vodce, odložené na okraji velké vany, a polkne na tři loky pálivé tekutiny. Je předvědčený, že ten okamžitý pocit zadostiučinění je spíš psychický, čemuž se ve ztichlém domě nečekaně hlasitě uchechtne.

Of all the things I've lost, I miss my mind the most.

Zastaví doteď tekoucí vodu a ponoří se nohama napřed do nádherné mléčné tekutiny. Světla nechal zhasnutá, aby vynikly svíčky. Ruce přehodí přes okraje vany a zakloní hlavu dozadu. Jeho myšlenky zabloudí do doby, kdy mu bylo sotva devatenáct, a on byl na vrcholu svých sil. Nebo si to alespoň myslel.

I thought I was strong. Then I met you.

Láska ho udělala silnějším, to věděl. Harry jej udělal silnějším. Všechno, co pro něj Harry dělal, a všechno, co on dělal pro Harryho, ho posilovalo. Dokonce i tahle růžová koupelna ho posílila. Nedokázal si vzpomenout, jakou koupelnu mají v Doncasteru. Věděl, že mají tři, jenom si nebyl jistý, jaké jsou barvy. V jedné je určitě vana. Ale před rokem nechávali všechno rekonstruovat kvůli mladším dvojčatům. A jak je dům uspořádaný teď, to Louis upřímně nevěděl.

Sáhne po vodce.

Maybe there's no love.

Lok, dva, tři, čtyři.

Only words, to get you what you want.

Bylo to hodně dávno, ale Louis si pamatuje ta slova, která mu dodnes znějí v hlavě. Zapůsobila na něj úplně stejně jako kdysi Harry sám. Dlouho tenhle vzruch nezažil. Dlouho nezažil ten pocit, že… Pamatuje si ta slova. "What do you want? Peace, or freedom?"

Nedokázal si vzpomenout, jestli reagoval. A co vůbec je mír? A co je svoboda? Věděl, ž nemůže mít oboje zároveň, ačkoli po obojím toužil.

Freedom is doing what you want. But doing what you want isn't happiness. Happiness is doing what you love. And right now? I'm free. That's what I've always wanted. But I'm not happy.

Louis se zahledí do mihotajících plamínků nejbližší růžové svíčky, načež jeho pohled zaostří za ni, na skříňku, v níž leží bezpečně schované žiletky.

What doesn't kill you,

Louis sáhne po krabičce cigaret, jednu vyytáhne a zapálí sí. Kdy vydechne kouř, dokončí původní myšlenku:

makes you wish you were dead.

Pozvedne lahev drahé vodky, kterou začal pít těsně po vydání druhého alba. Stal se z něj rozmazlený alkoholik. Litry alkoholu, které jim za měsíc protekly, by se nedaly spočítat ani na prstech obou rukou.

Im trying to drown all of my demons, but it seems they can swim.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama