Given a chance 138., Polibky na krk.

1. ledna 2017 v 19:03 | Kayleigh |  Given a chance
Inu.
Píšu předkec po asi dvou měsících, mějte slitování, moje růžovoučké ibalginy. Vlastně jsem zapomněla, jaké rutiny jsme tu měli. No jo. Je to hodně dávno. Nebo mi to tak přijde. Mnoho se toho změnilo, děti. Jsem... na tom mnohem líp než jsem byla. Tak nějak se vším. Je to až nechutné, jak šťastná jsem. (Až na tu diplomku. S tou je to pořád pěkně na piču.) (No a státnice.) (Ha. Ha. Ha.) Za beta děkuju Narci.

Ben pochopí, že Luka nepřesvědčí. Stiskne jeho stehno v uklidňujícím gestu, ale Luke sykne bolestí. Benovi se zatmí před očima. Ne. Luke nepropadl dalšímu místu, které má potřebu zraňovat. Že ne?!

"Luke?"

Luke se mentálně mlátí do hlavy. Mělo ho to napadnout, že na to Ben časem přijde. "Promiň."

Po tomhle vyznání se Ben už nepotřebuje ptát, co se stalo. Je mu do breku.

"Možná bys měl jít," zamumlá Luke do jeho krku. "Musím… musím zkoušet s Mikeym. Teď to vypadá, že ho ignoruju."

Benovi málem vypadnou oči z důlků. Ještě nikdy v životě neslyšel svého nejmladšího bratra říct tak dlouhou větu, aniž by se zakoktal nebo aby ztratil nit a musel se v řeči zarazit.

"Nechci Mikeyho ignorovat."

Jako kdyby promluvil někdo úplně jiný a ne jeho benjamínek. Ještě skutečně nikdy nezažil, aby Luke poskládal tolik slov za sebou tak jednoduše, bez přemýšlení. Navzdory slzám smutku v očích se Ben chce bláznivě rozesmát. Jak je to možné?! Až s několika vteřinovým zpožděním si uvědomí, že Luke mluvil o Mikeym, když zůstal naprosto klidný. Náhle je Ben kompromitován vlastními myšlenkami; měl by Luka nechat sklouznout ze svého klína a běžet za jediným člověkem, který mu nejspíš od počátku ukazuje, že si ho váží na stejné úrovni a bere ho jako sobě rovného, nebo by měl svého bratra udržet na místě a probrat s ním, proč na sebe opět vztáhl ruku?

"Pusť," zavrtí se Luke v jeho náruči. "Pusť."

Ještě nikdy ho Ben neslyšel říct tohle slovo tak jistě. Ne hystericky, protože nechtěl být přítěž, ne zoufale, když propadal vlastní sebedestrukci. Ale tak… tak pevně. Ben se nemohl postavit proti Lukově přání, teď, když měl konečně odvahu si říct, co chce. Pustí ho a nechá, aby si vzal hrnek s čokoládou a odťapkal do vedlejší místnosti. Mírně nejistě, ale zvědavě. Ben se chopil vlastního hrnku a vyklopil do sebe sladkost na tři hlty, přičemž si vzpomněl na prostředního bratra a jeho rty ujely do úsměvu. Možná by se měl přemluvit a vzít Jacka za některou z jeho zábav. Dlouho si spolu nepokecali.

Luke se objeví v Mikeyho zorném poli dost nečekaně, Michael poslední část jejich rozhovoru neslyšel, ale pochopil, že je to jakési bratrské pomazlení a série slov, která slouží k uklidnění, asi proto Michael nečeká, že se k němu přidá nejmladší Hemmings nejenom tak brzy, ale také sám. Posadí se kousek vedle Mikeyho, šálek si nechá v ruce, a opatrně se posadí na designovou koženou sedačku černé barvy. Michael je rozvalený na jednom konci, jak je jeho zvykem, a Luke se posadí spíš doprostřed než ke druhému kraji. Michaela napadne, že Luke nejspíš nepochopil, co znamená být mazlící kamarád, takže se zvedne z opěradla, o něž je tak nějak složený, a sám se přitiskne k Lukovu boku, položí si hlavu na jeho rameno. "Be the Patrik to my SpongeBob."

Luke se zachichotá, přehodí šálek z ruky do ruky a protáhne ruku pod Mikeyho tělem. Je to sotva čtyřiadvacet hodin a Luke už se cítí v bezpečí. Ben, který se rozhodne nahlédnout do obýváku, než odjede, se nestačí divit, ale vlastně s tím počítal už včera, když se Mikey i Luke dostavili k obědu mírně rozcuchaní a rozespalí. Michael má hlavu na Lukově rameni a Luke se právě přibližuje do Mikeyho osobního prostoru. Michaelovu poznámku slyší i Ben a nemůže než se tomu pousmát. Možná se prvně pletl. Michael je právě teď nejspíš jediný skutečně správný vliv, který Luke má. Počká ještě chvíli.

"Vlastně jsem spíš Squidward," zasměje se Luke a Michael hned přizvukuje, že on sám je asi spíš Patrik.

"Potřebujeme SpongeBoba," pokračuje Luke. "Kde je Calum?"

Michael se tomu mírně usměje a zavrtí se blíž k Lukovi. "Máme rande dneska večer, Calum říká, že mě musí sbalit na apokalyptické časy."

"A to bych si myslel, že tě sbalil už dávno."

"Řekl mi úplně to samé, když jsem ho chtěl sbalit. Asi je načase se vydat s kufříkem na cestu po Evropě."

"S tím kufříkem, ve kterém jsme na kousky s Calumem a preclíkem?" ujišťuje se Luke.

Benovo obočí vyletí vzhůru. Nikdy by ho nenapadlo, že je Luke na téhle úrovni humoru. Vlastně nikdy nezaznamenal, že by humor pěstoval. Pak ho napadne, že tohle jsou možná věci, které se projevují až ve společnosti přátel. Bena bodne někde za srdcem, mezi plícemi, když si všimne, že Michaelovy rty se posunuly k Lukově krku a políbily ho přesně do místa, kde se krk setkává s ramenem. Nejspíš je na čase, aby se rozloučil. Luke je v naprostém bezpečí.

"V kolik pro tebe mám přijet, Luke?" zeptá se Ben, aby na sebe upozornil.

Michael se od Luka oddálí, ale netváří se ani přistiženě ani tak, že by svého činu litoval - vlastně se ani nezdá, že by ho zajímalo, jestli Ben jejich polibek viděl či ne.

"Uh? Um, jo, eh…" Luke se mírně červená a střelí pohledem po Michaelovi, jako by jej žádal o pomoc. "Ne-nevím, a-asi…?"

Ben zaznamená, že Luke opět koktá. Ale může to být proto, že se před Benem cítí zahanbeně. I přes to nejstarší z bratří cítí jemný osten žárlivosti vůči blonďáčkovi, který má povolení líbat Luka na krk.

"Mám něco po třetí rande, takže asi ve tři?" zachrání ho Michael. "Kromě toho, ty taky dneska uvidíš Ali, ne? Psala o tom na facebooku."

"Jo, máme… ve čtyři, máme se, uh, um, se-sejít u parku," zamumlá Luke. "Před… před třetí by to asi bylo… jo."

Ben přikývne. "Před třetí, budu tady."

Lukovi se dokonce uleví, když se s bratrem rozloučí. Michael vyskočí na nohy a doprovodí Bena ke dveřím.

"Um, jestli's… viděl, jak... " Michael se ošije a Benovi dojde, že Michael není až tak nad věcí, jak předstírá. A taky ví, že se Mikey snaží mluvit o tom polibku na krk.

Neví, jak má zareagovat - dá se říct, že cítí jistou nechuť, která ale nepramení z toho aktu jako takového, jako spíš… no. Ew. Lidi v jeho osobním prostoru. Ew. Ne. Luke je jediný, komu se Benovy fyzické náklonnosti dostává. Ne že by byl nejstarší Hemmings tak lakonický, ale přece jenom… Bene, sakra. K věci.

"Ne, je… to je mezi vámi. Jen by mě zajímalo… ale to asi ukáže až… Inu, děkuju za čokoládu. Ve tři si pro něj přijedu. Měj se, Mikey," usměje se Ben a vydá se k autu.

Michael za ním zavře dveře, ale moc moudrý z toho není. Vlastně není moudrý vůbec z ničeho, ale pravda je, že ho ještě teď brní rty, jak se dotkly Lukovy pokožky. S Cal je to… s Cal… ah, kruci. Chybí mu Cal. Tak strašně moc mu náhle chybí, až je mu skoro do breku. Chtěl by Cal u sebe, aby se mohli mazlit, tak, jak to dělají vždycky. Malinký Calum by se schoulil k Mikeymu, objali by se, tiskli by se k sobě, tiše by mluvili a pak by usnuli. Všechno bylo vždycky tak moc v bezpečí a v pořádku, kdykoli se k sobě s Calumem tulili. Michaelovi se nikdy po nikom nestýskalo tak, jako se mu teď v chladné chodbě zastesklo po nejlepším příteli.
 


Komentáře

1 hitsumi | E-mail | 2. ledna 2017 v 10:53 | Reagovat

SpongeBob! :-D  :-D
Aw. So sweet.

2 Hentai no Kame | 3. ledna 2017 v 1:05 | Reagovat

Kní~

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama