Given a chance 139., Ring.

5. ledna 2017 v 14:17 | Kayleigh |  Given a chance
Dobrý včer, moji 100% vegani,
(říká se vegani? nebo veganové?), jak si vegetujete? (haha, chápete? vegani vegetují, jako vegetace, to je- ehm. eh.) (Pardon.) Za beta děkuju Narci.
"Mikey?" ozve se zapípání z obýváku.

Michael zatřepe hlavou, když si uvědomí, že vedle v místnosti na něj čeká Lukey; malinký blonďáček s roztomilými ďolíčky a nevinnýma modrýma očima. Michael se přiměje k chůzi a skoro se rozesměje, když si uvědomí, že ještě před týdnem měl Hemmingse za divného úplně jiným způsobem, než ho má za divného dneska.

"Um, Mikey…" blondýnek vlastně vypadá překvapeně, když se k němu Michael nakloní a obejme ho. Jako by na to pořád ještě nebyl úplně zvyklý. Tedy, ono by to asi dávalo smysl, takhle po jediném dni. Ale jestli chce Luke přátelství s Michaelem přežít, bude muset to zvykání podstatně uspíšit.

Tedy, ne že by s tím Luke skutečně měl problém. Ale je těžké tomu uvěřit. Že by vážně měl kamaráda, který třeba, no, s ním chtěl i trávit čas a být poblíž něho a mazlit se a hrát a zpívat a dívat se na SpongeBoba. Je až děsivé, jak je to normální, a je až děsivé, jak moc to Luka neděsí.

Michael se přes opěradlo zkokotí zpátky na sedačku a Luke se zachichotá, když druhák dopadne hlavou někam mezi Lukovo stehno a opěradlo. Michael se chvíli vrtí, načež zaujme pozici sedícího střelce, s hlavou zabořenou do Lukova krku. Blondýnka šimrá punkrockerův dech na klíční kosti, ale i tak je tohle všechno tak strašně pohodlné. Dokonce protáhne ruku kolem Michaelova pasu a nenápadně si ho přisune blíž, velmi opatrně, kdyby se Mikeymu snad nechtělo. Ale ten do Lukovy pokožky na krku jenom spokojeně zamručí.

"Můžeš dýchat?" zeptá se přeci jen. Ne, že by chtěl, aby se od něj Michael oddaloval, ale když si konečně udělal kamaráda, bylo by poměrně kontraproduktivní ho hned zabíjet. Tedy, Michael by se zabil sám… za použití Luka. Luke by byl jenom vražedná zbraň. Vlastně sebevražedná zbraň. Luke by byl zneužit jako vražedná zbraň k sebevraždě. To je docela cool, ne? Tse, Moriarty by se od Luka mohl učit.

"Hm, hm," zavrní Mikey a Luke se myšlenkami vrátí ke včerejšku, kdy mu Mikey tak nádherně vytuhnul v náruči.
Mladý Hemmings nebude lhát, pozice, s jakou se k němu Michael přibližuje, fyzicky i psychicky, Lukovi imponuje. Nikdy nebyl v pozici toho, kdo by objímal a utěšoval. Celá situace se mu jeví zvláštně příjemná a nečekaně očekávaná. Michael je zvláštní osoba. No, ale to Luke taky.

Zkusí obrátit svou pozornost zpátky ke SpongeBobovi, zatímco tomu koťátku prohrabuje vlásky, ale tak, buďme upřímní. Nic jiného než Michaela stejně nevnímá.

Ben dojede domů, vyleze z auta, zavře dveře a udělá krok směrem k domu. Jenže sotva zvedne pohled, připomene mu silueta otce, rýsující se proti kuchyňskému oknu, proč je dneska tak rozladěný. Ben je obyčejně velmi klidný člověk, ale jsou určité věci, které snést nedokáže. A otcovo chování k Lukovi nedokáže především odpustit. Zaryje ruce hluboko do kapes, zvedne pohled k nebi a kousne se do rtu. Nemůže se nechat rozptylovat, když hodlá strávit celý den s Jackem. Ostatně, dluží mu to.
V předsíni se zbaví bot a okamžitě, aniž by vstoupil do kuchyně, se vydá po schodech do Jackova pokoje. Fotbal je příliš mírný. A posilovna příliš statická. Hodil by se mu souboj. Na mentální mu ale chybí soustředění. Pak existuje už jenom jedno řešení. (Mimozemšťani.)

Otevře dveře do Jackova pokoje bez zaklepání. Kromě toho, Jack ho čekal.

"Máš moje boxerské rukavice."

Ben se navzdory skryté agresi ušklíbne; Jack ho zná lépe, než si nejstarší sourozenec hodlá přiznat. Vůči Jackovi zůstaňme štědří - svým starším bratrem zaujatě manipuluje už dlouhé roky. Proto psychologie, že? Prostřední sourozenci toho většinou velmi zdatně využívají.

Ben se otočí na patě a jde si sbalit vlastní dres. Když se s bratrem potká na chodbě, cestu do auta zvládnou mlčky. Ben nehodlá ohrozit bratrovo zdraví svým nezřízeným řízením, a nabídne mu klíčky od vlastního auta. Jack to nekomentuje. Kdykoliv by skákal nadšením, dnes ale ví, jaký je toho důvod. Až když nastartuje a Ben se připásá, se Jack zeptá: "A co malý?"
Ben dvě minuty přemýšlí, jak by formuloval Michaelovu tendenci být s Lukem velmi fyzický. Nenazval by to předpojatostí, spíš… jakýmsi automatizovaným behavioralismem. Jak tohle vysvětlit Jackovi, to Ben netuší. Nejspíš proto, že kdyby byl Jack tím, kdo by byl svědkem události, které se staly po situaci v kuchyni, s největší pravděpodobností by jim rozuměl mnohem lépe a mnohem vzdělaněji, než by jim rozuměl Ben. Jakkoli je Ben starší ze sourozenců, vždycky měl na paměti o svém prostředním bratrovi dvě velmi důležité věci: První, každá situace je situace pro party. A druhá, jeho bratr je sociálně je mnohem zdatnější než Ben nebo kdokoli, koho kdy potkal, a z toho důvodu je pro něj mnohem přístupnější číst v lidech, které třeba nikdy předtím neviděl nebo se s jejich typem ještě nikdy nesetkal. Zatímco Ben pojal vůči mladé Cliffordovi podezření hned na počátku, co se Luka týkalo, Jack nemrkl okem. Možná je načase začít mladšímu sourozenci důvěřovat, co se rozhodnutí ohledně Luka týká.

Ben si poměrně jasně vzpomíná na situaci, která se stala asi před dvanácti lety. Luke šel tehdy poprvé do školky a Ben ho nechtěl pustit. Domlouval matce, aby počkala ještě rok, aby se zkusila zeptat babičky, jestli by ho nemohla dopoledne hlídat, a odpoledne by to zvládl Ben sám. Trval na tom, že Luke není na společnost tolika dětí připravený. Že je příliš křehký na to, aby si našel cestu v kolektivu. Děti by mohly zneužít jeho naivní povahy. Ben si jenom přál, aby měl Luke šťastné dětství. A aby si, narozdíl od Bena, udržel svou dětskost co možná nejdéle.

Ben si teď, po nějakých dvaceti letech, začíná uvědomovat, že jeho dětství skončilo vteřinou, kdy vkročil do mateřské školky. Z nějakého důvodu mu to přijde fér. Není člověk, který by si užíval jistého druhu naivity a předpojaté hlouposti, řekněme to takhle, či nevzdělanosti.

Ale Luke?
 


Komentáře

1 Hentai no Kame | 6. ledna 2017 v 13:37 | Reagovat

Too kind for this world, too pure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama