Given a chance 141., Yet.

12. ledna 2017 v 19:27 | Kayleigh |  Given a chance
Dobré dopoledne vám přeju, moje bolognské špagety,
víe, já si tady tak v klidu archeoložím. A najednou kde se vzal, tu se vzal, Pilot. Za beta děkuju Narci.Luke neuměl ve své podstatě hrát na piano, bylo to jenom pár not, které pochytil v ZUŠce, víceméně omylem. To, co uměl s pianem Michael, mu doslova vyrazilo dech. Nechal ho zahrát třikrát, čtyřikrát, dvanáctkrát, s tím, že tam pokaždé viděl chybu, ale pravda byla taková, že si jenom vymýšlel, aby slyšel Michaela hrát. Akademie nebyla soutěž. Její podstata byla jenom ukázat sebe. Ukázat talent. Eventuálně spolupráci. Luke si ani skutečně nemyslel, že by nějaký talent měl. Původně potřeboval jenom prokázat, že má osobnost. Teď má Michaela, který mu jeho osobnost pomáhá utvářet. And that's more than he's been bargaing for. Yet.

Michael mu je výborným společníkem, stejně jako byl včera. I proto doufá, že hodinové ručičky zpomalí svůj progresivní postup a umožní mu zůstat s kamarádem co nejdéle, ještě déle než doufal. Chvíli s Michaelem zkouší, chvíli se smějí, chvíli si povídají. A chvíli zase zkouší. Luke si užije úžasné dopoledne. K obědu si dají pizzu, protože Michaelův tatínek mu zakázal vařit. Nebude to mít nic společného s tou historkou, kdy Michael podpálil kuchyň, když si ohříval mlíko. V mikrovlnce. Luke se možná neměl smát tak nahlas, ostatně ten požár v garáži před šesti lety taky nebyla Jackova vina, jak oba dva jeho starší sourozenci jejich otci tvrdili. Michael se možná taky neměl smát tak nahlas, protože Daryl, který v tu chvíli právě vešel do domu, by jistě mohl připojit i další historky, na který Michael rozhodně není pyšný. Michaelův otec si zuje boty, odloží aktovku a vydá se po schodech nahoru, protože pokaždé, když přijde domů, Michael je priorita. Krom toho až do předsíně slyšel smích, což by mohlo být velmi nebezpečné, protože, no, zná svého syna velmi dobře. Když otevře dveře, které vedou do Michaelova pokoje, zasekne se, neboť vedle Michaela na sedátku k pianu sedí malinký blonďatý chlapec a právě v téhle chvíli to vypadá, že líbá jeho syna na krk. Až o půl vteřiny později si Daryl uvědomí, že blondýnek schovával tvář do Michaelova krku v záchvatu smíchu. Daryl si zpětně uvědomí, že měl zaklepat.

"Ahoj, tati," otočí se k němu jeho syn.

Lukova hlava vystřelí vzhůru, zahanbeně se narovnal, načež sklonil hlavu ke svému klínu. Nejraději by předstíral, jako že tu vůbec není. Ostatně, dokud nebude představen, hodlá dělat právě to.

"Tati, tohle je Luke, pamatuješ, jak jsem ti o něm říkal, viď? Můj spolužák?"

Darylovi okamžitě sepne. Spolužák… Luke… Akademie… rande… přítel. Jasně, tenhle Luke.

Luke naproti tomu se zastydí, protože o něm Michael svým rodičům vyprávěl. Co jim asi řekl? Jak je Luke marný kokotko? Skoro se nad tím rozesměje. Jop, to zní jako on. Kdyby se měl někomu představit, natáhl by ruku a řekl by: Luke Marný Kokotko. Ale asi by musel ujasnit, co je křestní jméno a co příjmení. (Jestli vás to zajímá, křestní je Kokotko.) (Luke je jenom přezdívka.) To ale Darylovi říkat nebude.

"Ahoj, Luke," usměje se na něj Daryl opatrně. Neměl by ho vystrašit, ale neměl by s ním ani jednat jako s dítětem. Ačkoliv vypadá tak malince, drobně a křehce, je to Michaelův přítel. Měl by s ním jednat stejně jako s Michaelem. Možná obezřetněji. "Rád tě poznávám."

"Uh-um. Uh, já- t-taky vásrádpoznávám," zamumlá Luke a zčervená.

Daryl si nemůže pomoct, musí toho malého drobečka srovnat s Calumem. Taky je malinký, menší než Michael. Drobnější a na pohled slabší. Očividně stydlivý a má problém se vyjádřit nebo mluvit v přítomnosti cizích lidí. Je očividně velmi dobře vychovaný, stejně jako Calum. A Michael mu očividně stejně moc důvěřuje, jako důvěřuje i svému jedinému kamarádovi. Navíc se zdá, že jejich vztah eskaloval stejně rychle, jako ten s Calumem. Má stejný laní pohled jako Calum. A očividně je Michael ten, který je v jejich vztahu dominantní. Daryl skloní hlavu a mírně se začervená, napadne ho, jestli to platí i v jejich mileneckém vztahu, pakliže k němu došlo. A pokud ne, a dojde-li, jestli existuje šance, kdy by se jejich role prohodily a Michael by byl ten, který by se stal submisivním jedincem. Je to velmi rychlá myšlenka, a Daryl zatřepe hlavou, aby se jí zbavil stejně rychle. Bylo by to nedůstojné, seznámit se se synovým přítelem s představami jejich sexu na mysli. To je fakt drzé.

Daryl si znovu toho malinkého blonďáčka prohlédne. Je tak, tak drobný - Calum je sice ještě drobnější, ale ten už se v jejich domě netváří jako hromádka neštěstí. Vlastně se tu vyzná lépe než Michael. Chlapce, který teď ale sedí na stoličce k pianu, má Daryl tendenci zachumlat do deky a nakrmit.

"Jedli jste už?" ujistí se.

"Jo, jo, měli jsme pizzu," zazubí se druhák.

"Dobře, tak já vás nebudu rušit. Pokračujte v činnosti," věnuje jim každému ještě po jenom úsměvu a zavře za sebou dveře při odchodu.

Sejde sice zpátky do přízemí a vydá se do kuchyně, ve skutečnosti se ale přemáhá, aby se nerozeběhl zpátky do Michaelova pokoje, neposadil se nenápadně do kouta a nesledoval, co se mezi jeho chlapcem a jeho přítelem děje. Taky má tendence si přivinout Luka do náruče a trochu ho pomazlit. Neví proč, ale má pocit, že Luke by trochu toho mazlení potřeboval. A Darylův odhad v tomto bývá většinou správný - vždycky ví, kdy ho Michael potřebuje. Daryl v duchu uzná, že jsou nádherný pár. Jen doufá, že to nijak neovlivní Michaelovo přátelství s Calumem. Přece jen, to Calum je důvod, proč se Michael tak drží. Daryl si vzpomene, jak Michael dnes v noci spinkal. Napadne ho, jestli to byla Lukova zásluha, nebo Calumova.

Daryl není ovšem v myšlenkách o svém jediném synovi a jeho vztazích ponořen zase tak dlouho, než se oba chlapci vyskytnou na schodišti a on může jejich interakci sledovat v reálném čase. Přistihne se, že zadržuje dech, když Michael sebere Lukovu mikinu pověšenou na věšáku a čeká, jestli mu do ní pomůže. Ostatně, Daryl ho to učil, být galantní. Michael však Lukovi mikinu jenom podá. Daryl si to může vysvětlit tím, že je venku na mikinu příliš horko. Luke se na Michaela vděčně usměje, něco řekne a pak se otočí směrem ke kuchyni. Daryl přistiženě ucukne pohledem a hrozně předstírá, že ho najednou ohromně zajímá, do kterého hrnku si udělá kafe. Omylem sáhne pro misku a z příborníku vytáhne nůž. Luke si nevšimne. Přiťapká k Darylovi se skloněnou hlavou, kterou zvedne skoro až násilím, a zamumlá: "Um… m-my… my máme rande, t-takže… nashledanou?"

Daryl se tak trochu jako rozteče do své misky na kafe, kterou si bude míchat nožem. Jen sladit už ho nebudou muset, protože o to se postaral tady tento blondýnek. Darylovi je tak sladko, až ho bolí zuby.

"Ahoj, Luke," usměje se na něj vřele, ale opatrně. "Užijte si to."

"Ehm, jo, d-děkujeme?" zahuhlá Luke a udělá krok vzad. Neotočí se však, není si jistý, zda je podle Daryla jejich konverzace u konce.

"Tak utíkej," pobídne ho Daryl a otočí se k rychlovarné konvici, aby nebylo vidět, jak se potuleně usmívá.

Michael ode dveří jenom zařve "Čau!" a práskne za nimi dveřmi.

Daryl stojí u kuchyňské linky ještě dvacet minut úplně v piči.
 


Komentáře

1 Michato | 12. ledna 2017 v 19:38 | Reagovat

K poslední větě můžu dodat jen - same.

2 Majka | Web | 13. ledna 2017 v 11:14 | Reagovat

Mega konec......

3 Mia | 13. ledna 2017 v 14:28 | Reagovat

Actually, I'm Daryl

4 Karin | 19. ledna 2017 v 23:12 | Reagovat

Mám z nich cukrovku. :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama