Given a chance 145., Zmatená rande.

20. ledna 2017 v 0:12 | Kayleigh |  Given a chance
Dobré ráno, moje milované utěrky na nádobí
(ty plátěné, ne takové ty kuchyňské papírové),
jak se k dnešnímu dni máte, přátelé? Je nějakého devátého prosince a mně začíná přijebávat z toho faktu, že moje diplomka více méně stále _neexistuje_, natož abych na ní nějak pracovala. Víte, kdyby vás to zajímalo, pěkně mi to motá mozek a nutí mě to psát cokoli,... _cokoli_, jenom ne tu diplomku. Za beta děkuju Narci.
Michael nechce Gee zrovna pustit, na druhou stranu, objímat se venku, doslova deset metrů před barákem, to je docela debilní, když by… se eventuálně mohli objímat i uvnitř, ne? A třeba i, hehehe, dodá Michaelova pubertální stránka, něco víc? Mrk, mrk?

Michael by si nejraději vrazil lžičku do ucha. Co to je toto. Gordone Debile, přestaň se chovat jako nadržený kokot. Máš tu slečnu, chovej se slušně.

"Můžeme… zůstat na zahradě, jestli chceš, ale osobně bych preferoval klimatizaci v mém pokoji," nabídne nesměle Michael.

A ne. Ani trochu se jí nesnaží nenápadně přesvědčit, že teplo a útulno a soukromí jeho pokoje je přesně to, co teď chce. Nene. Ani trochu.

"No, musím uznat, že tu ná hen je faktis horko. Dokonce i na mě. Tak jo, veď mě," usměje se Gee.

Michael vytáhne z kapsy klíče a otevře hlavní dveře, načež se trochu zadrhne v pohybu. Zapomněl, že je dole taťka. Eh, no, on sice ví, že je tohle rande, a taky ví, že má přítelkyni, ale na tohle nemusí být připraven. Tedy, spíš Michael než Daryl.

Když mluvíme o Darylovi, ten si teď hezky v klidu pije svou kávu z misky na müsli, protože se nemohl přimět k tomu, aby mu na tom nějak záleželo. To kafe bude chutnat stejně ze sklenice na víno jako z misky na müsli. No co, no. Přepne program na National Geographic a usadí se do křesla pohodlněji. Měl rád tyhle dokumenty, uklidňovalo ho to. Většinou si představoval lidi, se kterými pracoval, nebo se kterými denně jednal ve své pozici úředníka. Třeba takový nosorožec, to byl stoprocentně jeho šéf. A uklízeč bizon. (Jo, Darylova firma měla uklízeče, ne uklízečku. Byl na to patřičně pyšný.) No a potom tu byli klienti. To byl jeden vůl vedle druhého. Ale řvali jako šimpanzi. Hrozný cirkus, celá ta firma. Ale platí dobře, takže si může dovolit Mikeyho rozmazlovat. Všechny jeho hodiny piana a taky kytary, a samozřejmě… no, to by byl dlouhý seznam. Shrňme to na Všechno, Na Co Si Michael Jenom Pomyslí.

Když mluvíme o Michaelovi…

Daryl se zamračí, když uslyší klíč v zámku. Karen má přijít až kdoví kdy večer a Michael právě odešel na rande s tím roztomilým chlapečkem. Slyší Michaelův hlas. Stalo se něco? Rande se nevyvedlo? Daryl odloží kávu a vstane, ale sotva vyjde z obýváku, setká se přes chodbu na vzdálenost asi pěti metrů s… no. Dívkou. Malou zrzečkou s šedozelenýma očima, bystrým výrazem a inteligentními lícními kostmi. Má na sobě tričko s logem jedné z těch kapel, co je Mikey poslouchá - … proč je tu slečna? Michael je hned za ní. Michael je hned… kde je ten roztomilý blonďáček? Daryl zcela upřímně nepobírá situaci. Stalo se s blondýnkem něco? Chtěl by se zeptat, ale nebylo by to neslušné? Tohle je poměrně matoucí. Michael se může bavit, s kým chce, samozřejmě, ale… upřímně, pokud se nejedná o Caluma, je Michael nejraději doma, a teď se u nich doma zdá se netrhnou dveře, a Daryl ještě pořád ničemu nerozumí. Michael a Luke přece měli mít rande?

"Ah-Tati, ahoj," pozdraví Mikey, jako by otce neviděl celý den.

Upřímně Michaela překvapilo, že se taťka nachází tady na chodbě. Neměl sledovat ty svoje dokumenty o zvířatech a pojmenovávat nosorožce, gorily a mandrily podle svých klientů a zaměstnavatelů a spolupracovníků?

"Dobré odpoledne, pane Clifforde," chopí se slova ta zrzečka.

Daryl si není jistý proč, ale ta dívenka na něj působí velmi diktátorským dojmem. Očividně bude jedna z těch holek, které vědí, po čem jdou a čeho chtějí dosáhnout, navíc neberou ne jako odpověď. Taky bude určitě hodně přímá a zodpovědná.

"Tati, tohle je Geordie Gray, moje přítelkyně. Geordie, můj táta," představí je Mikey způsobně.

Přítelkyně…? C-co? Kde- jaká? Čí? Čí příte-... má Michael přítelkyni a Luka? To je trochu drzé, upřímně, nejspíš by si o tom měl s Mikeym promluvit, ale teď ne. Tedy pokud… o sobě vzájemně nevědí? Může mít Michael… přítelkyni a Luka? Eh. Teď… tu má slečnu a bylo by drzé… to by bylo drzé, před ní, nebo Michaela ukrást a mluvit s ním zavřený v komoře.

Proč by se se synem zavíral do komory…?

"Moc mě těší, Geordie," odpoví místo toho maglajzu, co má v hlavě.

"Mě taky, pane, děkuju. Jú, dneska dávají ty upíry! Vždycky, když na tyhle dokumenty koukám, pojmenovávám ty nejhorší zvířata podle učitelů a některých spolužáků, buďme upřímní."

"Pokud tam jsou upíři, ten největší bude náš matikář," přizvukuje jí Mikey.

"To proto, že matikář pije krev všem, dokonce i dívčímu plaveckému týmu."

"Co má matikář společného s dívčím plaveckým týmem?" nechápe Mikey.

"Vstup do šaten."

"Eh-"

"Jo," kývne Geordie. "Vyměnily si šatny s Liamovým týmem. Holky jsou šťastnější, ale matikář je protivný jak řiť."

"Proč…?" zeptá se Daryl.

"Liamův tým jsou wrestleři."

"Oh."

"Úchyl," zamračí se Mikey.

Daryl chce říct něco nevinného a hodícího se do konverzace, takže z něj logicky vypadne: "Vy dva spolu chodíte?"

Michael nechápavě zamrká. "Vždyť jsem ti řekl, že mám po zkoušce s Lukem rande."

Daryl několikrát otevře pusu, jakože se obhájí, nebo alespoň něco řekne, ale nevypadne z něj ani hláska. No, to jo. Řekl, opravdu. Ale… ale. Daryl rychle zamumlá, že nejspíš jenom… zapomněl…

"Vždyť ti to říkal i Luke, když js-..."

Daryl se chce otočit a propadnout do západního Německa. Protože ano, Daryl doopravdy věděl, že má jeho syn rande, ale bohužel si spojil "zkouška s Lukem" a "potom rande" do jediného aktu, jenž má stejné hlavní postavy, a to Luka a Michaela. Kromě toho si je Daryl jistý, že když se zeptal na jméno jeho rande, Michael odpověděl "Luke". Jenže je taky pravda, že Michael mohl reagovat pouze na to, že se otec zeptal, za kým že to Mikey jde zkoušet, protože to si Daryl rozhodně nevybaví.
 


Komentáře

1 Hentai no Kame | Web | 20. ledna 2017 v 18:28 | Reagovat

*rolling on the floor fangirling*

2 Karin | 21. ledna 2017 v 20:36 | Reagovat

Chudák Daryl. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama