Kapitola 20.: Neortodoxní hra první (2/2)

22. ledna 2017 v 12:00 | Kayleigh |  Velmi neortodoxní hry

Začíná se nám to trochu vyvíjet, což, moje slinivky břišní?
(Koukala su na Hannibala.) (_Znova_.) DĚTI VIDĚLI JSTE KONEC TŘETÍ SÉRIE TOHOTO VYJEBANÉHO SERIÁLU?!?!? JÁ SU SA JEBALA DO STEFINÝCH KOZ TO BYL KONEC PRO MĚ CHÁPETE TO JÁ TOTO NEDÁVÁM JÁ SU SI TOTO NEOBJEDNALA JÁ ODPLAVÁVÁM V KRUZÍCH TOTO VRACÍM CHCI ÚČTENKU A OPOUŠTÍM TENTO ZLÝ A KRUTÝ SVĚT. (Ehm.) (Pardon.) (Emocionální chvilka.) (Která trvala... asi tak třičtvrtě roku...) (A stále trvá.) (Today.) (Tomorrow.) (Toyota.)
...
Víte, tak si říkám, je-li tohle násilí nutné.
Za beta děkuju Hifi.Když opustíme komisní místnost, Zayn se na mě ani nepodívá. To já zůstanu s Cowellem, který mě pozve na čaj. Musím se sice usmívat, ale to mi tolik nevadí. Potřebuju ho. Ale sotva se dostaneme do jeho pracovny, pochopím, že tu jsem z jiného důvodu, než jsem si myslel. Cowellův výraz ztvrdne a sotva se posadí za stůl, zvedne jakousi bílou obálku.

"Pane?"

"Tato obálka tu nebyla, když jsem v osm ráno přišel a osm deset odešel z této pracovny."

Myslím, že by bylo dobré, kdyby na mé tváři viděl strach, nejistotu, zmatení. Pokusím se. Trhl pravým okem, nepatrně.

"Co je to, pane?" zeptám se a přijdu blíž. "Logicky mě napadá výhružný dopis...?"

Cowell otevře obálku. "Díval jsem se na to před zkoušením Zayna Malika-Stylese. Kdokoli sem dal tuto obálku, musel být na patře. Měl sotva tři minuty. A očividně chce, aby to bylo osobní."

Udělám ještě krok blíž, prohlédnu si čistou nenadepsanou obálku, načež zvednu pohled ke Cowellově tváři. Dokonalé.

"Věřím vám," dodá tiše. "Nejspíš je jasné, že se tohle nesmí prozatím nikdo dozvědět. Ashton Irwin je právě teď u zkoušení."

Skoro se rozesměju, ale jenom skoro. "Pane?"

Otevře obálku a podá mi ji. "Zachováte tajemství?"

Zamračím se: "Jistě, pane, moje loajalita leží u mého otce stejně jako u vás."

Krátce přikývne a já vytáhnu z obálky dvě fotky. Feldman a Ashton při polibcích na dvou různých místech. Kdo ty fotky asi pořídil...? Budu potřebovat tak půl hodiny na dámských záchodech, abych se přestal smát tak nahlas.

"Co to...?"

"Dbám na to, aby státnice pod mým dohledem nemohly být zmanipulovány."

Tak teď se musím kousnout do jazyka.

"A tohle je neslýchané," tvrdí Cowell.

"Pane, obávám se, že není možné z této situace vyjít jinak než..." nedopovím.

"Ashton Irwin zmanipuloval mého zaměstnance," stojí si za svým Cowell. "Jeho státní závěrečná zkouška je neplatná."

"S tím bych tolik nespěchal, pane, podívejte se na to z druhé stránky - vinen by stejně tak mohl být i doktor Feldman. Pokud nevíte, co se ve skutečnosti děje," mírním ho.

"Ve skutečnosti...?" podiví se Cowell.

"Ano, pane. Můžu potvrdit, stejně jako polovina mého ročníku, že mladý pan bakalář a doktor Feldman spolu mají velmi blízký vztah více než dva roky. A z osobní zkušenosti, jelikož jsem měl povinné předměty, které vedl doktor Fedman a na nich byl přítomen i Ashton Irwin, mohu vypovědět, že se doktor Feldman nikdy nepokusil svého přítele protěžovat. To vám klidně zapřísahám, pane. Očividně se někdo snaží křivě pomluvit jak mého kamaráda, tak stejně zdiskreditovat doktora Feldmana, pane. Viníkem je tedy pouze ten, jenž se vás zde snaží zmanipulovat, abyste oběma těmto mužům, kteří se ničím neprovinili, ublížil."

Ani jednou mě nepřerušil. Poslouchá, a snad poslechne. Pravda, mám záložní plán, ale tenhle je nejlepší. A taky je to největší zábava, buďme upřímní.

"Myslíte, že doktor Feldman by..."

"Ne, pane. A znám Ashtona dost dobře na to, abych věděl, že by to doktoru Feldmanovi nikdy neodpustil, kdyby se pokusil mu nadržovat," rozvíjím svou tezi dál.

Přeměří si mě nedůvěřivě, pak ještě jednou, nadějně, pak prozkoumává své poznámky. Vrátím mu fotografie s jemným úsměvem. "Sluší jim to pořád stejně. Jako před dvěma lety. Je zázrak, najít dnes kvalitní vztah, nemyslíte?"

"To... ano. Pane Stylesi, chtěl jsem Feldmana vyhodit a mladého pana Irwina doporučit k nepřipuštění ke státní závěrečné zkoušce, ale nyní..."

"Nemyslím, že by to bylo moudré, pane. Kromě toho, nemyslím, že by existovala vyhláška, která by vztah s přednášejícím zakazovala. A mimo to, komise se skládá ze čtyř členů a napsání diplomové práce. Nemyslím, že by měl Ashton, tedy pan Irwin, větší šance než my. Psal práci pod doktorem Gaskarthem a oponenturu mu dělal docent Madden. Doktor Feldman nemá s touto záležitostí nic společného. Každý z nás má k dispozici celou katedru kvůli konzultacím, nemyslím, že by došlo k jakémukoli porušení pravidel, pane. Navíc si zkuste představit, jak by na to zareagovala média. Poprask kvůli podezření, že došlo ke zmanipulování přednášejícího, anebo hůř, přednášející drží studenty jako rukojmí pod pohrůžkou nepřipuštění ke státnicím."

Cowell upustí fotografie na stůl. Můžu pokračovat...?

"Na fotkách není datum pořízení. A pokud je někdo vypustí zítra, nebo klidně dnes, nebude na tom záležet, protože mladý pan Irwin už nebude studentem naší univerzity, pane."

Cowell přikývne. Do jeho pracovny vejde asistentka, přinesla čaj. Posadím se bez vyzvání, Coerll vypadá, že nechce být ve svém tichém zadumání rušen. Promluví, když mám hrnek z poloviny prázdný.

"Mluvil jsem o vás s Victorem. Chválí si vás."

Victor? Calder? S tím jsem se nikdy nesetkal, pokud vím. "Pane...?"

"Jste prý přímý, nelezete lidem do zadku a jste zcela soběstačný."

Ale ne. Victor si myslí, že Zayn Malik-Styles a Harry Malik-Styles jsou tatáž osoba. Na druhou stranu... to může být i dobře. Možná mi to dává ještě víc prostoru. Nemusím se tolik hlídat a zároveň můžu monitorovat Zayna. Jeho činy by mohly být stejně humorné jako zhoubné, a zcela nepochopitelné pro mě, jako leadera. A je to poprvé, co můžu říct, že je Zayn hluboce přeceňovaný.

"Nesnáším lichotky," oponuju a napiju se čaje.

Pousměje se, roztrhá fotky, vloží je do popelníku na parapetu svého okna a zapálí je. Podle umu poznám, že to nedělá poprvé. "Zdá se, že není důvod se vzrušovat."


Pohlédnu mu do očí přes okraj hrnku. Pozná, že se usmívám, jenom, starý chudák, netuší proč přesně.
 


Komentáře

1 Monnie | 22. ledna 2017 v 15:17 | Reagovat

Na toto som sa tešila.

2 Karin | 22. ledna 2017 v 20:29 | Reagovat

Tuhle povídku milují. :D  :-D

3 Ste-*umřela*-fi | E-mail | 24. ledna 2017 v 10:48 | Reagovat

Haha Hah oni jsou tam taková piča s kokotem. Snad Harry nepřekročí riečné kvóty..
Btw ten nový lay je nádherný 🖤

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama