2.: Mau tamaroa aroha.

12. února 2017 v 16:12 | Kayleigh |  Tváří v tvář
Dobrý večer, moje halušky,
došla mi brynza. Inu, kdyby se vám chtělo, tady je druhý dál tváří v tvář. Zatím to asi nedává moc smysl, co? Ezoterika mi nic moc neříká, přátelé, ale tohle je poměrně dobrá sranda. Nebo z toho mám ten pocit. Nedržte to proti mně, will ya. za beta děkuju Narci a Fee.
Sotva doběhne do domu, uvědomí si, že kartu tiskne k hrudi. Cestou se stihl rozbrečet i zase uklidnit. Jak to sakra mohl někdo vědět. Jak mohl kdokoli vědět - jak mohla ona vědět… jak mohl kdokoli vědět… nedokázal se soustředit. Jeho hlava byla jeden velký hokej a myšlenky lítaly po jeho hlavě jako splašené. Celé to byl jenom… jenom... zdálo se mu to?!

"Cal? Love," položí Michael dlaň na jeho rameno a Calum skoro nadskočí. "Cali…"

Calum chápe, že tohle je Michaelova forma omluvy za hádku s Lukem, ale momentálně je příliš rozrušený, než aby svému příteli dokázal vyčinit tak, jak si zaslouží, takže se jenom zhroutí do kytaristovy náruče.

"Ššš, Ai, to nic… zase bude všechno dobré, love. Všechno bude v pořádku. Už je to pryč, neboj se. Miluju tě, víš? Cali? Jsi v pořádku? Můžeš mluvit?"

Calum může mluvit, chce mluvit, ale kdyby teď promluvil, nejspíš by to strhlo hysterickou lavinu slov a on by nedokázal sestavit jedinou smysluplnou větu. Vlastně vůbec neví, co se stalo. Jedna žena prostě věděla, že je Maori dříve, než ho uviděla. Pochopila, že jeho nejlepší kamarád je Kaha, a ten druhý je Lewi. Věděla přesně, po čem Calum touží. Karta se třemi kluky na červeném pozadí. Milenci. Věděla to. Věděla… věděla všechno.

Znala i jeho jméno. Kukupa je… v maorštině znamená hrdlička, to je… to je význam jeho jména ve skotském nářečí. Calum. Kukupa znamená Calum v maorštině. Měl by to říct Mali? Měl by to říct Mikeymu? Vždyť se nestalo nic, co by bylo záhodno někomu říkat. Nic se nestalo. Pokud Calum nerozzlobil Bohy -, protože z čiré touhy po troše zábavy se vydal vstříc osudu, pohrával si, hrál a prohrál. Bohové se mohou zlobit. Mohou ho potrestat. Ale mohl to být i osud, vejít k té ženě. Ale co když ne?

Teď může Calum trpět v moci Bohů. Mohl provést něco strašného, jen z čiré touhy po zábavě a troše posměchu. Chtěl se vysmívat osudu. Zaslouží si, aby ho Bohové potrestali.

Ale měl by o tom Mikeymu říct? Otevře pusu, ale z hrdla se mu vyhrne pouze zavzlykání. Do toho se otevřou dveře druhého pokoje a vyjde z nich Luke, který vypadá, že buď brečel, nebo právě skončil s horkou sprchou. Dost dobře možná obojí.

"Cali? Love," přispěchá nejmladší člen ke dvojici a jemně uchopí Cal za rameno. "Ai, je mi to tak líto…"

Calumovi dojde, že Luke nespíš předpokládá, že pláče kvůli hádce, které byl svědkem před několika hodinami. Luke mluví ale pouze ke Cal, nikoli k Mikeymu. Takže se neudobřili. Calum si to myslel. Ale teď měl mnohem větší strach z toho, co provedl. Mohlo to být fatální. Ostatně, s Mikeym a Lukem to úplně klidně mohlo souviset. Vždyť na kom mu v životě záleželo víc?

"Já-já jsem… je-jen jsem… ch-chtěl- chtěl j-jsem je-jenom… jenom…"

Caluma přemůžou vzlyky a Michael i Luke na chvíli zapomenou na svůj spor. Michael se posadí a přitáhne si Caluma na klín, zatímco Luke se posadí naproti Mikeymu, aby se mohl přitisknout na Calumova záda. Efektivně tak plačícího basáka chrání z obou stran a vytváří tak bezpečné místo, kde může Cal plakat. Nejdřív se musí uklidit, aby z něj dostali kloudné slovo. Michael vzhlédne k jejich vokalistovi a Luke zavrtí hlavou. Jejich spor musí počkat. Calum je důležitější. Vždycky je důležitější.

Luke opře své rty o Calumovu šíji a začne tiše zpívat Edovo Sunburn. Michael by se za normálních okolností přidal, ale ještě pořád je vzteky bez sebe. Luke taky není ochoten se Michelovi omluvit, alespoň zatím ne.

Když dozpívá, Calum trochu zvedne hlavu a přestane Michaela svírat tak usilovně. Kartu, kterou mu dala ta žena, stále ještě drží v ruce. Možná to zvládne vysvětlit, pokud to celé řekne dost pomalu.

"Šel jsem… nahoru do města, projít se," zatím to dává smysl, Cal, uklidňuje se v duchu.

"Ano, já vím, říkal jsi mi to," připomene mu něžně Michael. "Co se stalo ve městě, love?"

"Šel jsem… chtěl jsem… byla tam… asi, já nevím, věštkyně? Nevím přesně. Vešel jsem dovnitř, myslel jsem… že to bude jako když jsme šli spolu v Německu k cikánce, pa-pamatuješ?" otočí se mírně na Luka.

Luke se pousměje, drcne nosem do Calumovy šíje, políbí ho na to místo a souhlasně zamručí: "Pamatuju, bejby."

"Jen jsem… myslel jsem, že to bude zábava. Že… to bude stejné. Měl bych… vám co povyprávět a vy-vy byste se zasmáli, ale bylo… bylo to jiné. Byla… ta žena, stál jsem… v hale, a ona mě ani neviděla ani neslyšela, ale promluvila… mluvila na mě maorsky. Než jsem… než mohla… ale i tak… mluvila plynně a mluvila… mluvila o tobě, Mikey."

Michael trochu protočí oči. Cal těmhle hloupostem příliš věří, ale nechtěl si z přítele dělat srandu a nechtěl ho zesměšnit. Nikdy se neodvážili brát Calumovu víru na lehkou váhu a nikdy ho nenabádali, že to, čemu věří, není skutečné, naopak, podporovali ho, aby jim vyprávěl o bozích a mýtech a legendách a o jeho vnímání osudu a vesmíru. Zajímalo je to, bavilo je to. Ale občas… v některých věcech… Cal trošku přeháněl, měl zbytek kapely pocit. Ne že by mu to někdy řekli.

"Cal, nejspíš jsi jí jenom naznačil něco, co ona potom použila -!"

"Neřekl jsem ani slovo," zarazí ho Calum rychle. "Jenom jsem pozdravil. Neřekl jsem nic."

"Nejspíš tě poznala, Cal. Proto o tobě věděla tolik věcí," snaží se ho uklidnit Luke.

Calumovi začaly docházet nervy - ani jeden z jeho nejlepších kamarádů ho neposlouchal.

"Neřekla nic z toho, co si myslíš!" vypění Cal. "Řekla… řekla jenom… pojmenovala tě. Řekla ti Kaha. Věděla, že to ty jsi ten, po kom-!"

Cal se velice rychle zarazí. Mikey nemusel vědět všechno. A pokud si Cal mohl vybírat, rozhodně nemusel vědět, že po něm Cal toužil, nebo že se do něj zamiloval. "Že jsi nejdůležitější osoba v mém životě. Kaha. A potom… hned potom pojmenovala Luka. Neřekla Lukovo jméno, řekla jenom Lewi."

"A tys… tys jí nic neřekl?" podiví se Luke.

Michael upustí od své teorie "poznala tě a proto věděla". Tohle nemohl nikdo vědět. Říkali si tak jenom při velmi zvláštních chvílích. Poslední dobou velmi, velmi málo.

"N-ne, jenom… jenom jsem ji pozdravil. Nic jiného jsem nebyl schopen říct. Když… když řekla Kaha," a označila ho za milence, "nebyl… nebyl jsem pak schopný nic říct. Ale ona věděla, že vy dva… pojmenovala to spor. A potom… potom…"

Kartu, kterou držel v ruce, si podržel před očima. Tu, na které byl Joker, a poté tři kluci na červeném pozadí.

Karta je nyní rozdělena napůl dvěma barvami, černou a bílou. Na bílé polovině je zlatý kluk a na černé polovině je stříbrný kluk. Oba drží v ruce jednu polovinu červeného roztrženého srdce. Mau tamaroa aroha.

Calumovi se udělá mdlo. Tohle není náhoda. Tohle není ani možné. Tohle se přece nemohlo stát.

Tohle se přece nemohlo stát?!
 


Komentáře

1 Kdjdnnj | 12. února 2017 v 20:42 | Reagovat

Jsjdjxidjdb ?!!???????????!!!!!??!?

2 Zdena | 12. února 2017 v 21:59 | Reagovat

😏

3 Dominika | Web | 13. února 2017 v 11:16 | Reagovat

Nééé, ale ano!!!!!!! :-)

4 Karin | 14. února 2017 v 20:26 | Reagovat

Chudák Calum doufám že to dobře dopadne. :-D

5 adís | E-mail | Web | 15. února 2017 v 20:59 | Reagovat

no... tak to jsem zvědavá. každopádně rudnu při představě, jak calum brečí a luke mi líbá šíji. mg.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama