3.: Te aroha o tona aroha

14. února 2017 v 22:23 | Kayleigh |  Tváří v tvář
Zdravím vás, moje mourovatá koťátka,
já si tady tak povyskytovávám různě jako takové... věci... víme, no, každý máme něco, že ano. Já se tady tak jako jenom popořivyskytnu, něco zveřejním, a zase se od popopřivyskytnu. (Kdybyste to chtěli vědět, ža čtyři měsíce skládám státní závěrečkou magisterskou zkoušku z lingvistiky.) (...) (Já vím.) (Nic neříejte.) (_Já vím_.) Za beta děkuju převelice Fee a Narci.
Michael nechápavě hledí na kartu, kterou má Calum v ruce. Luke se také podívá, ale nerozumí tomu o nic víc než jeho kytarista.

"Cali? Copak to máš, love?" zeptá se něžně Mikey.

"Je… dala… ona mi dala kartu, na ní… na téhle kartě bylo, že vy dva-" zarazí se, aby přeformuloval, co chce říct. Kluci by jeho výkladu nejspíš nevěřili. "Byl tam Joker. Čtyřbarevný Joker."

"Co to znamená, Cali?" zeptá se Luke a pohladí Cal po rameni. "Jaký má Joker význam?"

"Trik. Nebo… hádky, intriky, nedorozumění, konflikt. To je… ale znamení osudu, um, ve smyslu, co se stane vám dvěma."

"Takže budeme mít konflikt? Ten už máme, love," připomene mu Michael ne zrovna taktně.

"Ne, ne, tohle není o vás dvou. Osud… osud vám něco chystá, abyste…" potřebuje chvíli, aby zformuloval abyste mi přestali lámat srdce a abychom byli všichni tři spolu nějak jinak. "Abyste k sobě našli cestu, Joker vás potrestá. Vymyslí nějaký trik, abyste… abyste si zase byli blízcí."

"A to srdce, které ti dva kluci drží, love? To bude tvoje, viď, Ai?" usměje se Luke.

Musí uznat, že ta žena nejspíš využila situace. Možná jenom využila toho, co chtěl Cal slyšet. Luke i Michael si byli vědomi, jak důležitou roli v Calumově životě oba hrají, a občas se odmítali o Cal dělit, zvlášť teď, když měli oba přítelkyně a mnohem méně času. Calum si uvědomuje, že to pro ně musí být směšné a nejspíš vůbec nechápou, proč je tak rozrušený, ale basák si zahrával s osudem a jenom ze své vlastní zvědavosti, jenom proto, že si chtěl užít zábavu a smát se kartářce a jejím pokusům vyložit mu budoucnost… jenom proto se mohl dostat do velkého konfliktu s Bohy. To bylo něco, co ho nana učila, že nikdy nesmí udělat. Bude trpět za svou nedbalost, to věděl. Nejspíš tohle bylo trestem: že se Luke a Michael dozvědí, jak moc je do nich zamilovaný. Protože z téhle karty to prostě museli pochopit.

Michael jemně pohladí Cal po líci: "Co kdybychom ti slíbili, že se s Lukem nebudeme hádat a místo toho šli všichni tři plavat, hm? Líbilo by se ti to, Ai?"

Calum ještě chvíli sleduje kluky na kartě, ale když ho Luke hravě kousne do šíje a provlékne ruce okolo jeho pasu, přikývne. Budou mít návštěvu. Luke si nenechá vymluvit tu svou naivní představu ohledně své lásky. Michael to vnímá jinak. A Calum upřímně taky. Horší je, že te aroha o tona aroha se zrovna moc v lásce nemají - a nebojí se si to vzájemně dávat najevo. Calum se přesto zeptá, jakkoli je mu to proti vůli i proti chuti. Vlastně je to i proti dobrým mravům, ale to svým přátelům z úcty neřekne. Už tak si to dnes u Bohů pěkně zavařil.

"Takže Crystal a Arzaylea…?"

Pokud budou mít návštěvu, chce na to být připraven. Michael zavadí pohledem o Luka. To on tohle začal. Že je Arzaylea na cestě. Michael potom začal hádku o tom, že tohle měla být jejich dovolená, jenom oni čtyři, tak jako kdysi. Luke řekl, nejspíš v záchvatu vzteku, že nebude tři týdny se třemi kokoty, že jich má na tour dost a že si chce užít dovolenou a že je načase, aby Michael dospěl a našel si taky vážný vztah. Michael na to samozřejmě reagoval velmi hlasitým výkřikem o tom, že jeho přítelkyně je s ním jenom proto, že miluje slávu a taky to, jak ji obdivují tisíce mladých holek a ten zbytek jí závidí, že svedla právě jeho, a samozřejmě začal obhajovat svůj život - je mu jednadvacet, nemusí se příští rok ženit, proboha…! Calum nechtěl souhlasit ani s jedním z nich, stejně jako věděl, že souhlasí s Michaelem. Nikdo z nich nemá Arzayleu rád - není to nejspíš nic osobního… ale s Crystal je alespoň zábava a taky Michaelovi neodpírá čas s kamarády.

"AZ tu bude okolo desíti," zamumlá Luke co nejblíž Calumově uchu.

Nechce vyvolat další hádku, ne teď. Calumovi to ubližuje, a ublížit mu je to poslední, co dvojice rozhádaných kytaristů chce.

"Crystal dorazí zítra ráno," odvětí Michael mnohem méně opatrně než před tím Luke.

Ostatně, má na to právo. Luke tohle začal. Michael jenom nechtěl tři týdny poslouchat jejich sex a sám být frustrovaný, navíc chtěl Lukovi vrátit to, že si neumí nebo nechce udržet vztah. On a Crystal spolu nejsou nijak na vážno, pokud Calum věděl, ale taky věděl, že když si Mikey něco zamane, jako si teď jistě v duchu zamanul, že Lukovi ukáže, co je to vztah, dá do toho všechno a ke své přítelkyni bude celé tři týdny jako mílius. A navíc udělá cokoli, aby to mohl dokazovat veřejně. A Crystal je kamarádka, Mikeyho v tom stoprocentně podpoří, ať už se jí Mikey se svým plánem svěří nebo ne. Cal si povzdechne. Jejich krásná dovolená se změní v soutěž o to, kdo je lepší boyfriend a kdo umí lépe maskovat vztek před Calumem. Nebude to pěkné. Calum se rozhodne si užít jejich přítomnosti, dokud tu jsou jenom pro něj. Nejspíš to už nebude dlouho trvat, ačkoli si není jistý, kolik je hodin.

"Zajdu… si pro plavky," máchne Cal rukou ke svému pokoji.

Luke vezme kartu milenců z jeho ruky a položí ji na stůl. Je pěkná. Ta karta. Měli by odvést Calumovy myšlenky. "Na co plavky? Jako bys měl něco, co jsem ještě nikdy neviděl."

"Jako bys měl něco, co nechci vidět," trumfne Luka Michael a velmi zdatně svého basáka vyklepe z trička.

Calum se nebude bránit a ani ho to nenapadne. Pokud si spolu mají užít posledních pár hodin klidu a pohody, alespoň předstírané, Cal z toho hodlá vytěžit maximum. Luke se přitiskne ke Calumovým náhle nahým zádům, políbí ho na rameno a poslepu mu rozepne kalhoty. "Vstaň."

Popožene ho a Calum poslechne. Luke velice rád vidí, že Calum vstává z Michaelova klína, stejně jako se nemůže dočkat, až Calum a Michael budou zase jeden druhého svírat v náručí. Je to zvláštní, to, co s Michaelem vůči Calumovi sdílejí a zároveň to odmítají adresovat. Bylo to vášnivější, kdysi. Když byli sami, jenom oni tři proti celému světu, nebo se alespoň zdálo, že je celý svět proti nim. Luke a Michael se naučili spolu vycházet proto, že oba cítili potřebu se o jejich basáka starat, byť každý z jiných pohnutek. Michael proto, že… no, byl to Michael, a Luke proto, že… no… to byl Luke.

Eh.

To jsme se moc daleko nedostali.
 


Komentáře

1 Tanja | Web | 15. února 2017 v 9:36 | Reagovat

Wow wow uf!

2 Evík | 15. února 2017 v 11:42 | Reagovat

Tahle nová povídka se mi fakt líbí. Roztomilá, záhadná a ňuňu. :-)

3 adís | E-mail | Web | 15. února 2017 v 21:04 | Reagovat

zakončit to v takovém... okamžiku. zabít. každopádně se těším.

4 Karin | 15. února 2017 v 21:08 | Reagovat

Povídka je moc zajímavá. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama