5.: HAERE MAI AHAU I ROTO I KI TE WHAI I TE WA ...

23. února 2017 v 16:46 | Kayleigh |  Tváří v tvář
Zdravím vás, moje ovocné sirupy,
kdybyste mě hledali, jsem velice, velice hluboko v piči. Tak luboko, až mě nevytáhne ani gynekolog. Zcela vážně, děti, já jsem upřímně toho přesvědčení, že jsem hodný bůh a vůbec nevím, proč se mi tohel děje. Já jsem z tét povídky mnohem víc v piči než jarní sníh. Na tohle já prostě nemám. Moje _feels_. Za beta děkuju Narci a mal.
P.S.: Pokud máte zájem si překládat ty maorské kousky, musíte je přes google translator přeložit do angličtiny, nikoli do češtiny. Jinak vám to nebude dávat smysl.
P. P. S.: Tenhle název jsem překládala asi patnáct minut.
P. P. P. S.: Right from the start, Ai. Till the end of an era.
Luke položí dlaň na Calumova karamelová záda a pohladí ho od lopatky až po levou půlku, na níž dlaň nechá. Michael si všimne, že Cal se ještě ani nepohnul, ačkoli má ruce volné. Ví, že basák nechce utéct, ba právě naopak. Vztáhne ruku k jeho zádům a setře písek z jeho beder a z ďolíčků podél páteře těsně nad zadečkem. Cal si podloží hlavu rukama a zavře oči. Takhle by mohl zůstat do soudného dne. Lu po jeho levici s rukou na jeho zadku, Mikey po jeho pravici s rukou na jeho zádech. Na to by si zvykl. Tohle by mohl dělat denně.

"Kromě toho," prolomí ticho po pár minutách Luke, "by ses musel bránit."

Calum a Michael se na sebe nechápavě podívají.

"Aby to mohlo být znásilnění," dodá Luke.

Michael opět vyprskne smíchy a Calum zamumlá: "Haere mai ahau i roto i konei ki te whai i te wa pai…"

Luke se přitiskne ke Calumově boku a políbí ho na rameno, aby zamaskoval své chichotání.

"Nejsem v maorštině tak dobrý, jak bych chtěl," polemizuje Michael. "Ale jestli to znamená to, co si myslím, že to znamená, okoušu Lukovi uši do špičata."

"Hej…!" pokusí se chabě bránit napadený, zatímco se Calum rozesměje.

"Je to tvoje vina," upozorní Mikeyho. "To ty sis založil tumblr jako první. Já jsem se jenom ptal, odkud bereš ty vtipné obrázky, a pak ani nevím jak, najednou jsem měl plnou dash fake Valentine cards."

Luke se při vzpomínce na ty, které udělal jejich vlastní fandom, s chutí zasměje.

"A pak kdo se sem přišel jenom pobavit a koho tady vlastně napadli," zabrblá Michael.

Calum se rozesměje více, než by měl. Netušil, že je Michael tak dobrý v maorštině. Možná v ní moc mluví. Měl by to omezit? Měl by se zeptat? Ne, nejspíš ne. "Víš, že tě miluju. Že?"

Michael se zahledí k obzoru, načež ho oslepí slunce, kterému nastaví tvář a zavře oči. "Jasně že vím."

Luke, snad proto, že se cítí ukřivděně nebo přehlížen, kousne Cal do šíje.

"A-au… no ty aby ses nepřipomněl… kruci, Lu, nech mě se- Lu!, nech mě se… otočit k tobě čelem, krucinál, love," směje se Cal, zatímco se snaží otočit na bok čelem k jejich benjamínkovi. "Umíš být neskutečně rawakore, když na to přijde."

Luke ho umlčí dětsky nevinnou pusou na rty: "Miluju, když mluvíš maorsky."

Teď je na řadě Michael, aby žárlil, takže si lehne do písku vedle Caluma z druhé strany a pevně se přitiskne k jeho zádům, dlaň rychle najde jeho bříško - celé od písku. Mikey se ušklíbne do pokožky Calumova ramene a pomalými pohyby začne z jeho bříška písek smetat dolů. Calum ten pocit detekuje jako něco mezi příjemným hlazením a lechtáním, takže automaticky zatne svaly a po jeho bříšku seběhne husí kůže, která se záhy přesune na bok a záda. Když Michael spatří husí kůži až na Calumově rameni, pousměje se, přejede po ramenním plátu nosem, načež ho na totéž místo políbí, a pak kousek nad, a ještě kousek nahoru. Jeho pohled se přes jeho rameno setká s Lukovým a Michaela napadne, že tohle může mít úplně jinou dohru, než o jakou se s Lukem hádali. Že je to vlastně Lukova chyba, že už tohle nedělají denně nebo alespoň často. Že se odcizili hlavně sami sobě a tomu, co si slíbili, když byli zabarikádovaní v Michaelově pokoji, nasáčkovaní všichni tři na jedné polovině postele, protože všichni tři odmítli vlastní prostor ve prospěch svých dvou přátel. Ke Cal bylo drzé, nechávat ho samotného a vydávat se vstříc dívčím klínům, které je nemohly ani z části ukojit tak, jak to uměla jenom Calumova přítomnost, a které jim nemohly ani zdaleka dát to, po čem oba kytaristi toužili ze všeho nejvíc.

Ale to by Luke musel dospět, zamane si Mikey. Není to jeho vina, že šel a našel si Crystal. Není to jeho vina, že už s Cal netráví tolik času. Je to Lukova vina.

A stejně pestře, jako Michael vyčítá Lukovi, co všechno způsobil, Luke si uvědomuje, že to on přetrhl základní vazbu, která je k sobě poutala. A musel říct, že to udělal schválně. Vždyť jak přece říct dvěma nejlepším přátelům, že se do nich zamiloval? Tohle byla jenom… bylo to jenom přátelství. Plné doteků a tajemství a důvěry, samozřejmě, to Luke nehodlal zlehčovat, ale stále to bylo jenom přátelství. Michael… Michael ho začal respektovat jenom proto, že Calum měl Luka rád a považoval ho za přítele. A Calum nikdy neprojevil zájem udělat z jejich intimního přátelství něco víc. Michael byl provokatér, samozřejmě, ale nikdy neprojevil sexuální zájem o nikoho jiného než o pár slečen, alespoň pokud Luke věděl.

Nehodlal zničit to jediné dobré, co v životě měl.

Odolá tvrdému pohledu, který mu na vteřinu věnuje Michael, načež se skloní ke Calumově tváři a nosem pohladí jeho líci. "Nga wa katoa ki a koutou."

"Nga wa katoa ki a koutou," zopakuje Michael automaticky, ačkoli je pořád ještě naštvaný.

Calum cítí z obou přátel napětí, ale rozhodne se to ignorovat. "E matau ana ahau."

Michael kousne Cal do šíje v přivlastňovacím gestu, pročež se Luke nenechá Michaelovým gestem zastrašit, sehne se a najde Calumovy rty, aby je lehce a krátce stiskl mezi svými. Vokalista pak pohlédne do tváře svému kytaristovi vítězně, jako by tento souboj vyhrál. Michael to ale nehodlá nechat jenom tak; nenásilně si otočí Cal mírně k sobě, dlaní podepře jeho tvář, palcem sjede na jeho spodní ret a přejede po něm směrem dolů, na což Calum automaticky zareaguje tak, že rty pootevře. Michael neváhá, zaklíní svůj spodní ret mezi jeho a mezi těmi svými stiskne ret Calumův, déle, silněji a důrazněji než předtím Luke. Má sto chutí jeho horní ret olíznout, ale neudělá to čistě z respektu ke Cal a k jeho obsesi s vysloveným souhlasem.

"Mikey," vydechne Calum, když polibek skončí a Michael pohladí Calumovu tvář palcem.

Luke je stejně okouzlen, jako žárlí. Michaelův a Calumův vztah byl vždycky na jiném levlu. Vždycky to bylo instinktivnější, silnější, žádostivější a jejich hranice byly stanoveny jinak. Nikdy se nedokázal jejich vztahu vyrovnat a zároveň měl pocit, že on a Calum si rozumí tak nějak jinak. Ne víc nebo lépe, o to nešlo. Spíš… spíš jinak. Prostě jinak. Možná na jiné bázi. Možná je to dobře. Nejspíš by nedokázal tento vztah a jeho důležitost ukrást, to, co mezi sebou mají Mikey a Cal.
 


Anketa

Byli jste zde?

Ne. Nikdy.

Komentáře

1 Karin | 23. února 2017 v 21:36 | Reagovat

Krásně napsané. :-P  :-)

2 Sylva | Web | 24. února 2017 v 10:43 | Reagovat

Moc pěkné, díky ;-)

3 Ai | 25. února 2017 v 21:28 | Reagovat

Kaha

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama