6.: ARA HE KOHURU, AI.

26. února 2017 v 18:58 | Kayleigh |  Tváří v tvář

Dobrý večer, moje štěrkem vysypané příjezdové cesty,
Kdybyste náhodou měly cestu do Tanvaldu, ptejte se po nejsexuálnějším pokoji sto třináct. Brácho, myslím si, že tie sračky, čo tam slyšeli místní recepční a servírky a kuchaři a pokojské a taxikáři, nerozdýchá celý sever dalších sto let. A víte, já se vlastně ani nechci omlouvat. Ani za ty šaty, co mi končily centimetr pod pičou. Za beta děkuju mal, znepokojené tím, že skoro nic nenašla.

Slunce zapadá. Ashton se vrátí do kuchyně pro vychlazenou vodu a jenom mimoděčně vyhlédne z okna. Calum je v obležení obou kytaristů a vypadá o mnoho spokojeněji. Ashton pohlédne na hodiny. Nechce, ale Arzaylea sem dorazí během několika desítek minut, a pokud nechtějí další hádky a nedorozumění, bylo by dobré zbývající členy kapely uvést do prezentovatelného stavu.
Nechce rušit jejich pohodu, ale za to si může Luke sám. To on ji pozval. Vyjde před vilu a na chvíli se zastaví na terase. Voda v bazénu se ani nehne, palmy odpočívají ve svitu posledních slunečních paprsků dnešního dne a moře se připravuje na odliv. Nechce je rušit. Vydá se po schodech terasy dolů k pláži, a čím blíž je ke svým přátelům, tím očividněji jeho krok zpomaluje. Michael nejspíš spí, poznamená si v duchu Ash, když se k nim přiblíží z jižní strany, aby na ně nepadal jeho stín. Nesmí probudit spícího Michaela, to byl zákon, na kterém stála celá jejich kapela. Není zbytí, přidřepne si k Lukovi a položí mu ruku na rameno. Luka to probere k vědomí velmi pozvolna, což je dobře, alespoň nevyděsí Cal, který odpočívá mezi nimi.
"Ash?" šeptne Luke.
"Tvoje přítelkyně tu bude za necelou hodinu. Nejspíš bys neměl…"
Nemusí dokončit větu, což je dobře, protože neví, jak by ji dokončil. Nejspíš bys neměl ležet na pláži nahý a obklopený dvěma kluky? Nejspíš bys neměl mít ruku sotva tři centimetry od Calumova penisu? Nejspíš bys neměl mít rty opřené o Calumovu šíji? Nejspíš bys neměl mít nohu přehozenou přes Calumovu a propletenou s Mikeyho? Nejspíš bys neměl mít vlastní penis přitisknutý ke Calumově zadku?
Ashtonovi tohle zvláštní nepřišlo. Tohle prostě… tohle tak prostě bylo. Calum, Luke a Mikey byli prostě tři nejlepší přátelé. Byli si až nezdravě blízcí, ale to se nejspíš dalo čekat, po tom všem. Vzhledem k jejich osobnostem a okolnostem a… no. Zkrátka, Ashton to chápal, ale Lukova přítelkyně by nemusela. Ale opět, za to si může Luke sám. V Ash se zvedne mírná nevole, když Luke položí ruku na Michaelovo bříško. Na druhou stranu ví, že Mikeyho vzbudí jenom Luke - on na to má výhradní právo, nehledě na to, jak špatně na tom teď jejich přátelství je.
"Love," šeptne Lu do basákova ucha. "Ai."
Calum otevře oko, pak druhé a nakonec zaostří na Luka. "Hm?"
"Upoko hiamoe," zamumlá Michael z druhé strany a Calum se k němu otočí čelem.
"Kore ahau e ahau e moe ana," usměje se Maori do Michaelova ramene.
Michael ho pevně obejme a přitiskne k sobě. "Nóku."
Luke se cítí být opomíjen, ale chápe, že Michael je na něj pořád naštvaný, a že mu to dává najevo v prvé řadě tím, že si přivlastňuje Cal. A Cal mu to zase dává najevo tak, že mírně preferuje Michaela. Tedy, ještě o něco více než normálně. Calum vždycky preferuje jeho Kaha. Když na to přijde.
"Léwi?"
Luke zvedne hlavu a usměje se, když spatří Michaela, který natahuje ruku, aby se Luke přitiskl ke Calumovi z druhé strany.
"Kaha."
Calumovi přejede mráz po zádech. Kdovíproč je pro něj horší, když si Lu a Mi říkají těmihle přezdívkami. Je v tom něco křehkého, něžného a velice pozorného, něco nevšedního a až zvláštně mileneckého.
"Vím, že jsme na sebe naštvaní," rozhodne se promluvit Luke. "Ale pořád tě miluju."
Michael by musel spolknout své ego, aby přijal vavřínovou větev, kterou mu vokalista podává, a Calum se obává, že na to je příliš brzy. A přesto…
"Já vím. A ty taky víš."
Lukovi to jako odpověď stačí. A Calum nechce nic říkat - zkazil by to. Ashton, který dřepí v písku kousek od nich, by si měl připadat jako pátá struna u basy, ale nepřipadá. Je zvláštně okouzlující, vidět jeho bandmates content like this - Michael, ochotný sdílet Cal, Cal zcela v péči svých dvou přátel a Luke, který jako vždy nabídl smířlivou cestu.
Přesto má Ashton pocit, že tohle není konec. Bude to mít dalekosáhlou dohru. Je v pořádku, když se přátelé hádají a pak se usmíří a stane se to jednou za čas, ale Luke a Michael se hádají už rok. Nedokáží spolu vydržet pár hodin, aniž by se zhádali jako koně. A Ashton si je vědom vztahu mezi jejich milenkami stejně, jako si je vědom vztahu mezi jejich milenkami a Calumem - obě na něj musejí žárlit. Zvlášť Arzaylea.
"Měli bychom…"
Luke stejně jako před ním Ash si není jistý, jak větu dokončit. Měli bychom se obléknout? Měli bychom se tu přestat buznit? Měli bychom alespoň trochu uklidit vilu? Měli bychom objednat něco k jídlu? Měli bychom pomoci Lukovi dát dokupy jeho koupelnu? Měli bychom se na všechno vysrat a zůstat jenom tady, jenom my tři spolu? Tak jako vždycky, tak jako kdysi, když všechno ještě dávalo smysl? When it was the three of us against the world?
"Měli bychom…" zopakuje po něm Michael, rozhodnějším tónem, ovšem opět bez dějového slovesa. Něco by měli udělat. V pravdě však nejenomže nevěděli co, ale hlavně jednoduše nechtěli.
"Musíme," rozhodne za ně za oba Cal a vstane jako první.
Luke a Michael se na sebe podívají, načež se Mikey zamračí. Zvedají se kvůli Lukovi. Luke se zatváří omluvně, ale tohle už nespraví. Michael chytí Caluma za ruku a vydá se s ním do vily.
"Zůstaneš dneska na noc u mě," oznámí mu.
Calum vděčně souhlasí. Má pokoj vedle Luka, a to poslední, o co stojí, je slyšet jejich sex.
"Určitě to pak nebude Crystal vadit?" zeptá se Cal.
Michael to zváží. Vlastně ano, mohlo by jí to vadit. Ale svou nabídku nechce vzít zpátky a taky nechce spát bez Cal.
"Možná bychom měli jít ke mně," nabídne Calum.
Ano, to je rozhodně mnohem lepší nápad. Michael se rozhodne, že s Lukem už dnes nepromluví, takže si zalezou do Calumova pokoje v patře (protože chtěl výhled na oceán, a kdo jsou Ash, Lu a Mikey, aby mu nevyhověli).
"Pořád jsi na něj naštvaný, že?"
"Au pouri ahau," pousměje se Michael a zavře za nimi dveře pokoje, "Ai."
"Nemysli si, že když na mě promluvíš maorsky, všechno ti odpustím," zahudruje Calum.
Michael se ušklíbne, dojde ke Calumovi a obejme ho okolo pasu. "Ara he kohuru, Ai."
Na to Calum nedokáže najít argument, protože to je fakt.
 


Komentáře

1 Simona | Web | 27. února 2017 v 8:41 | Reagovat

Super a nádhera, a díkes!

2 Karin | 27. února 2017 v 20:28 | Reagovat

To jsem zvědavá jak to bude dal. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama