Given a chance 155., Zítra ve škole.

11. března 2017 v 21:07 | Kayleigh |  Given a chance
Zdravím a přeji příjemné poledne,
Pokud právě obědváte, dobrou chuť. Nu a tuto vám přináším taky něco na zub, přátelé, příjemné čtení. Za beta děkuji Narci.Luke je dost nervní. Rád by si s Aleishou třeba nějak povídal, nebo něco… s ní prováděl, ale nemá absolutně žádný nápad. Během jejich minulého rande už se stihl zeptat na rodinu, její oblíbenou barvu (růžová a žlutá), film (Deník princezny a obecně cokoliv od Disney), písničku (v hudebním vkusu se moc neshodli a Lukovi je to ohromně líto), taky na její domácí mazlíčky a koníčky (Aleisha ráda maluje, ale nevěnuje se tomu často) a teď absolutně netuší, o čem mluvit. Achjo. Je absolutně pitomý. Nedokáže ani udržet konverzaci. Divné je, že s Michaelem se mu to mluví samo a on ani neví jak. Ale pravda taky je, že včera vlastně strávili skoro polovinu času mazlením a spánkem. Přirozeně ho napadne, že by tedy mohl Aleishu políbit, ale… no. To není to samé jako mazlit se s Mikeym. Mikey je měkoučký a příjemný na dotek, jako vypraný v Arielu a pak ještě v aviváži od Lenoru. A uložený ve skříni s malinovým mýdlem. Mikey je mazlivý a vilný a ochotný sdílet tělesné teplo i tajemství mysli. To… to Aleisha není. Buďto ochotná nebo schopná. Ale možná je to Lukova chyba. Přece jenom… domů ji nepozval. A také jí nenabídl mazlení. Pak se ovšem musí zamyslet sám nad sebou - chce vůbec od své přítelkyně mazlení? A pokud ano, jak to pozná?

Sevře její ruku ve své a zastaví se v parku pod stromem, kde se vždycky scházel Jack se svými přáteli, když chodil na střední. Jsou tu zavěšené dvě houpačky a kdysi bývala na vedlejší větvi houpací síť. Luke jednou slyšel Jacka, jak se svěřuje bratrovi (vlastně se spíš vychloubal), jak tam obtáhl nějakou čtvrťačku (Jack byl tehdy ve druháku). Luke neměl nejmenší tušení, co to znamená, ale vzhledem k bratrově úšklebku mu to přál. Dnes už sice ví, co to znamená, ovšem přál to Jackovi stejně tak jako tehdy. Jack miluje sex, to o něm věděli úplně všichni. Dokonce i rodiče. Ti se stali svědky mnoha jeho eskapád, bohužel.

"Čemu se směješ?" zeptá se vlídně Aleisha.

"Vzpomněl jsem si, jak mi Jack vyprávěl, jak se scházeli na tomhle místě," kývne ke stromu pár metrů za nimi. "Když byli na střední. Vymysleli tady kdejaké blbosti. Měli tady nataženou síť, jako, to, houpací, a pokaždé, když vyhráli, jako, ve fotbale myslím, tak se tady opili. Taťka pak v noci, když Jack nepřišel domů do večerky, věděl přesně, kam si pro něj má dojít."

Ali se uchichtne: "Tvůj brácha zní jako postrach."

"Je trochu… no, ne-nejsme si moc… podobní," uhne Luke pohledem.

"Ne… to ne. Asi jsi spíš jako… ten starší bratr. Ben?" vzpomene si dívenka.

"Jo, jo… jenom… myslím, že je chytřejší. Víc se… vyzná. Na-navíc měl vžd-vždycky… víš, obor, který ho… bavil, co ho bavilo třeba ve škole nebo tak. A věděl, za čím si jde, ale to já… to já nevím. Já vůbec nevím, co bych… co bych měl třeba po… po střední škole dělat, protože… protože mám pocit," Luke zmlkne a frustrovaně vydechne. "Jsem neschopný."

"Nejsi neschopný," zavrtí Ali hlavou. "Mám starší sourozence, víš. A ségra taky vůbec nevěděla, co chce dělat. A tak si podala přihlášky asi na patnáct různých škol, nejrůznější obory. A nakonec nešla nikam, protože dostala práci letušky. Máma zuřila. Ale nakonec… víš, ségra lítá po světě a poznává různé země a učí se jazyky a je šťastná. Baví ji to. A nežije si vůbec špatně. Odstěhovala se od nás dřív než starší brácha, ten je pořád na vysoké a žije s mámou a se mnou. Mamka už ho má plné zuby. Takže si myslím, že je nakonec ráda, že si ségra našla práci a nemusí bydlet doma. Ale co tím chci říct… nemusíš hned v patnácti vědět, co chceš dělat celý život. Občas… občas to prostě musíš… nechat plout. Uvidíš, co přijde."

Luke se zamyslí nad tím, co mu Aleisha říká, ale nemůže se přimět souhlasit. Osobně je toho názoru, že pokud chce něčeho dosáhnout, musí pro to bojovat. Bránit sebe a svůj zájem. Nemůže se však přinutit nesouhlasit se slečnou.

"Možná ano," souhlasí vágně. "Přesto to nemění nic na tom, že na rozdíl od svých bratrů… svou budoucnost zatím nijak nevidím."

Aleisha se posadí na houpačku a táhne Luka za ruku s sebou. Chlapec se posadí na vedlejší houpačku a chvíli mlčí. Co by mu na to řekl Mikey? Určitě něco vulgárního a pak by se rozesmál. Ne, to by řekl ten Michael, kterého zná ze školy. Mikey, kterého potkal tento víkend, by si ho přitulil do náruče a řekl něco uklidňujícího. To by určitě udělal ten Mikey, kterého Luke poznal ve svém pokoji, a potom v tom jeho. Mazlili by se, hráli na kytary, bavili by se. A najednou mu přijde, že mu Aleisha… tak trošku vadí, protože nebýt jí, mohl by být pořád ještě zalezlý s Mikeym v jeho pokoji. Ale zrovna v té chvíli Aleisha přitiskne rty na jeho tvář. Luke se prudce začervená.

"Jsi roztomilý," zasměje se Aleisha. "Pojď, musím být do šesti doma."

"D-dobře…"

Luke se vlastně zvedne docela rád. Je to trochu uvolňující, vědět, že nebude muset zoufale vymýšlet, o čem se s Aleishou bavit. Ono by to možná nebylo tak strašné, kdyby se nad tímhle pořád tolik nestresoval. Sotva zvládá konverzaci s Aleishou v přítomnosti, neměl by se klepat z té budoucí. Jakkoli se zdá se téměř v žádném tématu… neshodnou. Možná by si měl doma připravit seznam těch, která ještě nevyzkoušel. Eh. Není to trochu blbé? Připravovat se na konverzaci s přítelkyní? Luke si myslí, že vztahy by měly plynout tak nějak přirozeně, ale moc se mu v tom nedaří. Ale možná je to vážně jeho vina. Možná je to, že se mu s Mikeym existuje tak dobře, čistě druhákova zásluha, možná je Michael v sociální interakci jenom tak zdatný, že to překoná i Lukovu neschopnost. Má zvláštní tendenci se Aleishe omluvit… a pak od ní utéct. A pak se vrátit, aby se omluvil ještě jednou. A pak se doma schovat pod peřinu v Benově pokoji.

Luke byl v tomhle doopravdy neschopný. Potřeboval se přesvědčit, že on a Aleisha mají budoucnost, a přitom nedokázal ani vystrčit hlavu z písku. Kdyby měl kamaráda, zeptal by se, jak s tím má naložit, ale on nemá kamaráda. Tedy… secvakne mu v hlavě. Tedy… asi má kamaráda. Michael je jeho kamarád? Ne?

Jenže co když se mu bude smát? Co když to je fakt divné, nerozumět si se svou přítelkyní? Asi to je divné. Měl by si to nechat pro sebe. Neměl by se před Mikeym ztrapňovat.

"Mám tě doprovodit…?" zeptá se Luke, když pochopí, že míří k zastávce, aby Ali mohla odjet svou třicet šestkou domů.

Nebylo to zrovna povedené rande.

"Ne… ne. Uvidíme se zítra ve škole, hm?" usměje se blondýnka a políbí Luka na rty.
 


Komentáře

1 Hentai no Kame | 12. března 2017 v 0:15 | Reagovat

Aaach jo, ono sa to zadrháva na toľkých miestach, buď Luke alebo Aleisha odhodia zábrany alebo sa veľmi rýchlo rozídu.

2 Karin | 12. března 2017 v 21:18 | Reagovat

Luke myslí na Michaela při rande to nebude mít dlouhého trvání. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama