Given a chance 156., Bohemian Rhapsody.

15. března 2017 v 20:08 | Kayleigh |  Given a chance
Dobré dopoledne, moje úhledně seskládané mikiny,
v komínkách, víte. Mě to třeba uklidňuje, žehlit spodní prádlo. Přátelé, věšíte svetry na ramínko, nebo je skládáte? Mě třeba poskládané svetry ruší vesmír. Já vám nevím. Asi demence. Za beta děkuji Narci.Luke se nechá svést k sérii polibků, než dorazí její autobus. Rozloučí se s úsměvem, ale Luke má z dnešního rande ještě horší pocit, než z toho předchozího. Zamává Ali přes okýnko, když se jeho přítelkyně posadí, načež se zamyšleně vydá domů. Vlastně ani neví, nad čím přesně přemýšlí. Je to smršť myšlenek na Michaela, na Bena, na mamku, na Jacka, na Louise, na Michaela. Na Gee, na Michaela, na Bena, na Michaela.

Vzpamatuje se, až když otevře dveře domu a narazí hlavou do otcovy hrudi někde v oblasti srdce.

"Oh, um, promiň," zamumlá Luke se sklopeným pohledem. Otec ho může potrestat.

"Ahoj," pozdraví ho velmi, velmi opatrně Andy.

Od ranního střetu spolu neměli šanci promluvit, což ovšem neznamená, že Andy celý den nepřemýšlel jenom o svém drobném benjamínkovi.

"Ahoj," pozdraví Luke. Nemá kam uhnout, táta blokuje vchod. Andy si to uvědomí ve stejné chvíli - chce ustoupit, ale hned zase svůj postoj trochu upevní. Luke mu teď nemůže utéct.

"Bavil ses, maličký?" zeptá se otec rodiny.

"J-jo, ba-bavil, b-byl… jsem s Mi-Mikeym. A s… a s A-Ali," vykoktá Luke.

Není si jistý, co otci může a co mu nemůže říct. Může jej potrestat, protože přišel pozdě. Mohl se dozvědět, co Luke vyváděl ve škole a co řekl svému angličtináři. Mohl… mohl…

"To jsem rád. Jdu se jenom podívat, jestli jsem zamkl garáž, půjdeš se mnou?" zeptá se Andy.

Malé krůčky, říká si v duchu Andy. To by v tom byl čert, abych se nespřátelil se svým vlastním synem. Stačí pár minut denně. Alespoň pár slov. Zájem, Andy. Opatrně, hezky pomalu. Žádné zvyšování hlasu, žádné rychlé pohyby. Velký pozor na to, co říkáš. Jasně, to zvládneš.

"D-dobře, jasně," souhlasí ihned Luke. Otci se neříká "ne". Nikdy.

"Jak vám šlo to hraní s Mikeym?" zajímá se táta a pomalu kráčí ke garáži, aby mu malý Luke stačil.

"D-dobře," zadrmolí jeho nejmladší syn. "Se-secvičili jsme harmonie. T-to se… ti vč-včera líbilo."

Andy se usměje, když si vzpomene, co všechno pod okny syna slyšel. "Hm, hm. Líbilo. Byl jsi celý den pryč. Je všechno v pořádku?"

Luke znejistí. Má táta nějaké podezření, že Luke dělal něco, co by dělat neměl? Nebo že se vyhýbá domovu? Nebo že je venku příliš často? Měl by se víc věnovat učení? Nejspíš nebyl dobrý nápad pokusit se najít si přátele, nejspíš měl zůstat doma a nikam nechodit, táta by teď nebyl naštvaný a nemusel by Luka potrestat a -!

"Já jenom, že… na to nejsi zvyklý. Ben není doma, takže…"

Ben není doma. Luke potřebuje brečet a brebentit a nechat se obejmout a Ben není doma. Luke cítí, jak se mu do očí hrnou slzy a jeho kroky zpomalují. Andy se zastaví a obezřetně položí dlaň na Lukovu paži: "Luke?"

Blondýnek chce odpovědět. Samozřejmě že chce otci odpovědět, zareagovat, zvednout hlavu, ovšem s těmihle záchvaty to není tak snadné. Andy zazmatkuje úplně stejně jako ráno.

"Ale no tak, Luke, to nic, Ben za chvíli přijede, ano? Za moment tu bude, no tak, neplač přece. Pojď sem," Andy se pokusí neobratně si syna přitáhnout do náruče a trochu neohrabaně ho začne poplácat po zádech.

Luke chvilinku zvažuje, jestli se rozbrečí nebo ne, ale nakonec svůj záchvat ustojí jenom s pár slzami na tvářích. Nepravidelně dýchá a je celý červený ve tváři a bojí se, co se stane, až otcovy ruce, které mu moc pocitu bezpečí zatím nepřinášejí, z jeho těla zmizí, ale když zvedne hlavu z otcovy hrudi, Andy se na něj povzbudivě usměje. Vzpomene si, co mu ráno říkal Ben. "To nic, maličký. Nikdo se na tebe nezlobí. Pojď, pomůžeš mi zamknout, co ty na to? Tady máš klíč, je to tenhle modrý."

Andy předá klíč Lukovi do roztřesené packy a za tu druhou jej chytí. Luke trochu popotáhne a Andy si vzpomene, jak takhle navazoval první vztahy se svými druhými dvěma syny, když jim byl rok nebo dva. Mluvil na ně přesně takhle. Byl to určitě Ben, kterému říkal přesně tohle, když zakopl snad o zahradní hadici nebo jenom o svou nožku, 'vždyť to ani nebolí, nespadl jsi z takové výšky, viď? To nic není, maličký, pojď, pomůžeš mi zamknout, co ty na to? Tady máš klíč, je to tenhle modrý'. A pak zvedl svého prvorozeného do náruče a pomohl mu zamknout garáž. Ben byl spokojené batole. Ale Lukovi je patnáct. Andyho napadne, že možná není tak velký rozdíl mezi tím, jak se učil začít vztah s jednoletým Benem a o co se pokouší s patnáctiletým Lukem. Ačkoli s ním může jenom těžko chodit do garážové posilovny, sledovat s ním fotbal a jezdit na motorky. To snad neznamenalo, že se nemůže pokusit o navázání vztahu. Bude jiný než s Benem a jiný než s Jackem, ale přece nemůže nechat svého nejmladšího syna bez otce.

Andy sevře Lukovu malou dlaň ve své a podiví se ztvrdlým prstům, načež si je spojí s kytarou. Luke musí cvičit opravdu často.

"Jaké kytarové sólo ses naučil hrát na kytaru jako první?" zeptá se pomalu Andy.

"Od-od Queen, Bohe-mian Rhaps-sody," zamumlá Luke skoro nesrozumitelně.

Je si jistý, že ho otec napomene, ať nemumlá a nekoktá, ale Andy to po dnešním ranním fiasku už neudělá, zapřísahal se. Takže jenom nechá Luka, aby se postavil ke dveřím garáže a postaví se za něj. Celý ten mechanismus není nejmladší a Andy má trochu strach, aby si Luke omylem neublížil.

"To je dobrá skladba," uzná Andy.

Je to vyznání se z bisexuality celému světu a o tom, že si je Freddie vědom toho, že jej čeká peklo, to ale neznamená, že by měl skrývat to, kým je. Nahlas však Luke nic z toho neřekne. Jak by taky mohl? Táta by to nepochopil.

"To's mě naučil poslouchat ty," řekne Luke bez jediného zakoktání.

Andy shlédne na svého syna s povytaženým obočím. Nekoktá. Luke nekoktá. Chce na to upozornit, ale rozhodne se proti tomu. Nechce Luka zase vyděsit nebo ho přinutit přemýšlet o všem, co říká.
 


Komentáře

1 Hentai no Kame | Web | 15. března 2017 v 20:18 | Reagovat

*_*

2 Karin | 15. března 2017 v 20:49 | Reagovat

Snad Andy najde cestu synovi. :-)

3 Hif | 15. března 2017 v 23:36 | Reagovat

1) Strašně ráda bych na ramínko pověsila každé jednotlivé tričko a vůbec všechno, ale nemám na to skříň
2) Přelétla jsem to očima a čtu: Luke se nechá svést k sérii polibků, než ho srazí její autobus... a pak se člověk diví, že je celý potlučený, když kurva POŘÁD PADÁ NA ZEM

4 Hitsumi | 16. března 2017 v 12:57 | Reagovat

weaa. queen. a samozřejmě všechno dokokoootit, že jo?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama