11.: RUPAHU

14. února 2018 v 1:38 | Kayleigh |  Tváří v tvář

Dobrý den, moji humorní humři,
neptejte se mne, jak se tady tento díl vyskytl. Já jsem totiž, chápejte, začal psát Hry do dokumentu Given, takže jsem logicky pokračoval Mata ki te mata, nebo já nevím. No a jestli někdy dokončím Hry, věřte mi, že se tunáhem rozjebu po podlaze v prvé řadě já. A to nebudu připomínat, že mám skoro hotovou kapitolu Monstra. Inu za beta děkuji Hihihihifi & .
Cal se převaluje celou noc. Nevydrží v jedné poloze ani pár minut, budí se co půl hodiny, jeho mysl ne a ne opustit zážitek předešlého dne. Vidí oči té kartářky, slyší v hlavě její přízvuk, upíná se ke krátkým snům, v nichž touží po svých dvou přátelích, ale sotva je jim na dosah, uniknou mu a Calum se probudí. Jeho sny jsou krátké a vášnivé, plné nenaplněné touhy. Maori je nad ránem frustrovaný a nevyspalý, naproti tomu Michaela jeho šílené noční eskapády nevzbudily, za což basák upřímně poděkuje všem Bohům. V pět ráno, kdy už slunce prosvítá skrz bujnou vegetaci, svůj spánek vzdá a vyleze z pokoje, opustí vilu a posadí se do vlhkého a studeného písku na pláži pár metrů od vily. Je tu klid. Položí se na záda, ruce za hlavou, a sleduje blankytné nebe. Poděkuje Bohům za další nádherné ráno, a ještě jednou se omluví za svou včerejší troufalost. Vstane z písku a hluboce se pokloní s jednou rukou za zády. Poděkuje za vyslyšení a vrátí se zpátky do vily, aby se zabavil, než vstane i většina obyvatelstva domu. Kupodivu na schodech zaslechne kroky, které nepoznává, přiřadí je proto ženě v domě. Calum si přes sebe ryhle přehodí mikinu, která zůstala v kuchyni na opěradle - má na sobě pouze trenýrky.

"Ah- ahoj," pozdraví ho dívka překvapeně.

"Dobré ráno," zamumlá Calum.

"Nemůžeš spát?" podiví se AZ.

Calum pokrčí rameny: "Nejspíš ještě jetlag."

Rupahu.

"Jasně, to chápu. Hele, jestli jsme… byli hlasití, tak se… omlouvám, nechtěla bych… víš. No, promiň. Jenom… jsme se dlouho neviděli, tak…" Arzaylea si zastrčí pramen vlasů za ucho a pokrčí rameny způsobem na ni příliš submisivním. Calum jí omluvu nedokáže uvěřit, ačkoliv se, pro přítele, snaží.

"To je asi pochopitelné," uzná přesto Calum; pokud je slušná ona, bude i on. Už tak si rozhněval Bohy, odmítá být drzý kvůli starým křivdám.

"Dáš… si kafe? Vařit sice neumím, ale kafe dělám výborné," pochlubí se mladá žena s trochu protivným chichotáním.

"Moc rád, děkuju."

Zatímco se Arzaylea dá do přípravy kávy, Calum se rozhodne připravit snídani, beze slova rovnou i pro svou společnici.

"Oh, Calume," všimne si dívka, když Cal krájí ovoce a chystá ovoce. "To's nemusel, děkuju. Jestli můžu poprosit, na toasty si dávám máslo a dietní plátek sýra, bez šunky. Moc děkuju, hned ti pomůžu."

Dívka se zářivě usmívá a Calum náhle pochybuje - nekřivdil té dívce náhodou…? Třeba se skutečně všichni tři, Michael, on i Ashton pletli, protože momentálně je Arzaylea až neuvěřitelně příjemnou společnicí. Zachvěje se velice nepříjemným pocitem. Pokud jí skutečně křivdil, pokud ona vůbec není taková, jaká se zdála být, nejspíš to zdaleka není jenom Michael, kdo dluží Lukovi omluvu!

"Jasně. Stačí dva?" zeptá se, aniž by ustal v práci.

"Doufám že ano," zasměje se. "Přiznám se, že mi trochu vyhládlo, takže budu muset porušit dietu, jinak bych do svačiny padla."

Calum se dokonce jemně zasměje s ní. "To věřím. Mohla bys… hm, mohla bys prosím zajít vedle pro ovoce?"

"Kam vedle?"

"Do společenské místnosti, většina ovoce je tam na stole. Vezmi od každého něco."

Arzaylea se ihned vydá, kam ji Maori poslal, vrátí se s plnou náručí, načež se dá do omývání a krájení ovoce. Dokonce ho skládá tak, aby k sobě barevně ladilo, což by Michael, jehož OCD si tyto chorobné dokonalosti žádá, ocenil.

E ataahua.

"Tenhle talíř bychom asi měli nechat pro Mikeyho," řekne pak AZ tiše, když spojí na talíři žluté dračí ovoce se zelenými dovezenými hrozny. "Je mu líp?"

Calum vzhlédne od své práce nevěřícně, a pohlédne jí do očí. "Uh. A-ano, jenom… potřeboval asi trochu klidu."

"Jsem ráda, že je mu líp. A hele, jak jsem," AZ na chvíli zmlkne a Calum ji nechá hledat slova. Podle toho, jak se tváří, to co chce říct, pro ni není lehké. "Jak jsem včera říkala, že celé to vaše… no, jak chodíte... do sprchy spolu a tak, že je to divné… trochu jsem o tom přemýšlela, a asi… asi bych se měla omluvit. Víš, v naší rodině… no, ačkoli jsem napůl Portorikánka, otec je straight white boy™, jestli chápeš. Nikdy… ah, nemohla jsem… měla jsem strach i experimentovat s holkama, víš co myslím, kvůli němu. A takové vztahy jsem… myslím, to co máte ty a Michael a Luke a Ash… asi to nemůžu soudit. Teď, když nad tím tak přemýšlím, je to… vaše věc, není to nic, za co byste se měli omlouvat nebo to skrývat. Nebo… já nevím. Ale… ty zase musíš přijmout, že to... nechápu."

Calum jí chvíli hledí do očí, načež pomalu potřese hlavou: "To je asi fér nabídka."

Jakkoli ho to trochu mrzí, musí vzít v úvahu i její úhel pohledu: ono to skutečně je fér. "Musíš… se omluvit Mikeymu. Jeho… se to dotklo nejvíc."

Arzaylea mu přikývne a on věří, že se na to chystala už předtím, než jí to pověděl. Pak ho napadne, že on je možná to lehčí, pak přijde na řadu rozhovor s Michaelem. Calum je jako trenažer. Ve své podstatě jí nic nevyčítá, není její vina, že se do ní Luke zamiloval, není její vina, že už s nimi Luke nebydlí, není její vina, že se Michael a Luke hádají. Ano, hádají se, protože je mezi nimi, ale ne kvůli ní ia korero. Calum si nedělá naděje, že by někdy někdo pochopil vztah, který mezi sebou ti tři mají, natož dívka, kterou si kdokoli z nich tří přivede do života. Není to její chyba. Ne, pokud o tom ví a snaží se v tom udělat řád, snaží se to pochopit a je ochotna demonstrovat.

"Nezlobím se," řekne proto. "A omluvu přijímám."

"Děkuju," Arzaylea zkoumá Calumovu tvář, která se navzdory vyčištěnému vzduchu, alespoň trochu, neusmívá, stále je trochu sklíčený a trochu zklamaný. Arzaylea začíná chápat Lukovu frustraci, kdykoli je Cal smutný. Je opravdu jako zraněné štěňátko.
 


Komentáře

1 Zdena | 14. února 2018 v 7:36 | Reagovat

Tak to začíná být pěkný nervák. 😀

2 wow | 18. února 2018 v 14:49 | Reagovat

Já chci, aby byl Cal šťastný. Ale ty to určitě ještě lehce protáhne š, že? Nemohli by se bohové smilovat? Nad Cal, Michaelem, Lukem i nade mnou? Kayleigh, bohyně moje, nemohla by ses přimluvit? I když, to by bylo asi moc krátký, co? 😇

3 Hentai no Kame | 21. února 2018 v 23:20 | Reagovat

Nádherne dojemné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama