12.: E AROHA ANA IA KI A KOE.

24. února 2018 v 21:35 | Kayleigh |  Tváří v tvář
Zdravím, moje vesmírné mise,
napsala jsem další díl Tváří v tvář, nebo maorsky Mata ki te mata. Zkouším dávat vztahům i jiné podoby, a tenhle napůl het musím říct je poměrně zajímavý. Pro mne, autorsky. Za beta děkuji Té Zjebané Piči.Arzaylea se pustí do zdobení dalšího ovocného talíře, který eventuálně vypadá ještě krásněji než ten první, ale nejspíš je to zralou papájou a příjemně vonícími citrusy. Calumovi konečně připomenou Vánoce, které tu mají společně strávit.

Calum mlčí a věnuje se toastům a střídavě ovoci. Krájí zrovna mango, když se AZ ozve podivně frustrovaně.

"Podívej, nejsem tu proto, že… chci dělat problémy, chci si jenom užít prázdniny se svým přítelem. A trochu… mi asi vadí to, jak… svým způsobem… svým způsobem mi asi vadí, že tě… tebe a Michaela... že... "

Oba vědí, co chce Portorikánka říci. E aroha ana ia ki a koe.

"To já nejspíš nezměním," zamumlá Calum a skloní se zpátky k ovoci. "I kdybych chtěl."

"Já neříkám, že…" odmlčí se, jako by hledala slova, jako by nechtěla Cal přímo urazit, jenom mu vysvětlit svůj postoj a jak to vnímá ona sama. "Neříkám, že musíte přestat být kamarádi, nebo že… já nevím, že se ho nesmíte dotýkat nebo s ním trávit čas, jenom… už nejste malí kluci, kteří měli jenom jeden druhého. I Michael má přítelkyni. Možná bychom ti taky někoho našli, pokud… chceš."

Calum nedokáže vyjádřit, jak ho její slova ranila. Ale nemůže popřít, že má Arzaylea pravdu. Už nejsou malí kluci. Už nemají na světě jenom toho druhého. Pak mu dojde, jak genderově neutrálně se AZ vyjádřila. Pátravě se jí zahledí do tváře, načež mladá žena nejspíš pochopí, čemu se Maori diví.

"Znám v LA pár lidí, kteří by nás dostali do VIP gay klubů, takových, kde by ses… nemusel bát, víš co myslím," usměje se skoro až mile.

"Jak víš, že nechci holky?" zeptá se a jenom horko těžko skrývá uštěpačný tón.

"Oh, ne, nevím, jenom… seznamovala jsem tě s totálně všema holkama, které v LA znám a kterým věřím, fakt jsem zkusila všechny typy, ale ty sis nevybral, teda až na pár… jednorázovek…"

Calum se uchechtne tomu poslednímu slovu. Je to výraz, který si vymysleli Cal a Luke, když začali v těch sedmnácti šukat všecko, co se pohnulo. Tedy, pokud to mělo prsa. Calum se omluví, ale Arzaylea vyprskne smíchy: "Nah, nah. Je to výstižné."

Chvíli je mezi nimi přátelské ticho, oba pracují na snídani, která přerostla ve snídani pro všechny v domě.

"Nemám… problém s genderem," řekne nakonec Calum, když se prohrabává právě vedeným rozhovorem.

Arzayleu nepřekvapí.

"Já vím. Došlo mi, že budeš ten typ člověka, co… no, se potřebuje zamilovat do mozku a osobnosti a humoru, a až potom do těla."

Calum se na ni opět podívá, jako by spadla z višně. Pravda, nijak dobře ji neznal, to ne. Vídali se na tour, vídali se na akcích, vídali se u Luka doma. Vždycky se zdála odtažitá, arogantní a ne zrovna inteligentní. Calum má pocit, že mluví s někým úplně jiným, než koho mu Luke představil před rokem.

"To ti řekl Luke?" zeptá se klidně.

AZ pokrčí rameny: "V soukromí mluví málo o něčem jiném, než jste ty a Michael."

Mohio ia nga mea katoa, ka.

"Nejhorší je, když je opilý nebo sjetý. To… nemluví o ničem jiném. Většinou… opakuje to samé, pokaždé, je… trochu únavné, pořád poslouchat, jak na tebe měl crush jako malý."

Calumovo obočí vystřelí až k jeho vlasům, mango mu vypadne z ruky.

"Netvař se tak překvapeně. Vysvětlil mi to, když byl střízlivý. Ale kdykoli je v rauši, a věř mi, stačí mu jenom tráva, nemluví o ničem jiném než o tom, jak Michaela nesnášel, protože žárlil, že má tebe. A jak tě tehdy považoval za nejvíc cool děcko v okolí. A jak se o tebe s Michaelem rvali na začátku. Občas… jsem měla pocit, že mu to chybí. Pak zase, že mu chybíš ty. Ale… nakonec vystřízliví, řekne mi, že v tom vidím víc než v tom je, a vynahrazuje mi to sexem. Ne že bych si stěžovala, ale občas… mám pocit, že... "

Jako by si až teď uvědomila, že mluví nahlas a že v místnosti není sama, ba není ani s kamarádem, Calum je v podstatě cizí člověk, ba nepřítel, pokud jsou soci v lásce. Calum začíná chápat, kde je problém. Zatímco Cal se nikdy nedočká z Lukovy strany sexu, Arzaylea se nikdy nedočká… no, všeho, co má z Lukovy strany Calum. A ano, v prvé řadě jde skutečně o… lásku. Náklonnost. Touhu vlastnit. Ostatně, Calum pochybuje o její submisivitě, je-li vůbec nějaká.

"Myslím, že mi… to nevadí. Váš sex, myslím," odkašle si Calum. Náhle si uvědomí, jakou převahu nad dívkou vlastně má. To, že s ním Luke nespí a s ní ano, přece vůbec neznamená, že by Calum v jeho životě znamenal méně, vlastně spíš naopak. Proto Arzaylea odmítá přijmout Lukova přátelství jako taková. Má pocit, že v nich je víc lásky než v jejím vztahu. A ve své podstatě to tak doopravdy je, Calum to jenom pro svou zrazenost odmítal vidět. Arzaylea není překážka, právě naopak. Fakt, že všichni tři byli vychováni jako outsideři s různými issues, ať už mentálními poruchami jako Cal a Michael, nebo s neštěstím osudu, jako Ashton, nebo jako Luke, se sebepřijetím.

Je pravda, že ačkoli o tom nikdy nemluvili, všichni věděli, že Luke není jenom na slečny. Pravda, Luke se nikdy nepokusil flirtovat s muži, nikdy o tom nahlas nemluvil, dokonce ani v době, kdy byli ještě příliš mladí, než aby si mohli být své sexuality vědomi, jako třeba Michael, který svými homofobními názory zakrýval vlastní bisexuální sklony, ale nikdy, ani jednou jedinkrát, o tom nepadlo slovo. Ani jednou. Dokonce ani v opilosti, ani pod rouškou drog. A Arzaylea mu teď poví, že Luke sám mluví o tom, jak byl do Cal platoniky zamilován. Má navrch. A náhle mu její přítomnost v domě vůbec nevadí. Je milá a příjemná a v podstatě, raduje se Calumova škodolibost, je na tom mnohem hůř než mladý Maori.

"Mi nejspíš naoplátku nevadí, že… se spolu sprchujete, pokud… mi můžeš slíbit, že je to… početstné."

Kdyby nevěděl, že to AZ myslí stoprocentně vážně, rozesmál by se. Opravdu se tady baví o tom, jak budou sdílet objekt svých sexuálních tužeb? Kousne se do tváří, aby se nerozesmál, ale i tak selže a rty mu ujedou do úšklebku, který se snaží zkrotit.

Azraylea zvedne bojovně hlavu: "Chceš mi vyčítat, že o něj bojuju?"

Calum rychle zavrtí hlavou, tohle doopravdy nemyslel: "Ne, to ne. Ne. Vím, že to myslíš vážně. Jen… víš, můj největší problém s tebou byl, nebo je, asi, že… si myslím, že jsi s ním jenom proto že je… slavný a bohatý. A hezký, jistěže."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama