Kapitola 33.: Zayn Malik, 2/3

1. dubna 2018 v 23:30 | Kayleigh |  Velmi neortodoxní hry

Zdravím, moje horizonty,
omluvte mé dlouhé kapitoly, tuto bylo nutné rozdělit na tři díly, jinak by mi to by mi to blog.cz nesežral. Inu, pakliže tuto povídku stále ještě někdo čte, přeji vám příjemnou zábavu. Za beta děkuji Fee.

Chce-li mladý Tomlinson kontakty, naučím ho alespoň to, co umím já. Tedy chci, je to mým záměrem, ale bratr mne předběhne, když se náhodou setkáme u stolu s punčem. Mluví hlavně mladý Tomlinson, já se zdržuji a jemu to vyhovuje, nebo si nevšimne. Harry a jeho doprovod se k nám připojí nečekaně, ale alespoň mladý Tomlinson na chvíli zmlkne.

"Je tu strašná spousta lidí. Hledal jsem ještě pana profesora Cowella, ale nemůžu ho nikde najít. Chtěl jsem ho alespoň pozdravit, na benefiční akci společnosti a univerzity by se to slušelo. Neviděli jste jej někde?"

V ten moment je Cowell totiž přímo, přímo za ním, což Harry stoprocentně věděl, určitě by neriskoval - a navíc to oslovení, pan profesor… musel o něm vědět. A Cowell ho musel slyšet. Přijde mi slušné Cowella uvést Harrymu jako první: "Pane profesore, dobrý večer, moc rád vás vidím."

Cowell se usmívá, to je divné. Očividně ale Harryho opravdu rád vidí. Tohle nikdy nepochopím.

"Pane Stylesi, dobrý večer. Bavíte se?"

"Pane profesore! Dobrý večer, bavíme se přímo skvěle. Je to úžasná akce, a je to výborný způsob, jak pomoci studentům. Rozhodně bychom do budoucnosti měli do podobných večírků investovat častěji než jednou ročně."

Cowell se velmi spokojeně usměje. "Rád slyším takové věci. Dovolte, abych vám představit svou manželku, Margaret."

Harry ji políbí v dlaň, pak já.

"Margaret, pan Harry Styles, nový majitel a výkonný ředitel Directions Company, nejnovější partner naší univerzity a osobně naší katedry, a jeho bratr."

Harry se usměje, jakoby o nic nešlo, ale ve mně vře krev, ačkoli Margaret po vzoru bratra políbím hřbet ruky, jako by se nic nedělo. Margaret sama natáhne ruku k Harryho doprovodu, který nesměle postává po Harryho levici. "A vy, slaďoušku?"

Bratr nezaváhá ani na vteřinu a ujme se chlapcova představení, jako by přestavoval slečnu: "Moje princezna, Michael Clifford, právo, první ročník. Dostal se k nám na stipendium, a protože děti dovedou být zlé, to jistě chápete, stal jsem se mu mentorem."

Margaret radostně podá chlapci baculatou ruku, jako by se vítala se slečnou, a Mikey se skutečně v pukrlátku ukloní Margaret a záhy i Cowellovi, který mu políbí hřbet dlaně, jako by to udělal ve společnosti vážené dívce. V Harryho očích se mihne velmi dominantní stín, který najde odezvu v mém klíně. Pokud to měl Cowell vidět, Harry předvedl perfektní výkon. Pokud to vidět neměl, měl by si Cowell hlídat záda. Cowell se rychle narovná a Harry podle etikety představí své princezně děkana právnické fakulty, profesora Cowella a jeho drahou ženu Margaret.

"Je to od vás moc milé," švitoří Margaret k Harrymu. "Mladí studenti potřebují oporu a někoho, za kým by mohli jít, když mají potíže."

"Inu ano, dbáme na to, aby byli studenti posuzování podle studijních výsledků, všechno ostatní je nedůležité. V naší profesi navíc záleží na osobnosti, o tom ale může pan profesor přednášet mnohem lépe než já. Princezno, pan profesor Cowell bude v příštím semestru tvým přenášejícím trestního práva. A pokud si udržíš svůj průměr, máš šanci se dostat do praktického kurzu, který vede doktor Feldman. Můžeš se tak dostat k soudu ještě dřív než ve čtvrtém ročníku. Ovšem studenty do tohoto kurzu vybírá z nejlepších studentů právě profesor Cowell."

"Ale přece nebudeme vaši princeznu strašit takovými řečmi o budoucnosti a práci," spráskne ruce Margaret. "Sotva drahoušek nastoupil do prvního ročníku, už jej děsíte takovými věcmi."

Mikey se shovívavě chichotá a Cowell se zdá okouzlen, jenom nevím, jestli více roztomilostí princezny, nebo Harryho ochranitelskými gesty.

"Margaret má pravdu," promluví Cowell a všimnu si, že jeho hlas o tercii klesl. "Není nutné se teď bát o to, co pro vás přinese druhý ročník, princezno."

Vystrčím bradu - je tohle boj o dominanci mezi Harrym a Cowellem? Cowell je neskutečný. Dokonce i on odmítá Michaela oslovit jménem, příjmením nebo titulem, nejspíš ze strachu, že by použil špatná zájmena nebo oslovení. Michael se mírně červená a stále se nesměle usmívá, ale vidím na něm, že si celou tuhle show užívá. Netuším, co má bratr v plánu, ale tenhle drobeček, přeměřím si Michaela od hlavy až k patě, ví o Harryho záměrech víc než já.

Uražen. Uražen a zrazen, tak se teď cítím.

"Moje budoucnost mě neděsí, pane," usměje se devatenáctiletý chlapec na děkana fakulty. "Naopak, musím říct, že mne studium baví, zvlášť… teď."

Sladce uhne pohledem, mírně sklopí hlavu, načež se na mohutného a mocného Cowella podívá zpod řas. On Cowella svádí?! Neuvěřitelné. A Cowell mu na to nejspíš zabírá. Nenápadně zkotroluju pohledem svého bratra - je tohle jeho plán? Dostat mu do postele mladinkou princeznu vedle sebe, aby… proč?! Co z toho bude mít? Cowell přece nemá s firmami nic společného, proč chce ovládat Cowella? Vůbec tomu nerozumím.

Co?!

"Je pocta mít na katedře studenty, jako jste vy," promluví Cowell.

"Děkuji vám, pane," pípne Harryho princezna skromně.

"Je tady ještě několik lidí, kterým chci svou princeznu představit, mezi nimi samozřejmě i sourozenci Calderovi, budete nás tedy muset omluvit. Pane profesore, uvidím se s vámi v pondělí, tak, jak jsme se domluvili. Margaret, velice mě těšilo, doufám, že se uvidíme nejpozději na benefici pro Directions company příští měsíc. Prozatím na shledanou, velice nás těšilo."

"Na shledanou," pípne Mikey. "Velice mě těšilo, pane."

Cowell ještě jednou řekne tomu broučkovi na shledanou. Ten chlap je neuvěřitelný. Flirtuje s osmnáctiletým chlapcem před svou manželkou. Neuvěřitelné. Bylo by mi velmi nepříjemné zůstávat ve společnosti profesora Cowella, využiju tedy toho, že se loučí bratr, a mírnou úklonou a tichým 'na shledanou' se rozloučím také. Tomlinsona táhnu s sebou, avšak ještě jsme na doslech, když slyším Margaret zacukrovat: "Ten je ale roztomiloučký. Doufám, že na něj dáte všichni pozor."

Raději dělám, že Cowellovo ujišťování už neslyším. Musel bych se pozvracet.
 


Komentáře

1 Zdena | 3. dubna 2018 v 20:38 | Reagovat

👍😍

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama