Za zdí 11.

18. července 2018 v 13:00 | Kayleigh |  Za Zdí II.

Zdravím, moje švestky z hrušek,
ani nevím, jestli si ještě pamatujete, že se vyskytovala kdysi dááávno povídka Za Zdí, a ta měla pokračování, které nebylo nikdy jako, no, dokončeno. A tak jsem nedávno měla rozhovor se snoubenkou, a ona že to byla _dobrá_ pičovina. A já jsem si tak jako letmo vzpomněla na tu první sérii, a pak jsem se začala kopat v dokumentech. A to jsem neměla dělat. No, k věci. Samosebou jsem to celé přečetla, a pak jsem najednou zjistila, že píšu další díl, navazuju na nějaké 3 roky starý příběh. No byla su z toho tak v piči, že su napsala z toho další díl Prokurátora. No. Takže kdyby něco, tak nic, a za beta děkuji Hele.

Gackt nestihne ani pořádně protestovat nebo se zhrozit, Louis mu podá obě lahvičky a vydá se na prozkoumávání terénu. V laboratořích v Sektoru 0 mu nikdy nebylo dovoleno prozkoumat okolí, vždycky ho sérem uklidnili natolik, aby vnímal a dokázal odpovídat, ale nebyl schopen se hýbat nebo používat některé smysly. Gackt se asi k ničemu podobnému nechystá, přesto Louis otočí hlavu a zeptá se: "Nevadí, že se chci porozhlédnout?"

Gackt zvedne hlavu tázavě, jako by vůbec nechápal, na co se chlapec ptá.

"Nejsi na Základně, plukovníku," připomene mu Heechul mateřsky. "Tady tě nikdo omezovat nebude. Jsi tu dobrovolně a jsi náš host."

Louis opatrně přikývne. "Děkuji, pane."

Dobrý voják, pomyslí si Gackt. Je s podivem, že někdo takto vyvinutý nemá problém s autoritami ani s vlastní podstatou celé Základny. Člověk musí být trochu elitář a trochu psychopat, aby dokázal v takovém prostředí vydržet, ale dokonce ani Gackt si není jistý, jestli by byl ochoten za takových okolností nejenom pro Společnost pracovat, ale navíc si to užívat. A to se považuje za poměrně zdatného psychopata.

"Chápu, že tvůj SILK není zvyklý na takové pachy, a pokud tě skutečně na takových místech… zbavovali hybnosti, řekněme," Gackt si nejistě posune brýle na nose. "Pak je zřejmé, že na takové prostředí je tvůj SILK poněkud citlivý. Takže… vydej se na průzkum, uklidni svůj SILK, nic… mu tady nehrozí."

Louis nejistě pohlédne na doktora i Vojáka, načež nejistě udělá krok dopředu. Když na něj oba muži povzbudivně kývnou, udělá další krok. Zajímá ho, co je tady za tím trezorem. A co je v podzemí, slyší odtamtud zvuky, cítí pachy, tuší tam lidi i zvěř.

"Ptej se, zkoumej, objevuj. Nemusíš mít obavy," ujistí ho Gackt. "Odpovím na všechny otázky. Očividně jsi… nemám důvod ti něco tajit nebo ti lhát. Ostatně, kdybych lhal, tvůj SILK… to nejspíš stejně pozná, hádám."

Bývalý armádní generál Heechul prudce zvedne hlavu: "To není fér! Takové benefity já nemám!"

"Špatný zaměstnavatel," odtuší Louis.

"Nebo je ještě ve zkušební lhůtě," pokrčí rameny Asistentka-Zayn.

"Takže stravenky taky nebudou?" posmutní Louis.

Gackt si povzdechne a upraví si brýle na nose. Měl poslechnout babičku a stát se popelářem, sice by měl pořád na starosti bordel, ale ten by aspoň neodmlouval, nebyl drzý a nesnažil se neustále něco podpálit.

"Dra-ehm," odkašle si vědec. "Generále, obávám se, že potřebuji pár vašich vzorků k porovnání."

"Sperma?" zasvítí Heechulovi oči.

"Krev a kostní dřeň," zasípe Gackt temně.

Heechul svěsí ramena, ale vědce poslušně následuje. Gackt se ještě ode dveří otočí na Zayna: "Proveď našeho hosta po celé laboratoři, odpověz na všechno, na co se bude ptát. Až se vrátíte, nechám donést další jídlo. A cigarety."

Louisovi zasvítí oči. Jídlo a cigára, jo, tady se mu bude líbit, nejspíš se tu ještě zdrží. Když chlapci osamí, Zayn se ještě o krok stáhne. Přítomnost Vojáka, navíc tak silného, jej dělá nejistým.

"Myslel jsem, že jsi jenom asistentka," zavrní Louis a pokusí se otevřít zamčený trezor, za nímž jeho SILK tuší něco zajímavého.

Zayn protočí oči: "Jsem první medik, a právě dokončuji své vzdělávání, abych se mohl stát vědcem."

"Aha, aha," zabrblá Louis a zkusí na trezoru otevřít alespoň kukátko. Nepovede se. "Tak co teda znamená zkratka SILK, pane vědče?"

Zayn bolestně pohlédne na doktora Gackta, který právě vychází schody do prvního patra nad jejich hlavami, ale Gackt jenom mávne, ať se Zayn stará. "Syntetická inklinační laboratorní kůže."

Louis poplašeně a nevěřícně zvedne hlavu. "…To jako fakt?"

Zayn bolestně zaúpí, ale ani to Gackta neobměkčí. Voják není nebezpečný, a tedy nemusí být pod kontrolou šéfa kontrarozvědky, Zaynovi nic nehrozí a Gackt má důležitější věci na práci, než se starat o SILKem posedlého mladého rekruta. Louis si přeměří trezor okem zkušeného loupežníka. Zkusí několik teorií, které zná z filmů a z praxe o tom, jak otevřít trezory, pak vyzkouší Miguel a nakonec jenom hrubou sílu. Nepomůže to. Louis se frustrovaně posadí na zem, zatímco Zayn protočí oči.

"Když jsi tak chytrý, proč mi nepomůžeš s tím trezorem," zahuhlá Louis uštěpačně.

"Jsou v něm tajné plány základny včetně ventilace a vzduchotehniky, všechny ukryté chodby, tajné vchody, současné složení celé důstojnické posádky, veškeré akce Základny za poslední rok a všechny akce Společnosti za dekádu. Nemyslím, že by to patřilo do ruky právě tobě."

"Je Gackt stále prezidentem Společnosti?" zeptá se náhle Louis.

Zayn mrkne po doktoru Gacktovi, který se ale v chůzi nezastavil, ačkoliv je slyší. "A-ano, jistě. Většinu rozkazů stále vydává on. Měli jsme… na Základně člověka, který nám pomáhal."

"Pomáhal.. s čím?" zepá se Louis podezíravě.

"Chtěli… jsme, aby se společnost trochu přeměnila. Eventuálně jsme chtěli, aby do výcviku byly posílány děti dobrovolně, případně přijímat děti bez rodin, ne je krást a unášet na tajné pokusy. SILK je stabilní, už není nebezpečný, známe, za dvě dekády vývoje, všechny jeho genetické mutace, a pokud SILK nepřijme svého hostitele, umíme celý proces zvrátit a napravit tak, aby nikdo nedošel zranění nebo hůř. Chtěli jsme postupně uvést Společnost veřejnosti a Vojáky půjčovat na státní armádní akce. Jistě, část Společnosti by byla stále tajná, elitní jednotky by měly stále na starosti jisté akce, o kterých se nemůžeme zmiňovat kdekoliv na veřejnosti, to je samozřejmé, ovšem… asi chápete, kam mířím, Vojáku."

"Pokud," zvedne Louis výhrůžně Miguel. "Mě budeš oslovovat podle starých norem, jsem Plukovník. Musel bys být můj nadřízený, aby sis mohl dovolit oslovení Vojáku. Rozumíte, Mediku?"

Zayn si přeměří Miguel a pokusí se SILKem odhadnout, zda je v ní nábojnice nebo ne. Bohužel selže, jeho SILK je vylepšení pro mozek a nervovou soustavu, ne pro smysly a dedukci. Louis sleduje jeho pohled, načež se zarazí. SILK. No jasně!

Znova se zaměří na trezor, zamyslí se, nechá svým nitrem splynout SILK, nechá se ovládnout velice silným a bezpečným pocitem. Vidí doktora Gackta, tuší jeho ruku, nechá se tedy vést SILK pamětí. Bývalý Armádní Generál i doktor Gackt se zastaví v horním patře u východu z laboratoří se náhle zastaví a prudce se otočí zpátky dolů do laboratoří. Louis velmi pomalu a obezřetně, se zavřenýma očima, naťuká na klávesnici trezoru správný kód.

"To není možné," zamumlá Gackt. "Co je toto za pokus?!"

"Úspěch," odpoví mu Heechul a seběhne schody zpátky do laboratoře. Doktor Gackt jej následuje, ovšem o mnoho pomaleji a nechápavěji.

"To není možné," opakuje doktor nevěřícně. "Jak… jsi to udělal?"

Louis pokrčí rameny, posadí se do trezoru a vezme si do ruky první plány. "Nevím, prostě jsem nechal SILK, aby si vzpomněl."

"Dokáže navazovat spojení s jinými nervovými soustavami."

"Koho… koho jsi viděl? Čí vzpomínka na to heslo to byla?" pokračuje Gackt, náhle zvědavý, má tolik otázek, chce toho tolik vyzkoušet, chce vědět všechno najednou. "Jak byla ta vzpomínka dávná?"

"Nevím," pokrčí rameny Louis. "Viděl jsem vás, pak jste namačkal to heslo. Jako bych stál vedle vás."

V trezoru se rozhostí ticho. Zayn, Heechul a Gackt se po sobě rozhlédnou trochu přistiženě - jim totž došlo, čí vzpomínku Louis viděl, i z jakého důvodu. Louise to očividně nezajímá. Probírá se plány a nějaké jejich významné pohledy ho úplně míjejí.

Otázka zní, uvědomuje si to Louis, nebo ne?!
 


Komentáře

1 Black Blood | Web | 20. července 2018 v 18:03 | Reagovat

Zajímavé

2 Hentai no Kame | 8. srpna 2018 v 23:25 | Reagovat

Lul

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama