Za zdí 13.

23. září 2018 v 15:14 | Kayleigh |  Za Zdí II.
Nejspíš není moudré mě provokovat, to umí říct každý, kdo mě zná. Protože když na to dojde, mám svou největší zbraň: _cuddles_. Šéf i Magda byli odebráni z mého denního přídělu. Já vám dám, potáhni si výstřih a běž to vyřídit! Ať si Leo vytáhne ptáka ohniváka a rozpustí vlasy a jde to vyřídit! Za beta děkuju Andy.
"Plukovníku," zavolá na něj Zayn. "Dovolíte mi, abych vás doprovodil?"

Louis si prošmátrá kapsy (vyhne se těm, které má ve předu na kalhotech, není sebevrah), ale cigarety nenajde. "No proč ne, asistentka se hodí, připadám si tu pak jako velký boss, haha. No, co tady vlastně celé ty roky dr. Gackt dělal?"

"Snažil se… ehm. No, snažil se… vytvořit tebe. A když tě vytvořil, snažil se najít to, jak tě vytvořil."

"Ha, věděl jsem, že jsem povedený pokus. Vždycky jsem byl trochu jiní než moji vrstevníci. Oni brečeli, když jim dali do ruky zbraně, já brečel, když mi je vzali."

"Nikdy jsi nebrečel," zadívá se do svých poznámek Zayn. "Dokonce ani v dobách, kdy jsi byl nemluvně. Našel sis jiné cesty komunikace, ale nikdy jsi nebrečel."

"Dobrý psychopat," uzná Louis.

"Měli jsme podezření na nějaké poškození mozku už při narození, nebo sklon k některé z mentálních poruch. Ovšem teď… to vypadá, že máš alespoň jeden aspekt každé duševní poruchy nebo patologie, kterou známe. Od fyzické nemoci přes biologickou chybu až po osobnostní poruchy a mentální poškození. Věci, které ostatní lidi omezují, dělají je v podstatě nezařaditelnými do normální společnosti. Ty máš některé příznaky schizofrenie a bipolarity, rozhodně máš znaky ADHD, svým způsobem jsi někde mezi aspergerem a autismem, některé aspekty emoční nestability, teatrálnosti. Přesto přese všechno je snadné s tebou vyjít, nejsi agresivní, ovládáš sarkasmus a očividně ti nedělá problém poslouchat rozkazy. Jsi tak… já nevím, kdybych dal tento seznam normálnímu psychiatrovi, řekne mi, že tohleto není možné, že člověk s těmito znaky vůbec nemůže existovat and yet, here you are."

"Ale já nejsem člověk, že?" připomene mu Louis sladce a sejde po zábradlí do prvního podzemního podlaží.

"A-ano, to nejsi. Jenže… SILK taky nemůže podchytit všechno, víš? A ty ses s většinou těchto vlastností asi narodil, jistě, SILK je mohl vyhrotit nebo přidat další, ale i tak… jsi zázrak, docela, víš," zamumlá Zayn s pohledem upřeným na svého svěřence. "Nechceš… mi o sobě něco říct? Nesnáším o-ehm, standardizované testy Dr. Gackta."

"Vím, že je to tvůj otec," odtuší Louis, zatímco prozkoumává další trezor. Tenhle je míň chráněný, bude stačit hrubá síla.

"Tam jsou biologické zbraně, prosím, neotvírej to, nejspíš by to přežil jenom armádní generál Heechul," varuje ho Zayn.

"Já ne?" podiví se upřímně Louis. "Už jsem jednu přežil."

"Nepřežil bys ji, kdybychom tě nenašli."

"Myslel jsem, že jste mě sem jenom odnesli a urychlili hojení, že to zvládl můj SILK sám a nějak se z toho jako trochu ještě popobláznil," drmolí se zájmem Louis, ale poslechne svou asistenta a vydá se k další zajímavé věci. Vede ho SILK, on jenom posouvá nohy.

"Ano, to ano, ale taky jsme ti dali trošku jinou formu substance. Ne úplně odlišnou, jenom vylepšenou v jiných věcech. Hm, takhle. My jsme ti dali citlivost. To, že se můžeš dotýkat, můžeš využívat hmat,. Ten zbytek… to je tvoje zásluha, nebo tvého SILKu nebo tvého mozku, nebo DNA, nebo… nevíme. Prostě nevíme. Každopádně tvůj SILK, to, co máš ty, není vůbec SILK. Zdá se, že je to prostě tvoje DNA, protože je přenosná," pokusí se vysvětit Zayn.

Přenosná? zamyslí se Louis. Jako třeba nábytek? Dobrý den, pane DNA, mohl byste přesunout jednu (1) mozkovou buňku do asistenčního šitíčka, aby začal kouřit?

"Nerozumím."

Zayn musí uznat, že on v podstatě taky ne, a to se tím už pět let zabývají všichni tady. "SILK je… věc," začne.

Louis povytáhne obočí. "Ano? Oh, aha, no to jsem nevěděl, já myslel, že to je kolotoč."

Zayn ho zpraží velmi zlým pohledem. "SILK je věc, která není geneticky přenosná. Nějakým způsobem ji aplikujeme na tvoje tělo ve formě druhé kůže, a pak do tvého mozku, odtud řídí veškeré vylepšení tvého těla: pravá pokožka zmizí a nahradí ji SILK včetně mnoha funkcí, které dobře znáš; je téměř nemožné tě zranit, nemožné tě zabít, jsi odolný, rychlý, zdatný. To je definice SILK, která byla aplikována tobě. To je všechno, takhle to mělo být. Ale ty… ty jsi schopný pronikat do cizí nervové soustavy. SILK, ten, který ti byl aplikován, se měl chovat jako fleška v počítači. To tvoje… cokoliv to je, se chová jako reinstalační upgrade program od jiného dodavatele než je tvůj systém."

"Ahá," pochopí Louis. "Takže se to se mnou vlastně spářilo a vytvořilo to něco, co ode mě nejde oddělit."

"Ano, správně. SILK jde z vojáků oddělit. Donedávna to bylo smrtelné, protože jsem neuměli mozek přinutit, aby tělo znovu potáhl kůží dost rychle na to, aby nám pokusy nevykrvácely, ale dnes už umíme celý proces zvrátit, nehledě na to, jak dlouho měl Voják vylepšení SILK v sobě. U tebe… to zvrátit nejde."

"A vám to vadí," dedukuje Louis. "Že to u mě je jinak než u všech ostatních."

"Mírně nás… dělá nervózními jistá část tohoto problému, ano. Totiž, nejsi tak úplně jediný, to není… pravda. Částečně jsme tvého DNA dosáhli my sami, když jsme… dopustili, tedy, já ne, to těžko, jsi o pár měsíců starší než já, ale moji kolegové a hlavně dr. Gackt… ehm. Nevěděli, do čeho jdou. A Dr. Gackt…"

"Jsem pokus Dr. Gackta, ano, to jsem pochopil, a část mé DNA pochází z bývalého armádního generála Heechula, to chápu taky. Moje otázka je, proč jste z toho všichni tak v prdeli?"

Zayn zmlkne. Takže to ví. "Věděl jsi, že je… že Heechul je… no, tvůj… eh…"

"Genetický předek, ano. Cítím ho na jiné úrovni než ostatní a očividně jsem schopen s ním sdílet některé nervové vzruchy. Vzpomínky, možná i jiné věci. Proč vás to znervózňuje? Je přece jasné, že pokud smícháte dvojí SILK s podobnou DNA, nejspíš se vám vytvoří zrcadlo."

"Ano, to ano, to jsme… čekali. Co jsme nečekali bylo, že se tvůj SILK naučí… v podstatě nenaučitelné věci. Rozuměj, nenarodil ses pokrytý SILKem, ani jsi neměl tohle vylepšení v sobě. Nejjednodušeji řečeno ses narodil… v podstatě normální, až na to, že jsi měl psychopatické sklony. Ale ve chvíli, kdy ti byl aplikován SILK jsi… nevíme, co se stalo. Ale nikdy nikdo neměl reakci, jako jsi měl ty. Tvůj mozek se začal SILK přizpůsobovat, ale to i SILK tvému mozku. Většina Vojáků mnoho let trpí a na SILK si zvyká, tys… ani ty a ani tvůj SILK jste neměli problém."

Louis se zamyslí nad tím, jestli si vůbec pamatuje doby před SILK výcvikem. Ne, nejspíš ne. Má pár vzpomínek, které neumí přesně zařadit, ale nezdá se, že by to jemu nebo jeho SILKu chybělo, přesto ví, že kdyby SILK nechal, aby si vzpomněl, nejspíš by se mu vyjasnilo celé jeho dětství dokonce ještě z doby, kdy si sám neuvědomoval vlastní bytí. Není to něco, čím chce své myšlenky zatěžovat.

"Beru SILK jako svou součást," pokrčí rameny Louis. "Pokud má SILK pocit, že mám něco udělat, ačkoli mi to nedává smysl, udělám to."

"Automaticky se podvolíš tomu, co ti radí SILK? Nehledě na tvoje smysly?" podiví se Zayn.

"Hm. SILK je schopnější než já. Nemám důvod mu nevěřit, vždycky mě chránil," pokrčí Louis rameny.

"To je… zvláštní. Nezažíváš ani zběsilé stavy bezdůvodné bolesti, insomnii, noční děsy, ani náladovost, ani stavy deprese?" to jsou nejčastější vedlejší účinky tak velkého využití nervové soustavy za hranicí normálnosti.

"Ne… ne, nic z toho. Pokud umím říct."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama