14. Mihi koe.

16. října 2018 v 3:00 | Kayleigh |  Tváří v tvář
Dobrý den, přátelé, mám tadyhle pro vás takových pár dobrých zmaneí co se mého psaní týče. Vypadá to, že jsem zvolila správně, když jsem se rohodla trochu pocestovat, trochu psát na pláži, trochu se utopit ve vlnách, chápete. No, vyšlo mi z toho to, že jsem za týden dovolené napsala víc porna, nežza poslední rok, praděpodobně. Užijte si čtení, dobře se bavte a brzy se uvidíme. Za beta děkuji Danče a Narci, jež sedí vedle.


Calum semkne rty a dělá, že hrozně kontroluje toasty - a modlí se ke všem bohům, o kterých mu vyprávěla jeho babička, aby byla tato konverzace zapomenuta oběma stranami. Ví, že nemá právo pomoc bohů žádat, ovšem zoufalá situace žádá zoufalé řešení. Bohové jsou ovšem Calumovi nakloněni, po schodech slyší scházet pár nohou, které patří Ashtonovi.

"Dobré ráno," pozdraví dvojici překvapeně.

Mihi koe, poznamená Calum v duchu.

"Dobré," usměje se AZ a pokyne Ash ke stolu. "Vezmi si alespoň ovoce, než půjdeš."

"Než půjdu…?" nechápe Ashton.

"Běhat?" napoví mu dívka s mírným úsměvem.

"Jak víš, že… ale… no jo. Jo, jasně, vezmu si… ve-eh, ah, no tak… si vezmu…" sáhne pro papáju. "A…? No, tak... se… ehm."

A odejde. Arzaylea si není úplně jistá, co se to stalo a proč přes noc prošel Ashton minimálně poloviční lobotomií.

"Je v pořádku?" zeptá se Portorikánka pro jistotu a vyhlédne ze severního okna, odkud tuší, že bude vidět klusající Ashton pár vteřin, než se ztratí na stezce ukryté v džungli.

Maori svému hlasu nevěří, takže jenom mírně přikývne, ačkoli by měl vysvětlit, že Ashton není zvyklý na takové přijetí jeho zvyků - je zvyklý na to, že všichni peskují o tom, kam jde a proboha proč to dělá, když je na dovolené, a kde bere tu energii a jak to dělá, že má tak pevnou vůli… taky jí neřekne, že tady to peskování je pro Ashtona motor, proč to dělá - lidi mu většinou taky říkají páni, jsi dobrý, to je super, že jsi v kondici a umíš se držet takhle zkrátka, a je super, že tě to i baví… ale tohle asi nejde vysvětlit někomu, jako je AZ. Vezme snídani a misku se zmrzlinou, a když je k němu Arzaylea zády, mírně se jí ukloní.

Zmizí z kuchyně a dívka ho nechá. Oba dva mají o čem přemýšlet, ačkoliv ani jeden nedostal přímou odpověď, Calum tuší, že se hra vyrovnala. Ovšem záleží hlavně na Arzaylee, protože je to ona, kdo tady otáčí karty. Calum jenom rozdává, řekněme si upřímně. Chlapec se zamračí nad metaforou, která kopíruje život všech v domě - Maori nechce byť domýšlet, co všechno se může za tři týdny stát.

Když otevře dveře do své ložnice, neklid ho opustí. Mikey spinká otočený na bříšku s hlavou ke dveřím, lehkou přikrývku zmuchlanou pod sebou a polštář má nakrčený tak, jak ho mívá pod sebou Luke. Vypadá mnohem mladší než ve skutečnosti je. Zmrzlina se roztopí, pokud ji Mikey nesní hned.

"Mikey," zamumlá Calum a posadí se na kraj postele, snídani odloživ na stolek s čerstvými květinami. "Kaha."

Michael se schová do polštáře, otočí se částečně na druhou stranu a při tom pohybu ze sebe shodí peřinu - což je pro Michaela velmi netypické, většinou nesnáší, když je mu po ránu zima, a je jedno, jaká je teplota vzduchu okolo, ačkoliv pravda, nyní je v pokoji něco okolo dvaceti stupňů, což na rozespalé tělo horké spánkem není tak mnoho. Je to ovšem tak typický pohyb pro Luka, až se Cal musí pousmát. Jsou na sebe tak zvyklí, tolik pro sebe znamenají, že přejímají i svou mimiku, gesta a zvyky. Je to svým způsobem velmi romantické.

"Kaha," pohladí ho basák po vlasech. "Přinesl jsem úplatek."

V té chvíli zvedne Michael hlavu z polštáře až příliš… živě. Je náhle vzhůru, tak náhle, jako bývá vždycky Luke.

"Wow, okay, that's not what I expected," zasměje se Maori a sehne se ke svému nejlepšímu příteli, aby jej políbil na čelo. Michael nechápavě zamrká, načež velmi nejistě pohne směrem ke Cal.

"Cal?" zamručí Mikey ospalým hlasem, načež se zarazí.

"Kaha?" pozvedne Cal obočí empaticky, sensing something's not quite right.

"Hmrpfff," zavrní Michael s úsměvem. "Jsi v mém pokoji, zlato, Mikey je vedle."

"C-Mikey, he aha te mea e tupu ana i konei?" nechápe Maori.

Michael konečně zvedne hlavu, zaostří na svého nejlepšího přítele a znovu promluví: "Kaha. Mikey, pamatuješ? Spinká vedle. Nebo u tebe, nevím."

"Mikey… nejsem… si jistý, co to na mě hraješ," zamračí se Calum nejistě a odloží jídlo na noční stolek.

"Cal... " Michael se zamračí a pohlédne na své paže, opřené v lokti o matraci. "Co to...!"

"Mikey, he aha te mea he?" zamrač se Calum a posadí se vedle Mikeyho na postel.

"Já jsem… Luke," zamumlá Michael a dál si prohlíží svoje paže a ruce a prsty.

Tetování, pomyslí si Calum. Prohlíží si tetování. Potom až zaregistruje to, co řekl. "Murua?"

"Já nejsem… jsem Luke, nejsem… nejsem Michael, já… co to - co to je?!" vřískne Michael a posadí se na posteli, načež vstane a vyhledá v en suite zrcadlo. Pak se z téhož en suite ozve poděšený výkřik.

Calum až teď přítele následuje, zmaten, nepobírá situaci ani to, co mu Mikey tvrdí. Stojí tu před Calumovýma očima - je to přece Michael, ne? Červené vlásky, tetování po pažích, měkké bříško, boxerky s Marvelovskými postavami. Co se to děje?! Proč Mikey zírá do zrcadla a očividně zoufale brečí?

"Mikey-!" pokusí se Calum něžně, ale Mikey ho okamžitě přeruší.

"Jsem Luke!" vřískne hystericky Michael. "Jsem… jsem Luke, ale mám… mám Mikeyho tělo, nevím, co se to děje, proč mám- mám asi i jeho hlas, mám… jsem - já jsem… jsem v Mikeyho těle, ale to znamená, že já jsem… já jsem… moje… moje tělo je…"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama